דיון החדשות וההעברות 2015/16

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏1/6/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

מפריכה לחלוטין את הטענה שרמת הכדורגל תעלה במידה ותוסר ההגבלה על כמות הזרים.

לצערי אני נאלץ לצפות בליגה הזו על בסיס כמעט קבוע. אם כבר רמה נמוכה, שיהיה משלנו.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  2. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

בוא נהיה רציניים רגע, הליגה הזו היא לא המודל והחוקים שם קיצוניים. כאן מדובר על הגדלת ההגבלה מחמש לשבע-שמונה. הכוונה היא שיהיו מינימום עשרה ישראלים בסגל המשחק וכ-12-13 בכל הסגל (בדרך כלל יותר, לוקח מקרה של סגל קצר של 20 שחקנים). אני באמת לא רואה מה כל כך בעייתי ואיך זה מסכן את עתיד השחקן הישראלי.
    בליגה של 14 יהיו לפחות 168 מקומות לישראלים, בליגה של 10 שהיא עדיפה מבחינתי בשל הרמה - 120. זה ממש לא מעט. 60% משחקני הליגה מקומיים - זה מעל הממוצע האירופי.

3. DRORIKO Member

תסתכל מימינך ומשמאלך. צפון אירלנד עלתה ליורו,איסלנד עלתה ליורו, אוסטריה חזרה למה שהיתה לפני 20 שנה,ליכטנשטיין משתפרת,איי פארו משתפרת, אזרבייג'ן משתפרת ורק בקמפיין הקודם עשתה איתך 2 תיקו ,פולין לא רואה אותך ממטר. אני אומר את זה בשיא הרצינות,אם לא נתעורר ונעשה משהו אנחנו נגיע למצב שנאבק על דרג חמישי. הגיע הזמן למהפיכה.

4. סמואל אטו Member

ולפני שהיו שם זרים צפית גם?

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  5. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

איך זה רלוונטי?

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  6. DRORIKO Member

שהזרים מרימים את רמה של הליגה. קל להיטפל לפחים, זרים כושלים יש בכל מדינה(תשאל את דודו דאהן) אבל קח את הובאן שהוא קשר נבחרת רומניה, אתה באמת רוצה להגיד לי שהוא לא שדרג את באר שבע? קח את אוגו, קח את אברהם פס, גם את סולארי שהיה פקטור מרכזי באליפות של ק"ש, קח את קאסיו פרננדס, קח את איגיבור,קח את ראדה פריצה,קח את סטויקוביץ' ועוד. ואלה רק שמות מהשנים האחרונות, אני כבר לא מדבר על הנפילים מלפני 10-20 שנה. להגיד שהזרים לא משדרגים את הליגה זה בדיחה.

7. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

שאלה.
    יש לנו בכדורגל הישראלי בעיה בעמדות השוער והמגן השמאלי. נניח שכמות הזרים תגדל (לא משנה כרגע אם ל 8 או 11). אם כל הקבוצות יירכשו שוערים זרים ומגנים שמאליים, איך בדיוק זה מקדם אותי בפיתוח שחקן לעמדות האלו?

oranfu אוהב/ת את זה.
  8. עידן444 Member

מעלים כשהם נבחרים בקפידה. לא כשמביאים במשקל כמה שיותר ובזול. הזרים הטובים ביותר הגיעו עם מכסה של שניים ושלושה והיום יש חמישה שלא תמצא כמעט באף קבוצה יותר משניים-שלושה גג שמשדרגים ביחס לחומר המקומי שכולנו נסכים שהוא לא מדהים.

זה מצטרף לטענה שהאחוזים יש הצלחות מול כשלונות עם זרים ישארו אותו דבר. לדעתי האחוזים ירדו כי כל עוד אנשי המקצוע גרועים כמות הזרים האיכותיים תשאר אותו דבר. פשוט יתלוו אליהם יותר חייזרים ממה שיש היום. אבל שוב, לא נוכל לבדוק את זה. קברניטי הכדורגל הישראלי הזויים אבל לא עד כדי כך.
    ומהשבוע אני מתנדב לעקוב מקרוב אחר מצב הזרים כיום- שיש מגבלה של 5. כמה זרים כאן באמת מעלים את הרמה מתוך ה 90 האפשריים. מישהו מתנדב לספור כמה בכלל זרים יש היום בליגה מתוך ה 90 האפשריים?

9. DRORIKO Member

הזרים נבחרים בקפידה. אף קבוצה לא מביאה זרים בחיפזון "העיקר שהישראלים לא ישחקו" , אם מביאים זר אז זה כי חושבים שהוא יביא ערך שישראלי לא יכול לתת. ואם יש ישראלי שכן יכול לתת את הערך הזה(למשל שיר צדק) אז הוא יקר מדי בשביל רוב הקבוצות ועדיף להביא זר זול יותר.

10. DRORIKO Member

בואו אני אתן לכם 2 נבחרות שעשו קפיצת מדרגה-הנבחרת הבלגית והנבחרת האוסטרית. בשתי המדינות אין הגבלה של זרים. כל השחקנים בשתי הנבחרות(למעט אדן הזאר) התחילו בליגות המקומיות. מיותר לציין ששתי הליגות יותר טובות מהליגה הישראלית. אם זה הצליח שם למה שבישראל זה לא יצליח?

11. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

מה הקשר, למען השם?
    אם אתה לא עובד נכון, לא משנה מה, לא תפתח שחקנים טובים, גם אם לא יהיו זרים בכלל. אין שום קשר בין מספר זרים בליגת העל לבין יכולת פיתוח שחקנים.
    אגלה לך סוד - שחקן גרוע לא יהפוך לטוב אם יתנו לו לשחק, הוא פשוט יוריד את הרמה. רוב יוצאי מחלקות הנוער הם פשוט לא שחקנים טובים.

סמואל אטו אוהב/ת את זה.
  12. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אבל אם תוכל להחתים 11 זרים לא יהיה לך את הצורך המיידי הזה לייצא שחקנים טובים ממחלקות הנוער. הרי במילא המקסימום זה שהם יהיו מחליפים.

13. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אתה באמת חושב שיוותרו על פיתוח הנוער?
    אתה רואה את גולדהאר אומר - חלאס, לא צריך מחלקת נוער טובה, לא צריך שחקנים מובילים שגדלים במכבי ואפשר להרוויח עליהם המון (כן, גם אם מסתכלים על ראייה כלכלית נטו).
    די נו, מאיפה אתם מקריצים את ההזיות האלה?

סמואל אטו אוהב/ת את זה.
  14. סמואל אטו Member

זה הדבר היחיד שרלוונטי.

15. סמואל אטו Member

בחיי שאני לא מבין.
    הרי גם עכשיו לאף אחד אין צורך לייצא שחקנים טובים ממחלקת הנוער.

מצב נושא:
הנושא נעול.