דיון החדשות וההעברות 2015/16

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏1/6/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Drama Guest

מכבי פתח תקוה: אלו וקאניוק חתמו לשלוש שנים. תומא וטקו יצטרפו? - וואלה! ספורט

מכבי פ"ת עובדים לא טוב ולא נכון. גם דימוב וגם ארצג שוחררו, שניהם היו גורמים משמעותיים מאוד עונה שעברה. חבל מאוד - בלמים ברמה וברחו מפה.

מזל שיש את עכו,נתניה,כפ"ס והפועל חיפה שעובדות חלש כמונו אך אין ספק - מכבי פ"ת תרוץ חזק בתחתית השנה.

2. עידן444 Member

סבבה, נלך איתך,
    הבאת נתון- כמות הכדורגלנים ביחס למספר התושבים באיסלנד גדול מבישראל פי 10. מנגד אתה בעד מהלך שיגרום למצב להחמיר.
    חמור מכך, אתה אפילו לא מבין שמה שאתה מציע יחמיר את המצב.
    "לא טענתי שזה ישפר את המצב בפאן הזה"- נכון, לא אמרת- אבל אתה מעלה טענה למצב שבארץ רע לעומת איסלנד, ומציע הצעה שתגרום לו להיות עוד יותר רע ואתה אפילו לא מבין את זה.

בהיבט הכלכלי- קבוצות במצוקה כלכלית והן מתקשות להביא שחקנים בגלל בעיות תקציביות- לא בגלל שאין שחקנים על המדף! אתה מתעלם מזה. הבאת זר בגלל המיסוי עשויה להיות זולה יותר משחקן ישראלי- אבל יקרה בהרבה ממתן הזדמנות לשחקנים צעירים שיאכלו את הדשא גם בשביל 5,000 ש"ח בחודש!

מעבר לזה כל הדיונים עד היום היו האם להקטין את כמות הזרים. אף אחד לא חושב לרגע לבקש להגדיל- אפילו כאלה שכן מנצלים את המכסה... איך אתה מסביר את זה?

3. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אף אחד לא הציע להקטין את מספר הזרים.
    ואתה הסקת, איכשהו, שיותר זרים יקטינו את מספר הישראלים. תסביר לפחות.

4. Drama Guest

אני רוצה להמחיש את ההצעה שלי על מנת להראות שהיא הדבר שהכי יטיב עם הליגה. ברגע שאתה מחייב קבוצה לשחק עם שחקן אחד שהוא עד 21 או שניים עד 23 זה מחייב קבוצות להשאיר שחקני בית.

במכבי חיפה - ג'אבר עטאא/חבשי/ריאן.
    במכבי ת"א - רייכרט היה חייב להישאר ולשחק.
    בבית"ר - אבישי כהן היה מקבל דק' ולא מתחתם ומספוסל.

רק ככה נצעיד את הצעירים קדימה וניתן להם חשיפה ואפשרות להשתפר ולהילחם בכבוד על חולצת ההרכב.

ocean99 אוהב/ת את זה.
  5. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

נראה לי שמבחינה סטטיסטית הגדלת מס' הזרים יגרום להקטנת מס' הישראלים לאור העובדה שקבוצות מחזיקות X שחקנים בסגל של קבוצה ושרק 11 שחקנים עולים בהרכב הראשון :)

נערך לאחרונה ב: ‏24/6/15
    ocean99 ו-gilad16 אוהבים את זה.
  6. עידן444 Member

האמת? אני באמת לא מצליח להבין למה בן אדם שנשמע אינטיליגנט לא יודע לעשות את החשבון הזה בעצמו ובאמת דורש הסבר לכל דבר.

ואוסיף עוד משהו- ברגע שהליגה תהיה מלאה בזרים הספורט יאבד את הקשר שלו לקהילה, תהיה פחות ופחות מוטיבציה לילדים ללכת לשחק כדורגל כי גם כך הסיכוי שלהם קלוש להגיע אי פעם להיות שחקן מקצועני. אף אחד לא ישקיע במחלקת נוער, אולי אפילו ירגיש שזה מיותר, ומה שיקרה זה בדיוק הפוך ממה שהכדורגל הישראלי צריך לשאוף אליו- לייצר שחקני כדורגל טובים!

ocean99 אוהב/ת את זה.
  7. סמואל אטו Member

זה יביא להקטנת מספר הישראלים בליגת העל, לא באופן כללי. וזה דבר מבורך, מאחר ויש הרבה שחקנים טובים בחוץ שיכולים לשפר את רמת הכדורגל.

אתם צריכים לעשות את ההפרדה בין הגבלת הזרים ופיתוח שחקני נוער. הערבוב הזה שאתם עושים בין השניים גורם פה להרבה בלבול. זה לא בא אחד על חשבון השני.

8. סמואל אטו Member

זה הדבר האחרון שהייתי עושה.
    חוקים כאלה זה טלאי על טלאי.

מספיק שתשפר את התשתיות ויהיו לך מספיק שחקנים ישראלים ששווים מקום בהרכב של קבוצות.

9. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

ואולי זה בעצם ישדרג את הלאומית, יביא לעלייה ברמה הכללית ויעלה את המוניטין של הכדורגל הישראלי?
    איזה קשר לקהילה יש היום? על מי אתה עובד?

מעבר לכך, אתה מדבר כאילו מציעים לבטל את ההגבלה, לא להעלות אותה. 8 זרים זה אומר 10 ישראלים בטופס, מעל 50%, תרגע.

10. עידן444 Member

תעיין בכתבה אם בא לך-
    הינה דעה שונה משלך,
    עזוב אותי, אני לא מבין כלום... לא מסביר כלום... משתמש בססמאות...

מאיר טפירו: "המצב של הכדורסל הישראלי עצוב" | כדורסל - הארץ

עריכה:
    יכול להיות שמתוך הלינק אין אפשרות לראות באופן מלא-
    חיפוש בגוגל "המצב של הכדורסל הישראלי"->קישור ראשון יביא לכתבה המלאה.

נערך לאחרונה ב: ‏24/6/15
  11. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

8 זרים? אין שום הצדקה לכך.
    לא הייתה בעונה שעברה קבוצה בליגה עם 5 זרים שכולם איכותיים אז לצפות שיצליחו להביא 8 זרים איכותיים?
    ולמה להעדיף זר בינוני או חלש על ישראלי בינוני או חלש?
    רוצים לעזור לבעלי הקבוצות, תבטלו את תקציב המינימום וככה גם שכר השחקנים ירד באופן מידי.

ocean99 אוהב/ת את זה.
  12. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני אולי הוזה, אבל אתה בכלל הבאת משהו על כדורסל. מה הקשר?
    והמצב בכדורסל אכן עצוב. חוק רוסי שגורם לישראלים חלשים להחריד לעשוק קבוצות שמסתמכות על אמריקאים שבאמת יודעים לשחק, במקום שיעבדו קשה.

13. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא התקדמה מילימטר תעשה לי טובה

14. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

קודם כל, משהו שנכתב פה המון ולצערי לא ממש מתייחסים אליו - זה מהלך שמוביל תוך כמה שנים לירידת מחירים ומשכורות של שחקנים ישראלים, כי הערך שלהם ירד. הגבלת 5 זרים לא ריאלית ולא תואמת את מספר הכדורגלנים בישראל.
    ובנוסף, גם אם הזר לא כוכב, ואפילו ברמה של שחקן ישראלי בינוני, סביר שהוא יעלה פחות, ואז מתפנה עוד מקום בתקציב לחיזוק אחר - שדרוג.

15. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

צריכים לבטל את תקציב המינימום ואז שכר השחקנים ירד.
    לדעתי גם צריך לחשוב על להקטין את ליגת העל לעשר קבוצות, ואז השחקנים הטובים יתפזרו על פחות קבוצות וככה הרמה תעלה.

סמואל אטו אוהב/ת את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.