גמר מונדיאל 2022: הריקוד הושלם: מסי וארגנטינה אלופי העולם לאחר משחק מטורף

הנושא בפורום 'פורום מונדיאל 2022' פורסם ע"י Raulito, ‏17/12/22.

1. VAR Member

@yonmu זה מרגיש שאתה לגמרי כותב במטרה להצדיק את הפוזיציה שבאת ממנה.
    זו ההגדרה לכדור ירוי. הוא עמד במרחק של פחות ממטר ממסי שבעט לו ישר לתוך היד שהייתה בתנועה טבעית לגמרי של הגוף. אפילו מחאות מצד שחקני ברצלונה לא היו.
    אתה לא אמור לעצור ב2:05 אלא בהילוך החוזר ב2:10 ששם בבירור רואים שהעבירה (אם הייתה - זה הספק פנדל ומבחינתי אפשר היה לא לשרוק ולהמשיך הלאה, אבל אם יש שריקה זה פנדל) היא בתוך הרחבה.
    בשלב שאבידל מושך לדרוגבה בחולצה. תעצור ב2:34. זה פנדל ואדום כי אבידל שחקן אחרון שמונע מצב ודאי לכיבוש שער.
    לא.
    לא אני. מעולם גם לא נתקלתי במישהו שטוען שהגיעו לצ'לסי יותר מ4 פנדלים. אתה הראשון שאני נתקל שטוען שהגיעו לה מקסימום 2 ועוד אחד לחובתה מנגד.
    האמת שזה המקרה הכי קשה לשיפוט במשחק הזה, כשאין VAR זה לחלוטין ניחוש וגם בהילוך החוזר קשה מאוד לדעת אם היה מגע (במקרה כזה מגע קל לגמרי מספיק). בכל מקרה, גם אם זו צלילה, את האדום אבידל היה אמור לקבל במקרה של 2:34 (+ פנדל לחובתו).
    לא. אבל אין לי ספק שעל דבר כזה נבחרת ארגנטינה הייתה מקבלת פנדל. עם או בלי VAR.
    אתה צוחק? תנועה לא טבעית של היד שמונפת הכי גבוה שרק אפשר והכדור פוגע בה. על דבר כזה בדיוק איטליה קיבלה פנדל מול גרמניה ברבע גמר יורו 2016 ולא היה אחד שהתלונן.
    השער של יפן זה עניין של מילימטרים לכאן או לשם. והעובדה שאתה מסוגל לציין מקרה אחד מוכיחה שאין פה הטייה לכיוון היפנים כי כל קבוצה/נבחרת נהנית בשלב כלשהו משריקה לטובתה. מקרה אחד זה אנומליה. כשבכל משחק יש אירוע של מחלוקת והוא תמיד הולך לאותו הצד זו כבר לא אנומליה אלא הטייה במקרה הטוב ומכירה במקרה הרע.

2. riquelme1 Member

בוא תפרט לנו מה כל פנדל מפוקפק שארגנטינה קיבלה כל משחק, כתבת 6 הודעות בכל המונדיאל, כל ה6 זה על המתנות לארגהטינה ומסי, באתה אם אגנדה, ושום דבר לא מעניין אותך. פרשת מכדורגל?

הלכת עד 2009 למשחק של צלסי בשביל שערוריית שיפוט, כאילו מאז לא היו טעויות שיפוט גדולות בהרבה, וריאל מדריד לצורך הדוגמא לא קיבלה אין ספור טעויות שיפוט לזכותה.

3. DRORIKO Member

במחשבה שניה אני מסכים עם @Bianconeri האמריקניזציה באמת טמטמה את כולנו. עובר לגור במאה שערים

4. cheddar Member

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  5. avicii Member

@VAR
    אתה מנסה לסנגר על שופט שמוציא אדום לשחקן כאשר אנלקה נתקע לעצמו ברגליים במרחק 3 מטר מהשחקן המורחק, כי אין ואר, ואז לטעון על איך לא שרקו על פנדלים?
    זה אותו השופט, בכל המקרים, ובכולם בלי ואר.

6. VAR Member

זה באמת נראה לך כל כך מוזר? אם היה שורק לאחד מהפנדלים, ניחא. אבל אין מצב שלא ראה אף אחד מהם.

האדום של אבידל, בלי הילוך חוזר וממרחק כמו זה שהשופט היה בו - בלתי אפשרי לשיפוט. אפשר רק לנחש אם היה מגע או לא.

בנגיעת היד של אטו למשל, הוא נמצא בזוית מושלמת.

אני לא אומר שאוברבו קיבל כסף על המשחק הזה, אבל השיפוט היה מאוד מאוד מוטה, לא מובן לי איך אפשר לטעון אחרת.

LFC-Gerrard1 אוהב/ת את זה.
  7. avicii Member

אולי הוא היה מוטה, אבל אתה מסנגר על אדום הזוי, על השחקן שהיה מרחק כמה מטרים מהשחקן שנפל, בזמן שאתה מנסה לומר איך הוא לא שרק לפנדלים של צ'לסי.

8. riquelme1 Member

נחמד שראית תקציר, הפנדל של פיקה זה נגיעת יד עם התנועה, לא יכל להמנע
    אדום הזוי השופט לא ראה, ומסנגר, מה שנוח לו זב בסדר מה שלו ביזיון של העולמות. הבן אדם בא אם אגנדה, די שונא כל מה שקשור לספרד/ארגנטינה וכאלה. הזוי בכלל לענות לממורמר הזה

9. yonmu Member

@VAR עם איזו פוזיציה אני בא? אנטי-קונספירטור?

0:46 היד של באלאק: הכדור נורה מהרגל של באלאק ליד של באלאק. ככל הידוע לי זה פנדל חד משמעי לפי החוק.
    2:10 אלבס מול מלודה: המאבק ביניהם מתחיל מחוץ לרחבה ונגמר בתוך. לא חושב שהיתה עבירה, לתת פנדל על זה יהיה קיצוני מאוד.
    2:34 אבידל מול דרוגבה: משיכה סתמית לגמרי בחולצה. יש כזו בכל כדור קרן. דרוגבה בוחר ליפול מיד אחרי שהכדור בורח לו אל ואלדס.
    5:55 אבידל מול אנלקה: אני לא מאשים את השופט כי אנלקה נותן כאן צלילה מושלמת, אבל בשידור חוזר זה ברור לגמרי.
    8:32 יד של אטו: בפנדל של איטליה שאתה מדבר עליו הכדור נגע בחלק נמוך יותר ביד (והתגלגל עוד). תסתכל בלינק ששלחתי מה פיפא מגדירה כנגיעת יד ותסתכל איפה הכדור נגע באטו. זה שהיד מונפת לגמרי נכון ללא ספק, אבל השאלה היא איפה ביד הכדור פוגע. אצל אטו זה כמעט 'כתף'.

המקרה של יפן מוכיח את הנקודה שלי, כי כמעט כל משחק יש 2-3 אירועים קריטיים שנויים במחלוקת, ומי שבוחר לעשות צ'רי פיקינג לארועים יכול לצייר כל קבוצה כאחת שנהנתה מטעויות שיפוט או כאחת שהופלתה מבחינת שיפוט. הפנדל השני שצרפת קיבלה, לדוגמה, נראה שנוי במחלוקת הרבה יותר מהנגיעה המטומטמת של דמבלה בדימריה. אבל הנרטיב הוא 'פיפא עם מסי' אז מדברים על אחד ולא על השני.
    אגב, עם פיפא היו עם מסי - אני בטוח שיכלו לתת לאחד השערים-בנבדל להיכנס מול ערב הסעודית במקום להסתכן בהדחה מבזה שלו.

ובקיצור, כמו הכלל של עמית סגל בפוליטיקה: אם מתלבטים אם זה בית הקלפים או פולישוק, אז זה פולישוק.
    שופטים עושים טעויות, שופטים לא מובילים קבוצות בטונירי נוקאאוט בצורה כל כך רנדומלית.

נערך לאחרונה ב: ‏20/12/22
  10. DRORIKO Member

כנראה שהמונדיאל הזה באמת נגמר אם מתחילים לדבר כאן על אנלקה

11. קשר שמאלי Member

אין בעולם הזה דבר יותר משעמם מדיבורים על שיפוט במשחק כדורגל.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  12. benbenjo Member

מספרם של המרוגשים אותנטית קטן באלפי אחוזים ממה שנדמה לך. האנשים האלו שציינת הם "אנשי הטרנד" (מותר לשמוח ולהבין את גודל המאורע, אבל לא בהגזמה פראית שברור שזה רק בשביל עוד כמה לייקים), מחר הם יעטפו איתו דגים וימשיכו לטמטום התורן של כל הטיקטוקים למיניהם. אני בתור אוהד מסי הייתי מובך מזה בכנות גמורה אומר לך, אף פעם לא חשתי רצון מיוחד שהספורטאי או הזמר המועדף עליי יחובק גם על ידי כל השאר. מה מפריע לי? האמת שבמקרה הזה כלום, בעיקר מצחיק אותי (מזכיר לי שפעם שאלתי מישהי למה קראה לבנה לאו, ואמרה בגאווה שזה על שמו של מסי. ושאלתי בתמימות אז למה לא ליונל?, והיא התפלאה מה הקשר? לא היה לה מושג מינימלי שלאו זה בסך הכל קיצור שמו).
    תופעת העדר בספורט מעצבנת לעיתים אבל לא מזיקה, בפוליטיקה לעומת זאת זה כבר בלתי נסבל, ושם זה גם משפיע על חיינו ממש, אבל זה כבר לדיון אחר..

13. קשר שמאלי Member

זה מפריע לך כי אתה אוהד ברזיל ( ניחוש שלי ). זה נשמע שממש קשה לך עם הזכייה של ארגנטינה. בקטנה. בחיים הכל עובר

14. Raulito Madridista

אני לא יודע מה זו ההגדרה איש מיוחד ולא רוצה לחלק לעצמי ציונים. אני אוהב כדורגל ואוהד ריאל מדריד שרוף, אני לא שם רק כשיש מסיבה ורק כשנוח ושם שכיף. אני כותב על זה בפייסבוק האישי שלי גם בימים האפלים של שמינית גמר ליגת האלופות והמאניטות בקלאסיקו. אני מנהל אתר 24/7 של אוהדי ריאל מדריד בארץ, לא אני הקמתי אותו אבל אני שם מ-2010, זה כולל דף פייסבוק, זה כולל לכתוב בעוד פורום אוהדים שהוא קצת יותר 'ריאל מדרידי' מאשר כללי, וגם הוצאתי את הספר היחיד בארץ על ריאל מדריד והייתי בגמר 2014. גם בגיל 30 אני מסוגל לבכות כששחקן שגדלתי עליו עוזב, נניח מרסלו בקיץ, או פורש - כריסטיאנו רונאלדו אוטוטו, אני רואה כל משחק וחיי את הקבוצה הזו היא זורמת לי בדם.

זה מספיק אוהד בשבילך מעל בן אדם ממוצע או שאני גם טרמפיסט? ועוד אחד שאוהב כדורגל ויודע את החוקים? והרשה לי לא להשוות בין כדורגל לבין מוזיקה בינתיים.

15. benbenjo Member

אמרתי עוד לפני הטורניר שאוריד בפני מסי את הכובע (ואם צריך גם קידה קטנה) אם אחרי כל טרללת "הריקוד האחרון", הוא ימשיך גם לטורניר הבא. ממש ממש בא לי שזה יקרה ולו רק לראות את הבעותיהם של כל "חובבי הרומנטיקה הספורטיבית". די משוכנע שזה לא יקרה (מעריך שיכריז על פרישה מהנבחרת אוטוטו), ובספק גדול מאוד אם בכלל ישחק כדורגל עד אז (לא אתפלא אם יפרוש עוד לפני רונאלדו), אבל אם כן מדהים לגמרי, ואגב אם יוביל את נבחרתו לזכייה שנייה בטורניר דבר שלא קרה מאז שנות החמישים לדעתי, אז אלוהים בכבודו ובעצמו יבוא להעניק לו את הגביע..