דיוויז'ן 1: הדיון הרשמי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Julian Joachim, ‏6/10/03.

1. ofer16 Member

אכן, ניצחון מצויין.

לפני הכל, אני חייב לציין שהיום שיחקנו מול פול ג'רארד, ששיחק והצטיין במדי איפסוויץ' בעונה שעברה (בעקבות השאלה מאברטון), ורויל אף רצה לרכוש אותו, אך פציעה (בברך, כמדומני) מנעה את המעבר.

ועכשיו לקצת מידע על שפקי קוקי (שמושאל אלינו משפילד וודנסיי):

מדובר בחלוץ פיני בן 27, שנולד בקוסובו. הוא גבוה (1.91) ומאסיבי. קוקי התחיל את הקריירה בהלסינקי שבליגה הפינית, והבקיע בליגה הזו סה"כ של 28 שערים ב122 משחקים. הוא חתם בסטוקפורט בינואר 2001 תמורת 300 אלף פאונד. בסטוקפורט הוא הפך לחביב האוהדים והבקיע 11 שערים ב35 משחקים. שנה בדיוק אחרי שהגיע לאנגליה, הוא נקנה ע"י שפילד וודנסיי תמורת 700 אלף פאונד. בחמשת המשחקים הראשונים שלו בקבוצה הוא הבקיע שישה שערים, והפך מייד ללהיט בהילסבורו. בעונה שעברה הוא היה מלך השערים של "הינשופים".
    בזירה הבינלאומית במדי פינלנד, הוא הבקיע 4 שערים ב33 משחקים. את הבכורה שלו הוא ערך במשחק מול בלגיה ב1999.
    הוא הושאל לאיפסוויץ' משפילד וודנסיי ב24 בספטמבר 2003, לשלושה חודשים, והבקיע את שער הבכורה שלו 24 שעות מאוחר יותר, בניצחון 2-1 על ווטפורד.

כמה תמונות של הבחור:
    http://www.mtv3.fi/mn_kuvat/10347/49866.Xxx
    http://www.anzowls.com/gallery/season/02-03/kuqi-shoots-leicester.Xxx
    http://www.swfc.premiumtv.co.uk/content/shwdfc/media/db/S25/145811.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏23/11/03
  2. Julian Joachim Member

שאלה:

דין אשטון עושה רושם שהוא מתחיל למלא את הפוטנציאל שהבנתי שיש לו. הוא כבר שייך לליברפול, כמו כל שאר השחקנים הטובים שהיו לקרו, או שלא?

3. Hammers Fan Member

רכש סופר חשוב לפטישים היום אחה"צ!

מרלון הרווד, סגן מלך השערים בדיוויז'ן 1 כיום (12 שערים), נרכש בסכום לא חשוף מנוטינגהאם פורסט. הרווד, שלא הסכים לחתום על חוזה חדש בסיטי גראונד, גרם למצב שהכריח את פורסט למכור את השחקן במהירות לפני תום החוזה.

בתוספת לארבעת החלוצים האחרים בסגל - ג'רמיין דה-פו, דייויד קונולי, ניל מלור ובריאן דין - החוד ממשיך להפוך לחזק ורב גוני יותר.

הקבוצה נראית שונה לחלוטין ממה שהייתה בפרימיישיפ. בחיים לא הייתי מאמין אם היו אומרים לפני שנתיים לי שזה יהיה הסגל בעוד שתי עונות...

4. Reyes Member

המשטרה עצרה הבוקר את לי הוגס, חלוץ ווסט ברומיץ' בגלל חשד לגרימת מוות (תאונה).
    http://www.soccernet.com/images/england/divone/wbafc/leehughes_ms_g.Xxx

5. ArsenalFan Member

לי יוז. מדובר בתאונת פגע וברח, שכתוצאה ממנה נהרג אדם כבן 60. יוז לא נמצא במהלך כל היום ביום ראשון.

הבחור בצרות, ודווקא הוא בעונה טובה בליגה הראשונה. חבל.

6. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא יאומן בכמה צרות שחקני כדורגל אנגליים מסתבכים.... צריך לעשות על זה פעם מחקר....

בכל אופן לא ברור לי למה ווסטהאם זקוקה לעוד חלוץ? לפי מה שאני מבין הבעיה שלה העונה היא לא בהתקפה (בכל זאת דפו, קונולי, מלור ובראיין דין) אלא בקישור ההתקפי ובמרכז ההגנה.... צעד תמוה ביותר של הפטישים....

7. ArsenalFan Member

ברדפורד סיטי מינתה מנג'ר חדש היום במקום ניקי לאו שפוטר לפני כמה שבועות- קפטן מנצ'סטר יונייטד ומנג'ר מידלסברו לשעבר בראיין רובסון בן ה-46. הוא היה אמור לאמן את נבחרת ניגריה, אבל הסתפק בברדפורד.

ברדפורד בעונה איומה ובסכנת נשירה לליגה השנייה (כך שאפילו הדרבי עם לידס בסכנה... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx ), הם מדורגים במקום ה-23 בלבד עם 14 נקודות, ולרובסון צפויה עבודה קשה.

http://www.soccernet.com/images/england/divone/bcfc/Robson_MFK.Xxx

8. Julian Joachim Member

דווקא את רובסון הייתי לוקח ללידס...

ובקשר להחתמה של הרווד, אני מניח שיש משהו שיודעים בווסטהאם שאנחנו לא יודעים. כלומר: ג'רמיין דהפו בדרך החוצה מהקבוצה.

9. Hammers Fan Member

אני חושב שכולם כבר יודעים זאת פולדש.

דה-פו יהיה יעבור ליונייטד בינואר, בסכום של 8-12 מיליון.

כשמוסיפים את העזיבה של מלור בסוף העונה שהשאלתו תסתיים, ואת הפרישה הצפוייה של בריאן דין, נשאר בסך הכל רק עם הרווד וקונרס בחוד, כך שרכש חלוצים תמיד חיובי.

10. Julian Joachim Member

באד ניוז ערן... :)

קילגלון חוזר ללידס, ועושה רושם שזה מגיע בזמן מעולה, כשכל ההגנה נראית על הפנים וקילגלון יכול אפילו לקפוץ להרכב עקב ההעדרות של רוקה ג'וניור ואי כשירות (כרגע) של מתיאו.

נהנית ממנו ב-3 חודשים האלה?

11. Hammers Fan Member

הוא בעיקר נכנס כמחליף במשחקים, הבמה היא עדיין של כריסטיאן דיילי, תומס רפקה ואיאן פירס.

אבל בהחלט, מאוד התרשמתי מהבחור, יש לו נוכחות משמעותית ברחבה, משדר רוגע הגנתי, יש לו משחק ראש טוב, עומד בקצב של החלוצים, אחלה שחקן.

אני לא אשכח לו את ההצגת יחיד שלו בווייט הארט ליין בגביע הליגה, הוא פשוט מחק את רובי קין מהמשחק. יש לו המון פוטנציאל והוא בהחלט יכול להיות השחקן שיהפוך את הקערה על פיה בלידס, אני רק מקווה שהוא אשכרה יציל אתכם מירידה בניגוד לפריצה של גלן ג'ונסון אצלנו בעונה שעברה, שגרמה למהפך ביכולת אבל לקאמבק שלא הספיק להשארות בליגה...

12. ArsenalFan Member

עדכונים שלא ניתנו במהלך אמצע השבוע ממשחקי הליגה הראשונה (היינו עסוקים באופוריית סאן סירו...):

קארדיף 1- ווסט ברומיץ' 1

המוליכה, שספגה מכה קשה השבוע עם מעצרו של לי יוז, שומרת על מקומה אחרי תוצאת תיקו באיצטדיונה הקשה של קארדיף סיטי, ניניאן פארק. ג'ייסון קומאס העלה את הבאגי'ס ליתרון בדקה ה-48, אבל רוברט ארנשאו השווה בפנדל בדקה ה-64. קרדיף בעקבות התוצאה עולה למקום ה-6 על חשבון איפסוויץ'.

נוריץ' 1- קובנטרי 1

רק תיקו ביתי לקנריות, שניצחון שלהם יכל להעלות אותם לפיסגה. איאן הנדרסון העלה את נוריץ' ל-1:0 בקארו רואד אחרי 34 דקות, אבל בפתיחת המחצית השנייה גארי מקאליסטר, המנג'ר שחקן, השווה בפנדל.

ווימבלדון 1- ווסטהאם 1
    ווסטהאם ממשיכה להידרדר, והפעם רק תיקו מול האחרונה בטבלה. בראיין דין, שדווקא עושה חיל, כבש בדקה ה-50 והעלה את הפטישים ליתרון, אבל ג'ואל מק'אנוף השווה בדקה ה-64 לדונס. ואלן פרדיו ממשיך לחכות לקצת הצלחה...

ברנלי 3- רדינג 0

הכובשים לברנלי: רוברט בלייק (4), ריצ'רד צ'פלו (46) ולוק צ'אדוויק (53)

סטוק 0- קריסטל פאלאס 1

אנדרו ג'ונסון העניק לפאלאס בדקה ה-26 ניצחון חוץ חשוב על היריבה לתחתית.

משחקי השבת

המוליכה ווסט ברומיץ' תיצא למשחק חוץ בעייתי בסיטי גראונד של נוטינגהאם (13). נוריץ', השנייה, תארח את קרו אלכסנדרה (12). משחקי צמרת מעניינים יהיו באפטון פארק, שם ווסטהאם (9) תארח את וויגאן את'לטיק (3), ובניניאן פארק, שם קארדיף (6) תארח את איפסוויץ' טאון (7).

משחקים נוספים:
    שפילד יונייטד (4)- פרסטון (10)
    סנדרלנד (5)- ברנלי (17)
    ברדפורד (23)- מילוול (11)- משחק הבכורה של בראיין רובסון כמנג'ר ברדפורד.
    רדינג (8)- ווטפורד (16)
    רות'רהאם (22)- וולסול (14)
    דרבי (21)- ווימבלדון (24)
    קריסטל פאלאס (19)- קובנטרי (15)
    ג'ילינגהאם (18)- סטוק (20).

13. ArsenalFan Member

סיכום המחזור

ותחילה הכותרות: סטטוס קוו בין שלוש הראשונות, ווסטהאם סוף סוף מתפוצצת, וניצחון בכורה לבראיין רובסון.

ולחדשות במלואן:

המוליכה ווסט ברומיץ' ניצחה במשחק החוץ בסיטי גראונד 3:0 את נוטינגהאם פורסט. נוטינגהאם הייתה טובה יותר במרבית שלבי המחצית הראשונה וראסל הולט נאלץ לעבוד בשער הבאגי'ס, אבל מצאה את עצמה בסיומה בפיגור של 2:0- ג'ייסון קומאס (37) ושער עצמי של מתיו לואי-ז'אן (43) אחרי הגבהה של קומאס נתנו לגארי מגסון ביטחון בירידה להפסקה. בדקה ה-89 קומאס השלים את ההצגה הפרטית עם שער שלישי וניצחון מרשים לווסט ברום ששומרת על מקומה הראשון.
    http://www.teamtalk.com/Images/5480.Xxx
    ג'ייסון קומאס- שני שערים ובישול בהצגה פרטית בסיטי גראונד

בקארו רואד נוריץ' חזרה למסלול הניצחונות, אחרי 1:0 על קרו אלכסנדרה, ושמרה על פער נקודה מווסט-ברום. המושאל של הקנריות ממנצ'סטר סיטי, דארן האקרבי, סוף סוף נתן את הפירות הרצויים, עם שער ניצחון בדקה ה-38. לאכזבתו הרבה של המנג'ר נייג'ל וורת'ינגטון, עד שהאקרבי התחיל להבקיע- בשבוע הבא יהיה משחקו האחרון (מול מילוול) לפני שהוא חוזר למנ' סיטי.
    גם שפילד יונייטד עשתה את שלה, עם ניצחון 2:0 על פרסטון נורת' אנד בברומול ליין. פנדל של מייקל בראון בדקה ה-31 ושער נוסף של סטיוארט מק'ול בדקה ה-74 העניקו לבליידס ניצחון ביתי ששומר אותם במקום השלישי, 3 נקודות מפסגת הליגה.

איפסוויץ', שדורגה ערב המחזור במקום השביעי, קפצה לרביעי, לאחר ניצחון חוץ גדול 3:2 בניניאן פארק על קארדיף סיטי. המחצית הראשונה הייתה כולה של הטרקטור בויס. בדקה ה-29 איאן ווסטלייק חדר לרחבה והוכשל, וטומי מילר, שנכנס רק שלוש דקות קודם לכן במקום ג'ים מג'ילטון, כבש בפנדל. אחרי 4 דקות ג'רמיין רייט העלה כדור קרן וג'ורג' סאנטוס נגח פנימה- 2:0 לאיפסוויץ'. במחצית השנייה קרדיף חזרה לעניינים, ובדקה ה-58 פנדל נוסף במשחק- הפעם הוא נשרק נגד בלם האורחים פביין וילניס, ורוברט ארנשאו קבע 2:1. קרדיף לחצו והגיעו למצבים, אבל זה לא עזר כאשר טעות של שוער קרדיף ניל אלכסנדר איפשרה לכריס בארט וויליאמס להבטיח את הניצחון לאיפסוויץ' בדקה ה-82. פיטר ת'ורן הצליח רק לצמצם ולקבוע את תוצאת המשחק- 3:2 לאורחים שעולים למקום הרביעי בטבלה. קרדיף מידרדרת לתשיעי, וסופגת הפסד ראשון אחרי שמונה משחקים.
    http://www.teamtalk.com/Images/7911.Xxx
    טומי מילר- 3 דקות במגרש, ושער יתרון לטרקטור בויס

את תוצאת המחזור השיגה ווסטהאם יונייטד, שסוף סוף רשמה ניצחון אחרי שבעה משחקים תחת אלן פארדיו. ועוד איזה ניצחון- 4:0 באפטון פארק על וויגאן, השלישית ערב המחזור. בדקה הרביעית בראיין דין העביר כדור רוחב וקווין הורלוק דחק מקרוב, 1:0 לפטישים. בדקה ה-17 מבצע אישי של מרלון הרווד הפך לשער עצמי של ג'ייסון ג'ארט, 2:0. לקראת סיום המחצית וויגאן נשארה ב-10 שחקנים, כאשר מט ג'קסון הורחק. בפתיחת המחצית השנייה מצבה של וויגאן היה עוד יותר גרוע, כאשר היא ירדה ל-9 שחקנים, עם הרחקתו של לי מק'אלוק בדקה ה-49. מכאן, ווסטהאם התעללה בוויגאן, ובדקה ה-53 הרווד הופל ברחבה ע"י ג'ייסון דה-ווס, ומרלון הרווד בעצמו כבש את הפנדל ואת שער הבכורה שלו- 3:0. בדקה ה-74 הרווד השלים בכורה חלומית כשכבש את השני שלו מבישול של היידן מאלינס. ווסטהאם חוזרת לעניינים, וויגאן יורדת למקום החמישי.
    http://www.teamtalk.com/Images/17296.Xxx
    אלן פארדיו- ניצחון ראשון, בשעה טובה

12 משחקים ללא ניצחון חיכתה ברדפורד למושיע, ובמשחק הבכורה שלו כמנג'ר ברדפורד סיטי, רשם בראיין רובסון ניצחון ראשון דרמטי במיוחד, על מילוול של דניס וויז. מילוול טיילה במחצית הראשונה כשטים קאהיל (18) וניק צ'דוויק (23) העלו אותה ל-2:0 באיצטדיון "ברדפורד אנד בינגלי". אבל קאמבק מדהים במחצית השנייה משערים של דני קאדמרטרי (51), אנדי גריי (68) ושער ניצחון בדקה ה-90 של מייקל ברנץ' נתנו לברדפורד ניצחון מתוק וקצת חיים בתחתית. מילוול רק במקום ה-11.

תוצאות נוספות:
    סנדרלנד 1- ברנלי 1
    רדינג 2- ווטפורד 1
    ג'ילינגהאם 3- סטוק 1
    קריסטל פאלאס 1- קובנטרי 1
    דרבי קאונטי 3- ווימבלדון 1
    רות'רהאם 2- וולסול 0

צמרת הטבלה:
    1. ווסט ברומיץ' 40 (20)
    2. נוריץ' 39 (21)
    3. שפילד יונייטד 37 (20)
    4. איפסוויץ' 34 (20)
    5. וויגאן 34 (20)
    6. רדינג 34 (21)
    7. ווסטהאם 33 (20)
    8. סנדרלנד 33 (20)
    9. קרדיף 31 (20)
    10. פרסטון 28 (20)

באמצע השבוע, יום שלישי:
    סנדרלנד- וויגאן
    רות'רהאם- קובנטרי
    יום רביעי:
    נוטינגהאם פורסט- איפסוויץ'

נערך לאחרונה ב: ‏29/11/03
  14. Hammers Fan Member

ארסנלפאן, אני חייב לומר שפשוט תענוג לקרוא את סיכומי המחזור שלך, הלוואי שהייתי יכול למצוא איפשהוא בתקשורת הישראלית סיכום כל כך איכותי וענייני, כל הכבוד.

ההתפוצצות שלנו באה בתזמון הכי נכון שיש, בשבוע הבא הגומלין נגד ווסט ברום בהורת'ונס לאחר הבושה באפטון פארק, וזו הייתה דרך מושלמת להכניס את מרלון הרווד לעניינים לקראת מפגש הענקים הזה.

כל המנגנון עבד אתמול, מההגנה ועד לחוד. המטרה הייתה לנטרל את ג'ימי בולארד בהתקפה של וויגאן וליצור כמה שיותר מצבי הבקעה לשלישיית ההתקפה דין/קונולי/הרווד (מי צריך את דה-פו?).

הבטחון שצברנו אמש חשוב לי הרבה יותר משלוש הנקודות. הלחץ ירד מפרדו והשחקנים, עכשיו אפשר לצאת מחובת ההוכחה שהשיטה ההתקפית (4-3-3) נכונה ושאנחנו לא במשבר ולהתרכז רק בלנצח, ועדיף החל מהשבוע הבא.

הרווד ומאלינס הוכיחו את עצמם כרכש נהדר, אני בטוח שהם עוד יתעלו מהיכולת בימים היפים בסיטי גראונד וסלהרסט פארק ויהפכו לשחקנים מובילים בסגל.

15. ArsenalFan Member

תודה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx