גמר גביע המדינה 2021: בתום דרמת ענק - מכבי ת"א זוכה בגביע המדינה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏2/6/21.

1. Ori8 Member

לא מדברים על זה כי לא היה פאול.
    לגבי השיוויון. אין שופט אחד בכדור הארץ שהולך למסך ולא פוסק לעבירה של אייזן. אחד.
    בלי הואר אגב מכבי מנצחת דקה 90 מפנדל שלא היה. הואר הציל את פפיר פעמיים.

מעבר לזה, לדעתך הרי מכבי לא הבקיעה גול חוקי אחד העונה.
    לא היה מחזור אחד שכבשנו בו גול שלא היה צריך להיפסל הרי.
    לא קרה שגול נגדנו נפסל ואמרת שזו החלטה נכונה.
    בלי השופטים אנחנו כנראה בלאומית יחד עם כפר סבא.

prica9 אוהב/ת את זה.
  2. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש דווקא טור בעמוד ראשי של @רון עמיקם ומוטי חביב.

3. Telkiyski Member

מתי נפסל השנה גול נגדכם?
    זכור לי ה1-1 של הפועל חיפה שנפסל בחרפת ואר רגילה לטובתכם וה2-2 של אייזן.

מתי עוד ספגתם ןאז נפסל?

בלי השופטים אתם מקום שני בלי מאבק אמיתי על אליפות.
    איתם סיימתם שני עם מאבק אמיתי על אליפות ושוב קרה שהיה מאבק אמיתי והפסדתם בו. למרות החונטה שלכם.

4. Ori8 Member

אבל מה הקשר בין חונטה לבין מאבק אליפות? לא הבנתי
    חונטה אמורה להבטיח לי תואר כל עונה?

ואיפה היינו בלי העבריין היווני שהרס את העונה? סבירות לא נמוכה שחיפה מגיעה לפלייאוף כסגנית.

prica9 אוהב/ת את זה.
  5. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

מה שהואר גורם או אם תרצו חוסר היכולת, גם המנטלית, להיות מותאמים אליו - זה שהוא ליטרלי גומר את המשחק.

הפועל היו במיני מומנטום, עשו כמה התקפות לא רעות עד הגול. במידה והייתה נשרקת שריקה לעבירה של פפיר למעט תלונות רגילות אף אחד לא היה יותר מדי מתאבל והמשחק היה ממשיך ואולי הפועל עוד הייתה מוצאת את השיוויון. ברגע שהשער הגיע ונפסל להפועל יצא כל הרוח מהמפרשים. אמרתי לעצמי שיש עוד 3-4 דקות והם יכולים עוד להשוות אבל הם כבר היו גמורים אחרי הפסילה.

זה נשמע מגוחך ויקח שנים אולי עד שזה יטמע, אבל עצוב ככל שיהיה גם גול ניצחון בדקה 120 בבבעיטה מהחצי יצטרכו לאסוף את עצמם השחקנים ולחכות לאישור אחרי ואר (אולי הייתה עבירה בתחילת המהלך...) . מה שקורה זה שהקבוצות מקבלות מכות מורליות שגומרות את המשחק אחרי שכבר השיגו לכאורה את השער.

אם אני שחקן היום בכדורגל של 2021 גם אם הבקעתי גול בגמר מונדיאל אני מחכה וגם אומר לכולם להתאפק עד האישור .

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk

Mahranlala אוהב/ת את זה.
  6. hbs7 Member

הבעיה זה החוקה.

בעיניי זה מיותר ללכת לאחור ולבדוק עבירה כן או לא.
    אין לדבר הזה סוף, ואף אחד לא יודע איפה בדיוק להעביר את הקו שכאן זה בסדר לבדוק, ושם לא.
    ברגע שמשאירים מקום לפרשנות, כאן גם מתחילות הצרות.

כדורגל הוא משחק מאוד דינאמי, שבאחוז גבוה של שרשראות מצבים מהותיים, אם תריץ מספיק לאחור תמצא איזה מקום אפור ששופט אחד כן ישרוק ושופט אחר לא.
    ולא חושב שלזה בכלל התכוונו בהכנסת ה-VAR.
    לטעמי VAR נועד למנוע שערים בנבדל, פנדל\התחזות שהשופט פספס, בחינה של אדום, קו שעם אם אין טכנולוגיה ו.. זהו. כאן זה צריך להיעצר.
    רק על דברים שהם 100% טעות.
    ברגע שהוא נכנס למקומות שהם לא מוחלטים, קבוצות בצדק רב ימצאו מקרה מנוגד וירגישו מקופחות.

בכדורגל תמיד מרחב האפור בהחלטות שיפוט יהיה רחב מאוד. זה חלק מהענף וזה לא ייעלם לעולם.
    כשעוצרים עם VAR והשופט צריך 5 דקות כדי להחליט (קרה המון פעמים בליגה), אז כנראה שאין פה תשובה חד משמעית ושופט הVAR עשה טעות שבכלל קרא לו.

7. סיונרה Member

זה תמיד היה הטיעון שלי נגדו. אני די הרגשתי שהתבדיתי ושהוא כן מצליח לשפר את המשחק, או לפחות את הויכוחים על השיפוט. לאט לאט עושה רושם שחזרנו לעולם הישן פשוט עם מערכת מעצבנת שתוקעת את המשחק.
    אין מה לעשות. אם אתה מכניס מצלמה שבוחנת צדק, היא לא יכולה לעשות את זה בצורה סלקטיבית. בדיוק בגלל שכדורגל הוא משחק דינמי אי אפשר לבודד קטע במהלך ולבדוק רק אותו, אלא את כל המהלך.

8. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין שום מקום לפרשנות. מהלך מתחיל ברגע שהקבוצה משתלטת על הכדור ומסתיים כשהכדור בשער (או כשהשליטה בו עוברת לקבוצה היריבה). כל אירוע במהלך נבדק. בתחילתו, במהלכו ובסופו.

9. yedidel Member

לא רק השחקנים. גם את חווית האוהדים במגרש זה הורס. אי אפשר כבר לחגוג שער כמו שצריך.
    עכשיו מילא זה גם היה עושה יותר "צדק", אבל אנחנו רואים שזה גם לא מוריד את מספר טעויות השיפוט

10. Raulito Madridista

1. אני חוגג רק גולים שהם בבעיטות לחיבורים או משהו כזה, שום דבר שהוא מתוך הרחבה ויש כמה שחקנים מעורבים, ה-VAR הרג את המשחק ואני לא יודע עד כמה הוא שיפר משמעותית את הכדורגל בארץ, כמה אחוז טעויות נמנעו. כמה ששחקן רגיל לחגוג כמעט על אוטומט מהיום בו בעט בכדור וכמו שהם משקרים למשל ומתחזים לפנדל בצורה מושלמת למרות שלא נגעו בהם - זה הרס.
    2. לא היה פאול של אייזן, אין פה שום "אם" וחמישה סנטימטרים בכדורגל זה המון. וגם לא היה פאול על גוטליב מצד יונתן כהן, גג מאבקי מיקום. גוטליב עמד רע, שטקוס עמד עוד יותר רע. למה שופטים ליצנים מנהלים את הגמר? לא רוצה להיכנס לוויכוח על החוקה אבל יש גבול כמה אפשר גם 'להריץ אחורה', בוא נגיע לדקה מאה וזהו.
    3. יונתן כהן לא עשה תנועת 'שיסוף' לאוהדי מכבי תל אביב בשנה שעברה או משהו כזה? מה קרה אז? אני גם מסכים שהתנועות של טועמה וקלינגר כלפי השופט או הבחור מהספסל של הפועל זה חמור פי כמה מאשר מה שהם עשו לקהל. קנס כספי, עונש על תנאי והרחקה לכמה משחקים וזהו-זה, לא צריך להגזים.
    4. לגבי החשיבות של הגביע אז אני מסכים עם עומר, מה שכן אם הפועל הייתה קבוצה יותר נורמלית ולא קבוצה שורדת, סתם קבוצת צמרת, זה היה עוד יותר משמעותי. היה גמר מטורף שנעכל רק בעוד כמה שנים לדעתי, אין תשוקה וטירוף ועניין כזה באף משחק אחר. יהיה קשה ללכת שנה הבאה למשחק בית נגד מכבי פ"ת שיהיו רק 5,000 אוהדים ושעתיים לפני המשחק יהיו 30-40 איש ברחוב. אני גם חושב שמכבי עשתה עונה טובה בסה"כ ואצל הפועל ההופעה היפה בגמר השאירה טעם של עוד מעונה חשוכה מאוד בה אולי ניצחנו את בית"ר ועשינו תיקו בדרבי וזהו-זה, בגביע לא עברנו אף קבוצה רצינית למשל.

11. Telkiyski Member

מה היה פה ש"נעכל רק בעוד כמה שנים"?
    הכל מעוכל כבר ביום שאחרי.
    משחק גמר גביע, דרבי, אצטדיון מלא והשופטים עוזרים למכבי לנצח כמו שקרה אין סוף פעמים השנה בליגה.
    פשוט מאוד. אין מה לעכל פה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  12. סיונרה Member

יש פה מספיק שחושבים שהיה פאול, אז אתה לא יכול לקבוע ש"לא היה פאול" בכזאת החלטיות. אתה צודק, אין פה אם. יש פה שחקן שגולש לכדור עם רגל מעל הקרסול ולכן צריך לקבל אדום בלי קשר לאם הוא פגע ברגל, בכדור או באוויר. אנחנו לא צריכים ששחקנים יגמרו את הקריירה שלהם כדי לחנך שחקנים שלא לעשות את זה. בישראל מתעסקים בתפל ולא במה שחשוב, שחקן שנותן דחיפה לשחקן אחר ישר מקבל אדום וכולם מרוצים, אבל שחקן שמסכן שחקן אחר עוד יקבל תמיכה לפי הפוזיציה של האוהד, זה דפוק לחלוטין ואחת הסיבות המרכזיות לכך שהכדורגל שלנו פח אשפה.
    אם הטענה שלך היא שלא היה פאול, אז מה זה בדיוק משנה כמה מריצים אחורה. או שהבעיה שלך היא שהריצו אחורה או שהבעיה שלך היא שלא היה פאול. אי אפשר גם וגם.

prica9 אוהב/ת את זה.
  13. prica9 Member

[

עזוב פוזיציה מביכה. אבל לא יותר מהאלבני

14. Raulito Madridista

אני אוהד כדורגל משנת 2000, הגמר גביע הכי גדול שראיתי עד השנה זה ה-2:2 בין הפועל ת"א לבית"ר ירושלים בדאבל שלנו. אצטדיון מפוצץ, שתי יריבות מרות, שנה שנייה שזה אותו גמר ובית"ר שהייתה קבוצה פחות טובה - חזרה פעמיים מהקבר. לטעמי הגמר הנוכחי מאפיל על זה בגלל הטירוף של הקהלים לפני המשחק והאווירה המחשמלת לכל אורך הדרך, דרבי ראשון בגמר מזה 27 שנה, הייתה דרמה ענקית גם בגלל שיפוט גרוע לדעתי וגם לעובדה שהמשחק נערך בבלומפילד נתתי משקל. היו עוד דברים חוץ מהשיפוט ונהניתי יותר ממה שציפיתי, זה הכל. כששנה הבאה יהיה לך גמר של הפועל קריית שמונה נגד מכבי חיפה וחצי שעה אחרי המשחק חוץ מפוסט של אצילי ואשתו "אנחנו קיבלנו החלטה" אף אחד לא ידבר על זה אתה תדע לאמוד על ההבדלים.

כל אוהד מכבי תל אביב ואתה (לא איתי) חושבים שהיה פאול. לדעתי הוא נגע בכדור, הרגל שלו לא הייתה גבוהה ועל כל תמונה שתוכיח X אפשר למצוא סרטון שמוכיח Y. כל העבודה שלי מלאה במכביסטים ואף אחד לא טען שזה כרטיס אדום. לקחת את הפאול יותר קשה מדור פרץ, מזל שהוא התאושש. אחלה תגובה של פריצה ברוך הבא, הודעה שתרמה לדיון, חבל שהמנהלים פה לא משתמשים במחק.

15. Telkiyski Member

היה גמר גדול, אבל ברגע שהכל פה מושחת ומוטה לטובת צד אחד כל ה"גדולה" וה"טירוף" שווים לתחת.
    וזה כמובן המשך ישיר של השיפוט המוטה והמושחת לטובתם בכל השנים האחרונות שהשנה ייתכן ושבר שיאים.

הפועל נשדדה בגמר הזה, והכי עצוב שזה היה צפוי.
    בעצם לא, הכי עצוב זה שקבוצות ממשיכות לעלות לשחק פה בהינתן כמה שזה צפוי.

נערך לאחרונה ב: ‏6/6/21