דיון החדשות וההעברות 2015/16

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏1/6/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. עידן444 Member

איפה שאין כסף באירופה גם אין יותר מידי זרים. בארץ איפה שאין כסף דווקא מחפשים זרים זולים שרובם מורידים את הרמה בגלל חוקי המיסוי.

2. DRORIKO Member

אני לוקח מדינה כמו ספרד,שאין שם הגבלה של זרים, ויש שם לא מעט קבוצות עם מחלקות נוער מצויינות. אפילו בארסה שזאת מפלצת רכש שמביאה רק זרים עדיין מאד מודאגים מההידרדרות של מחלקת הנוער שלהם,כי זה נושא שיקר לליבם.

לגבי הליגה הקפריסאית,לא בקיא בה,אבל אם היא פח אשפה אז מה הליגה שלך?לא פח אשפה? ואיך ההגבלה זרים עזרה לזה? אז כמו שכבר כתבתי-במקרה הרע תדרוך במקום שממילא אתה דורך בו, במקרה הטוב השמיים הם הגבול. מה יש לך להפסיד?

3. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שרוב אוהדי הכדורגל בארץ - עם כל מטען הציניות והמרמור - יעדיפו 'פח אשפה' ישראלי על פני רכבת זרים כמו בליגה הקפריסאית. הגדלת מספר הזרים לא תעזור לאף אחד בכדורגל הישראלי מלבד למכבי ת''א.

oFiRzZz ו-oranfu אוהבים את זה.
  4. עידן444 Member

אל תדבר איתי על מדינות כמו ספרד ועלינו באותה נשימה(זה מה שליאור אומר לי בצדק בעל פעם שדנים על משהו- לא אותו גודל אוכלוסיה, לא אותה גודל של מדינה, לא אותה רמה של תרבות ספורט, לא אותם תקציבים).

את קפריסין הבאתי כדוגמה למקום שאין בו מגבלה וזה לא שיפר שם את הכדורגל. גם אני לא בקיא אבל זה מה שאנשים שחוזרים משם אומרים- מאמנים ושחקנים.

5. עידן444 Member

גם למכבי ת״א זה לא יעזור. הם לא מסוגלים להביא 5 שמחזקים. נראה פשוט יותר זרים סטייל הבלם והחלוץ שהביאו לנתניה העונה שלא טובים בכלום משחקנים שיש לנו בנוער ותופסים להם את המקום על פארש כי יש לנו מאמנים פחדנים ששווים לתחת!

6. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא מסכים, אבל זה לא הנושא. נעזוב את זה.

7. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני באמת מנסה להבין למה.
    בזירה המקומית, הגבלת הזרים משחקת לטובתה של מכבי. היא יכולה להחתים את הישראלים הטובים ביותר, היא יודעת שאסטרטגית זה הכי רגיל, וכאשר ההיצע כל כך נמוך היריבות נשארות עם הזין ביד.
    במצב כזה הפערים הגם ככה גדולים עוד יותר גדלים. מכבי, אם לא שמת לב, עדיין מתקדמת, עכשיו החתימה את ראיקוביץ' ב-3 מיליון יורו וכנראה שתכניס עליו כפול מזה, ההכנסות גדלות והמשכורות עולות. אי אפשר למנוע את הגדלת הפערים, ככה זה כשרק במקום אחד עובדים כמו שצריך.

תוסיף מקומות לזרים, ותיצור מצב בו מכבי תוותר על ישראלים בכירים שקבוצות אחרות יוכלו להחתים, ובאופן כללי ההיצע בשוק יגדל משמעותית. קבוצות קטנות יוכלו לחפש זרים סטייל מנגה ונוואקמה שימכרו לגדולות וככה יוכלו בעצמן להתפתח, וגם המחירים בשוק על ישראלים יתייצבו.

8. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה מונע מקבוצות לחפש גם עכשיו זרים כמו מנגה ו-וואקמה?

9. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

קבוצה קפריסאית הגיעה לא מזמן לרבע גמר צ'מפיונס, ובאופן כללי בכל שנה יש להם לפחות קבוצה אחת בשלב בתים אירופי. הליגה השתפרה.

שוב, אין קשר לנבחרות.

10. DRORIKO Member

קודם כל לגבי "לא אותם תקציבים", ספרד זה לא בדיוק דוגמא למדינה עתירת משאבים, בטח לאור המשבר הכלכלי המתמשך שפוקד את המדינה. בוא נגיד שבספרד מסתכלים על ישראל כמו שישראל מסתכלת על פינלנד.
    לקחתי את ספרד כדוגמא למדינה שלמרות שאין בה הגבלה של זרים עדיין הקבוצות,כולל המובחרות שבהן, מרגישות צורך להשקיע בנוער. אני לא מבין למה שבישראל יפסיקו לעשות את זה. הרמה היא לא אותה רמה אבל העיקרון הוא אותו עיקרון-גם אם אתה פותח את הגבולות לכל אירופהׁ(ואפריקה) עדיין אתה תשקיע בשחקן המקומי, זה לא סותר אחד את השני. זה נכון בליגה הספרדית כמו שזה נכון בליגה השוויצרית כמו שזה נכון בליגה הבלגית וכמו שזה יהיה נכון בליגה הישראלית.

11. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

הכוונה הייתה ליותר מקרים כאלה.
    סטטיסטית, זה הגיוני.

12. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

הקבוצה הזו היא אפועל ניקוסיה. אם מנטרלים אותה (ואת מכבי, לצורך ההגינות) הכדורגל הישראלי מצליח יותר באירופה.

13. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז סטטיסטית, יהיו פחות ישראלים שיזכו להזדמנות ופחות הצלחות כמו וובה בראון ועדן שמיר (ווהו! סוף-סוף הבחור העלום הזה נחלץ לעזרתי).

14. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

וובה בראון היה שחקן מוביל בקבוצה קטנה ודרכה הגיע לקבוצה גדולה יותר, במציאות שבה אתה מוריד את מספר הישראלים שמשחקים במשחק (לפחות) מ-9 ל-6, הוא עדיין היה משחק.
    עדן שמיר שחקן צעיר מאוד בולט, האמן לי שהיה מקבל הזדמנות, גם אם בליגה השניה, רחמנא ליצלן.

הרעיון הכללי הוא לדלל ישראלים מיותרים להפליא, ולהגדיל את האחוז הכללי של הצלחות מבין כלל המקרים.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  15. עידן444 Member

אלכס ברח בבוקר. אני שוב נישאבתי לזה. אני שמח בדבר אחד- אין שום סיכוי שמישהו יעשה צעד התאבדותי שכזה שיחרב את הכדורגל כאן- ותתפלאו, אפשר לרדת נמוך יותר! זה שאנחנו בכלל חושבים על להעפיל לטורניר כלשהי ומפספסים זה כי עדיין יש כאן זהבי, ורפאלוב, וחמד, וניר ביטון, והיה בניון, והיה ברקוביץ׳ ורוזנטל ואוחנה ורביבו ובנין. לא יהיו יותר כאלה אם הליגה תוצף בזרים. פשוט לא. היצע השחקנים אולי יעלה, היצע הישראלים ירד. אף אחד לא יהמר על שחקן צעיר. למה לו?
    אבל לא נבדוק את זה... אנשים שמבינים משהו מהחיים שלהם מדברים על הורדת כמות הזרים. אם מישהו ינסה להזיז מהלך להגדיל את המכסה- יעשו ממנו קציצות.

oranfu אוהב/ת את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.