גמר מונדיאל 2022: הריקוד הושלם: מסי וארגנטינה אלופי העולם לאחר משחק מטורף

הנושא בפורום 'פורום מונדיאל 2022' פורסם ע"י Raulito, ‏17/12/22.

1. VAR Member

אם זו קונספירציה לומר שהשיפוט במשחק ההוא היה מוטה, אז כן. אתה בערך האדם הראשון שאני נתקל בו שאינו אוהד בארסה וטוען אחרת.
    ככל הידוע לי זה בדיוק ההיפך.
    על המגע מחוץ לרחבה אף שופט בעולם לא שורק. איכשהו אוברבו הצליח לקבל את ההחלטה היחידה שהייתה מתפרשת כטעות שיפוט ברורה.
    כל משיכה בחולצה היא עבירה + צהוב. כשאני אומר שאם היייתי השופט הממוצע היו הרבה יותר פנדלים, לזה בדיוק אני מתכוון. כל משיכה כזאת בכדור קרן הייתה נגמרת בפנדל. במקרה הזה לא מדובר בקרן אלא בשחקן שעומד ב1x1 מול שוער.
    נגיד. אבידל בכל מקרה לא היה אמור להיות על המגרש.
    הלינק ששלחת הוא למסמך שלם שאין לי כוח לקרוא. יהיה נחמד אם תצטט את החלק הרלוונטי. בכל מקרה מהזוית שהכדור פגע באטו אני לא חושב שזה ייתכן בכלל שזה כתף, כתף זה החלק החיצוני העליון של הזרוע, הכדור מגיע מלמטה לאזור בית השחי.
    צ'רי פיקינג זה בדיוק מה שאתה עושה. אני לא מדבר על משחק ספציפי אלא על מכלול.

שערים בנבדל זה עניין בינארי בעידן הVAR. אין יותר ספק נבדל שהולך עם ההתקפה. זה לא נתון לפרשנות של השופט.

2. SoD Member

אבידל על דרוגבה זה ״תפיסת חולצה סתמית״ (דה פאק? תפיסת חולצה לחלוץ ב1 על 1 מול השוער שה סתמי?), אבל הפנדל הראשון על די מריה שהרגיש מגע של רגע וצלל זה פנדל ברור שאין מה לדבר עליו? נשמע שיש פה פוזיציה מסויימת

Raulito אוהב/ת את זה.
  3. yonmu Member

@SoD והפוזיציה היא? אדם עם עיניים?

@VAR
    יד של באלאק: אני זוכר מהמשחק ועד היום את המגע הזה. הכדור של מסי פוגע בבאלאק וקופץ ליד של באלאק.
    אלבס מול מלודה: אוברבו אולי אדיוט, אבל פנדל אין שם.
    אבידל מול דרוגבה: כשכל שופט יתן עבירה על כל משיכה בחולצה נגיד 'אוברבו מוטה לטובת בארסה כי הוא לא שרק על משיכה בחולצה'. עד אז לא.
    אבידל מול אנלקה: אבל אם השופט מוטה/מכור - למה הוא מוציא כרטיס אדום לאבידל?
    היד של אטו: שלחתי מסמך והפנתי לעמוד ספציפי בו. הנה המגע של אטו ליד הגדרת יד בחוק:https://srv4.imgonline.com.ua/result_img/imgonline-com-ua-twotoone-98agwcc7CdgIV.Xxx
    האם צריך לשרוק על זה? כנראה שכן. האם זו החלטה מופרכת עד כדי הטיה או שחיתות? לא.

מה המכלול שעליו אתה מדבר? אם לא ראית משחקים אלא רק תקצירים איך אפשר לדבר על המכלול?
    כבר במשחק של הדיון הזה כבר הראו שהפנדל השני של צרפת לגמרי שנוי במחלוקת וכנראה הגיע מנגיעת יד של קונאטה לפני.

יש צ'רי פיקינג קבוע של ניסיון לגמד הישגים, וכל קבוצה שמנצחת/זוכה מיד רודפים אותה עם טעויות השיפוט שהיו לטובתה (והיו, בדיוק כמו שהיו נגדה). אני מניח שאין זוכת מונדיאל אחת שאי אפשר לפסול על שגיאת שיפוט קריטית במשחק קריטי. לא רק הכדור שלא עבר את קו השער או היד של מראדונה, אלא גם הפנדל שאיטליה קיבלה ב2006 מול אוסטרליה (אם אני זוכר נכון) ועוד ועוד. זו דרך מעולה לברוח מכדורגל אם זו המטרה, אבל זה תמיד היה פה (ותודה לאל שהVAR מתחיל לצמצם את זה).

4. MaxAaRons Member

עזוב אותך ,הבנאדם יכול להיות שר תעמולה במדינה דיקטטורית,מוכר לנו פה סיפורים כאילו כולם פה טמבלים.
    3-4 פנדלים בטוחים,גם לא צריך VAR וריפלייס, אין פה ספק בכלל.
    Yonmu אתה איש מכירות חביבי ? יש לך עתיד בתחום ,אם אתה תשווק מוצר באופן שקרי בצורה כל-כך כוחנית בטוח שיהיו כאלו שיפלו למלכודת.
    קבל את זה בתור מחמאה.

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  5. yonmu Member

@MaxAaRons
    רק על הביטוי הכל-כך-מטומטמם "3-4 פנדלים בטוחים" מגיע לך פרס. אם הם 'בטוחים' למה 3 או 4?
    אם היית מסוגל לקרוא היית רואה שבאמת ספרתי 3 פנדלים. פשוט אחד מהם לזכות ברצלונה.
    ותודה על המחמאה אבל אני מתכנת. עובד נטו עם תוכנה, בלי שום מקום לסיפורים או תעמולות או שיווק. מאה אחוז עובדות.

ככל שאני מסתכל על תפיסת החולצה הזו זה עוד יותר מגוחך. אבידל אפילו לא מושך את דרוגבה נגד כיוון התנועה שלו. דרוגבה לא מצליח לעצור את הכדור הנהדר של למפארד ובמקום לכעוס על עצמו מנסה לגנוב פנדל. אפשר לדבר על 'כל תפיסת חולצה צריכה להיות פנדל' אבל אני לא מכיר מפעל אחד שבו שורקים על דבר כזה.
    2 פנדלים לצ'לסי שפוספסו, פנדל ואדום לא מוצדק לברצלונה. שיפוט גרוע, לא מוטה ובטוח לא בצורה מכוונת.

פנדל מסופק לטובת צרפת, פנדל ברור לטובת ארגנטינה.
    עובדות, מה לעשות.

6. Raulito Madridista

@yonmu, שמע, מקריאה פה מסדר האירועים על פי הנחייתך אפשר לחשוב שברצלונה נשדדה נגד צ'לסי. אני עדיין זוכר את מיכאל באלאק רודף אחרי השופט. לשאלתך: אי אפשר לגמד את ההישגים של ברצלונה בעידן ליאו מסי. פעמיים טרבל, עוד זכייה כפולה של אליפות וליגת האלופות, כדורגל מהסרטים. אבל לא היו קבוצות שהציגו עונה פנטסטית ו"ברגע האמת" או במשחק אחד מכריע פשוט לא היו בשיאן? עיין ערך ריאל מדריד מול באיירן מינכן ב-2012 משחק שהוכרע בדו-קרב פנדלים. זו הייתה תצוגת שיפוט הכי גרועה בהיסטוריה לצד ה-1:6 של ברצלונה ב-2016/17, "הרמונטדה מארץ הרמונטדות". הייתה הרבה יותר מטעות שיפוט אחד באותו ערב בגשר, וגם אלה שמעבירים ביקורת על השיפוט הם לא בהכרח חייזרים. יש ביקורת עניינית ויש ביקורת לא עניינית.

אני למשל לא אמרתי שבקטאר העניקו לליאו מסי וארגנטינה את גביע. אני חושב שהם כן קיבלו פנדלים רכים בטורניר הזה אבל היו הרבה יותר טוב מצרפת ושזו זוכה ראויה. וכמובן שהוא עוד יותר זוכה ראוי.

7. VAR Member

@yonmu אני לא מבין מה צריך לקרות כדי לשכנע אותך שהשיפוט מוטה. 10 מקרים גבוליים, 9 הולכים לצד אחד ואחד הולך לצד השני, זה לא שיפוט מוטה בעיניך כי אפשר פשוט להצביע על המקרה היחיד שבו השופט לא הלך עם הצד הפריבילגי? איזה מן היגיון זה? מה, אי אפשר למצוא שום מקרה שבו השופט פסק נגד יובנטוס בימי הקלצ'ופולי? זו תהיה הוכחה לכך שלא היה שם שיפוט מוטה?

אז שלפו לאבידל כרטיס אדום שכנראה לא היה מוצדק, ושרקו נגד ארגנטינה פנדל גבולי. מה זה מוכיח בדיוק?

8. Raulito Madridista

בדקתי שוב את השתלשלותה אירועים, אריק אבידאל הורחק בדקה ה-66. צ'לסי שכבה על השער של ברצלונה עוד הרבה לפני העשרה שחקנים (הגול של מיקל אסיין היה פוקס כמובן, וגם זה של אנדרס אינייסטה שהיה גאון כדורגל אבל ממעט לכבוש), והגיעו לה 3-4 פנדלים לפניכן. ג'רארד פיקה שיחק כמעט כמו שוער באותו משחק עם הנגיעות ביד וגם עשה פאולים. ואם ברצלונה נחנקה נגד צ'לסי שהיא קבוצת הגנה מעולה וכבשה שער מהיר כבר בדקה התשיעית מה שנתן לה לגיטימציה לסגור עוד יותר - זה לא אומר שהיא לא הייתה קבוצה היסטורית וכן הלאה. דניאל אלבס עד למהלך של הגול לא הרים אף כדור כמו שצריך.

לגבי גמר המונדיאל אני חושב שהפנדל שקיבלה ארגנטינה היה רך מאוד, האמת שרק בהילוך החוזר ראיתי את זה (עוסמאן דמבלה מטומטם שהוא שלח רגל, אבל זה סיפור אחר), שופט צריך להיות חכם. לפי דעתי, ואני לא אמרתי מילה על השופט לאחר הגמר אלא רק שאני לא שמח - הפנדלים שקיבלה צרפת היו מוצדקים. אם מישהו היה כותב פה שצריך לפסול את אחד הגולים של ארגטינה או מה שזה לא היה כי שחקנים מהספסל חצו את הקו ונכנסו חמישה סנטימטר למגרש - זו כן הגדרה לטרוליות והגזמה.

9. SoD Member

כן אתה לא מכיר שום ליגה שבה משיכה ברורה בחולצה לשחקן שיוצא ל1 על 1 מול השוער ברחבה לא מובילה לאדום ופנדל? אני יכול לתת לך לפחות דוגמא אחת - הפנדל על די מריה (שהוא כמובן מוצדק בעינך).
    אבל יפה אני שמח שאתה משתמש ב5 יחידות פיזיקה שלך כדי לנתח את סה"כ הכוחות החיצוניים שמופעלים על דרוגבה במהלך משיכת החולצה ומגיע למסקנה שהוא 0.

10. yonmu Member

@Raulito התחלתי להגיב ברצינות ואז ראיתי שכתבת "הגיעו לה 3-4 פנדלים לפניכן [כלומר בלי אטו]. ג'רארד פיקה שיחק כמעט כמו שוער באותו משחק עם הנגיעות ביד", וכל זה כששמתי פה תקציר ופירטתי את דעתי בצורה מפורטת על כל שאלה שיפוטית שהיתה במשחק. זה לא רציני.
    למשחקי הפיפי-קקי של אוהדי ברצלונה-ריאל אני לא מתכוון להיכנס, גם אם פה תראה אותי בצד של ברצלונה.

@VAR מה שאני רוצה זה לראות 10 מקרים גבוליים כאלה. בגמר ראיתי שני מקרים גבוליים -
    פנדל לטובת ארגנטינה כשדמבלה פוגע ברגל של דימריה ברחבה, פנדל לטובת צרפת (ברגע הכי קריטי) כשקונאטה אולי נוגע ביד לפני.
    איזה עוד 10 אירועים יש? הפנדל מול פולין והפנדל מול קרואטיה אלה אירועים 'גבוליים'?
    ראיתי המון משחקים במונדיאל הזה. הייתי יחסית ניטרלי לרוב הנבחרות.
    לא הצלחתי לראות שום העדפה שיפוטית מכוונת לארגנטינה או לכל נבחרת אחרת.

אבל בא נשאל את זה פשוט יותר - מה לדעתך קרה שם? היתה הנחיה ברורה לשופטים שמסי צריך לזכות, ועדיין -
    הוא כמעט הודח בשלב הבתים, יכל להפסיד בפנדלים ברבע, כמעט יצא לוזר-על אם מואני היה כובש/מוסר, ויכל להפסיד בפנדלים בגמר.
    אם זה קלצ'ופולי - זה הקלצ'ופולי הכי מביך אי פעם.

11. yonmu Member

@SoD איזו עבירה על דימריה היתה משיכה בחולצה שהובילה לפנדל ואדום?!
    לא צריך פיזיקה ולא צריך שום דבר יותר מזוג עיניים כדי לראות שדרוגבה מאבד את הכדור.
    זה שאבידל משך לו בחולצה זה נכון, אבל לא ראיתי ששורקים על כל משיכה קטנה בחולצה (לצערי).

12. SoD Member

כי עזרה מהשופט לא מבטיחה עדיין נצחון.. אבל היא כן יכולה לתת את הבוסט שמבדיל בין לעוף ללעבור שלב בקושי בפנדלים.

13. SoD Member

הפנדל בגמר. לא הוביל לאדום כי הוא לא היה שחקן אחרון, אבל הובילה לפנדל. אני מסכים שקשה לקרוא לזה משיכה אבל, זה בקושי ליטוף.
    ושורקים על כל משיכה בחולצה, יש מקרים במצבים נייחים שנהוג לא לשרוק (וגם שם, זכור לי שמי אם לא ברצלונה קיבלה פנדל מול מילאן בליגת האלופות על משיכת חולצה בקרן).

14. yonmu Member

@SoD איפה לעזאזל ראית משיכה בחולצה בגמר שהובילה לפנדל? באיזה עולם זה קשור?
    באיטליה, באנגליה, בספרד, בCL, בEL, ביורו ובמונדיאל לא נהוג לשרוק אוטומטית לעבירה על כל משיכה בחולצה. בטח לא פנדל ואדום.
    לא מאמין שיש אדם אחד שצופה במפעלים האלה בקביעות ויכול ברצינות להגיד לי שאני טועה.

15. VAR Member

לא היה קלצ'ופולי כי מילאן ויובנטוס היו צמודות בטבלה 4 מחזורים לסוף. אם היה קלצ'ופולי היה מצופה מיובנטוס לטייל לאליפות עם מאזן מושלם. איך נשמע לך הטיעון הזה? כי זה פחות או יותר מה שאתה כותב כאן בהקבלה לטורניר אחר.

יש עוד דברים שמשפיעים על זהות המנצחת חוץ משיפוט. אם משחק של 70-30 הפך ל50-50 בגלל שיפוט מוטה, הקבוצה שנהנית ממנו עדיין יכולה להפסיד/לסיים בתיקו, זה עדיין לא הופך את השיפוט לפחות מוטה.