דיון האלכוהול המחודש!

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Hotspur, ‏7/12/07.

1. THE STRETFORD END Member

טוני אדאמס

נראה לך שלא ימכרו אלכוהול בין עשר בערב ל 4 בבוקר בפאבים או בארים?
    תפעיל קצת את הראש.

פיצוציות,תחנות דלק וכאלה,שם הכל פרוץ,שם ילדים ובני נוער יכולים לקנות,
    אתה רואה מישהו שיכניס נער בן 16 לפאב?

2. THE STRETFORD END Member

T0XiN

פעם אחרונה שהייתי שם היתה לפני שנתיים ככה שאין לי מושג מה הולך שם היום
    ומה טיבה של פינת העישון,
    אבל אני כן יוצא לאיזור התעשייה בעיר וניידות וביקורות אני רואה כל הזמן.

3. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

האמת שנורא רציתי להביא את אנגליה כדוגמה וקצת לדון על ת"א אבל פתאום עייפתי, אבל תכל'ס נתת לי סיבה טובה ליצור דיון מעניין על זה.
    אז זו דעתי.

אכיפת חוק, באופן תיאורטי, היא כלי של השלטון לפקח על החוקים שלו. החוקים כתובים וקיימים, ממש כמו שעל איילון צריך לנסוע במהירות 90 קמ"ש אבל בשעות הפנויות הרוב נוסעים לפחות 110. כי בסופו של דבר משטרה לא יכולה לאכוף כל מקום בכל שעה. באנגליה יש משום ביקורת עצמית ושם צריך יותר מעו"ד כדי לחלץ אותך במקרה שעברת על החוק. בגלל זה לא מעשנים שם בבארים. ברוב הבארים בת"א כבר הפסיקו לאכוף את זה כי למשטרה פשוט אין את היכולת לפקח על כולם.
    לעיריית כפר סבא מגיע כל הכבוד על האכיפה והשמירה על בריאות הציבור בבארים. באמת. אבל זו לא חוכמה להשוות עיר כמו כפר סבא שיש בה בערב נתון כ-10 מקומות בילוי לעיר עם מאות בארים ומועדונים כמו ת"א.

אני לא כל כך מבין מה חוק האלכוהול מנסה לפתור. צריכת אלכוהול אצל קטינים? הרי החוק ממילא אוסר על קטינים לשתות, וכולנו יודעים את התוצאות. מה ייתן החוק הזה חוץ מזה שמי שרוצה להשתכר ישלם יותר כסף? למה אם בא לי בשעת ערב מאוחרת איזה בקבוק בירה אני צריך להיפגע?
    והלא גם מכירת אלכוהול לקטין אסורה, אז סבבה, תאכפו ע"י קנסות גבוהים, אבל למה להפסיק למכור לגמרי?
    תאונות דרכים בגלל אלכוהול? וואלה נכון, זה חרא. אבל אלכוהול הוא דבר חוקי איך שלא תסובב את זה ואם אתה לא דמות בסרט של קן לואץ' או אחד שממילא שותה כל היום סביר להניח שאתה שותה רק בלילה.... אז מה החוק הזה בא להשיג? מה ההגיון בפיצוציה אם הוא לא מציע מרכולתו גם בשעה מאוחרת?

פעם זכרתי איך הולך החוק באנגליה מבחינת צריכת אלכוהול ושכחתי. אם אני זוכר נכון הייתה סוג של מדרגה, כלומר מותר לשתות בירה או סיידר בגיל קצת יותר מוקדם. למה שלא יעשו את זה כאן? תחשוב על זה, ילד בן 16 רוצה להיות מגניב, לשתות, שותה משקה פחות מזיק מוודקה, טקילה או מה שהם לא שותים (מן הסתם מה שזול), פחות משכר, אמנם לא יפתור את הבעיה מהשורש אבל יקל עליה.
    ובסופו של דבר, אתה יודע בדיוק כמוני שבאנגליה זה מחזה מאוד שכיח לראות איזה chav עם פחית פוסטרס של חצי ליטר מדדה ברחוב בלילה.
    אין שיר שמדגים את זה יותר מהשיר הזה.

4. T0XiN Member

הוטספר,הכל טוב ויפה אבל אנחנו ישראל ולא אנגליה. לישראלי המצוי אין שום מוסר לחוקיות והוא יצפצף עליו בכל הזדמנות שרק יוכל. קראתי לזה פעם,הרוסים הביאו איתם תרבות שתיה מסודרת שהמקומיים לא ידעו איך לאכול אותה... ומאז יש לך תרבות שתיה מחורבנת בארץ ישראל.

נערך לאחרונה ב: ‏10/12/09
  5. THE STRETFORD END Member

הוטספר

הדוגמא של מהירות בכביש לא נכונה ולא הגיונית לדוגמא של אכיפת חוקים שקל יותר לאכוף ולשלוט בהם
    וזה לא תפקיד המשטרה לאכוף את איסור העישון בברים אלא של העירייה,
    עיריית ת"א יודעת יפה מאוד לגרור אין ספור מכוניות בכל ערב בכל רחבי העיר ומבלי שיהיו לה עשרות אנשים
    במשמרת ולכן אתה לא רואה כמעט מכוניות שחונות במקומות אסורים ומי שכן,נגרר,
    ככה שכשרוצים באמת אז זה אפשרי,גם בעיר גדולה כמו ת"א.

החוק יקשה על בני נוער קטינים לקנות אלכוהול באופן חופשי בשעות הערב שבו הוא יוצא לבלות או סתם מסתובב ברחוב,
    ילדים ונוער לא יכולים להכנס לפאבים ואף חנות משקאות מסודרת לא תמכור להם אלכוהול גם כן,
    פיצוציות כן,
    בעבר ידעו לעשות פשיטה רחבה ולעצור את תופעת כדורי החגיגת שנמכרו בפיצוציות
    ובגדול זה הצליח לכן אין סיבה שגם העניין הזה יצליח גם כן.

אכיפה,קנסות כבדים באמת והעניין יעבוד.

6. T0XiN Member

הכל טוב ויפה,מסכים איתך לא לאפשר מכירה לקטינים. אבל מה איתי,איתך,עם גיא וכל אדם אחר שבא לו בארבע לפנות בוקר לשתות בקבוק בירה?

7. Dimitar Berbatov Member

אוי שוב פעם השטויות האלו על הרוסים שהביאו לכאן את תרבות השתייה המחורבנת של היום. סלח לי, אבל בשנות ה-80 ולפני העלייה הגדולה בברה"מ כל בני הנוער היו ילדים טובים ירושלים, שלא שתו וחיכו עד גיל 18 כדי לתפוס ראש? תעשה לי טובה, הרוסים לא שינו פה דבר מבחינת תרבות השתייה.

8. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

מישהו חייב להפסיק עם הרכיבה הפראית הזאת על הגב של העלייה הרוסית. מה אתה חושב, שלפני שעלו לפה מרוסיה לא שתו אלכוהול? מה רוצים מהם? פתאום ראינו אותם ונפתחו לנו העיניים? אתה באמת מאמין לזה?..
    עצוב שהרבה טוענים את זה. זה גזעני וזה בעיקר תירוץ זול.
    לגבי צפצוף על חוקים נכון, ובדיוק הדגמתי את זה.

סטרטפורד, סבבה - שהעירייה תאכוף את זה - אבל למה להגביל את צריכת האלכוהול לכלל הציבור מעבר לבני נוער?

9. 亚历山大帕托 Member

לך לישון יא מעפן, מה אתה מחפש אלכוהול ב-4 בבוקר.

10. T0XiN Member

מה אתה מחפש בבלוג אמריקאי בשש בבוקר,לך לישון http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

11. THE STRETFORD END Member

מי שרוצה אלכוהול ב 4 לפנות בוקר ולא במקום בילוי מסודר(פאב,מועדון)צריך לעשות עם עצמו חושבים והאם החיים שלו הולכים בכיוון הנכון.
    ובכל זאת אם מישהו חייב שיהיה לו אלכוהול זמין מתי שרק ירצה אז ב 6 בערב הוא יכול ללכת לחנות ולקנות אספקה
    "לשעות הקשות".

12. 亚历山大帕托 Member

לא רואה בזה משהו גזעני. מגיל צעיר (עליו מדובר כאן) רואים את ההבדל באופן שהצברים צורכים אלכוהול בהשוואה לעולים. הכללה, אבל נכון.

13. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה גזעני אבל בכל סטיגמה יש טיפה של אמת, אין מה לעשות, וזה מגיע מרוסי.

TOXIN, המחיר שאני ואתה לא נקבל איזה בירה לא מתוכננת ב-3 בלילה שפתאום התחשק לנו שווה את הרווח מהחוק.

14. 亚历山大帕托 Member

אם כבר, זה גזעני בהפוך. העולים מגיעים מתרבות של צריכת אלכוהול מסודרת ולא "מתדלקים" בשביל הפוזה והולכים להתפרע במקומות בילוי ועל הכביש.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏10/12/09
  15. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

וואלה? תביא לי קצת מהעולים שלך..