דיון החדשות וההעברות 2015/16

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏1/6/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. עידן444 Member

במועדונים שאין מספיק כסף כדי להחזיק גם קבוצה בוגרת שיש לה סיכוי לשרוד בליגת העל לאורך זמן וגם להשקיע את אותם 1.5 מיליון אירו(שזרקת את המספר בזה בקלילות מעוררת התפעלות) שזה המון(!!!) כסף עבור רוב המועדונים(זה למעשה תקציב השחקנים הכולל של לפחות שליש מהקבוצות ויותר מתקציב שחקנים של מועדון עם תקציב מינימום) אני בהחלט חושב שהרשות המקומית חייבת לסייע ולהתנות את הגדלת הסיוע בהשקעה של עיקר הסכום במחלקת הנוער. ברור שזה גם לא יהיה סכום של מיליון וחצי אירו אבל סכום שאפשר יהיה להשקיע בנוער- לטפח, לקדם ולתת את התנאים הראויים לכדורגל מקצועני בשנת 2015. זה הבסיס העיקרי לקידום הכדורגל בישראל.

2. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

תקציב המינימום לליגת העל הוא: 11.4 מיליון שקל, בחילוק של 4.3 לפי שער יורו מעודכן הם 2.65 מיליון יורו.
    מצד אחד אתה אומר לקבוצות אין כסף, מצד שני אין לך פיתרון. אם לבעלים אין כיסים אמידים להיות בעלים של קבוצת כדורגל: אז שלא יהיה. זה למה אני טוען שקבוצה במתכונת של ניהול עירייה = גזר דין מוות.
    אני מעדיף שיהיה 500 מועדוני כדורגל בלי קבוצות בוגרים, רק ילדים עד נוער, שמשקיעים כל שנה 1.5-2 מיליון יורו בילדים ונוער, כמו טוברוק, מאשר שיהיה 5 מועדונים שמנוהלים בשכונה ובזיונות שלא משלמים משכורות לשחקנים במשך חודשים ומתנהלים כמו שכונה. אני ממש לא זרקתי אגב את המספרים האלה בפשטות, אלא דיברתי על עצמי, ומן הסתם, אם אין לי כיסים כבדים, לא הייתי הולך להיות בעלים של קבוצת כדורגל, וגם תלוי מה זה כיסים כבדים, כי יש דרגות שאני יכול להיות בעלים של קבוצה עם 50 מיליון שקל בכיס, עם 500 מיליון מעם 5 מיליארד שקל...

3. עידן444 Member

צר לי לאכזב אותך ולהעיר אותך מהפנטזיה אבל התקציב שמיועד לסגל השחקנים עצמו הוא פחות או יותר חצי מהמספרים שהצגת.
    לגבי הפיתרון? כפי שאמרת- שהרשות המקומית תסייע ואפילו תממן את מחלקת הנוער- כפי שקורה ברעננה. אין בכך כל רע. זה גם בסדר מבחינה ציבורית. כדורגל= ספורט=תרבות- עתיד טוב יותר לנוער.

4. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא הבנתי את המשפט הראשון שלך.

5. עידן444 Member

תקציב מינימום הוא 11.6 או 11.8 מיליון. זה תקציב כולל. מתוכו בערך חצי הולך לתקציב הסגל והמאמנים- כלומר- 6 מיליון +-... שהם פחות מ 1.5 מיליון אירו.

6. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אוקיי, אז מה זה שונה ממה שאמרתי? זה בדיוק מה שאמרתי, אם התקציב הוא 11.8 מיליון, שזה 2.7 מיליון אירו (אני זורם איתך לגבוה), אתה רוצה להגיד לי שמתוך התקציב הזה אי אפשר להשקיע כמיליון אירו בילדים ונוער ו-1.7 מיליון בקבוצה הבוגרת? אפשר ועוד איך, בסופו של דבר, בהשקעה כזאת שנה אחרי שנה, ייצאו שחקנים ושחקנים טובים עם יסודות שיוכלו להכניס לקבוצה כסף וכך להגדיל את היכולות שלו. אבל לא, ברוב הקבוצות בליגה שיש להן תקציב מינימום, מתוך ה-2.7 מיליון אירו, משקיעים 2.2 מיליון בקבוצה הבוגרת ובלחץ שיא הלחץ 500 אלף אירו בילדים/נוער, כשכמובן לא מעט מתוך הכסף אגב מגיע מהשקעה של ההורים, ואם אני מכניס את השקעת ההורים (הרשמה וכו') אז זה עוד חתיכת סכום.

7. עידן444 Member

1.7 מיליון בקבוצה בוגרת זה אומר 7.3 מיליון ש"ח תקציב כולל לקבוצה הבוגרת. זה אומר תקציב שחקנים של 3-3.5 מיליון ש"ח. זה אומר שחצי מקבוצת הנוער שלך משחקת בבוגרים שנניח שזה סבבה ונניח שאני בעד- לשרוד בליגה אתה לא יכול גם אם בנוער שלך משחקים הבניון הבא, הורמוט הבא והתומר חמד הבא. למעשה זה תקציב שמספיק לך למרכז טבלה בלאומית.
    את הראש שלך אני דווקא אוהב. מספרית זה לא כל כך מסתדר לי.

8. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

הכל תלוי באיכות הזרים שיהיו בקבוצה. אם תיתן 5 זרים + 6 בוגרי נוער, מספיק ישראלי-שניים עם ניסיון וזו קבוצה של אמצע טבלה קל\ הרי שחקני בוגרי נוער לא מרוויחים יותר מגרושים, אז מה הבעיה שהם יהוו את רוב הסגל, אם יש 20 שחקנים בסגל, אני לא רואה בעיה שהסגל הזה ימנה 12-13 שחקני נוער + 5 זרים + 2 שחקנים ישראלים בעלי ניסיון.

9. עידן444 Member

עם 12-13 שחקני נוער ו- 5 זרים זולים(זולים מאוד!!!) אתה יורד ליגה. בלי שום ספק בכלל. 3 מיליון ש"ח זה תקציב שחקנים נמוך מאוד לליגת העל!

10. alexshw Member

מכאן מגיעים למסקנה למה צריך תקציב מינימום? שהקבוצות ידעו לכבד התחייבויות יותר חשוב ויוכיחו שיש להם מקורות מימון לתקציב שהצהירו בבקרה

Don Joan Roman ו-oFiRzZz אוהבים את זה.
  11. Drama Guest

שיתחילו לפקח על המשכורות של אנשי הסגל וההנהלה וימצאו סכומים מאוד מעניינין

עידן444 אוהב/ת את זה.
  12. עידן444 Member

המקרה האחרון שלנו מוכיח שאין קשר בין הסתבכות כלכלית ואי עמידה בהתחייבויות לחנק ולחץ כתוצאה מהצורך לעמוד בתקציב מינימום. התקציב שאלי שגב הצליח לאשר בדרך לא דרך גבוה בהרבה מתקציב מינימום. למעשה למעלה מכפול מזה. הבקרה צריכה לעשות את עבודתה. דווקא בנושא תקציב המינימום פוקחים עיניים ובודקים לעומק ולעומת זאת כשבא אדם, משחק אותה טייקון ומאשר תקציב גבוה בהרבה מיכולותיו זה נעלם מעיני הבקרה. אין לי בעיה שכל אחד יחיה לפי כיסו בלי מחויבות לתקציב מינימום אך זה לא מה שימנע מאנשים לקפוץ מעל הפופיק ולהתרסק. מה שימנע זאת זה אך ורק בקרה תקציבית שתעשה את העבודה לשמה היא מקבלת כסף!

נערך לאחרונה ב: ‏28/6/15
  13. קשר שמאלי Member

14. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

חבל שהוא חיכה עד עכשיו\שכול הקבוצות כבר סגורות עם מאמנים לעונה הבאה.
    אולי נתניה,אבל במצבה היום לא בטוח שזה התקדמות מעכו..

15. alexshw Member

שיחכה בסבלנות מספר חודשים והמשרה בבית"ר תתפנה :)

ocean99 ו-DRORIKO אוהבים את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.