דיון החדשות 2016/2017

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Butragueño, ‏6/6/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Abu George כותרת משתמש מותאמת אישית

שחקני בית זה טוב ומגניב כל עוד הם מתאימים לשאיפות המקצועיות של הקבוצה.
    אם הם לא, אז לא יהיו שחקני בית בסגל.

2. לירן מנהל כללי מנהל כללי

יש אכבר גאווה באר שבעית שקיימת בגלל הקהל שרובו המוחלט מבאר שבע ויוצר לשחקנים קרבה למקום, יש אחלה רומנטיקה כי באנו ולקחנו מענק עשיר יותר מאיתנו. יש פה שחקנים שאני מרגיש אחלה חיבור להם, לא נולדו בסורוקה , לא גדלו בנערים שלנו, חבל, אבל וואלה לא מפריע לי.

ברגע שמליקסון חזר אלינו וסרב לקבוצה גדולה יותר שהציעה לשלם לו יותר , הוא שווה לי יותר מאילוז ולוטם זינו. מליקסון מבחינת כולנו שחקן בית לכל דבר. מבחינת החיבור וההרגשה.

אנחנו באר שבע, ומי שפה מייצג את באר שבע. שיהיו שחקני נוער טובים, אחלה זה יוסיף המון, כאשר הם לא מספיק טובים, חבל, צריך לשפר את זה, אבל שלא יראו דקה.

יש אחלה גאוות עיר.

אנחנו לא סינדרלה, נשמח אם תפנה למי שרשם את זה , כרגע זה ניסיון ליצור גניבת דעת הפוך על הפוך. בעיקר בולשיט.

Sent from my ASUS_T00J using Tapatalk

נערך לאחרונה ב: ‏20/5/17
    Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  3. Telkiyski Member

המועדונים העשירים, בכל מקום, לא באמת צריכים מחלקות נוער בתכלס (לפחות לא אם המטרה שלהן היא לייצר שחקנים לקבוצה הבוגרת).

4. Drama2 הסמל מעל הכל

אני לא מבין למה אתם מציינים את מחלקת הנוער של הפועל ת"א כאילו היא 'שם דבר'. מאז שנתון 90+ הם לא האמינו באף שחקן, שחקנים לא רעים כמו ינקו ובן ביטון נזרקו (חלקם מהדלת האחורית).

אני עדיין לא מבין איך אנשים לא מצליחים להבין את המודל שלנו, עם תקציב זעום (לעומת שאר הקבוצות בליגת העל) אתה יכול להעמיד מחלקת נוער לתפארת. לא צריך להיות גאון יותר מידי גדול, פשוט זה (כנראה) לא מעניין קבוצות מסויימות.

5. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

דודו עזריה גילה את אלן חלילוביץ' הרבה לפני הפריצה שלו לתודעה (שהגיעה אחרי שקיבל דקות ראשונות בבוגרים בגלל מכת פציעות) כשעוד היה שחקן במחלקת הנוער של זאגרב.
    לא יודע אם היה אפשר להביא אותו לבאר שבע (הרעיון של דודו היה להציע לו חוזה בקבוצה הבוגרת עם משכורת יפה ולהציע לאבא שלו סיעד חלילוביץ תפקיד מקצועי במחלקת הנוער), אבל לא עשינו ניסיון בכלל כי באותה תקופה לפחות במועדון לא רצו להשקיע כספים בשחקנים זרים צעירים, למרות שעזריה איתר כמה וכמה כישרונות מאוד מעניינים.
    אני זוכר בזמן אמת את הדיבורים של עזריה על אלן, זה לא היה כזה מזמן, ועל שמדובר בשילוב של בניון ומודריץ'.
    כתבתי כבר מספר פעמים שגורמים במועדון אומרים לי שבשנה החולפת התחילו לבנות אצלנו אקדמיה, ומי שמבין יודע שאקדמיה זה משהו שהעלות הכספית שלו, בטח בשלב ההקמה, הוא גדול מאוד.
    גם כתבתי שבניגוד לעבר ששחקני הנוער שלא השתלבו בבוגרים היו הולכים לשחק בקבוצות דרומיות בליגות נמוכות (מקסימום להפועל אשקלון בליגה השלישית כמו ירדן אבו חצירא), בשנים האחרונות פליטי הנוער שלנו מוצאים קבוצות בליגה הלאומית וחלקם גם בליגת העל (דן ביטון ועמית ביטון השנה, דודי טוויטו בשנה שעברה).
    כתבתי שיתכן, שאלונה רואה את ההשקעה של חיפה ותל אביב, ואת התוצר הנמוך שמתקבל מאותה השקעה, ובגלל זה היא לא משקיעה את אותם מאמצים שמשקיעה בקבוצה הבוגרת. אבל זאת כבר דעה שלי כן, זה לא שאלונה אמרה את זה מתי שהוא.
    בשורה התחתונה, למעט דן ביטון (שלדעתי יחזור אלינו, אם לא בקיץ הנוכחי אז בקיץ הבא), אף תוצר של מחלקת הנוער שלנו לא היה מספיק טוב בשביל הרמה שאנחנו נמצאים בה היום.
    אותו כותב טור שדיבר על אורן ביטון, שכח שהמגן השמאלי המוכשר האחרון שיצא מהנוער שלנו בשנים האחרונות, דודי טוויטו, קיבל אצלנו הזדמנויות בתקופת אלישע, ואיכזב מאוד, ושאחרי שבשנה שעברה הושאל למכבי פתח תקווה, הוא השנה היה צריך ללכת עד שעריים שירדה לליגה השלישית כדי לקבל דקות קבועות.
    כלומר גם אם יש רצון אצלנו לשלב שחקני בית, לא בטוח שיש כאלה.
    אין הגיון בלשלב שחקן רק כי הוא שחקן בית על חשבון טובת הקבוצה והצלחת הקבוצה. אם יש שני שחקנים באותה רמה, אולי אפילו כמעט באותה רמה עם יתרון קל לשחקן הרכב, אני תמיד אטען ששחקן הבית צריך לקבל עדיפות. אבל כשיש פערים גדולים בין שחקני הרכש לשחקני הבית, אז אי אפשר להעדיף את טובת שחקן הבית על טובת הקבוצה.

סמואל אטו אוהב/ת את זה.
  6. עידן444 Member

אה, לקנות ממקום אחר לפני שפורצים זה בסדר אבל לתת לשחקנים מבית לפני שפורצים זה לא בסדר?
    לא טענו כאן שהעיקרון ברכש זה שמביאים שחקן אחרי שהוא פרץ?
    מי אמר שצריך להשקיע 8 מיליון ש״ח בנוער ומי אמר לך שזה מה שמשקיעים בחיפה?
    ההורים משלמים, כן?
    אם מושקעים מיליונים כאלה זה בתשתיות. זה שהקבוצה הבוגרת לא יודעת להפיק שום דבר מזה זו בעיה אחרת- שורה תחתונה רוב הליגיונרים המוצלחים או גדלו בחיפה המושמצת או הרימו את הרמה שלהם בחיפה המושמצת לפני שיצאו.
    הגישה הזו כשיש כסף ורואים הצלחות מול העיניים הרסנית.
    אתם לפני משחקי נבחרת מדברים על להסתכל על איסלנד ומדינות בבלקן אבל ברמת המועדונים אתם נותנים לי דוגמאות של צ׳לסי וריאל מדריד כאילו שיש לנו מועדונים במעמד הזה.
    אם אתם חושבים שקבוצה וחצי בליגת העל שמטפחות כאן צעירים יכולות לספק את החוסר שיש בכל הכדורגל הישראלי אתם חיים בסרט.
    מישהו כאן רואה בסביבה מחליף למליקסון?
    לברדה? לבוזגלו? לזהבי?
    מישהו רואה משהו שדומה לנימני או עטר בקנה איפשהו?
    ואז מתפלאים על המחירים...
    ואז מתפלאים שאין שחקנים...
    ורוצים עוד זרים למרות שרואים שגם חמישה סבירים כמעט אף קבוצה לא מסוגלת להביא כי גם סקאוטינג אין...
    זו בדיוק הגישה שאתה מציג שמביאה אותנו למבוי סתום הזה.
    בכל מועדון גדול לאורך ההסטוריה הין גם שחקני בית דומיננטים לצד שחקני החיזוק. אפילו בבית״ר של גאידמק שקנתה כל מה שזז.
    אתם סוג של הפועל חיפה רק בלי שיגמר לבוס הכסף באמצע- אבל אותו בוס במקביל לזה שקנה כל מה שזז- בנה מחלקת נוער לתפארת שהוציאה לאחר מכן אחלה שחקנים וגם אותה כבר הספיקו להרוס.
    זה לדעתי כשלון של אלונה- כן זהות לא זהות- היא רוצה להמשיך להוציא מיליונים על כל דור אלו וניב זריהן- שיבושם לה.
    לא כל עונה יהיו הכנסות של בתים באירופה ומהר מאוד גם היא תבין שהיא חייבת גם לייצר משהו ״הגברת הפילנתרופית שעושה לקהילה ולילדי באר שבע״.

Sent from my iPhone using Tapatalk

נערך לאחרונה ב: ‏20/5/17
    amn אוהב/ת את זה.
  7. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמה שחקני נוער שגדלו באשדוד, פ"ת או בית"ר היו מספיק טובים על מנת לשחק במכבי/ב"ש ברגע שסיימו גיל נוער?

orimor2212 אוהב/ת את זה.
  8. סמואל אטו Member

@עידן444 , מה בדיוק אתה מצפה שאלונה ברקת תעשה?
    אם יש לה את הכסף והיא מוכנה להשקיע אותו לאורך זמן, אז מה רע?

9. סיונרה Member

כנראה שאף אחד. אם הייתי טוען את זה אז לא הייתה סיבה למכבי לא לקנות שחקנים צעירים מקבוצות אחרות.

10. Drama2 הסמל מעל הכל

תוך שנתיים מהרגע שעלו לבוגרים, יש מספיק.

11. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

שחקן מרכזי במחלקת הנוער של זאגרב, אם כבר הנהלת זאגרב מספיק מטומטמת כדי לתת לו לעזוב תמורת סכום זעיר שבאר שבע יכלה להציע, צריך להיות מאוד מטומטם כדי לעבור לתחתית ליגת העל.
    זו אחת האקדמיות הטובות בעולם, אין שום היגיון בלעזוב אותה לטובת באר שבע.

דודו עזריה בטח לא גילה את אלן חלילוביץ', אתה מדבר כאן על שחקן שחצי אירופה עקבה אחריו מאז שהיה בן 13.

amn ו-oFiRzZz אוהבים את זה.
  12. EO11 בפה אליל היכל התהילה

דודו עזריה גילה את חלילוביץ׳ זו יציאה היסטרית.

amn, oFiRzZz, קשר שמאלי ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  13. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

שנתיים זה המון זמן.
    מכבי שולחת בהשאלה שחקנים, זה בשביל זה.

14. Drama2 הסמל מעל הכל

אתם לא באמת בונים עליהם בחזרה.
    הם משחקים בליגה הלאומית או בתור שחקנים שלא בונים עליהם באופן קבוע (למעט צ'יבוטה, שהוא זר). לחלקם הגדול אין המשכיות בקבוצות בהן הם מושאלים.
    בעמדות כמו מגן שמאלי, ומגן ימני מחליף, לא "הרצתם" אף אחד במטרה שיאייש את העמדה (אפילו בתור מחליף) בעתיד הנראה לעין.

מתי אתם השקעתם בשחקן כפי שאנו משקיעים במנור סולומון ?

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  15. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אתה לא יכול להשוות אותנו אליכם, שאיפות שונות בתכלית.
    וכשהיה לנו כישרון יוצא דופן, מרגוליס, השקיעו בו המון ובאמת בנו עליו, אבל לצער כולם הבחור פשוט לא היה בנוי מנטלית.

אני ממש לא חושב שמכבי לא בונה על דן גלזר, מתן חוזז ויונתן כהן. בעיקר הראשון והאחרון. לפני היו כל מיני בן בן-יאירים ולוגסים שלא באמת ברמה.

מצב נושא:
הנושא נעול.