דיון החדשות וההעברות 2015/16

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏1/6/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Turgi Guest

סגרת את הליגה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  2. עידן444 Member

השינוי צריך לבוא במחלקות הנוער- חד וחלק!

מבחינתי שהרשות המקומית\הטוטו\ההתאחדות יתנו את מתן הכסף בהשקעת אחוז מסויים מהכסף בנוער אחרת אין כסף!!! אין הקצבות!!!

המאמנים במחלקות הנוער צריכים שאימון כדורגל יהיה המקצוע שלהם!!!!!!!!!
    ולא התחביב שלהם להשלמת הכנסה!!!!!!!!!!!!!!
    שליחת המאמנים האלה להשתלמויות באקדמיות ברחבי אירופה. להביא אנשי מקצוע מהעולם לא דווקא כדי להחליף את האנשים שלנו אלא כדי ללמוד מהם בתחומים שאין לנו מספיק ידע. להביא אנשי מקצוע מובילים מהעולם כדי להעביר הסמכות.

לתת דגש גם לנושאים המנטלים והפיזיולוגים.

במועדון שאני אוהד אני רואה לקות גדולה מאוד במעבר בין נוער לבוגרים- מה שגורם לאובדן של יותר מידי שחקנים שבשלב כל כך קריטי- גיל 19-20 נשלחים בהשאלות למועדונים סוג ז', לא מתפתחים כפי שהיו מתפתחים במועדון מסודר עם מתקן אימונים איכותי ופיקוח צמוד של אנשי מקצוע רציניים, ונעלמים אי שם... אחר כך מספרים לי שזה שהם נעלמו אי שם אומר שהם כנראה לא שווים וזה ממש לא נכון!!! בטח לא בכל המקרים!

היה לי כאן ויכוח עם @alexshw על הנושא של חריגי גיל ואני חושב שאני טעיתי בנושא הזה ואלכס צדק- חריגי גיל זה דבר רע!!! בגיל 19-20 כל עוד אין כאן ליגת מילואים השחקנים צריכים להיות בסגל הבוגר ותחת פיקוח נכון של אנשי מקצוע כדי להפוך אותם בשנה שנתיים הראשונות מילדים לשחקני כדורגל! במה שאני מציע יש בעיה והיא צבירת דקות משחק שאין להן תחליף(וזו גם היתה הטענה העיקרית שלי באותו ויכוח עם אלכס) ולדעתי מועדונים בארץ יצטרכו לחשוב בצורה מסודרת והגיונית איך הכי נכון לשלב והאם השאלה היא הדבר היותר נכון לעשות ולעקוב ולכוון את הבחור שלך מקרוב מבחינה אישית(אישית בלבד כמובן!) בזמן שהוא מושאל כדי שהילד הזה שיצא מחממה כמו מכבי נתניה או או בית"ר טוברוק, או הפועל פ"ת או כל מועדון אחר לא יתרסק באיזה חור נידח עם תנאים חובבניים ובגיל 20 יתחיל כבר לחשוב על מקצוע אחר...

הכל מתחיל במחלקות הנוער. הגיע הזמן להתחיל ללמוד איך מלמדים כדורגל במדינות שמבינות בזה!

ברגע שיתחילו להשקיע כספים בצורה נכונה במחלקות הנוער אין לי ספק שעוד 10-15 שנה נראה תוצאות.

נערך לאחרונה ב: ‏12/10/15
  3. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אבל תצטרך פחות ישראלים.
    היצע זהה, ביקוש נמוך יותר (במקום 80% חובה, פחות) = ירידה במחיר.

4. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני באמת לא מבין למה אתם בכוח מקשרים בין הנושא לבין מה שצריך לעשות כדי לעלות את רמת הישראלים. הקשר כמעט ולא קיים, אם בכלל.

עידן - ג'ורדי מסביר את ההשקעה בישראלים אחרת לחלוטין - הוא עושה את זה כי אין לו ברירה, היות ובכל מצב הישראלים יהיו עיקר הסגל וההרכב.

5. עידן444 Member

כפי שאמרתי, הוא יכול להגיד מה שהוא רוצה.

6. סמואל אטו Member

ב-2011 חשבתי שצריך רק להשקיע במחלקות נוער, היום אני חושב שגם צריך להגדיל את כמות הזרים.
    ו... התבגרתי ב-5 שנים, אבל זה ממש בקטנה.

7. סמואל אטו Member

אני מתקשה להבין את ההגיון פה.
    רק יש ביקוש ל- 16-17 ישראלים בסגל.
    אם יגדילו את כמות הזרים, אז הביקוש ירד. זה תרגיל מתמטי פשוט.

8. עידן444 Member

אם תגדיל את כמות הזרים בעיני אתה תפגע משמעותית במחלקות הנוער.
    אתה וליאור טוענים כל הזמן שאין שום קשר בין טיפוח מחלקת נוער למספר הזרים ואני מוצא ביניהם קשר ישיר.
    כשרוצים להשקיע במחלקות נוער כדי לשפר את הכדורגל בעתיד המשאבים צריכים להיות מופנים לשם. כשרוצים לשפר את רמת הליגה כאן ועכשיו אפשר להגדיל את מספר הזרים. לדעתי הגדלת מספר הזרים גם לא תשפר את רמת הליגה אבל לא נכנס שוב לדיון על רמת הזרים שמגיעה לכאן. לדעתי הגדלת כמות הזרים על רוב הקבוצות לא תשפיע כי הרוב בקושי מביאים 5.
    כשאני אומר משאבים זה כסף וזמן.
    אם אני היום בעלים של קבוצת כדורגל ואני יכול להביא רק 2 זרים אני אשקיע המון(!!!) במחלקת הנוער שלי. אני אביא אנשי מקצוע טובים יותר. אני אשלם להם יותר כדי שישקיעו ויתמקצעו בעבודה שלהם כדי שיגדלו לי שחקני כדורגל טובים יותר(זו המטרה של כולנו,לא?).
    אם אני יכול להביא זרים בלי הגבלה אני אשקיע באנשים שיטיילו בעולם, יצפו בקלטות של שחקנים וישבו מול תוכנות מחשב שעוזרות באיתור "מציאות".
    אבל אולי זה רק אני...

9. סמואל אטו Member

אין קשר.
    יש היום כסף שמופנה לשני הכיוונים, צריך לייעל אותו ב-1,000%, לפני שאנחנו מדברים על חוסרים.

ושיפור מחלקות הנוער עבור נבחרת ישראל זה פרוייקט שצריך להיות כלל ארצי וקשור להתאחדות, ולא משהו פרטי סתם ככה.
    יש משהו כמו 40 מיליון שקל שנעלמו מקופת ההתאחדות תחת שלטון לוזון וחלובה. זה לא מעט כסף שיכלו להפנות לטובת מחלקות נוער בכל הארץ.

10. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אז מה אתה אומר בעצם?
    שאתה, אוהד כדורגל פשוט ממדינת כדורגל וספורט נוראית, צודק, והוא, שחקן עבר ברמות הכי גבוהות, איש מקצוע סופר מוצלח ויותר מהכל אחד שגדל על ברכיו של אחד מהאנשים החשובים בתולדות הכדורגל העולמי, טועה בהכרח?

11. עידן444 Member

אני לא טוען שהוא טועה, אני טוען שהוא מבלף.

oranfu ו-Bluekipper אוהבים את זה.
  12. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

אני לא מסכים עם הרבה דברים שאמר מוריניו, אולי המאמן הכי טוב בעולם היום, מסי (אולי השחקן הכי גדול בכל הזמנים) ועוד. נו אז מה? ג'ורדי קרוייף הוא בן אדם עם אינטרס. הוא מנהל מקצועי של המועדון הכי עשיר וחזק בישראל. כל חוק שהוא חושב שטוב, יכול מאוד להיות שהוא לא היה חושב כך אם הוא לא היה מנהל המקצועי של מכבי ת"א. אי אפשר לפסול את זה.

בלי קשר, מגוחך לטעון שכל מי שיש לו ידע או שהוא מבין או שהוא איש מקצוע ברמות כאלה ואחרות אוטומטית צודק בכל מה שהוא אומר. ואני מעריך את קרוייף בלי קשר.

13. עידן444 Member

ג'ורדי קרויף נתן תשובה לשאלה לגבי איכות הסגל שלו וליאור עשה ממנה תורה מסיני.

המראיין שאל אותו: אבל אם אתה רוצה לשדרג את הקבוצה, אתה צריך להביא זרים יותר טובים.

התשובה שלו היתה פלספנית ומתחמקת ונתן לנו שיעור באחוזים במקום לענות לעניין ואת זה גם עידן הקטן מהמדינה הקטנה והקיקיונית יכול להגיד כי זו דעתו.

14. סמואל אטו Member

סתם שאני אבין, המצב היום של הפועל עכו ודומותיה בליגה כל-כך טוב עכשיו שאסור לשחק עם האיזון העדין הזה?
    מכבי תל-אביב לא בדרך לאליפות רביעית רצוף?
    ק״ש וב״ש לא יסיימו שוב מקום 2-3?
    סכנין ונתניה לא יהיו חלק מהפלייאוף התחתון?

אתם משקרים לעצמכם שאין כאן פערים ענקיים.

orimor2212 אוהב/ת את זה.
  15. עידן444 Member

אין לי פחד גדול מידי לגבי מה יקרה לליגה.

מצב נושא:
הנושא נעול.