דיון המוזיקה הרשמי

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י AFC, ‏7/2/04.

1. RubberSoul Member

נולדתי אחרי שיא ההצלחה שלו, ועדיין גדלתי עליו (אמנם בצורה חריגה, כי תמיד עניינו אותי דברים שקרו פעם) אשכרה. הפסטיגלים שהוא השתתף בהם ולקח מקום ראשון 4 פעמים ברצף בתקופה שבה אשכרה היתה שם מוזיקה, אמנים ומוזיקאים.

2. DRORIKO Member

אמנם כזמר ההצלחה שלו דעכה אחרי שנתיים אבל הוא עדיין נשאר בשואו ביז. הופיע בקוסם מארץ אוץ שזאת אחת ההצגות הכי מצליחות שהיו בישראל ובטלוויזיה הופיעה בפלאי קלעים שהיתה סדרה שדור שלם גדל עליה, הדור שלי לצורך העניין. אגב זכורה גם הופעה גאונית שלו במחסן של כאילו שהוא נמלט לתוך המחסן מהמעריצות שרודפות אחריו. תמיד היה לו חוש הומור.

3. DRORIKO Member

אגב גם בקוסם וגם בפלאי קלעים הוא שיחק לצד צחי נוי.

4. Roma מנהלים

בורות? לאן עפת כבודו? אולי יש אנשים ששמעו פשוט סגנון אחר? גדלתי בבית ששמעו בו מזרחית (ים תיכונית בזמנו) ובעיקר שירים בצרפתית.

הכרתי אותו שכבר התבגרתי הרבה מאוד אחרי השיא שלו.

אולי רצוי להתבגר ולהבין שמוזיקה זה טעם וריח, ולא כולם גדלו ואוהבים את אותם זמרים.

5. ~Omri~ Member

קראת נכון - בורות. יש זמרים שהגיעו להצלחה ולמעמד בהם חוסר היכירות איתם נחשבת לבורות, בלי קשר לרקע או טעם מוזיקלי. לא גדלתי בבית ששומע מזרחית ואני לא שומע מזרחית, אבל אני מכיר את כל גדולי הזמר המזרחי. לא גדלתי בבית ששומעים בו מוזיקה קלאסית, אבל אני מכיר (לפחות בשמות) את גדולי המלחינים. הכל עניין של ידע כללי.

גם אני הכרתי את אדם הרבה אחרי השיא שלו, ואני יכול למנות במקסימום אולי 3-4 שירים שלו, אבל הוא נשאר בתודעה הרבה אחרי שהקריירה שלו דעכה. הוא היה עד למותו במעמד של סלבריטי, ועשו עליו מפעם לפעם כתבות, עוד לפני שבריאותו התדרדרה, ככה שזה כבר לא קשור למוזיקה. נטו עניין של ידע כללי.

6. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

מה עוד בורות? לא להכיר דמויות מסיינפלד?

Roma אוהב/ת את זה.
  7. Roma מנהלים

סרטי בורקס.

בחייאת איזה דיון מגוחך, פשוט חוסר מודעות לכך שיש אנשים שלא גדלו כמוהו.

8. ~Omri~ Member

זה למשל לא נחשב לבורות, אבל לא לדעת בכלליות שהייתה סדרה כזאת אולי כן נחשב.
    מה בכלל הקשר? טרחת בכלל לקרוא את מה שהסברתי או שאתה סתם ראש בקיר? נימקתי בשתי פסקאות שזה דווקא לא קשור לתכנים אליו נחשף האדם בילדותו, אלא עניין של ידע כללי שנצבר עם השנים. זכותך לא להסכים עם מה שתכתבי, אבל לפחות תענה בצורה עניינית.

9. Roma מנהלים

צורה עניינת למה בדיוק? אתה החלטת לקבוע מה ידע כללי ומה לא. אין דרך רצינית להתמודד עם הטענה הזאת.

הוא פאקינג זמר, לא ראש ממשלה לשעבר.

מצטער לא ראיתי שהיצירות של אדם נלמדות בכל סוגי ההשכלה שניתן ללמוד ולקבל בארץ או בעולם בשביל שהוא יהיה ידע כללי.

10. ~Omri~ Member

לא החלטתי לקבוע מה ידע כללי, אלא כתבתי את דעתי הלא חשובה והלא קובעת. לגיטימי שיהיו דעות שונות, אבל יש דרך להגיב וקשה לי להאמין שאין לך את היכולת להתמודד עם טענה פשוטה שהיא שונה משלך...

על כל פנים, לפי דעתי הלא קובעת, ידע כללי זה ידע שנצבר עם השנים, לעומת ידע בסיסי שנלמד בבית הספר. לדעת למשל שיש זמרת שקוראים לה מדונה, ולהכיר את קבוצת הכדורגל ברצלונה זה למשל ידע כללי, ואלה לא דברים שנלמדים בשום מוסד.

אולי לקחת קשה מדי את המושג "בורות", ואולי זו מילה שנשמעת קצת חריפה. לכל אחד יש בורות בנושאים מסויימים. זה לא הופך את אותו אחד לטיפש או משהו כזה, וזה גם לא בהכרח מעיד משהו על הידע הכללי שלו. להכיר זמר שהיה אליל נוער ונשאר בתודעה עד למותו, זה משהו שהייתי מצפה מכל ישראלי שהוא לא ילד, ולא להכיר אותו זה סוג מסויים של בורות.

Sturridge אוהב/ת את זה.
  11. DRORIKO Member

שני האלבומים הראשונים בהחלט ראויים להיקרא יצירות. מה שיזהר אשדות עשה שם היה מאד חדשני לאותה תקופה, על גבול המהפכני. לקחת את הסינת פופ האירופי, להדביק לו גיטרות של רוק ולהוסיף לזה שירה ספרינגסטינית. שילוב שנשמע לא הגיוני אבל זה התחבר יופי.

12. DRORIKO Member

https://x.com/YinonMagal/status/1813615629255205025

מחבב את ינון אבל האיש לפעמים מגזים עם תחושת הנרדפות. קודם כל לא נתקלתי כמעט באנשים שתקפו את גולן על זה שהוא קרא לפרחח הזה קוקסינל, בטח אחרי שהוא סגר את הפינה והתנצל בפני הטראנסים. מי שחטף את כל האש זה אותו פרחח. גם ינון יודע שזה לא יותר מסערה בכוס מים, אבל חשוב לו לתגבר את הסערה הזאת בשביל עוד פעם ה"אנחנו והם" הזה. לגבי בנאי, מדובר בקטע מלפני 30 שנה, עוד לפני שהיה בכלל אינטרנט. מן הסתם זה לא יצר רעש כמו שזה היה מייצר היום. אז גם היה "מותר" להשתמש במילה קוקסינל.

13. הרצליה Member

הוא לא מגזים עם "תחושת הנרדפות", הוא טרול והוא עושה את זה בכוונה.
    הוא אדם חכם, לא כולם חכמים כמוהו.

Lebron אוהב/ת את זה.
  14. DRORIKO Member

Roma אוהב/ת את זה.
  15. Roma מנהלים