דיון החדשות 2016/2017

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Butragueño, ‏6/6/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. עידן444 Member

אתה מדבר כאן על איך יכולת של שחקן משפיעה על היכולת של הסוכן שלו להוציא לו חוזה טוב יותר... עוד מעט תביא לי את בוזגלו כדוגמה... או גולסה שהגיע למכבי ת״א עם הזנב בין הרגליים... או כמה זהבי מרוויח היום לעומת כשחזר מאיטליה...
    במקרה של קורהוט אתה מדבר כאילו האופציה היחידה בעולם של מגן נבחרת הונגריה היתה הפועל ב״ש ושברגע שב״ש עשתה קצת שרירים הוא ירד משכר של ויטור לשכר שמשלמים היום בגדולות לכל זב חוטם.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. עידן444 Member

אגב, בנושא בחירת הזרים הלא טובה במכבי ת״א כל הדרכים מובילות לג׳ורדי.
    הרי ממה החל הדיון? מזה שמשה אמר שדודו עזריה הוא ההבדל בבחירת הזרים ואחר כך הוא למעשה הצדיק אותי שזה בכלל לא קשור אליו- שהוא אמר שההבדל בין מכבי ת״א לב״ש טמון בהתנשאות של הצוות הזר שלא סופר את הסקאוטים שלו לעומת בכר שעובד צמוד ונעזר בדודו עזריה- קרי- ההבדל הוא לא דודו עזריה כי אם דודו עזריה היה אוהד מכבי ת״א מי שם בכלל היה מתעניין במה שהוא חושב או אומר? אולי יש למכבי ת״א כמה כמוהו ואפילו יותר מקצועיים אבל לא יכולים לבוא לידי ביטוי?

amn אוהב/ת את זה.
  3. עידן444 Member

אחלה, אז יש לך מקום לשלושה...
    או שאתה מתכוון להתחיל להיתמם עכשיו ולהגיד לי שאין לכם שליטה שם להחליט איזה זרים ישחקו?

4. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

כל הרעיון הוא ששחקנים יגיעו לשם כשכבר יסיימו גיל נוער, מכבי יכולה להביא רק זר אחד לנוער.

5. עידן444 Member

כל מה שאני אומר זה שגלגלי השיניים מתחילים לעבוד בכשלונות. מכבי ת״א זכתה ב 3 אליפויות ולמרות שגם אז היתה ביקורת על הזרים החה נוח להדוף אותו ולהגיד שקרלוס גרסיה מושלם(הוא כבר התאושש מהסחרחורת שקאיודה עשה לו?), ושהשוער מושלם, ושאיגיבור ענק, ומיטרוביץ׳ זה מודריץ׳ ופריצה החלוץ הכי גדול ביקום(גם כשכבר היה שחקן ספסל).
    אני טוען שאם אפשר היה להביא יותר זרים הגלגלים האלה היו מתחילים לנוע יותר מהר.
    וכן, משהו מסריח עם הזרים שהם הביאו בינואר- וכיוון שזה מסריח קשה להתייחס לזה ברמה של סקאוטינג לא טוב.
    המערכת של מכבי ת״א הוכיחה שהיא יודעת לעבוד טוב. אני לא הייתי מהמר נגדם גם בנושא הסקאוטינג.
    דודו עזריה מאוד מוגבל- ועם כל ההילולה סביבו וסביב הסקאוטינג בב״ש איך זה שמחלקת הנוער שלה לא מתפתחת? היום מחלקת נוער זה גם סקאוטינג(תראו איך עובדים במכבי פ״ת).

6. עידן444 Member

זה הרעיון שלך.
    אם סקאוט רואה פוטנציאל אדיר לדעתו בגיל 18-21- הרי לטענתך בגלל מגבלת הזרים אי אפשר להביא אותו ישר לבוגרים במכבי ת״א כי שם מחפשים שחקנים מוכחים ולא פוטנציאלים.
    תביא אותם לבית״ר ת״א רמלה.
    ננעלת על הדוגמה של צ׳יבוטה אבל זה לא חייב להיות ילד בן 15 שבינתיים בכלל לא ברור אם הוא אי פעם יהיה ראוי להרכב במכבי ת״א גם אם יחשב ישראלי.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  7. סיונרה Member

מה מצחיק בזה? זה שמכבי החליטה להחתים שחקנים כשהם צעירים לא נותן לה פריבילגיה לעקוף את חוקי הזרים. זה סביר בהחלט.

8. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

שחקן בן 18-21 עם פוטנציאל למכבי לא יגיע לרמלה, הוא יעדיף קבוצות בכירות יותר ולא את הליגה הלאומית, ובצדק. יעקובו לא מוצאים כל יום.
    זו חממה לשחקנים שמתפתחים במכבי, זה הרעיון.

9. Telkiyski Member

תגידו, מאז שפ.צ מכ' התחילו לבלבל את המוח על מחלקת נוער וכו'... מה יצא מאותה מחלקה? אוליאל ודור פרץ?

10. עידן444 Member

מכבי חיפה ומכבי ת״א מספקות הכי הרבה שחקנים לשתי הליגות העליונות. זאת עובדה. לצעירים היום קשה לפרוץ בקבוצות האלה ומכבי ת״א כובלת אותם(כמובן שעם רצון הדדי כי השחקנים האלה מפנטזים להיות שחקני מכבי ת״א ומרגישים שכל עוד הם חתומים במכבי ת״א הסיכוי קיים) ושחקנים לגיטימיים לליגת העל מוצאים עצמם בבית״ר ת״א רמלה ומושאלים כל שנה למקום אחר ולא מצליחים לייצב את רמת המשחק שלהם.
    גם לא יודע מה נקודת הזמן שאתה מדבר עליה בשביל לתת דוגמאות... מכבי ת״א תמיד בלטה בתחום הנוער.

11. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם אתה חותר לדודו עזריה אז אתה בא לשכנע את המשוכנע.
    אבל אתם כמו מכבי ת"א לא מייצגים את מה שבאמת קורה בליגת העל. אצלכם כמו אצל מכבי יש כסף גדול ומערכת מקצועית רחבה, ההבדל ביניכם לבין מכבי אגב הוא זה שאתם בכסף פחות גדול הבאתם זרים יותר דומיננטים ומשפיעים. יכול להיות שעוד כמה שנים המצב ישתנה.
    שאני מסתכל על שאר הליגה מי בוחר שם את הזרים? הבעלים ו/או המאמן ולרוב מדובר בהתפשרות או בלקיחת סיכון של יהיה מה שיהיה מקסימום נחליף בינואר. ככה אנחנו מקבלים רכבות של זרים שבאות והולכות. כל העסק כאן לא רציני, ואני עוד לא נכנסתי למאמנים סטייל אלי כהן שגוזרים קופונים על זרים שהם מביאים וכאן בכלל מדובר בנושא שמרתיח את הדעת ולא זוכה לאף התייחסות מכל "עיתונאי" הספורט.

12. EO11 בפה אליל היכל התהילה

"אצלכם כמו מכבי ת"א יש כסף גדול ומערכת מקצועית רחבה".

זהו, שלא. הכסף בב"ש הוא לא תקציב גדול וכמו שכתבתי כבר בדיונים אחרים כאן, בעונה שעברה התקציב עמד על 50-55 מיליון שקל, זה תקציב גדול? זה כסף גדול? כל מה שקורה שם זה תוצר של התנהלות נכונה. העונה התקציב גדל כי ב"ש הכניסה לקופה סכום עצום של מיליוני יורואים מהקמפיין האירופאי ומכירת דוידזאדה, אבל עד העונה? יותר קרובה לשאר הליגה מאשר למכבי ת"א ומכבי חיפה.

אני חושב שכל קבוצה יכולה להחזיק סקאוט אחד לפחות ולנסות לתת לו את האמצעים הנדרשים. השאלה את מי אתה בוחר (ופה אני צופה נפילה גדולה של כמעט כל הקבוצות). היחידה שלא צריכה סקאוט היא בית"ר, שהבעלים שלה הוא גאון במנג'ר ומצליח ליישם את זה גם במציאות.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  13. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

קוראים לו אליאל, לא אוליאל. הוא ודור פרץ אמנם פחות או יותר היחידים שהשתלבו בבוגרים בשנתיים האחרונות, אבל זה תלוי החלטות של המערכת שהן לא בהכרח הכי נכונות. שחקנים כמו יונתן כהן ושון גולדברג בהחלט יכלו להשתלב יותר, וגם מתן חוזז כישרון גדול, דן גלזר הוא סוג של אלברמן הקטן והאמת שאני עוקב גם אחרי גאל מרגוליס שנלחם עם בעיות פסיכולוגיות מאוד קשות ונראה שמצליח להתרומם במידה מסוימת (הוא כבר לא יהיה הסופרסטאר שנראה שיהיה, אבל כן יכול עוד להגיע לרמה של מכבי). מכבי גם מפתחת באופן עקבי שוערים ברמה טובה, כשהכי מדובר הוא כמובן חביב אוחיון.
    מעבר לכך, המהפכה הרצינית בנוער התחילה השנה, כך שאת התוצאות אי אפשר לצפות לראות מיד, אבל בכל אופן בשנים האחרונות שחקני הנוער במכבי מתבלטים מבחינת יכולות ונתונים פיזיים.

14. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

התקציב של באר שבע גדל כל שנה, אבל בלי שום קשר רובו ככולו הולך על כדורגל (כולל מערכת מקצועית רחבה שבנה ברק בכר), ואין להם הוצאות יוצאות דופן על המסביב.
    בעיקר למכבי, אבל גם לחיפה, יש הוצאות נלוות שאם היו גם לבאר שבע זה היה מוסיף כמה מיליונים טובים לתקציב, אולי אפילו מספר של שמונה ספרות.

במונחים של כדורגל ישראלי, יש להם תקציב כסף גדול.

15. סיונרה Member

"השתלבו" זו מילה קצת חזקה, הם הורשו לסוע עם הבוגרים באוטובוס.
    דן גלזר יכול להיות אלברמן קטן, אבל אלברמן הגדול התחיל לשחק בבוגרים בגיל 18-20. כל עוד מכבי לא תשלב את הצעירים שלה אז הם יכולים להמשיך לגדול פיזית עד שיראו כמו דה-רוק, בסוף יצטרכו ספסל ארוך יותר.

Sir Alex Ferguson ו-Telkiyski אוהבים את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.