דיון החדשות וההעברות 2015/16

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏1/6/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. alexshw Member

תבדוק מה מכבי חיפה עשתה בשנות השמונים. שחר עצמו הגיע להיות ספונסר לקבוצה אלופה.

2. EO11 בפה אליל היכל התהילה

ואם כבר קפיצה לעבר, הנה עוד משהו שיוכיח את טענתי שיעקב שחר הצליח בגלל שהאלטרנטיבות לא עשו את העבודה:
    92-3 - חיפה מקום חמישי
    93-4 - אליפות
    94-5 - מקום שני
    95-6 - מקום שני
    96-7 - מקום חמישי
    97-8 - מקום רביעי
    98-9 - מקום שלישי
    99-00 - מקום שני

אמנם אפשר לסלוח קצת כי אלו השנים הראשונות, ועדיין חוסר הישגיות גדול אל מול בית"ר ומכבי חזקות. מיותר לציין שחיפה כבר זכתה בארבע אליפויות לפניי ששחר הגיע.

3. alexshw Member

ב - 1996 הוא מכר את כל הישראלים הבכירים שלו(חלקם התקדמו לאירופה וזה מבורך וטבעי), חלקם אני לא מבין עד היום למה עזב.
    במקום הגיע קייסי כרכש הבאמת טוב(וגם בנאדו חזר מהשאלה) ועוד כמה אפסים וזרים כושלים. אז אחרי שהתחיל את העונה רע הוא פתאום תירץ בעונה פיננסית, כאילו הוא מסכן ואין לו כסף.
    עזיבת כוכבים זה דבר טבעי להרבה קבוצה, החוכמה בניהול למצוא תחליפים ולהמשיך בתחרותיות.
    מכבי חיפה הרבה פעמים נפלה קשות ולאורך זמן לא קטן אחרי מכירה של שחקנים בכירים, זה מצביע על ניהול לא טוב כי שוב היו לה אמצעים כספיים.

4. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

רק כדי לוודא, אז אתה מחזק את מה שאני טוען כן?

ועידן,
    אני לא מבין מה אתה רוצה. כי אם נמשיך עם התיאוריה שלך כל עוד אנחנו לא יורדים ליגה אז צריך להגיד כל בוקר "תודה יעקב שחר" ולנשק לו את הרגליים. בכל זאת, לא ירדנו ליגה ממתי שהוא לקח אותנו.

EO11 אוהב/ת את זה.
  5. עידן444 Member

מכבי חיפה בכל ההסטוריה- 4 אליפויות.
    יעקב שחר במכבי חיפה- 8.
    מכבי חיפה כל השנים זנב של התל אביביות.
    יעקב שחר במכבי חיפה- המועדון המוביל בישראל.
    אפשר לבקר. אפשר גם לרצות שילך. זה שהוא זוכה כאן להכפשות, חלקן מצוצות מהאצבע חסרות שום בסיס והוכחות- וכפי שאמרתי- גובלות בדיבה- יותר מאשר בעלים שחרבו מועדונים- זה עיוות. לדבר במושגים של ״אלונה ואיזי משאירים לשחר אבק״ זה האמאמא של הלהסתכל על המיקרו ולא על המאקרו. שלא נדבר על זה שאנשים כאן כבר איבדו כל פרופורציה ומדברים במושגים של שנאה. אבל כפי שאמרתי יותר מוקדם- תהנו!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Roma אוהב/ת את זה.
  6. alexshw Member

8 אליפויות ב 23 שנים של תקציבים גבוהים זה לא הישג גדול מדי בליגה שיש כאן.
    הישג לא רע אבל אפשר היה הרבה יותר אם הוא היה אוהב תחרות ולא בורח ממנה. פרט לכך הבעיה שהוא לא פיתח את המועדון מבחינה ניהולית. בשני עשורים הוא רק הסכים למנות מנכ"ל ודובר שזה ממש המינימום שינויים שאפשר לבצע.
    בן אדם אנלוגי שהפך ללא רלוונטי כשהעולם הפך לדיגיטלי.

7. עידן444 Member

סתיו שחם בראיון לגלובס:
    הפועל כפ"ס לא צריכה איחוד עם אף קבוצה. אם אשר אלון יחליט מחר לקחת את מכבי נתניה, אז לא תהיה הפועל רעננה. הפועל כפ"ס, אם סתיו שחם יהיה או לא, תתקיים".

כשאני אומר שלקבוצות כמו רעננה וק"ש אין זכות קיום בליגת העל וחצי פורום כאן קופץ מתוך איזו התייפייפות נפש לא ברורה אני מתכוון בין היתר בדיוק למה שסתיו שחם טוען כאן.

למי שמעוניין- הראיון המלא-
    " " -

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  8. alexshw Member

רק בארץ מחפשים לאחד. לכל קבוצה יש זכות קיום וכמה שיהיו יותר קבוצות כך יהיה יותר טוב.
    לא כולם כמובן חייבות לשחק בליגת העל ועדיין אני שונא כשכל הזמן מציעים איחודים.
    זה דבר כושל ולא מעניין.

9. DRORIKO Member

מאד נהנתי מהראיון איתו. אחד האנשים הכי אינטיליגנטים בכדורגל שלנו. אחרי 2000 שנות טביב כפר סבא זכתה.

10. סמואל אטו Member

כמה חסר אנשים כאלה אינטליגנטים בכדורגל. לא מצאתי דבר אחד שאני חולק עליו בראיון הזה.

11. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

הפעילות של סתו שחם בהפועל כפ"ס מבורכת למועדון ולאוהדיו, אבל אני חושב שהוא קצת נסחף באמירות שלו. הפועל כפ"ס, אלמלא פועלו של סתו שחם, הייתה קבוצה שנעה בין הליגות הנמוכות ואולי אפילו הייתה נמחקת מהמפה, גם אם פוטנציאל הקהל שלה הוא השני בגודלו מבין קבוצות השרון.

עירוני ק"ש היא קטגוריה נפרדת בכדורגל הישראלי והיא לא ניתנת להשוואה מול אף מועדון אחר (לפחות מאלו שאני מכיר), כי זו קבוצה שעדיין נמצאת בחיתוליה, למרות שכבר זכתה להניף את צלחת האליפות ואת גביע המדינה. מדובר במיזם אחד מיני רבים של איש עסקים שהחליט שהוא שם עיר מוכת טילים על המפה ויהי מה. אם איזי שירצקי יתמיד בפעילות שלו, בעוד כעשור עירוני ק"ש תהיה הפועל גליל עליון של הכדורגל.

12. Drama Guest

סתיו שחם זה אידיאל לקבוצה קטנה, לא מנצל את הקבוצה לסידור ג'ובים ולטובות אישיות. כל מה שהוא מרוויח לרפיוטיישן שלו שיהיה לו לבריאות מגיע לו.

איזי לקח את ק''ש בגלל הטבת מס הכי גבוהה שיש אז נא לקחת דברים בפרופורציות.

13. עידן444 Member

אני באופן עקרוני נגד איחודים וביום שמכבי נתניה תתאחד(לדעתי לא יקרה לעולם) כנראה שהכדורגל הישראלי יהיה מבחינתי הסטוריה יחד עם מכבי נתניה.
    מצד שני כשמדברים כאן על צמצום ליגה לצורך העלאת הרמה אפשר להבין שבאותה נשימה זה צריך לבוא יחד עם איחודים של קבוצות במידה ואנחנו רוצים שבליגה כזו עוד ערים ואזורים בארץ יקבלו ייצוג. מה רע שבמקום הרצליה, רמה״ש, רעננה, כ״ס והוד השרון תהיה קבוצה אחת מאוחדת ורצינית עם תקציב רציני, אצטדיון מושקע אחד ומחלקת נוער אחת רצינית עם שלוחות בכל עיר- קשה שלא לראות את היתרונות בכך לעומת מה שיש היום באזור הזה. בכלל כל אזור השרון כבר מזמן לא פורח וכולם במרוץ הישרדות תמידי. חבל.

14. alexshw Member

כי כמו שהאיחוד באשדוד הוכיח קבוצה כזו תאבד כל קשר לקהילה שלה ולשורשים שלה ותהיה סתם ייצור מפלסטיק.
    שוב מי אמר שכולם צריכים להיות בליגת העל?

אף אחד בשפילד לא חושב על איחוד למרות שקבוצות העיר היו רק עונה אחת בפרמייר ליג מאז שנת 2000 - במשותף עונה אחת.
    בבריסטול כבר שכחו מתי הייתה להם נציגות בליגה האנגלית העליונה וגם שם אין מי שיעלה על הדעת שצריך איחוד כדי לבנות קבוצה חזקה שתעלה לפרמייר ליג, כנ"ל בנוטינגהאם.

15. עידן444 Member

תלוי איך עושים את זה. זה לא חייב להיות כמו באשדוד שם עובדה שהמהלך יצא לפועל למרות שיש לכל אחת מקבוצות העיר אלפי אוהדים. ההתנגדות באה בהמשך כאשר המועדון הזה לא התרומם לשום מקום ואנשים התחילו לקבל תחושה שמדובר במסחרה של איש אחד.
    בערים שהזכרתי, להוציא כ״ס אני אפילו לא רואה מי יכול להתנגד לזה מלבד פוליטיקאים ועסקנים אינטרסנטים. עובדה שזה מה שהפיל את האיחוד בין רמה״ש לרעננה. נראה לי שבסוף זה נפל על אי הסכמה על מאמן... נו באמת...
    באנגליה זה שונה. אתה מדבר על קבוצות עם קהילה, הסטוריה ארוכה- ברור שתהיה התנגדות. בארץ אתה מדבר על כך שבמשחק בית האחרון של הקבוצה הכי בכירה מאלה שהזכרתי היו 190 צופים ואפילו אין לה אצטדיון אז על איזו קהילה אתה מדבר איתי? על מי אנחנו עובדים?

מצב נושא:
הנושא נעול.