דיון החדשות וההעברות 2015/16

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏1/6/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. עידן444 Member

יש בכדורגל כפיה חילונית. אין כאן בכלל שאלה. אבל יש סטטוס קוו שנמשך לאורך שנים ארוכות ולא ניתן לשנות אותו גם כי אנחנו חלק מעולם גלובאלי. מכבי נתניה בשנות ה-90 התחשבה ביגאל מנחם והיתה החלוצה ששיחקה כדורגל בליגה הלאומית(אז הליגה הבכירה) בימי שישי בתקופה שכל משחקי הליגות העליונות היו בשבת(תקופה שהרבה מתגעגעים אליה).
    גם מכבי הרצליה התחשבה לא פעם באבי איבגי.
    אבל כאשר באים ובאופן גורף מערערים על הסטטוס קוו בלי לתת אלטרנטיבה זה מתכון לתוהו ובוהו. אמנם בלאומית נראה שיש אלטרנטיבה ולדעתי היא מצאה נישה לא רעה ביום שישי. הרי מה הסיכוי שאנשיפ יצפו במשחק ליגה לאומית במקביל למשחק בליגה האנגלית או הגרמנית?
    בנוגע לליגת העל והליגות לנוער אין כרגע אלטרנטיבה.
    כאשר תהיה כזו שמתאימה גם לציבור החילוני שהוא רוב אוהדי הכדורגל בארץ ולגופי התקשורת והטוטו שמכניסים לא מעט כסף יהיה על מה לדבר.
    לבוא בצורה דורסנית כפי שעשו השבוע זו לא הדרך לשנות סטטוס-קוו של שנים.

2. Drama Guest

כיום בכל ספורט
    יש היום במכבי 4 זרים - 2 מחליפים: קרלוס ומיטרוביץ'. שחקן הרכב: נוסא איגיבור. שחקן הרכב כי ג'ורדי לא הנחית מישהו נורמלי: חואן פאבלו

בוא אולי תספר לי עוד איזה מדהים ג'ורדי עם חואן פבלו בשער. שוער לא מהרמות הגבוהות, אפילו לליגת העל.

3. סמואל אטו Member

אלא אם כן אתה טוען שג׳ורדי פחדן בגלל שחואן פאבלו שוער לא טוב לדעתך, אני לא מבין מה הקשר.

4. קשר שמאלי Member

ואווו. אין מצב שאתה מאמין לעצמך.

5. סמואל אטו Member

כן אה, קטע.

6. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

מבחינתי כל עוד לא הופכים את יום ראשון לשבתון מבחינת עבודה (חוץ מתחבורה ציבורית כי זה חייבים כמובן!) אין שום סיבה לשנות או להעביר למשחקים. אין שום כפייה חילונית ולא נעליים מהסיבה הפשוטה, זה לא שהתחילו לשחק כדורגל לפני עשור בשבת, התחילו לשחק בשבת כשלא היה אפילו 10% דתיים במדינה שלנו...בשנת 1900 ובטח ובטח ב-1950!!!

7. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

ועדיין אי אפשר, כשאתה רואה את משחק הרגל המזוויע שלו, שלא לשאול את עצמך, איך לעזעזאל הבן אדם עמד שנים בשער של קבוצה בליגה הספרדית הראשונה משחק אחרי משחק שנה אחרי שנה. הוא מחפה על זה בהרבה דברים אחרים, ועדיין הייתי מעדיף שוער אחר. כי אי אפשר לדעת איך לאכול אותו!

8. alexshw Member

סך הכל היה 4 שנים שוער בקבוצת תחתית בלה ליגה. זה לא מפתיע

9. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא מפתיע? תראה לי כמה שוערים משחקים בליגה הספרדית באותה קבוצה 4 שנים ברצף בשער?

10. alexshw Member

יש לא מעט כאלה, ולא כולם כאלה גדולים. למה לאוואט כן היה משחק רגל?

11. אלי מתחן Member

אין דבר כזה כפייה חילונית. אף אחד לא מכריח את הדתיים לעשות שום דבר. הם רוצים להכריח אותנו לשבת בבית ולהשתעמם.

oranfu ו-שי אוהבים את זה.
  12. South Boy Member

בחיי שאני לא מבין את המושג כפייה חילונית.
    האם קיום אורח חיים חילוני ביום שבת הוא כפייה על מישהו? האם בחוק יש פסקה ולו הקטנה ביותר שאוסרת על דתי לקיים אורח חיים דתי?
    כי בחוק ישנם עשרות חוקים שמטילים סנקציות על החילונים ועל אורח החיים שלהם ביום שבת.
    אתם כנראה לא מבינים את העובדה שיש בליגה הלאומית אנשים שרוצים לאכול מהעוגה ולהשאיר אותה שלמה, כל אותם כדורגלנים סוג ז' שמשחקים בליגה שלאט לאט הופכת ליותר חובבנית רוצים גם לשמור על אורח חייהם הדתי וגם לכפות על כולם לשמור עליו כדי להתחשב בהם, איפה בדיוק הכפייה החילונית? מישהו הצמיד לאבי איבגי אקדח לראש ואמר לו אתה תשחק בשבת? הוא יכול בכל יום נתון לפרוש ולהתפלל כמה שירצה.
    נניח לרגע בצד את העובדה שהוא שיחק עשרות פעמים בשבת גם כשהצהיר שהוא לא שיחק, הכפייה האמיתית היא ברגע שאוסרים על מישהו לעשות משהו, ולא כאשר ניתנת לאדם זכות הבחירה האם לשמור שבת ולוותר על כדורגל מקצועני או להניח את עניין הדת בצד ולשחק כדורגל מקצועני, היכן שיש זכות בחירה אין כפייה ולכן כל המושג הזה "כפייה חילונית" היא פיקציה שהמציאו אותם אנשים דתיים שרוצים לקחת עוד משהו מאורח החיים של החילונים בשבת.
    הטיעון הזה שהדתיים מפסידים ביום שבת הרבה דברים כמו כדורגל הוא אחד הדברים הכי מגוחכים ששמעתי בכל ימי חיי, האם מישהו הכריח אותם להסתגר בבית ולהתפלל בזמן שמשחקים כדורגל בשבת? ויותר מזה, האם אני צריך לסבול בגלל אורח החיים הסגפני שהם בחרו לעצמם? והאם אני צריך לגלות התחשבות במישהו שכופה עליי משהו שאין לי שום רצון לעשות?
    הקורלציה בין הדת לחוק (שמתיימר להיות) הדמוקרטי והעובדה ששופטים מבססים פסיקות על חוקים דתיים היא שערורייה ועוד הוכחה למקום החשוך שמדינת ישראל הולכת אליו, ביום שתהיה הפרדה בין דת למדינה אולי המקום הזה יהיה מקום טוב יותר שבו לאנשים באמת תהיה חירות, זה מתחיל בכדורגל אבל נגמר בדברים כל כך הרבה יותר גדולים מזה.

13. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

כן, בואו נעביר את כל המשחקים לאמצע השבוע כשכולם עובדים עד הערב. כי זאת החלטה שלי שאותו דתי לא רואה משחקים ולא נוסע בשבת?
    זה הגיוני. שופטת ליצנית.
    אז מחר כל ליגת העל משוחקת כרגיל נכון?

14. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

איבגי עוד יהיה אחראי לקבירת הכדורגל הישראלי. אני מתבייש שהוא השוער של הקבוצה שלי.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Nigel de Jong ו-הרצליה אוהבים את זה.
  15. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

מחר כן. אבל את שני משחקי הלאומית במחזורים הקרובים שהיו אמורים להיות בשבת העבירו לראשון. בנתיים באתר ערוץ הספורט לא העבירו את השידור לראשון.

אם באמת לא ישודר, מעניין מה יחשבו אותםם שחקנים של אשדוד ולוד שקיוו לחשיפה הזו על העניין.

מצב נושא:
הנושא נעול.