דיון החדשות 2016/2017

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Butragueño, ‏6/6/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Telkiyski Member

אצילי סיכם במכבי ת"א, אפרופו ה"תחרות" שיש פה.

2. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

זו הכותרת:
    עומר אצילי סיכם עקרונית במכבי ת"א לעונה הקרובה

וזה מה שכתוב ב"ידיעה":

amn, סמואל אטו, oFiRzZz ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  3. Melikson24 Member

לא סיכם, עדיין לא. יש הבנות אבל הסיפור לא סגור כי עדיין מתוכננת פגישה שלו ושל הנציגים שלו עם אלונה.
    יכול להיות שהם עושים את זה נטו כדי לכבד אותה (מי שישמע, מרקו רויס הישראלי) אבל לפחות זה הדיבור בימים האחרונים.

מה גם, לא חושב שחיפה אמרה את המילה האחרונה. הם צריכים לגרום איכשהו לאוהדים לקנות מנויים...

4. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אצילי יהיה במכבי תל אביב , אבל אני רואה בזה דבר חיובי שהוא בכל מקרה נפגש ושומע את אלונה ושחר. זה כנראה לפרוטוקול, אבל טוב עבורו שהוא שומע את כולם.

בכל מקרה אצילי ומכבי תל אביב זה נועד להיות ברגע שהשחקן יצא מיד לרמה שלא לו. לא רואה כח שמונע את זה. לא רואה את אלונה מציעה לו 500 ומעלה.

Sent from my ASUS_T00J using Tapatalk

5. Telkiyski Member

בכל מקרה הנקודה היא ששוב מוכח שברגע שמכבי תל אביב רוצה שחקן, היא משיגה אותו ומציעה לו את השכר הכי גבוה וזה לא משנה אם ב"ש וחיפה כן או לא רוצות אותו.

6. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

נכון, ו...?

7. לירן מנהל כללי מנהל כללי

איתי , זה נכון ולא שונה מתקופות אחרות. אני לא מבין מה אתה מנסה לומר.
    הכל תלוי במכבי תל אביב, כל פעם שהיא תיקח אליפות היא פשוט עושה מה שמחוייב ממנה לעשות. באר שבע בסך הכל עשתה הצלחה כבירה ולקחה החלטות מושלמות ברמה פסיכית אז עושה מה שעושה. אם נסיים מקום שני זו עדיין הצלחה, בניגוד למכבי תל אביב

אני חושב שאלו עובדות ידועות לכולם.

Sent from my ASUS_T00J using Tapatalk

AmitHBS אוהב/ת את זה.
  8. Drama2 הסמל מעל הכל

"התירוץ" הזה לא תופס כי ב"ש כבר הוכיחו שאין להם בעיה לפתוח את הכיס, שחקנים כמו מיכאל אוחנה ניב זריהן דור אלו אורן ביטון הגיעו בסכומים עצומים גם ביחס למכבי ת"א (מיכאל אוחנה הוא הישראלי היקר ביותר, דור אלו עלה יותר מאלי דסה וכו').
    העובדה שמכבי ת"א מחזיקה בתקציב גבוהה, לא אומרת שבהכרח יש לה עליונות מקצועיות. חלק גבוהה מהתקציב הולך על פרסום, שיווק ויח"צ, תחזוק חנויות מאוד מאוד יקרות, צוות מנהלתי יקר מאוד וכו'.... בניגוד לכך בב"ש, הסקאוט עובד בתור טכנאי (או מנהל רשתות, אני כבר לא זוכר) כי הוא לא מסוגל להתפרנס מהעבודה בתור סקאוט.
    אם ב"ש לא תזכה באליפות זו תהיה אכזבה (ומה שנקרא הרוויחו זאת בכבוד), וכמובן גם במכבי ת"א פחות מאליפות תהיה אכזבה, הקבוצה היחידה עם תקציב גבוהה שאף אחד לא מצפה ממנה כבר לכלום זו מכבי חיפה.

amn, סמואל אטו ו-oFiRzZz אוהבים את זה.
  9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

זה כנראה סובייקטיבי. אני מסתכל על פרמטר של שכר כהרבה יותר משמעותי מפרמטר של סכום רכישה. אלונה ברקת בעצמה אמרה שהיא בקושי הוציאה כסף מכיסה השנה בזכות ההכנסות (זה לא באמת משנה). אז לא הייתה לה בעיה להתפזר בסכומי רכישה באמת גבוהים, אך היא לא מוכנה (כרגע) להכניס את עצמה להוצאות והתחייבויות גבוהות לטווחים ארוכים, משמע משכורות גבוהות בחוזים ארוכי טווח לשחקנים. ויש הבדל עצום בין הקבוצות בכל הקשור למשכורות. לבאר שבע אין בעיה לשלם את המיליון יורו לגראנדה, פה באר שבע יכולה להתחרות. לבאר שבע יש בעיה לשלם 500-600 אלף לאצילי, מה שלמכבי תל אביב אין שום בעיה לעשות. ושוב, הכל זה מבחירה של אלונה. אם מחר היא תחליט לשלם 600 היא יכולה. אני רק מניח שהיא לא רוצה לקפוץ במשכורות בצורה בומבסטית.

אם לא נזכה באליפות זו תהיה אכזבה כי אנחנו אלופים כרגע, אבל יתקבל לחלוטין בהבנה, כי אנחנו מתמודדים עם קבוצה שיכולה למשוך שחקנים הרבה יותר איכותיים אליה, בגלל תשלום משכורות גבוהות הרבה יותר. כל עונה שאנחנו לוקחים אליפות זה הישג מדהים בגלל כל נתוני הפתיחה שהם לחלוטין לרעתנו, הפכנו את הקערה בצורה מעוררת כבוד. לא משהו שאפשר לצפות שישאר לנצח.

Telkiyski, Sir Alex Ferguson ו-amn אוהבים את זה.
  10. Drama2 הסמל מעל הכל

אני לא חושב שמכבי ת"א ישלמו לו סכומים כאלו, אבל נחכה נראה.

דר"א, לא כזה בטוח שההבדלים כאלו אסטרונומים גם בשכר.
    אם נשווה את רוב השחקנים יהיה אפשר למצוא "תואם" רמת שכר, למעט כל מיני מחליפים שמרוויחים שכר יותר מידי גבוהה (כמו טב''ח בלם שאני משער שהוא מרוויח יותר מטהאא), ושחקנים זרים שמכבי ת''א משלמת להם שכר לא שפוי (קיארטנסון הבנתי מרוויח מעל 600 אלף אירו)
    מאמין שההפרש "העצום" בתקציבים נובע מההבדלים בשכר, הבדלים בסכומי רכישה זה רק בשוק הזרים, והניהול "השמן".

נ.ב.
    בדקתי קצת שכר של ב"ש, מי שחתם בעונה האחרונה קיבל שכר יפה מאוד(!). בן שהר, אוחנה, זריהן, מתן אוחיון שחתם על ההארכה. חלקם מרוויחים יותר מה"תואם" שלהם במכבי ת''א.

11. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מה שהדגשתי, זה הכי חשוב. למכבי תל אביב יש הרבה יותר יכולת להביא שחקנים שוברי שיוויון בסכומים שמבחינתנו זה פנטזיה. בין אם סכומי רכישה או בין אם משכורות. המספרים לא קרובים, בכלל.
    כדי שנמשיך לתת פייט אנחנו צריכים להמשיך לפגוע בזרים כמו ויטור, אוגו והובאן שהגיעו לפה במחירים מצחיקים. אני רואה במספרים האלו נס- אני בן אדם ריאלי ויודע שניסים כאלו לא יכולים להימשך לנצח.
    כל השחקנים שציינת אלו שחקנים משלימים, שחקני ספסל, זה המספרים נמוכים ובמספרים כאלה (של 150-300) אלונה מרגישה בנוח לשלם גם למי שלא בטוח ראוי, אבל זה לא משנה תמונה. מה שיביא את התואר זה השחקנים האיכותיים והטובים ביותר שיש לך בקבוצה ושאתה יכול להביא, ופה הגבולות בין באר שבע למכבי תל אביב הם רחוקים מאוד.

השכר הוא יפה מאוד, אנחנו לא סינדרלה שבאה עם תקציב מהתחתית. המקום הריאלי שלנו זה 2-3 (בעולם שבו חיפה גם משקפת קצת מהתקציב שלה), כל דבר מעל זו הצלחה כבירה.

Telkiyski אוהב/ת את זה.
  12. Drama2 הסמל מעל הכל

שכחתי להוסיף ^^ (המודגש)

מסכים "ששוברי השיוויון" אמורים להיות זרים כמו קיארטנסון וכו', אבל זה היופי בשוק הזרים שהוא בלתי מוגבל ושם המוח מנצח את הכסף. בישראלים יש הבדלים גדולים ? אני לא חושב .. כמה כבר ישראלים שמרוויחים באמת הרבה כסף יש למכבי ת"א ?
    טב"ח החלוץ, טיבי.. כמה אלברמן כבר מרוויח ? או ייני ? חוץ מהם כל השאר משלימים או מרוויחים שכר יחסית נמוך לקבוצות בסד"ג שלכם ושל מכבי ת"א (כמו דסה)

13. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אין הבדל, בשחקני המשלימים אין הבדל, אין ויכוח.

לא יודע כמה אלברמן או ייני מרוויחים, או מיכה, דסה, ריקן אשמח לדעת. כמה ראיקוביץ מרוויח?

אני יודע שטיבי, קיארטנסון, טלבח , סקאריונה מרוויחים יותר מויטור. זה משמעותי, שלא נדבר על סכומי רכישה שאלו פרופורציות אחרות.

אתה צודק, עם זרים כאשר אתה עושה עבודה מופלאה השכל מנצח על הכסף. אבל בינינו, כמה אפשר לבנות על זה? אתה לא צריך רק לפגוע בזרים שלך, אלא גם לצפות שליריבה יהיו בלופים כמו סקאריונה ואשכרה 2 זרים שהגיעו כדי לשבת ביציע. אם סקאריונה היה מביא מה שמצפים ממנו, לא בטוח שהליגה נגמרת ככה. לך תבנה על זה שהיריבה תביא בלופים על בסיס קבוע.

14. amn Member

מבחינה של תרבות ספורט, אני מקווה שאתה צודק.
    לצערי, בהכירי את הנפשות הפועלות - אני חושש (עבורכם) שאתה טועה, ושאם לא תזכו באליפות בעונה הבאה, וגם לא בגביע, תתחילו להרגיש בצורה יותר נחרצת את הלחץ - גם מהתקשורת ואני מעריך שגם מהקהל הרחב שנוצר בזכות ההצלחות של השנים האחרונות.

סכומי נטו (כאשר אצל כולם זה כולל בפנים את הבונוסים עפ"י נקודות וכו'):
    אלברמן - 270 אלף יורו
    ייני - 285 אלף יורו
    מיכה - כ-260 אלף יורו
    דסה - 210 אלף יורו
    ריקן - 370 אלף דולר

טיבי - 450 אלף יורו
    קיארטנסון - 750 אלף יורו
    טב"ח 2 - 450 אלף יורו
    סקאריונה - 900 אלף יורו

ויטור - 385 אלף יורו

Sir Alex Ferguson, gilad16 ו-לירן אוהבים את זה.
  15. לירן מנהל כללי מנהל כללי

בסדר התקשורת תפקידה לייצר כותרות ותפקידה לייצר טרגדיות ומאוכזבים. כנ"ל פה, שקצת מתבלבלים ולוקחים את ההצלחה האדירה של באר שבע ומנסים או מציירים את זה בתור משהו הגיוני וסביר שימשך לאורך זמן. זה לא, לא כל עוד אלונה לא תתקרב למכבי תל אביב מבחינת תשלומי שכר לשחקנים.

יהיה לחץ, אוהדים יהיו מאוכזבים, גם אני, אבל בסופו של דבר צריך להיות ריאלים ולהבין את התמונה, מקום 2 , בהנחה שמכבי תל אביב באמת תבנה קבוצה טובה, יהיה רחוק רחוק מאסון ספורטיבי.
    קהל רחב נוצר עקב הצלחות, מי שיירד בגלל חוסר הצלחות.. הרי זה מבורך מבחינתי.

Telkiyski אוהב/ת את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.