דיון הגביע האנגלי 2022/23

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י GentlePunter, ‏5/8/22.

1. Raulito Madridista

נהנתי מאוד מצפייה בגמר. פחות או יותר מה שקרה היה צפוי, חבל שדויד דה חאה חילק שער במתנה למנצ'סטר סיטי, כל כך הרבה זמן עד שהוא זינק לכדור הזה של אילקאי גונדואן ברגל החלשה, זה שהסתירו לו זה לא תירוץ מספיק טוב. גונדואן בחודשי ההכרעה הופך לזינדין זידאן, נדמה לי שקייל ווקר אמר את זה. אחרי חמש דקות ובטח עם התנופה של היתרון זה כמעט היה 0:3. מנצ'סטר יונייטד ידעה לצאת יפה מהפיגור לדעתי, היא אמנם נהנתה ממזל עם הפנדל אבל שיחקה כדורגל אחרי החילופים. אין ברירה, אבי נמני מגזים, נגד קבוצה כל כך טובה ממך - אין ברירה אלא לסגור את המשחק ולהעלות את כל הפרדים למיניהם כדי שיעשו עבירות. מרקוס ראשפורד לא ממש הביא ערך מוסף וחבל. רודרי וג'ון סטונס מעולים.
    אגב, תהרגו אותי, או.קיי, ברור שכשהקבוצה מחזיקה בכדור כל כך הרבה זמן ויש לצדו פרטנרים טובים אז ג'ק גריליש יעשה מהלך טוב במשחק ואפילו יותר. אבל אני לא מצליח להבין למה פפ גווארדיולה כל כך 'אובססיבי' לגביו. יש לו על הספסל אחלה מחליף כמו ריאד מאחרז, גם פיל פודן לדעתי שחקן טוב ממנו. זה לא קשור לפנדל המרושל אגב, מדבר נטו התקפה.

2. one united Member

רק זה? בוא תשאל את פפ את מי הוא לוקח להרכב שלו מיוניטד? ראשפורד על גריליש? לא נראה לי,קאסמירו על רודרי לא נראה לי,שאו על אקאנג'י? לא חושב................על השאר בתפקידים המאוישים של סיטי בכלל הוא לא יתבלבט.......זה ממש לא רק פודן "גדול" מחהורסט כמחליף.

3. Lebron Member

הוא לא ייזכר כשוער כזה גדול, עם כל הכבוד להצלות וירטואוזיות, ברגעים החשובים הוא מפשל.

4. alexshw Member

מבין השחקנים דה חאה הוא בערך האדריכל של התרבות האירגונית הקלוקלת שהשתרשה ביונייטד. כפי שציינתי בעבר לא צריך שחקנים שהתרגלו להכשל וניזונים מבינוניות. זה נכון לעוד רבים מהם. אי אפשר באמת להצליח איתם.

5. k_700 Member

בשיא שלו הוא היה למשך לפחות 2 עונות השוער הטוב בעולם. באנגליה לא חושב שאפשר להגיד ש5 עונות הוא לא היה בטופ 3 של השוערים.
    הוא אחרי השיא זה ברור, אם היה באמת מספיק תקציב הייתי מאוד רוצה שנלך על קוסטה, מקווה שזה לא יסגר בראייה.

אני חושב שעם הסגל למשחק הזה עשינו כמעט כל מה שאפשר. הפערים גדולים מדי, לפחות לא הושפלנו פה.
    אפשר להתבחבש מהיום ועד מחר למה גארנצ׳ו לא פתח בסוף אם הוא פותח אין שחקן אחד לעלות מהספסל. האפקט שגארנצ׳ו נותן מהספסל מול סיטי עייפה זה אולי הכלי נשק היחידי שאפשר לשים מולם במגבלות הסגל הנוכחי.

הסגל צריך להתחזק בשחקנים הנכונים בקיץ כדי לעשות עוד קפיצת מדרגה.

לא נתפס מבחינתי שגונדוגאן כבר סומן לעזוב את סיטי עוד מהקיץ הקודם.
    פפ אפילו לא הראה כאילו הוא נלחם להשאיר אותו. פשוט סימן לו את הדלת החוצה.
    איך צ׳לסי, ארסנל, ליברפול לא בעניין בכלל, מדהים. שחקן של משחקים גדולים, ווינר.

6. Lebron Member

אגב גם לשוער הקודם של דורטמונד, בורקי, היו לא מעט הצלות וירטואוזיות, אבל במכלול הוא לא היה מספיק טוב ועשה יותר מדי טעויות פטאליות ולכן הם העיפו אותו.

יונייטד צריכה אולי לחשוב על שוער יותר יציב מנטלית ומגוון.

7. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

לצערי מתחיל לחשוב שיש משהו בדברים שלך. הנושא המנטלי לא פחות חשוב מהמקצועי. דה חאה היה פשוט רקוב מנטלית היום, עלה לנו בתואר ועוד בדרבי. מרתיח.

8. Scouser Member

איזה פח סאנצ'ו. אין שום תירוץ למה לפתוח איתו ולא עם גרנאצ'ו, הילד לפחות מנסה וגורם לבלאגן.

כנראה שנגזר עלינו לראות את הפלסטיק חוגג טרבל. נקווה שפפ ימצה ויעזוב.

Raulito אוהב/ת את זה.
  9. Lebron Member

אני לא מסכים שהוא היה השוער הטוב בעולם מעולם, אבל גם אם כן, במכלול יש שוערים גדולים יותר, יציבים יותר מגוונים יותר ועם יותר קבלות בדורו.

כשידברו על השוערים הגדולים במשחק, אני לא חושב שהוא יהיה חלק מהדיון בכלל.

10. k_700 Member

אתה יכול לא להסכים.
    2014-16 לא היה שוער טוב ממנו.
    קבלות? הבנתי, אין לו קבלות כי אימנו אותו מוריניו, ואן חאל וסולשאייר בשנים הטובות שלו ועם הגנות מגוחכות.

לא מכיר שוער אחר בעולם שהיה משיג ״קבלות״ בתנאים האלה.

11. alexshw Member

שנינו יודעים מהקבוצות שלנו בארץ. שהשינוי המהותי בא לא רק כי באו שחקנים שיודעים לשחק כדורגל. אלא גם שחקנים שאפתניים עם אופי וינרי. לדה חאה ועוד רבים ביונייטד מזמן נוח בביצת הבינוניות. המועדון מעודד אותם שנים לכך.
    הבעלות החדשה חייבת לשנות את זה. כולל פרידה ממי שנחשב כוכבי הקבוצה היום. זה לא משחק רע אחד או טעות. טעויות כולם עושים. זה משהו סדרתי.
    הם גם לא באמת שחקנים כאלה גדולים כמו שפרופגנדת יונייטד עושה מהם.

12. Raulito Madridista

בהתחשב בכך שהוא מעולם לא היה מנהיג בלתי מעורער או משהו כזה, באמת 'נכס' (ספורטאי? כן. משקיען? כן. אכפתי? כן), גם בשיאו היה עושה טעויות במשחקים הגדולים, ולמועדון ישנן יכולות כלכליות טובות לבצע זעזועים - הפרק הזה, דויד דה חאה במנצ'סטר יונייטד, היה צריך להסתיים מזמן. מה שכן כמובן שגם לולא השער שהוא חילק במתנה - מנצ'סטר סיטי הייתה עשויה לנצח ויש עוד הרבה מאוד עשבים שוטים במועדון וכן הלאה. אני מודה לאלוהים על כך שהפקס לא עבד ב-2015 ונשארנו עם קיילור נאבאס. לא ממש קריטי לדיון אבל מנואל נוייר היה דרגה אחת מעליו בפרק הזמן שצוין. אפילו ג'יאנלואיג'י בופון וכן הלאה.

Lebron אוהב/ת את זה.
  13. Lebron Member

אני יכול לא להסכים כי זה פשוט לא נכון.

14. k_700 Member

אני לא מאמין שישבת וראית משחקים שלו אז.
    אז נסכים שפסלת אותו כי לא הביא ״קבלות״.
    בסדר.

מת שתזכיר לי משחקים גדולים שהוא הפסיד לי במו רגליו בין 14-16.
    שוט.

15. alexshw Member

זה לא טעויות ספציפיות. זה יותר שהוא מחבל קשות במשחק השוטף עם משחק רגל רע, ופשוט לא פעם גם גורם למעבר מומנטום ליריבה אחרי איבוד מטומטם. הוא לא שולט על הרחבה שלו מה שמקשה על קו הגנה. אבל חוץ מזה בפן המנטלי הוא משדר נרפות, רפיסות וכישלון.
    הוא אסון גם לחדר הלבשה. לא מבין למה יונייטד בכלל נכנסה למו"ם איתו. בשביל מה?
    בלי לתקן בעיות מהותיות כאלה בסגל, אף מאמן לא יעזור לה. לא יהיה טעם במאמן כדורגל רציני. הוא לא יוכל להביא לה הישגים משמעותיים.