דיון העברות 24/25

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י איגור .פ., ‏14/6/24.

1. italiano Member

אלונה בחיים לא תחזיר את רוני לוי.
    הוא אולי המאמן השנוא ביותר שהיה כאן.

2. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

ואיך זה הורס להם את הקריירה?

3. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה מנסה להיות "מתוחכם" כמו אוהד צ'לסי שתמיד עונה בשאלות מפגרות?
    אז בוא אני אסביר לך את המובן מאליו - הם דורכים במקום, גם מתקשים לייצר המשכיות בקריירה בקבוצת אמצע טבלה כבר כשדי ברור שלמכבי ת"א הם לא יחזרו כשחקנים משמעותיים. נידם הושאל 4 עונות ברציפות ולפני ההשאלה החמישית מבקשים ממנו להאריך חוזה כדי שתהיה גם השאלה שישית ושביעית, אם לא יישב ביציע או יעבור לקבוצה שהם יבחרו בשבילו. חוזז בן 28 ואחרי עונה טובה בקטמון צריך לחכות עד לסוף אוגוסט כדי לקבל אישור לצאת לעוד עונת השאלה שם. אני מובך בשבילם שככה שנים משמעותיות בקריירה שלהם מתנהלות.

גם שון גולדברג היה באותה סיטואציה ואם לא היה חותך בזמן וקונה את הכרטיס בעצמו מי יודע אם היה מגיע למעמד שיש לו כיום.

4. Butragueño מנהלים

אני לא זוכר מושאל שיצא ל3-4 שנים רצופות וחזר "בשל" למכבי תל אביב.

גם אצלנו אותו הדבר. יונתן לוי, שי בן דוד, יונתן לוי, וולבום, נהוראי יפרח או אדר אזרואל (ויש עוד הרבה) שיצאו כבר לאיזה 4 השאלות ומעלה וברור לכל שהם לא יחזרו למכבי חיפה, כי הם לא ברמה המתאימה. חלקה כבר סיימו חוזה אצלנו והמשיכו הלאה, חלקם עדין אצלנו בגלל שזה החוזה הראשון שלהם (והם שייכים לנו עד שהם קונים את הכרטיס).

כשיש שחקן שאתה יודע שזה זה, אתה מבין את זה בדר"כ אחרי עונת השאלה אחת או גג 2, כמו אבו פאני, מחמוד ג'אבר או רועי אלימלך.

יונתן כהן וחוזז בני 28 ועדין לא הצליחו להיות ברגים משמעותיים. נידם, רויזמן, נאווי, לין, חנצ'יז האגדי, כמה שנים הם כבר מושאלים ולא מצליחים למצוא מקום במועדון האם? מצד אחד משאילים את נידם ומצד שני מחתימים את סיסוקו לכמה שנים.

נערך לאחרונה ב: ‏19/8/24
  5. Melikson24 Member

אלחמיד בטבריה. הוא ובאצ'ו זה מרכז הגנה יותר טוב מרוב הקבוצות בליגה.
    הם בונים קבוצה בצורה שמזכירה את ריינה בשנתיים האחרונות. לא מתחכמים יותר מדי, מביאים את הכי באנקרים שהם יכולים להביא.
    באצ'ו, חאתם, בילנקי, שחקנים טובים. גם חביבאללה יכול לתת עונה יפה עם השטחים שיהיו להם. אני רואה אותם נשארים בליגה.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  6. italiano Member

ומאמן שעושה רושם לא רע בכלל.

7. Butragueño מנהלים

מתי אלחמיד היה מרוכז בכדורגל בפעם האחרונה?
    בשנתיים האחרונות אני בעיקר זוכר צהוב ו-2 אדומים שלו.

8. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אין פה שום דבר מתוחכם. אתה, כך נראה, החלטת שאם היו עוזבים את מכבי מסלול הקריירה שלהם היה נראה אחרת. אני לא חושב.
    מי שלא מספיק טוב דורך במקום, מי שמספיק טוב מתקדם. נדב נידם בן 23, משחק בבוגרים מגיל 18, מתקדם כל הזמן, ונראה היה ששקלו להשאירו השנה בסגל. אני לא רואה איפה הבעיה. הסיבה שרוצים שיאריך חוזה היא כי הוא שחקן טוב, שטופח במכבי, ומגוחך שיעזוב ללא תמורה עבור המועדון, בין אם בהארכת חוזה (שהיא, אני מזכיר, פרנסה עבורו) ובין אם בדמי העברה שלא רוצים לשלם עבורו ועוד מתלוננים שלא משחררים.
    חוזז לא שחקן מספיק טוב וגם אותו אף אחד לא רוצה לקנות. הוא כן היה חלק בלתי נפרד מהסגל של מכבי ושיחק בקביעות, יש לו יותר מ-100 הופעות במכבי.

שון גולדברג היה בינוני ומטה כמושאל של מכבי ולא הראה סימנים של שחקן ששווה סגל, בניגוד לנידם לצורך העניין. אתה אכן מחזק את מה שכתבתי - הוא הביא תמורה למכבי ושילם עבור שחרורו. הציפייה הזו שמכבי תל אביב פשוט תוותר על שחקנים שהשקיעה בהם המון והם תחת חוזה היא מופרכת. אם מועדונים לא מוכנים לשלם אפילו דמי השבחה, צריך לבוא בטענות אליהם ולא למכבי.
    יונתן כהן ועידו שחר ישר קופצים לי לראש. האחרון התקדם כל הזמן בהשאלות וגם שיחק בליגה אחרת.
    יונתן כהן לא היה בורג משמעותי? הבחור נתן פה עונה של דאבל דאבל, היה שחקן העונה בעיני רבים ונמכר לאיטליה במעל 2 מיליון יורו. על מה לעזאזל אתה מדבר?
    רויזמן עומד במקום כי הוא לא מצליח לעשות את קפיצת המדרגה, לא כי מכבי שולחת אותו בהשאלות, וכך גם חנציס. רוי נאווי ובר לין עברו עונת השאלה אחת, בליגת העל.
    סיסוקו נראה, לפחות בינתיים, כרכש נהדר ומדויק וסוגר למכבי בעיה שהייתה לה. הוא ונידם גם לא ממש על אותה משבצת, הוא סטופר 6/8, נידם 8 התקפי, עמדה שבה מכבי מפוצצת כישרון ואיכות. הבחור גם צעיר מנידם.

9. Butragueño מנהלים

עידו שחר לא מרשים בעיניי ולא נראה שהתקדם. נראה אותו שחקן בינוני. אבל זה עניין של דעה ולכן נשאיר את זה בצד.
    לגבי יונתן כהן, נתן עונה גדולה בליגת העל ומאז לא עשה כלום ושום דבר, אתה יודע כמה זמן עבר מאז? אני אעזור לך -- 5 שנים.
    לא מעניין אותי בכמה רכשו אותו באיטליה, זה הדבר האחרון שנותן לי אינדיקציה על ההצלחה שלו. אז כן, אם הוא כבר 5 שנים לא משחק כדורגל סדיר, הוא בעיניי לא בורג משמעותי.

"רויזמן עומד במקום כי הוא לא מצליח לעשות את קפיצת המדרגה, לא כי מכבי שולחת אותו בהשאלות, וכך גם חנציס". פה קבור הכלב. זה מה שאנחנו מנסים להגיד לך. חוסר היכולת בקפיצת המדרגה מושפעת מאוד מיציאות להשאלה פעם אחר פעם בלי ציפייה שהמועדון יחזיר אותו לשורותיו. ואתם לא היחידים, כמו שאמרתי, גם מכבי חיפה עוצרת התקדמות של שחקנים עם תקוות שווא שיהיו חלק מהרוטציה ובפועל בסוף אוגוסט הם יוצאים להשאלה (לעיתים גם אחרי שכבר חתמו על הארכת חוזה). אגב אם קראתי נכון ב-TM, חנצ'יז כרגע בלי קבוצה (שוחרר ממכבי ת"א).

מכל מה שענית גם ל @Nigel de Jong אני קורא דבר משהו אחר. אתה בעצמך אומר, אין שום סיבה שהמועדון ישחרר אותו בחינם (מסכים איתך) ולכן יאריכו חוזה וימשיכו להשאיל (מסכים איתך גם כאן). אבל אי אפשר לגרום לשחקן להתקדם עם השאלות ספורדיות לנוף הגליל, חדרה, טבריה והפועל חיפה כשרוב ההשאלות יוצאות לפועל לקראת פתיחת הליגה, כשהשחקן לא מתאמן סדיר עם קבוצת האם ובטח שלא מתאקלם עדין בקבוצה המשאילה. לדעתי השאלות שנותנות הספק, לרוב, הן השאלות לשנתיים קדימה באותה קבוצה. ג'אבר יצא לשנתיים בנוף הגליל, אבו פאני יצא לשנתיים בחדרה, אתה ציינת את יונתן כהן, אז הוא היה שנתיים בבני יהודה.

Roma ו-Sir Alex Ferguson אוהבים את זה.
  10. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני דיברתי על ההחלטות הרעות של השחקנים שתוקעים את עצמם וממשיכים להאריך חוזה במקום שלא בונה עליהם, האינטרס של מכבי להחזיק שחקנים שיכולים למלא מקום בפרי-סיזן עד שיגיע רכש ולהיות כלי מיקוח מול קבוצות אחרות בליגה ברור לי ולכולם ועכשיו התווסף לו גם עניין ההצבעות, אתה התנדבת כרגיל לשמש כדובר המועדון ולהסביר לכולנו איך מכבי צדיקים וכל השאר רשעים.

לגבי גולדברג, "הביא תמורה" זה ניסוח יפה לבא ממשפחה מבוססת והייתה לו את היכולת הכלכלית לקנות את הכרטיס שלו ולהפוך לשחקן חופשי שתלוי בעצמו. די ברור שזה לא פתרון זמין עבור כל שחקן.

11. Butragueño מנהלים

נראה שהליגה הישראלית החליטה לשתות את הסגל של בורדו.
    2 שחקני נוספים מהסגל, ליבולאן ואנסימבה מועמדים למכבי חיפה לעמדת הקיצוני והמגן השמאלי.

12. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

יונתן כהן שיחק שלוש עונות במכבי אחרי ההשאלה לבני יהודה (אכן שנתיים, למיטב זכרוני זה לא היה מראש) ולפני המכירה לפיזה. בעונה הראשונה כבש תשעה שערים ובישל שישה (כולל גביע), בשנייה כבש 13 ובישל 12 והשלישית כבש 14 ובישל 5. מה לא בורג מרכזי בזה? זה אגב היה לפני פחות מ-4 שנים, לא 5.
    זה שהוא פלופ בקדנציה הזו? ברור, זה לא קשור בשום צורה להשאלות שעבר.

הכלב ממש לא קבור פה. אתם יורים חץ ואז מציירים מטרה. רויזמן לא מתקדם כי הוא פשוט לא מספיק טוב, לא כי הוא מושאל כל הזמן. בדומה לחנציס ששוחרר, שכנראה גם עם כרטיס ביד היה עומד במקום. לשחקנים יש אחריות, זה המקצוע שלהם.
    אבל מכבי כן בונה עליהם, הם פשוט לא מספקים את הסחורה. אתם כאילו מתעלמים מזה שמכבי משלמת להם כסף על זה, שכר שהוא לרוב גבוה משהיו מקבלים במקום אחר. מי שמוכיח את עצמו חוזר והופך לחלק אינטגרלי מהסגל - גלזר, כהן, פיבן, גיאגון, שחר, פרץ, גררו, רביבו. מי שלא - לא.

לגבי גולדברג - תאשים את מועדוני הליגה שלא מוכנים לשלם שקל. גולדברג השתחרר תמורת עלות שלמרבית מועדוני ליגת העל היא זעומה.

13. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא יודע איך אפשר לבנות על שחקן שיוצא לעונת השאלה חמישית וחוזר תכף לקבוצה בה בילה את עונת ההשאלה השניה.
    הוא לא בתוכניות, לא ברמה, לא מספק את הסחורה, תקרא לזה איך שתקרא לזה, בשלב כזה מגיעים לסיכום עם השחקן של "תמצא קבוצה שתשלם לנו סכום סמלי ושא ברכה", אתם משאירים את השחקנים האלה עד סוף אוגוסט בסטנד ביי ואז בוחרים להם את הקבוצה שתיקח אותם בהשאלה וכמו במקרה נידם רק אם יאריך חוזה וימשיך להיות עבד, אני לא יודע איך אפשר להתקדם ככה ולייצר רצף או מומנטום בקריירה.

ושוב אני חוזר להודעה הראשונה שלי, מאשים יותר את השחקנים שנופלים בפח הזה ובוחרים להיות עבדים מאשר את מכבי שדואגת לאינטרסים שלה.

oranfu ו-Roma אוהבים את זה.
  14. yakov_y YNWA

מסכים איתך אבל לא מבין את הטענות כלפי מכבי ת"א,
    מכבי ת"א מתנהלת בדיוק כמו מכבי חיפה וכמו צ'לסי, השאלה אחר השאלה,
    השחקנים וההתאחדות אשמים וזה לא מעניין אף אחד.

מתן חוזז לא בכלא מזהב, שחקנים עזבו את מכבי ת"א וגם הוא יכול, אין צורך לרחם עליו, יש כאן שיקול כלכלי.

נהוארי יפרח רק בן 23 וכבר הושאל 4 פעמים וכנראה בדרך לחמישית, לא חסר עוד שמות.
    שי בן דוד היה באיזה 6-7 השאלות עד שעזב בקיץ הקודם.
    סתיו נחמני היה לא מעט בהשאלות, אדר אזוראל גם שייך לחיפה ומשחק בלאומית הרבה עונות כמושאל.
    גם תומר חמד כשהיה צעיר היה מושאל בעבר ממכבי חיפה הרבה.
    צבוע להתייחס רק למכבי ת"א.

יש גם דוגמא חריגה ממכבי נתניה,
    תומר לטיניוב לא שיחק במכבי נתניה מעולם ויש לו כבר איזה 6 השאלות כולל נוכחית למכבי פ"ת.

האשמה של השחקנים וההתאחדות,
    הגיע הזמן לשנות הכל,
    מבנה הליגה, גביע הטוטו, צמד המשחקים ברבע גמר הגביע, חריגי גיל בני 20 בנוער, קבוצות בת, להגדיל את מספר הזרים בליגה וגם עניין ההשאלות ולא חסר דברים נוספים.

15. Butragueño מנהלים

על יונתן כהן אני יכול עוד להתפשר שאכן שיחק יותר במועדון, אם כי זה הסתדר נהדר עם האמברגו רכש שהוטל על הקבוצה באותם שנים.
    לגבי הטענה המרכזית, אתה מפספס אותה. שחקנים לא מוכשרים יושאלו עונה אחרי עונה. גם אצלנו זה קורה (וציינתי את השמות גם), אבל זה לא סותר את זה שאנחנו נועלים את השחקנים וכופים עליהם השאלות ועוד בשלבים מאוד מאוחרים במהלך העונה. אנחנו שבוע לפני פתיחת העונה ורק שלשום הוחלט ששיבלי יושאל לקרית שמונה.

אני באופן כללי נגד הגבלת קבוצות. אבל אם כבר ההתאחדות רוצה "לקדם" את השחקן הצעיר, אז שיגבילו את מס' ההשאלות שהוא יכול לצאת אליהם, נגיד עד גיל 23. שהוא לא יוכל לצאת ליותר מ-3 השאלות למשל. במקרה כזה, השחקן ישוחרר בחינם. אולי זה גם יגרום ליותר מחטפים בין הגדולות.

* תומר חמד הוא דווקא המקרה ההפוך (כמו אבו פאני ומחמוד ג'אבר). הוא הושאל סה"כ 2.5 עונות. ברגע שראו שהוא בשל החזירו אותו לסגל הקבוצה.