דיון השידורים הגרמני

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Rosner, ‏31/12/05.

1. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

הערה קטנה לעמיחי שפיגלר, אבי מלר, רון ברבש וכל שאר השדרנים וה"פרשנים" שיוצא להם לגעת בכדורגל הגרמני. בואו נעשה לזה סוף: באיירן לא חטפה ולא גנבה משאלקה שום אליפות בשום דקה אחרונה של שום עונת ליגה. באותה העונה עליה אתם נוהגים לדבר באיירן הגיעה למשחק האחרון בהמבורג (שהייתה במקום ה - 13 וקבוצה בינונית מאוד) כשמספיק לה תיקו כדי להיות אלופה. שאלקה הייתה חייבת לנצח ולקוות להפסד של באיירן. שאלקה כמובן ניצחו. במשחק של באיירן נגד המבורג, באיירן שלטו במשחק ללא עוררין וכנגד כל מהלך המשחק בדקה ה - 90 המבורג הצליחו לכבוש שער מקרי לחלוטין. בדקה ה - 94 והאחרונה (במשחק ובעונה) באיירן הצליחה להשוות ולהחזיר לעצמה את האליפות שכמעט נשדדה ממנו שלא בצדק. אז נכון שהמשחק בשאלקה הסתיים 5 דקות לפני המשחק בהמבורג ונכון שהשחקנים, ההנהלה והאוהדים שמעו משום מה שהמשחק בהמבורג נגמר (לפני שהוא באמת נגמר) והתחילו לחגוג. אבל באיירן לא חטפה ולא גנבה, באיירן החזירה לעצמה את האליפות שהגיעה לה ושהייתה שלה עד לדקה ה - 90.

ואם כבר התחלתי, אז עוד משהו. למה תמיד שיש שחקן גרמני שההורים שלו "עלו" לגרמניה מאיזה מקום אז הוא גרמני ממוצא ... גם אם הוא יליד גרמניה, גדל שם וגר שם כל ימיו (למשל אתמול - מסוט אוזיל) ואנחנו אף פעם לא שומעים מה המוצא של קרואץ' או אשלי קול או נסטה או פרדיננד או כל אחד אחר? או יותר גרוע כשמדברים על הארגריבס אומרים "שחקנה האנגלי של באיירן" והרי הבחור בחייו לא גר ולו גם דקה אחת באנגליה וגם הוריו אינם אנגליים (יש לו איזה סבא מאיפשהו שם). מה מעניין אותנו המוצא של הסבא או הסבתא או ההורים של השחקנים. מילא על שחקנים שאחרי שהפכו לשחקנים הם התאזרחו במדינה אחרת כדי לשחק בנבחרת שלה (למשל קולואטי או הארגריבס או ההוא מנבחרת פולין) ואין אף אחד כזה בגרמניה, אבל על מי שנולד בגרמניה או הגיע לשם עם הוריו בגיל צעיר בלי קשר לכדורגל (אסמואה) או שאחד מהוריו (לפחות) הוא גרמני והוא רק נולד מחוץ לגרמניה (קוראני)? או תחפשו שורשים אצל כל השחקנים מכל הליגות או שתרדו מזה לגמרי. אני לא זוכר שאי פעם מישהו אמר על אבי כהן (התל אביבי) שחקנה ממוצא מצרי (שהרי הוא נולד שם) של מכבי תל אביב (או ליברפול).

2. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

יש להארגריבס דרכון אנגלי, וזה פופולרי בישראל להזכיר את אנגליה בכל הזדמנות שיש להם.

3. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם היום שתי הערות קטנות (באמת קטנות וזה מראה את ההתקדמות בעניין אצלנו ועל זה כל הכבוד) לשתיהן חשיבות לעונה הבאה כי שתיהן תהיינה בליגת האלופות.

א. האיצטדיון של שאלקה נקראה ארנה אאוף שאלקה ולא אאוף שאלקה ארנה (המדקדקים יוסיפו "פלטינס" בתחילת השם).

ב. שמו של שוער נירנברג (שישחק עם שטוטגרט בליגת האלופות בעונה הבאה) הוא רפאל שפר ולא רפאל שייפר.

ועוד משהו, שוב. שאלקה אינם הרויאל בלוז (המלכותיים הכחולים), אלא רויאל בלו (סוג של צבע כחול, כמו שיש כחול נייבי או כחול בהיר ככה יש כחול מלכותי (לא מוכר בעברית) שזה הצבע של המועדון). הדבר האחרון ששאלקה היו רוצים זה שיתיחסו אליהם כאל רויאל (מלכותיים/אצולה). זו קבוצת מעמד הפועלים (לפחות בבסיסה ההיסטורי). אם כבר מתעקשים לקרוא להם בכינוי הזה שלהם היית מציע להגיד אותו בגרמנית (קוניג'ס בלאו) או סתם הכחולים.

4. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

משהו שגם לי הפריע נדב !

כנראה שהם לא יבינו לעולם את ההיסטוריה של הרוארפוט ! ! ! אף קבוצה גם לא דורטמונד ירצו להיקרא על
    שם קבוצה מלכותית.העבר ההסטורי נורא חשוב לקבוצות האלו.למרות ששאלקה הם דיי אוהבי אצולה עקב
    הכסף הגדול שזורם שם כיום מגזפרום הרוסים,אז מה שהיה נהרס בימים האלה.

5. נעם Member

יש לי שאלה להפנות לאבי מלר (ענבל רואד)

חבר שלי חייל קרבי שרוף של בארסה מפסיד המון משחקים עקב שירותו והוא מעוניין לדעת אם ערוץ הספורט יוכל לשדר בקיץ בשעות מתות משחקים של בארסה בליגת אלופות ובליגה משנה שעברה כדי שהוא יוכל להקליט

אני יודע שערוץ הספורט זה לא שוק ולא ערוץ כפי בקשתך אבל הוא מעוניין לדעת מתי ישודרו השידורים החוזרים של המשחקים הגודלים של בארסה.

אני גם יודע שזה לא קשור לפורום אבל פה הוא הכי פעיל וחבר שלי נואש.

6. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

יש לי המון טענות כלפי השידור המזוויע של עמיחי שפיגלר בואו נתחיל :

-שם הקבוצה ששידרת היום היא בורוסיה דורטמונד ולא ברוסיה דורטמונד.

-מאיפה לעזאזל הגיעו 20.000 אוהדים של שאלקה ? ? איזה נתון יש לך ? ? היו שם 10.000 כחולים.

-זאת לא פעם ראשונה שיש בילבול עצום עם השם של מרקוס ברז'נסקה ! לא קוראים לו ברז'נצ'קה.

-כנ''ל לגבי מארק אנדרה קרוסקה ולא מארק אנדרה קרושקה.

-מספר הדרבי ששוחק היום הוא ה129 מתחילת היריבות ביניהן.

-באצטדיון של שאלקה אין 70.000 מקומות ! ! כך שהיום לא היו שם 70.000 "צופים נלהבים"

:aaaprot:

7. Brian the Lion Member

אני יוצא מנקודת הנחה שבגלל שאמרת "היום ..." אז דיברת על האיצטדיון של דורטמונד(ולא של שאלקה), בו יש 80 אלף צופים.

אבל, אני לא ראיתי את השידור כך שאני מתנצל מראש במידה ואני טועה.

8. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

61780 היו היום בארנה של שאלקה. וכן, השידור של שפיגלר היום היה מתחת לכל ביקורת. אולי 5 פעם ואולי אף יותר הוא בילבל בין שאלקה לשטוטגרט.

9. joe Member

תראה האמת שאין ספק שהיו לו טעויות שידור..
    אבי מלר הכי משתדל מכל השדרנים שמשדרים את הליגה הגרמנית,
    אבל אין יותר מדי שדרנים כמו אבי, ורמת השידור בארץ, ובמיוחד בליגה הגרמנית, מזעזעת.
    אם עמיחי שפיגלר היה קורא בפורום זה היה כמובן עוזר שהוא היה יכול לקבל ביקורות בונות כמו אבי מלר.
    אבל אין לנו יותר מדי מה לעשות חוץ מלקוות שהוא לא ישדר http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏13/5/07
  10. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אף אחד פה לא תקף אותו. בטוח שלא הייתי אומר לו זאת בפנים. אבל הוא מקצוען, משלמים לו כסף על זה, ולכן יש לנו את הזכות לדרוש את הטוב ביותר.

11. ענבל רואד Member

מישהו מכם ראה את השידור שלי, בוכום - שטוטגרט בחמש פלוס לייב (DEAD כנראה)?

12. Arsenal fan Member

אני ראיתי לפרקים את השידור שלך, אבי.

אין טענות. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

13. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שהטענות לעמיחי שפיגלר היו מוצדקות בענין הגיית השמות במיוחד של ברנצקה (ככה מבטאים את שמו - למרות שיש גם ז' לפני ה - נ') וזה נובע בעיקר מהחיפוש אחר "שורשים" (פולניים, טורקיים וכו') לשחקנים הגרמניים. אם כי, בעניין של ברנצקה זה פשוט מזה שהשם שלו נכתב בצורה ארוכה ומוזרה. כמו כן, הפריע לי שוב (אם כי הפעם בקטנה לעומת פעמים קודמות) המוצא של השחקנים הגרמניים. למה מסוט אוזיל הוא טורקי אם הוא נולד וגדל בגרמניה, מחזיק בדרכון גרמני, דובר את השפה על בוריה (וללא שום מבטא, יש לציין) ושיחק בנבחרות הצעירות? לזכותו של עמיחי שפיגלר יש לציין, כי הוא ציין את העובדה שאוזיל הוא גרמני לכל דבר. אבל בכל זאת, למה בכלל להזכיר את העניין הטורקי לכתחילה.

עם זאת, אני לא חושב שהשידור היה קטסטרופלי או ביזיון או כדו' ודווקא עמיחי שפיגלר (כמו גם רון ברבש ובטח אבי מלר) הוא מהשדרים ההרבה יותר טובים ככל שזה נוגע לכדורגל הגרמני. לכולם יש נפילות קטנות וצריך לזכור בשביל אף אחד מהם גרמנית זה לא שפת אם ולפעמים קשה עם השמות (למשל ברבש שמתעקש לקרוא מישאל לכל מיכאל), אבל הסך הכל שלהם דיי בסדר. זה כמובן לא אומר שהם יכולים לנוח על זרי הדפנה וחשוב שתמיד יקפידו ויבואו מוכנים וכמו שהם יודעים או צריכים לדעת תמיד הם יכולים להתייעץ כאן איתנו.

14. ג'ובאני אלבר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אל תרגיש רע בגלל הרייטינג הנמוך של השידור. בסופו של דבר השידור המצוין שלך נגזל מאיתנו בגלל זה שהוט עדיין לא פתח את שני הערוצים החדשים, כשהם יפתחו נוכל לצפות בשידור שלך.

וזה דווקא נושא שמעניין אותי- באיזה צורה אתם קובעים את השדרנים למשחקי הבונדסליגה? מי קבע שאתה משדר את שטוטגארט ועמיחי את דורטמונד-שאלקה?

15. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

אבל כתבתי "אצטדיון של שאלקה"

היה שם צפייה על מסכי ענק.