גמר ליגת האלופות - ריאל מדריד בפעם השלישית ברציפות אלופת אירופה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י alexshw, ‏26/5/18.

1. Scouser Member

התחת של ריאל זה משהו היסטורי. מעולם לא הייתה קבוצה עם כל כך הרבה מזל.

לפחות אני שמח שהאוהד ההוא פרץ למגרש ומנע מרונאלדו הזדמנות כיבוש, חסך מאיתנו לראות את הקוביות שלו.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

zivmay ו-Civil אוהבים את זה.
  2. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. לא אמרתי לרגע שקלופ הוא האשם המרכזי בגמר. ברור שהחלק שלו בהפסד קטן באלפי מונים מקאריוס ומהיעדר הכלים בספסל (בסדר הזה).

2. האמירה שליברפול לא מתורגלת בסגנון משחק אחר היא בדיוק הסיבה שכן יש לי ביקורת מסוימת על קלופ. במקום להמשיך בלחץ גבוה עם שחקן שלא מותאם לכך כמו לאלאנה הוא יכל לנסות לרדת לבונקר, לקרב את קו ההגנה לשוער ולקוות לעקיצות במצבים נייחים/המהירות של מאנה במתפרצות (סטייל מוריניו באינטר ב2010). ברור שזה לא האידאל, אבל לדעתי היה מעלה את הסיכויים של ליברפול כן להוציא משהו עם איך שהתפתח המשחק. אני לא חושב שלהמשיך בסגנון המשחק הרגיל בלי סלאח ובמצב של 0-0 היה הדבר הנכון לעשות. ואם זה נבע מכך שליברפול פשוט לא מתורגלת בסגנון אחר - אז הביקורת על קלופ צריכה להיות חזקה יותר.

3. orelh94 Member

מעצבן אותי שלא מעריכים את הנצחונות האלו. זה כאילו באנו עוד יום למשרד וגם לא במשחק גדול לא מאבדים את הראש ועושים את העבודה שצריך. בין אם זה לנצל טעויות ובין אם זה לדפוק מספרת לחיבור. לא בהכרח צריך לשטוף את המגרש ולהפגין עליונות ברורה, מספיק לנצח עם מה שהמשחק נותן לך ואת זה חייבים להעריך.

Captain Canada ו-Doritoz אוהבים את זה.
  4. alexshw Member

לא נתפס עד כמה קריוס גרוע
    https://img.mako.co.il/2008/12/17/mugbelet_118_guest_cc.Xxx

5. oranfu Member

שיחקנו גם מאוד הגנתי תחת קלופ והוא הראה גמישות טקטית מרשימה. מי שטוען אחרת פשוט לא עוקב ושבוי בקונספציות לא נכונות.

אבל ללכת אחורה ולהתגונן לא עובד לנו טוב. למה לעשות את זה? לא ראיתי שהעמידה שלנו על המגרש או "הטקטיקה" שלנו היתה לא טובה. ריאל הבקיעו 2 שערים מכלום ושום דבר של שוער ועוד גול של פעם בעשור שאף הגנה לא מונעת.

אני הייתי מעדיף להכניס את צ'אן ולא את לאלאנה אבל גם צ'אן לא שיחק 3 חודשים ועבר בסה"כ 2 אימונים מלאים מאז שחזר מהפציעה. זה בכל מקרה פיתרון לא טוב.

עם כל הכבוד, מה היה לריאל לאבד את הראש? דקה 20+ השחקן הכי מסוכן שלנו נפצע וכל הלחץ ירד מכם. אחר כך באה הטעות הראשונה של קאריוס. אחר כך הגול המטורף. אחר כך מאנה בועט לקורה. זה ברור שהכל הלך איתכם היום אז מה יש לאבד את הראש?

6. סיונרה Member

מאוד סביר. כל אדם שעיניו בראשו יכל לצפות מקילומטרים את הקריסה העונה. הבעיות לא טופלו בקיץ בשום צורה, וכנראה שמי שמוביל את הספינה ימשיך להוביל אותה גם בעונה הבאה. לא רואה מצב שבו הם מקבלים פתאום שכל.
    מה שכן, רונאלדו מיצה את עצמו במועדון ואני אשמח לראות אותו עוזב בצורה נעימה אחרי זכייה נוספת בגביע.
    זה מה שריאל יכולה. לעמוד על המגרש ולחכות שהיריבה תקרוס מנטלית ותחמיץ, עבד מושלם לאורך כל העונה בליגת האלופות.

חבל לי על קריוס, לא מגיע לאף אחד לקבל כזה יום שחור דווקא בגמר ליגת האלופות. הייתי מאוד שמח לנצח גם בלי פציעה של סלאח פלוס היחנקות אגדית של השוער של היריבה.

בעולם אחר הייתי נכנס עם M16 למשרדים של ערוץ הספורט אחרי השבחים של שגיא כהן לבנזמה אחרי השער.

EsheD אוהב/ת את זה.
  7. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

הקבוצה יודעת גם לרדת אחורה ולשחק על מתפרצות, זה לא משהו שזר לה. זה מה שעשינו בעצם ברובן של 180 הדקות נגד סיטי ועם המון הצלחה. עם זאת, צריך בשביל זה מהירות מקדימה, וזה הדבר האחרון שתקבל מללאנה.

מה היו התכניות הטקטיות, אין לנו מושג, כי באו קאריוס ושער היסטורי של בייל וטרפו את כל הקלפים. גם במצב של 2-1 וגם בלי סלאח אני לא הייתי מספיד אותנו לגמרי, אבל קאריוס עשה פשוט ווידוי הריגה. אי אפשר לדבר על טקטיקה ותכנית חלופית כי זה לא דברים שאתה יכול לצפות בשום מצב. מי יודע איך המשחק היה מתפתח אחרת. זה לא מסוג המשחקים שאני יכול להפנות אצבע למאמן על טקטיקה, רק על כך שהסגל הוא כזה שפציעה אחת זורקת לך את כל התכנית לפח, וגם זו רק כוכבית בעבודה של קלופ ולא הסיפור כולו.

oranfu אוהב/ת את זה.
  8. Civil Anti Madridista

הביקורת היחידה על קלופ היא איך הימרת על קאריוס.

מעבר לזה, לא היו לו שום כלים על הספסל וזאת גם ממש לא הסיבה להפסד. גם אחרי השער הביזארי של בנזמה לא ראינו את ליברפול נשברת, היא המשיכה לשחק וגם השיגה את השוויון. השער השלישי היה מכת מוות, קאריוס שוב איבד את הראש ומכאן זה כבר היה חסר כל סיכוי.
    חבר'ה, דיי עם זה. ברכות על הזכייה אבל אין צורך להעצים איפה כשלא צריך - ההישג מספיק גדול כשלעצמו.

לאבד את הראש (זה סלאח שנפצע או כריסטיאנו?), לשטוף את המגרש, להפגין עליונות ברורה - אף אחד מהמרכיבים האלה לא מתכתב עם מה שראינו הערב על הדשא. מה שכן, מאוד מתחבר לסיומת "לנצח עם מה שהמשחק נותן לך" - סלוגן אליפות לקדנציה של זידאן בריאל מדריד ואני לרגע לא רציני.

נערך לאחרונה ב: ‏27/5/18
  9. rex_grossman Member

אבי מלר זה הגאון שקבע שמנצ'סטר סיטי הכי טובה בעולם ולפני חודש החליף לליברפול.

המציאות היא שליברפול היא קבוצה שהגיעה לגמר בגלל הגרלה נוחה.
    והקבוצות האנגליות עדיין לא חזרו לאיכות של הטופ.

10. alexshw Member

סיטי ורומא יריבות רציניות. ליברפול עברה אותם הרבה בגלל ההצגות באנפילד.
    בשיטת בית וחוץ היה לה סיכוי משמעותי יותר מול ריאל הנוכחית. גם לאור מה שריאל עצמה הציגה ברבע וחצי גמר.

11. Cup of Tea Liverpool, UK

תן לי לנסות להסביר למה לא מעריכים את הניצחונות האלה:
    החלטתי שבמקום לכתוב 10 פסקאות עם אנלוגיות על תאגידים שהורסים את העולם אני אסכם את זה במשפט וקצת כי זה גם ככה לא יעזור.
    אנשים לא אוהבים לראות מעשים דוחים באירועי ספורט שמבוססים על אהבה משותפת וספורטיביות (ע"ע מה שחראמוס עשה) ולא מסכימים לתמוך בזה. זה ספורטאי מצטיין? אולי גביע אחד מגיע לו. מה שהוא עשה לסלאח מכוער כמו כל יריקה או משהו בסגנון. א-י-ן מ-צ-ב ב-ע-ו-ל-ם שזה לא היה בכוונה, העבירה נשרקה כבר והוא פשוט המשיך לג'ודו. אז זה היה לנצל טעות? להעריך את מה שהמשחק נותן לך? איך בכלל השופט הגיב כמו שהוא הגיב???

לא הולך לקבוצה שלי? אני אפרוק את הכתף לשחקן היריבה! שיתפלל שלא יבוא מישהו ממצרים ויחסל אותו אם סלאח מחמיץ את המונדיאל, הם סוגדים לו שם כמו למלך ברמות שלא נראו.

ומה הפלא שאנשים מזדהים איתו ורוצים להיות כמוהו, רב העולם זה ערסים אפסים עדיין פרימיטיבים, שוביניסטים ולהשוות אותם לחיות זה עלבון חד משמעי לחיות.

oFiRzZz ו-zivmay אוהבים את זה.
  12. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן, ברור שראמוס פצע את סלאח בכוונה. רואים איך הוא מחזיק את הכתף השמאלית של סלאח כל הנפילה ודואג להשכיב אותו ככה שייפול בדיוק על המקום היחיד שיגרום לו לפציעה. הוא גם התייעץ עם הפיזיותרפיסט של ריאל על האזור הכי קריטי בגוף של סלאח וביחד הגו תכנית איך ראמוס יעשה את זה באמצע משחק.

זה שראמוס הוא ערסוואת ולא בדיוק ספורטאי הגון יודעים רוב האוהדים של ריאל שמסוגלים לראות מעבר לגלי ההערצה. אבל לא צריך לעשות ממנו את השטן שהצגת בהודעה השטותית הזו. אני יכול להבין עד כמה הפציעה של סלאח מאכזבת ומבאסת אבל לא צריך להתחרפן.

13. orelh94 Member

איזה קונספריציות. באמא שלי לפעמים אני חושב שאוהדי ברצלונה נשארו אי שם בגיל 12. אני יודע שכואבות לכם העיניים מלראות את "חראמוס" מניף גביע שלישי ברציפות. לא נורא, תנשכו שפתיים עד שיפלו לכם מצידי. ראמוס בכוונה גורם לסלאח ליפול על הכתף. הוא וזידאן ישבו וחישבו את המעלות והתזמון נפילה ככה שסלאח ייפול ובדיוק יפרוק את הכתף. אתם מוזמנים לפתוח את יוטיוב קצת ולראות כמה מאבקים כאלו ואחרים יש במשחק. בחייאת דינאק, אולי תבקשו גם שראמוס יפתח רגליים וייתן לסלאח לקבל כדורים בכיף. הרי הוא בלם בשביל האלגנטיות.
    גמר ליגת האלופות, אתה נלחם כמו אריה גם אם זה לקחת שבויים בדרך. סלאח נפצע, כמה דק' אחר כך גם קרבאחל נפצע. מישהו מאיתנו דיבר? למה, כי זה לא על אותו המשקל? אז מה? פציעות הן חלק מהמשחק ואם רוצים כ''כ לחפש אשמים אז תאשימו את הנהלת ליברפול שמתגרזנת ולא שופכת כסף מתי שצריך לשפוך כסף.

כמה אהבה וספורטיביות נטפה בקאמפ נואו ב2010 כששחקני אינטר חגגו עליה לגמר ופתחו עליהם ממטרות - בחיים שלי לא ראיתי מחווה ספורטיבית אנושית שכזו. ממש דוגמה למופת. וכשסוארז, אלבה ושות' נופלים על הדשא כל הזדמנות שנייה (שלא נתחיל לדבר על מקרה בוסקטס ועל עברו של דני אלבס) זו דוגמה לספורטיביות. חלאס לבלבל בשכל.

כן, אני יכול לדבר על לאבד את הראש. זה מקרי שמגיעים לגמר 4 פעמים ב-5 השנים האחרונות ומניפים את הגביע? זה מקרי או "מזל" שבאים לפאקינג גמר ליגת האלופות כמו לעוד יום במשרד? בסדר, קיבלנו 1-1, נושמים עמוק וממשיכים הלאה. יכולים להיות המון מקרים שבהם אפשר לאבד את הראש, אבל לשמור על קור רוח שכזה במהלך 90 דק', זה לא דבר פשוט. גם גולים בדקה ה-90 או שישטפו אותך ב90% מהמשחק ובסוף איכשהו תסיים עם 3 גולים צריך לדעת לעשות, וריאל עושים את זה מצויין.

זה ברור שיהיו מלא הייטרים, הרי מדובר בקבוצה בקנה מידה היסטורי, גם אם על המגרש היכולת לא כמו שכולם היו רוצים לראות בשם האהבה והספורטיביות או כל בולשיט אחר שרשמו פה, בסוף מה שזוכרים זה מי הניף את הגביע - ובעוד 20-30 שנה יספרו על ריאל הגדולה ולא על תאוריית הקונספירציה על ראמוס.

"רב העולם זה ערסים אפסים עדיין פרימיטיבים, שוביניסטים ולהשוות אותם לחיות זה עלבון חד משמעי לחיות." - הפשיזם שנוטף ממך... אני לא אגיב על זה ברצינות אפילו, טיפש.

viValencia אוהב/ת את זה.
  14. cheddar Member

לא נורא בשביל ליברפול הם עשו ומעל ומעבר לציפיות, גם בלי הטעויות זה היה נגמר ככה פחות או יותר

15. zivmay Member

חח זידאן שובר את שיאי התחת. שתי טעויות הזויות ומספרת מהסרטים ( מספרת שנייה ב7 משחקי נוקאאוט).
    בכל מקרה, חוץ מהפתיחה החזקה של ליברפול, גמר חלש ביותר.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.