דיון הליגות הנמוכות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י שי, ‏21/10/14.

1. Don Joan Roman Member

אדם אני יכול לומר שאחרי המשחק היו הרבה דיבורים על זה, הבעיה היא שבחרנו כבר מגרש ואי אםשר להחליף

2. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

הלכת לראות נורדיה ולא בית"ר?

3. Don Joan Roman Member

הפוך גוטה, הפוך
    הלכתי לראות בית"ר ירושלים והתעדכנתי בתוצאות של בית"ר נורדיה ירושלים, פשוט חבר עמותה בנורדיה (מספר 23 חח) אז יודע

4. עיר הפועלים Member

מעוניין לשפוך פה קצת יותר אור על הפרוייקט המדהים של עמותת "עיר הפועלים".
    במישור המקצועי, לעיני יותר מ-400 אדומים, הפועל רובי שפירא חיפה מנצחת בשישי 5-0 ב"דרבי" קטן את מכבי נווה שאנן (שהשוער שלה עלה עם חולצת שוער של מכבי חיפה! והפיזיותרפיסט שלה עם חולצת שחקן שדה של מכבי חיפה, אז כן, דרבי).
    כוכב המשחק החלוץ איתן יואש עם שלושער, שחקן ששנה שעברה העלה את בקה עם 30+ שערים וזכה בתואר מלך השערים בליגה ג'.
    הפועל רובי שפירא חיפה ממוקמת במקום השני בליגה ג' שומרון, נקודה פחות מפרדס חנה, אך אנו עם משחק חסר (שיושלם ביום ג') מול עירוני ברטעה.

ועכשיו לנושאים המרגשים יותר, דברים שבזכותם הפרוייקט הזה הוא הדבר היפה ביותר שנוצר בכל מה שקשור להפועל חיפה ב-11 השנים הזוועתיות מאז שכץ החליט לחרב אותו.

1. רואים את הילד החמוד הזה?
    אולטראס שער חמש - התמונות של ‏אולטראס שער חמש‏ | פייסבוק
    הילד הזה, יחד עם עוד כמה אחרים, מגיע משכונה בעלת חתך סוציו אקונומי נמוך בחיפה, בשם שער העלייה.
    העמותה והאוהדים לקחו על עצמם פרוייקט שנקרא "קידום דרך הרגליים", בו מחנכים דרך הכדורגל להגינות, ספורטיביות, ולהיות בעיקר בני אדם.
    יוסי, הילד בתמונה עם חתימות השחקנים ועוד רבים אחרים מבית הספר שנלקח תחת הפרוייקט, מגיעים כבר באופן קבוע למשחקים, עם חולצות של הפועל, צעיפים ומה לא. הם מתארחים בחדר ההלבשה של השחקנים, יוסי הפך לקמע המזל של הקבוצה לפי אחד מהם. אתמול הם התכבדו אפילו להיות אלו שצועקים את שיר האוהדים המפורסם שלנו "כד קטן" (שיר בסגנון של אחד צועק כולם עונים כמו "יאללה הפועל.. הפועל אימפריה..." של הפועל תל אביב. לצערי לא מצליח לאתר את הסרטון). הדברים הקטנים גדולים האלה שיכולים לגרום לאדם לצמרמורת.
    ומעבר לפעילות הקהילתית הברוכה, זוהי הוכחה מעל הכל שאפשר ליצור אוהדים גם לקבוצה קטנה, גם לקבוצה בליגה ג', אם מפנים את המשאבים לכך והופכים ילדים לחלק מקהילה מסויימת. הילדים האלה רצים במסדרונות בית הספר ושרים את השירים של הקבוצה, והם יכולים למשוך אחריהם אחרים. למרות שכל השכונה היא מכבי חיפה, למרות שאנחנו בליגה ג'. למרות הכל. עם מספיק רצון אפשר.

2. ברשותכם, אחזור שבוע אחורה. לפני שבוע היה לנו משחק מאוד חשוב מול הפועל בקה בגביע. בקה בצמרת ליגה ב' והיא מועמדת רצינית לעלייה לליגה א'. הקבוצה הפסידה בפנדלים, כאשר את הפנדל שבגללו הפסדנו את המשחק, החמיץ ענן פרו (אולי חלקכם זוכרים אותו בתור שוער הפועל חיפה בליגת העל אי שם בתחילת שנות האלפיים). ענן פרו עלה לשחק שלושה ימים אחרי שאבא שלו נפטר מסרטן. הבחור קיבל אהבה מהקהל שהרבה אחרים לא היו מקבלים. ככה נראים אוהדים של קבוצה שהפסידה בפנדלים כמה דקות לפני

3. נקודה אחרונה: שוב קשורה למשחק מול הפועל בקה. באו 150-200 אוהדים שלהם, ישבו איתנו, דיברו איתנו.
    איכשהו, בלי הסבר ברור, נוצר קשר תוך כדי משחק בין המועדונים. מה הכוונה? חלקנו ישבנו יחד, דיברנו על כדורגל, וכיוצא באלו. בסוף המשחק הקהל של הפועל רובי חיפה מחא כפיים ועודד את שחקני בקה המנצחים, שמחאו כפיים חזרה לקהל.
    בעמוד הפייסבוק של בקה התרגשו מהאווירה המיוחדת ורשמו את הדבר היפה הבא:
    העלאות מהטלפון הנייד - هبوعيل بلدي باقه الصفحه الرسميه - הפועל עירוני בקה הדף הרשמי | פייסבוק

מעבר לסטטוס, תקראו את התגובות המדהימות של האוהדים משני הצדדים. כל כך כיף, מרגש ומצמרר לראות איך כדורגל הוא מכנה משותף כל כך טהור ויפה (כשרוצים), ואוהדי שתי הקבוצות פשוט הראו את זה. אני אשכרה עקבתי אחרי המשחק שלהם השבוע כי וואלה, הם אחלה של אנשים ומגיע להם מבחינתי לעלות ליגה.

זהו, חפרתי, אני יודע, אבל זה מתוך התרגשות שהמועדון הזה עושה לי.
    בחיים שלי לא חשבתי שקבוצה שמשחקת בליגה ג' (ג'!!!) מול קבוצות כמו ברטעה ונווה שאנן תוכל לרגש אותי ככה.
    נשבע לכם ששנים לא הרגשתי כאלו עוצמות מהפועל חיפה של כץ. מה שלא יהיה העתיד, אלו רגעים שאנצור לנצח, ומבחינתי זה שווה הכל.
    מי שרוצה לעקוב, שיעשה לייק לעמוד "עיר הפועלים" בפייסבוק.

נערך לאחרונה ב: ‏8/12/14
    idans, gilad16, Nave ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  5. Nordia Member

מדהים,פרוייקט דומה מאוד לשלנו
    עם הכמות קהל והרגש שזה מביא
    מקווה שגם אתם מנסים להביא תרבות ספורט קצת חדשה לכדורגל הישראלי בליהנות מספורט ואפשרות להביא ילדים בלי שילמדו אוצר מילים חדש של קללות
    הסרטון עם פרו מרגש

עיר הפועלים אוהב/ת את זה.
  6. עיר הפועלים Member

בהחלט נורדיה, בהחלט!
    אני יכול לומר שיותר ויותר אוהדים מגיעים כל שבוע, ולאט לאט מבינים שזו אלטרנטיבה אמיתית לכץ.
    המון אוהדים שיש להם מנוי לסמי עופר מגיעים גם למגרש אבי רן (מגרש הבית של הפועל רובי), ותומכים.

ברור שיש המון מתנגדים, מקבלים הרבה קיתונות של "בוגדים", "חיקוי עלוב" וכו', אבל אנו יודעים ומאמינים בדרכינו הצודקת.
    יום יבוא, נעלה לפחות 2 ליגות, נתחזק בתור עמותה וכשההוא יילך, אנחנו נהווה חלק משמעותי מהפועל חיפה החדשה.

באשר אליכם, עוקב אחרי הפרוייקט שלכם גם כן דרך הפייסבוק (אגב, אני ועוד רבים אחרים מאיתנו עשו לכם לייק לעמוד).
    מאמין שיש קשר מיוחד בין קבוצות אוהדים, משהו שרק אנחנו יכולים להבין בתור כאלה שבאים מאהבה ללא תנאים ומקימים פרוייקט מאפס.

מאחל לכם המון המון בהצלחה ושניפגש עוד שנתיים בליגה א' (כי קטמון משחקים בצפון משום מה, אז אולי גם אתם), ואם לא, אז בלאומית, כמה שיותר מהר.

Don Joan Roman אוהב/ת את זה.
  7. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין לקבוצת האלה שום ערך אם אין מטרה סופית והיא להתאחד עם הקבוצה המקורית ולחולל שינוי. ראינו מה קרה בקטמון שהשתן עלה להם לראש והם שכחו שהם אוהדי הפועל ירושלים ואפילו חגגו בשערים שהפועל ספגה. אפשר לומר אפילו שקטמון איבדה את המומנטום של איחוד ושל מציאת רוכש לקבוצה המאוחדת.

בנורדיה והפועל רובי אם באמת דרך הפעילות היפה שלהם יגרמו לכך שאנשים רציניים ואיכותיים יקחו את הקבוצות שלהם מטביב ויואב כץ בנוסף לאיחוד אז הם עשו את שלהם. אם הם ינסו להוות תחליף ולבוא על חשבון הקבוצה המקורית זה לא יחזיק הרבה זמן כי בסופו של דבר לאוהדים ימאס.

Sent from my iPhone using Tapatalk

8. Don Joan Roman Member

אדם, אני יודע מה הולך בקטמוו ואני מקווה שנורדיה לא תלך למקומות האלה אבל זה לא נכון שלקטמון אין ערך, עבור הקהילה שהיא בנתה סביבה המועדון הוא לא פחות ממה שהפועל ס.א.ד.ר ירושלים היא עבור מי שנשאר איתה, כמו שיש הצדקה למכבי קריית גת יש גם הצדקה להפועל קטמון.

gilad16 אוהב/ת את זה.
  9. Nordia Member

https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/10154950_4749793200458_3282887450344296353_n.Xxx?oh=ea9d2ddceed360f7d4417beb8ea98ba3&oe=551B9F91

כולם מוזמנים לחגיגה , המושב נמצא ליד לוד

10. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

היי מה זאת ההתגרות הזאת בקבוצה היריבה ?

11. idans Member

כמה בורות

12. רון עמיקם Member

מסכים עם זה מעלי (וזה לא קל). קטמון כבר מזמן לא צריכה איחוד. יש לה מועדון משלה עם 6 קבוצות במחלקת הנוער.

13. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה מוזמן להסביר

Sent from my iPhone using Tapatalk

14. השולס עולה Member

15. idans Member

אסביר בשמחה,

המטרה שלי ושל חבריי ליציע היא איחוד תמיד זה תכניסו טוב לראש. שום שתן לא עלה לראש זה לא שקטמון איזה קבוצה מצליחה מקצועית, אם היה/יהיה מצב שסאסי מחוץ להפועל דקה לפני זה אני חוזר להפועל (בלי קשר אני הולך עדיין כמעט לכל משחק אבל זה לא רלוונטי). פעם אחרי פעם הוכחנו את הנאמנות שלנו לקבוצה עם 93% שהצביעו בעד איחוד ופירוק קטמון (וכל זה בזמן מלחמת עולם בליגה הלאומית שבסופה ירדנו), אם זה מכל הטינופות שאנחנו מקבלים ממי שנשאר בהפועל ולא משנה מה ברגע שהם מחליטים לעשות מהלך נגד סאסי וצריכים אותנו אנחנו שם, וגם בדקות אלה יש מחאה נגד סאסי שלמרות שאנחנו כביכול על הגל וזה יכול להזיק לקבוצה אנחנו איתם, כל עוד יש משהו שהוא לגבי איחוד/נגד סאסי מצבה של קטמון כמעט ולא מעניין ומתרכזים רק בזה. אגב במחאה היום חלק גדול מאוהדי הפועל מבינים את מה שהבנו אז ואם לא הכבוד מצטרפים אלינו.
    גם לגבי נפילת האיחוד יש נתונים בשטח ששורה תחתונה ליפקין ולארי טננבאום (ששמו 7 מליון שקל לסאסי על השולחן והוא סירב) נמצאים היום בוועד המנהל של קטמון ותומכים בקטמון (אז כנראה שלא איבדנו את הרוכשים כמו שכתבת).

לגביי הקפיצה בגול אני לא מתבייש בזה זה היה הרגע הספורטיבי ענק מבחינתי, פעם ראשונה סאסי היה צריך לשבת מולנו 90 דקות ולראות את האמת מול הפנים שלו 3500 איש שלא תלויים בו יותר אחרי כל הסבל שאכלנו ממנו לנצח אותו דקה 90 זה היה רגע גדול ואני לא מתחרט והייתי עושה את זה שוב...מבחינתי נצחתי את יוסי סאסי לא את הפועל.

שורה תחתונה, יש מציאות והיא שקטמון היא חלק בלתי נפרד מהפועל ירושלים וגורלן משותף ותלוי אחת בשניה, אף רוכש לא יתקרב להפועל בלי שקטמון איתו. אני בדעה שבלי קטמון הפועל ירושלים היום לא קיימת.
    אני מאמין שעוד שנתיים-שלוש שיהיה לנו מגרש אימונים האיחוד יושלם, כי רק המגרשים והשטח של קרית יובל מעניינים את סאסי, ברגע שיהיה לנו מגרש אימונים משלנו קרית יובל הופכת ללא רלוונטית וחסרת חשיבות וסאסי יוכל לבנות שם מגדלים או לקבל פיצויים בתור דייר מוגן.
    וכן עמיקם עד שזה יקרה צריך להפסיק להיות "מיזם" או איך שתחליט לקרוא לזה ולהקים מועדון.

סאסי הרס לי בית | פייסבוק
    דף המחאה הנוכחי

עיר הפועלים ו-gilad16 אוהבים את זה.