דיון העברות 24/25

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י איגור .פ., ‏14/6/24.

1. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

מה זאת אומרת איך? נדב נידם בן 23, עוד יש לו לאן להתפתח ושיאו לפניו, והוא משחק בעמדה בה מכבי מפוצצת בשחקנים טובים. העונה הוא גבולי ברמה, ואחרי עונה טובה בליגת העל יכול להיות שהוא כבר לגמרי יהיה שווה מקום טוב ברוטציה.
    המקרה שלו לא שונה מהותית מגבי קניקובסקי לצורך העניין (שבלט יותר כשחקן צעיר, יש לציין). רק שעל קניקובסקי מכבי נתניה הייתה מוכנה לשלם 900 אלף שקל, על נידם אין הצעות כאלה.

2. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

יש שחקנים שמושאלים אחרי מחנה האימונים ולקראת פתיחת העונה, ממגוון סיבות (ביקוש, בחינה של מועמדותם ועוד) ויש כאלה שמושאלים בתחילת החלון או שאומרים להם לחפש קבוצה. כל מקרה לגופו.
    נידם לצורך העניין הוא מקרה של שחקן שבחנו, הוא שיחק, נראה טוב, אבל בסוף החליטו שמעדיפים לתת לו עוד עונה להשתפשף. היה אותו דבר עם עידו שחר בעבר. הוא לא מקרה של שחקן שישאילו שוב ושוב סתם, באמת בונים עליו.

לגבי חוק ההשאלות שהצעת - עדיף לא להמציא חוקי שוק שלא קיימים בשום מקום אחר. נגיד ששחקן יוצא להשאלה לא מוצלחת בלאומית, מושאל לאחר מכן להשאלה יותר מוצלחת בלאומית ואז להשאלה ברמת ליגת העל, אבל הוא צריך עוד שפשוף - למה שישחררו אותו?
    ובכלל, למה להתערב בחוזים חוקיים?

3. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

@yakov_y

אמרתי בהודעת הפתיחה וחזרתי על זה, השחקנים אשמים שהם בוחרים להיות עבדים.
    אורימור כרגיל קפץ כדי להסביר לנו למה מדובר בתהליך תקין ומכבי ת"א היא התגלמות הטוב היופי והשלמות האלוקית אז הסברתי לו שגם מהצד שלהם ההתנהלות מול השחקנים לא תקינה אבל האשמה בראשונה היא על השחקן.

@orimor2212

אם נידם יצא בגיל 20 להשאלה בק"ש ובגיל 23 הוא חוזר לעוד עונת השאלה בק"ש כנראה ששיטת ההשאלות שלכם לא עובדת במקרה שלו.
    גם אם הוא יהיה מעולה העונה בקרית שמונה מה יקרה בקיץ? ק"ש תרצה להמשיך איתו אבל הוא יחזור קודם למכבי, פרי-סיזן, אירופה, מאמן חדש שבוחן את הסגל ואז מכבי יחליטו אם יש להם תועלת בלהשאיר אותו בסגל או להשתמש בו בעסקת טרייד מול קבוצה אחרת. מפה לשם נגיע לאוגוסט 25 והוא יהיה באותו המצב ובלי אופציה ללכת בקלות כי הקיץ הוא האריך חוזה כדי לצאת בהשאלה ולשחק, רקורסיה.

חוזז במקום להיות הפרנצ'ייז פלייר של קטמון אחרי עונה טובה שלו שם עם שערי ניצחון חשובים חוזר בגילו המתקדם למכבי כדי לדעת אם יתנו לו להיות שחקן רוטציה, עוד דביל חסר מודעות.

אני לא מבין את ההיגיון בזה, השאלות זה דבר טוב אבל אם שחקן שהושאל וחזר ושוב הושאל בפעם השלישית רביעית ומעלה וממשיכים לגלות שאין לו מקום בסגל עדיף להגיע איתו להסדר ושיקח את הכרטיס ביד כי כנראה שהוא לא יתפתח מעבר לזה.

הזכרת את קניקובסקי, לנתניה היה יותר נוח לבסס עליו את הקבוצה כאשר הוא היה שחקן שלה ולא מושאל.
    גם עם גלזר הסיטואציה הייתה שמכבי נתניה חשבה שיש לה אופציה על גלזר ושהוא ישאר שחקן שלה.
    כשמדובר בשחקן מושאל הקרדיט של הקבוצה השואלת הוא לא תמיד מוחלט וזה מונע מהשחקנים המושאלים למצות את היכולות שלהם כי המועדון שהשאיל אותם יודע שהם לא ישארו בעונה הבאה והשחקן יודע את זה ומעדיף לשחק בשביל עצמו ולא בשביל המועדון, אצל שחקני התקפה רואים את זה לא מעט כשהם מעדיפים לשחק על המספרים שלהם לפני ההצלחה הקבוצתית.

4. Butragueño מנהלים

לא המצאתי חוק. ניסיתי להמחיש איפה לדעתי נמצאת הבעיה עם השחקן הישראלי הצעיר. המצאת החוקים של שחקן זר 6 בסגל ו5 על המגרש אני משאיר לליגת העל. אז אם כבר ההתאחדות אוהבת להמציא חוקים, וכל כך חשוב לה מעמד השחקן הישראלי, אז העלתי רעיון, שעוד תחילה אמרתי שאני נגד זה (כי אני נגד הגבלת קבוצות).

אגב, זה מאוד אמורפי "עונת השאלה מוצלחת". אם תדייק את זה למספרים, מה זה אומר? כבש מעל 5 שערים? ואם הוא קשר אחורי? אז כמה חילוצים היו לו?

5. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני לא אומר שמכבי מושלמים וזה לרגע לא עלה, הדיון הוא מהותי. השחקנים ממש לא בוחרים להיות עבדים, הם מקבלים שכר יפה ומעטפת טובה וגם סיכוי גבוה יותר לשחק במועדון שבו גדלו שהוא גם המוצלח והטוב ביותר בישראל.
    אני מצטער על הבוטות, אבל צא מהסרט.

אתה קצת גונב דעת עם נידם, מניח שזה כי בית"ר רוצים אותו. הוא יצא להשאלה בקריית שמונה בקדנציה הראשונה ללא שום ניסיון בליגת העל, היה לו מאמן מזעזע שניסה אותו לפעמים גם באגף. זה לא כמו המצב הנוכחי בו הוא אחרי שנתיים יציבות בקבוצה טובה בליגת העל, צבר שם ואם יגיע לקריית שמונה זה כרכש מרכזי.
    אתה ציירת סנריו פסימי לגביו וזה בסדר, גם יכול להיות שזה יקרה, אבל הוא נסתכל על זה מהזווית שלו - הוא מקבל שכר גבוה יותר משיציעו לו במקום אחר, ככל הנראה, הוא מובטח ויציב בניגוד להמון מקומות אחרים. נגיד שהוא משתחרר ממכבי תל אביב - מי תחתים אותו? האם עדיף לו בית"ר, לצורך העניין? למה?

חוזז יצא לקטמון בהשאלה אחרי שלוש עונות רצופות בסגל של מכבי. זה לא שהוא מושאל נצחי. בעיני הוא מעולם לא היה מספיק טוב למכבי, אבל יש לו חוזה טוב והוא מחובר למועדון, אז איפה הבעיה? אם קטמון רוצה שיהיה הפרנצ'ייז פלייר שלה שתקנה אותו, אחרת הוא כנראה לא באמת כזה.

לגבי מה שתיארת עם נתניה - נכון. זה גם לא ממש אמור לעניין מישהו חוץ מאת נתניה. בסוף מבחינת קניקובסקי וגלזר, כל אחד והמקרה שלו, זה סיפור הצלחה.

6. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

עונת השאלה מוצלחת היא כזו שאותה השחקן מסיים במעמד וסטטוס גבוה משהתחיל אותה, כלומר התפתח.

7. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

חדרה מביאה שני בלמים צעירים;

ריף אמסלם, 20, עוד ישראלי שהוערך בנוער ולא קיבל צ׳אנס אמיתי עד שנגמר לו החוזה.
    שימש כקפטן קבוצת הנוער של הפועל חיפה. חתם בקבוצה.

ליסאב עיסאת, 19, מגיע בהשאלה ממכבי חיפה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  8. alexshw Member

מעניין יהיה לעקוב אחרי ליסאב. שמעתי יש לו פוטנציאל טוב.

9. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

@orimor2212

אני דווקא לא רוצה את נידם בבית"ר, מדבר כמתבונן מהצד.
    קודם כל ממה שאני יודע הוא רוצה לצאת החוצה, יש לו דרכון בריטי או משהו כזה וכל עוד הוא תחת חוזה במכבי הוא תקוע פה.
    בארץ המעמד שלו לא עלה יותר מדי עם השנים ואני חושב שבמצב כזה הצעד הטוב ביותר מבחינתו זה לא לעזוב לצמיתות, מבחינת מכבי ת"א שתשחרר אותו בכסף עם סעיף רכישה חוזרת במקרה ובאמת מאמינים בו, אני לא רואה איך עוד עונת השאלה בק"ש/סכנין או בית"ר לא כשחקן הרכב תשפר את מעמדו לקראת חזרה למכבי ואם התנאי שלהם הוא הארכת חוזה אז הוא די מסנדל את עצמו להישאר בגבולות ליגת העל.

הנה חוזז עבר בקביעות לקטמון, אחרי מחנה אימונים ורגע לפני פתיחת הליגה, בשעה טובה קצת לפני גיל 30 הוא יצא ממעגל המושאלים, כל הכבוד.

10. Butragueño מנהלים

פוטנציאל גדול מלייש. בלם בלי יח''צ. לא חושב שהוא איזה טלאנט אבל אם עופרי ארד היה בלם אצלנו , הוא יכול להשתלב בקלות בעתיד.

11. alexshw Member

ארד נדפק מפציעות וגם פגעו בו עניינים אישיים.

12. HHFC1924 Member

רוני לוי אימן אותו בשנה האחרונה כשהיה חלק מהסגל ולא ראה בו אחד שמתאים לקבוצה ולכן החליט לוותר עליו.
    חיים סילבס כנראה רוצה להוכיח לרוני שהוא טעה לגביו.
    יכול להיות שריף יפרוץ בחדרה אבל מטיל ספק בכך כיוון שמי שהעדיף את ריף יותר מרוני זה סילבס.

13. Morientes Member

נידם עוד יכול להיות דן גלזר, זה עדיף בהרבה על להיות שחקן בקש או משהו כזה.
    חוזז היה שחקן סגל במכבי, לא מושאל קבוע.
    עונה שעברה השאילו אותו כי לא היה מי שתיקח, העונה החליטו לשחרר.
    אם אני שחקן צעיר היום, אני מעדיף להיות מושאל של מכבי תל אביב מאשר שחקן בקבוצת אמצע.
    מקפצה טובה יותר לקריירה, וסיכוי טוב יותר להתפתח כשחקן.

14. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני פשוט מטיל ספק בכל שחקן שנתקע בנוער עד גיל 20. אצלנו מחפשים חינמים.

15. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתם נורא נחרצים בביקורת שלכם על השחקנים המושאלים ממכבי ומחיפה - "דביל", "תוקע לעצמו את הקריירה", "בוחרים להיות עבדים" (פרדוקס) - כך שכמעט לא נעים לי להזכיר את המובן מאליו: הם מקבלים הרבה יותר כסף (חוזה גדול יותר ומובטח לאורך שנים; כמה שחקנים עירוני ק"ש והפועל עפולה מחתימות ל-5 שנים?) ומלבד תחזוק החלום להגיע לסגל הקבוצה הבוגרת (חלום בר השגה, יעידו על כך 7 שחקני סגל במכבי שעברו את מסלול ההשאלות ו-3 בחיפה) הם נהנים לעתים קרובות מתדמית הכישרון הצעיר וחסינים במידה מסוימת מהסחלה של הכדורגל הישראלי. אולי במקומות אחרים עדיף לשלוט בגורלך ולהגיע בגיל 18 לקבוצה שבונה עליך ואותך והמסלול לכדורגל בוגרים ריאלי יותר, אבל... איזו קבוצה כזו אתם מדמיינים בדיוק בביצה הזו? מי מתנהלת ככה?

אני לא מצליח להיזכר במישהו שבאמת נתקע בלופ הזה עד גיל מאוחר מדי, ולדעתי גם הנופלים מוצאים את עצמם בגיל 23 בנקודת פתיחה טובה יותר - אחרי כמה שנים בליגת העל או בלאומית, מגיעים מקבוצה גדולה - מאשר אם היו יוצאים לחפש את עצמם בגיל נוער.

orimor2212 אוהב/ת את זה.