דיון התקשורת לעונת 2016/17

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nave, ‏12/6/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

טור הדעה על מאיר איינשטיין ב-'הארץ' - למי שביקש:

מאיר איינשטיין צודק: אסור להיות דביקים \ אלון עידן
    השדר ביקש בלי רחמים, בלי קיטש, בלי דמעות. זאת עמדה שראויה להערכה גדולה, אבל כדי לא להיות "דביק" צריך לומר גם את זה: איינשטיין ימשיך לגרום גם נזקים

למה היה מרגש כל כך לראות את מאיר איינשטיין מתוודה על מחלת השרירים שלקה בה: קודם כל בגלל שאנחנו מכירים אותו כל כך הרבה שנים. כן אוהבים, לא אוהבים — הוא נמצא אצלנו בטלוויזיה כמעט בכל ערב. בן משפחה ממש. אני חושב שהעברתי איתו יותר שעות מאשר עם רוב האנשים שאני מכיר. נכון שהיחסים תמיד חד צדדיים — הוא מדבר, אני מקשיב — אבל בכל זאת: כמו שמשקל המים בגוף האדם הוא כ־70%, גם משקל הספורט בתודעה שלי הוא ביחס דומה, והקול שמלווה את חומרי התודעה האלו הוא בין היתר הקול של איינשטיין.

אבל זה לא רק בגלל ההיכרות ארוכת השנים. זה גם בגלל האופי שלו, הריחוק הרגשי שהוא מקפיד עליו. איינשטיין הוא הרי תמיד "עיתונאי". כלומר, זה שמשדר לנו את המשחק כאילו אנו צופים במלחמה או לפחות באירוע פוליטי רב חשיבות. כשאיינשטיין משדר אין מקום להתבדחויות ולקלות דעת. הכל רציני, חשוב, נפיץ: כל מלה שפולט שחקן אחרי משחק, כל חילוף לא מוצלח של מאמן, כל עזיבה לפני הזמן של חלק מהקהל.

הריחוק העיתונאי של איינשטיין הוא מקור הקירבה שחשנו כלפיו. היתה תחושה שלא נותרה לו ברירה אלא "לחדור לפרטיות" של עצמו כדי לבטל את כל הרמיזות, השמועות והספקולציות. וכאנשים שהתרגלו לאותו ריחוק מקצועי ואפילו כיבדו אותו, היה עצוב לראות איך המרחק בין "השדר המקצועי" לבינינו מתקצר בבת אחת, איך הכוח מתפורר באבחה, איך ה"עיתונאות" הופכת בין רגע לסיפור אישי עצוב.

וכן, יש משהו מכמיר לב בכך שלאיינשטיין יש דווקא מחלת שרירים. כי האטיות שנכפתה על הדיבור שלו עומדת בסתירה לאותו שטף־מלחמתי — מסחרר, פרטני, אלים — שהפך לסימן ההיכר שלו בשידורי הספורט. נדמה לי שזאת ליבת העצב שנפל על כל כך הרבה אנשים: האיש הזה, שהביא לנו לפעמים את הסעיף בגלל ההתלהמויות שלו, והקביעות הנחרצות שלו, והניסיונות הבלתי פוסקים להצית סכסוכים ולפטר מאמנים — הנה, דווקא הוא מדבר לפתע לאט ובקושי, ואפילו נעזר בכיסא גלגלים.

"נו, מי היה הדביק ביותר בסוגיה שלי?". את השאלה הזאת הוא הפנה לרון קופמן בתוכנית הספורט ב־103FM. זאת היתה שאלה שמטרתה להבהיר לכולם כי הגיע הזמן לחזור לעמדות המוצא: בלי רחמים, בלי קיטש, בלי דמעות. זאת עמדה שראויה להערכה גדולה, כי היא עומדת ביחס הפוך למגמה השלטת. היום התקשורת מחפשת בנרות בדיוק את השילוש הזה: קיטש, רחמים ודמעות. הרי זה "מה שמוכר", זה "מה שאנשים רוצים"; היום אנשי תקשורת גם כמהים להפוך לסיפור עצמו. הם מנצלים את עמדת התיווך כדי להעפיל לדרגה הנחשקת מכל — "סלב"! לכן איינשטיין סימן גבול חשוב מאוד: בלי קיטש, בלי רחמים, בלי דמעות; וגם תזכורת: אנחנו פה רק כדי לתווך בין הספורט לבין הקהל. כל מה שמעבר לזה — מחוץ לתחום.

הוא ימשיך לשדר. אף אחד לא ייתן לו ללכת. רק הוא עצמו. זה אולי יהיה לאט יותר, עם פחות מלים, פחות מחוות, פחות צעקות, אבל הוא ימשיך. וחשוב שימשיך. כי היחס העיתונאי שלו לספורט מתאים מאוד לישראל. בניגוד לארצות הברית — שם חלק גדול מהספורט הפך לתצוגת אופנה קרקסית שתפקידה היחיד למכור כרטיסים לכל המשפחה — בישראל הספורט הוא עדיין מרזב שדרכו מנוקזות אנרגיות פוליטיות בוערות. הכדורגל בארץ הוא לא רק מופע בידור, אלא המשך מלחמות הזהות בדרכים אחרות. לא במקרה קריאת העידוד היחידה שהולידה נבחרת ישראל (מלבד החרוז האלמותי "אל אל ישראל") היא "ישראל מלחמה". במובן הזה, איינשטיין הוא נכס.

אבל כדי לא להיות "דביק" צריך לומר גם את זה: איינשטיין ימשיך לגרום גם נזקים. בדיוק את אותם נזקים שהוא עושה בשנים האחרונות בשיבתו כמנחה פאנלים ותוכניות רדיו, שמטרת העל שלהם היא לפצוע את התרבות הספורטיבית ולהלום בה עד שיוקז הדם ותוטל הגופה. הוא עושה זאת בהנאה גלויה, ללא נקיפות מצפון, ומבלי להתחשב בתחושת הגועל שהפכה בת לוויה לדבר היפה הזה שנקרא ספורט.

אני יודע שלא נהוג לומר דברים לא יפים במצבים כאלה והאמת שהייתי מוותר על החלק הזה בשמחה. אבל איינשטיין צודק: אסור להיות דביק. צריך לחזור לעמדות המוצא. בלי רחמים, בלי קיטש, בלי דמעות. הכל בסדר. לא קרה כלום, בחזרה אליך, מאיר.

2. DRORIKO Member

מתחיל יציע העיתונות, מה האייטם שאיתו הם בוחרים לפתוח? אם מסי יסכים להישאר בבארסה או לא. אין סימן טוב מזה בשביל ללכת לישון

3. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

מעניין מאוד, למה להם לקדם כל כך את המוצר שהם לא משדרים?

ואם כבר מעניין מאוד -

4. Drama2 הסמל מעל הכל

בין תכנית עבודה לפוזה של תכנית עבודה: על האכזבה במכבי חיפה - וואלה! ספורט

עוד כתבה OFF POINT של וואלה ספורט, אבל הפעם הם התעלו על עצמם. ציטוט מהכתבה -
    1. הרבה דברים היו מופרכים לפני שעשו אותם פעם ראשונה.
    2. ד"ש מראייקוביץ'.
    3. קרויף בוחר ישראלים מעולה. יש פה ושם פיספוסים (צדק), אבל אין מה להגיד עליו בנושא הזה. השחקן היחידי שלא היה ניתן להתגבר על העזיבה שלו הוא זהבי ולא משנה כמה ניסו (רפאלוב חמד אלירן עטר דמארי).
    4. המשוואה היא שונה. או תעקוב מקרוב אחרי שחקנים לאורך זמן, או תרכוש מהביצה המקומית אם יש מישהו עם היכולת, או תפתח את הכיס. מה הקשר בין ישראלים טובים לזרים טובים ? אללה ירחמו.

orimor2212 ו-DRORIKO אוהבים את זה.
  5. DRORIKO Member

איזה יופי שאופירה היא מודל לחיקוי בשביל הילדים, ואחרי זה אנחנו מתפלאים למה גדל לנו דור כזה פרחי

orimor2212, oranfu, Drama2 ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  6. Raulito Madridista

הטור של יניב קטן ברמה די נמוכה והייתי מוותר עליו, זה באמת נראה שהוא נכתב ללא אף עריכה בסיסית. מה גם שהוא לא מחדש יותר מידי אבל ב-
    One מעדיפים 'שם גדול' מאשר פרשנות איכותית, שיבושם להם.

לגבי הטור ב-'וואלה' - פחות הלהיב אותי הפעם, נקודתית לגבי מכבי חיפה(הייתי רוצה לקוות שמה שאמר על אלטמן והרוש - תהיו הגיבורים בהפועל בפחות כסף מאשר עם חוזה יפה יותר בקבוצה אחרת - באמת יתרחש) למרות שאני מחזיק מחמי אוזן. מכבי חיפה לא חייבת לשלב שחקני בית, תראו את באר-שבע. היא פשוט בנתה סגל בינוני ועדיין יש לה בעייה מנטאלית. מבחינת ישראלים טוב שהיא נלחמה להשאיר את עטר אצלה ולא ויתרה על ורמוט, זה מה שיש. לגבי מכבי, אני גם חושב שרוב ההחלטות של קרויף לגבי הישראלים היו טובות. טב"ח הצליח יחסית בהפועל והיה טונות של פוטנציאל, גם בן-הרוש היה שחקן מבטיח וגם הרכישות של דסה ואזולאי ואפילו בן-בסט נראה בזמנו כאיכותי. הבעיה שבמכבי לא יודעים מתי לחתוך. ודווקא את ראדי הם שיחררו.

7. DRORIKO Member

@Raulito יותר מזה, קטן ככל הנראה הוא לא זה שכתב אותו. בזמן שהטור עלה הוא שידר ברדיו חיפה...

8. shrek Member

איש יקר מאיר ! תודה על הכתבה

9. DRORIKO Member

10. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

יותר מזה, מדהים אותי שלא מדברים על הדבר הכי בולט כאן וברכישת ראיקוביץ' - מכבי מתחרה על שחקנים עם מועדונים מדרג ב' ו-ג' באירופה.
    מילא לבקר את העברת וידאר, עוד מבין, אבל בחיאת, פרוספקטים שמועמדים לאספניול, גלאטסראיי, חצי בונדסליגה, מגיעים למכבי.

11. DRORIKO Member

לואיס פרננדז בראיון למגרש פתוח, הוא מספר על הגמילה הכואבת מסוכריות על מקל

EsheD אוהב/ת את זה.
  12. danielone Member

כי אם מסי עובר לקבוצה בליגה אחרת ולא משנה אם זה לאנגליה או לסין זה פוגע בליגה הספרדית ובמי שמשדר אותה...

כמו אחד שלא רוצה שדבר יקר יהיה אצל האויב הכי גדול שלו, לא משנה אצל מי הוא יהיה העיקר שהאויב שלו יפסיד. גישה קצת תבוסתנית אבל ההידרדרות הזאת לא התחילה היום.

Drama2 אוהב/ת את זה.
  13. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

א. ערוץ הספורט עדיין משדר את ליגת האלופות, ושם הוא ממשיך לאתרג את ברצלונה ואת ריאל מדריד כאילו דבר לא השתנה.

ב. אני לא יודע לכמה זמן החוזה של וואן, אבל אולי הם מתכננים הסתערות מחודשת על זכויות השידור של לה ליגה.

14. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

מקווה שערוץ הספורט יחזירו לפחות את הליגה הספרדית. הצפייה בערוץ של וואן נוראית,אך ורק בגלל מי שמשדר.

15. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

HD חינם, כל המשחקים בערך פתוחים. עדיף מערוץ הספורט.

robertocarlos.m, hbs7, oFiRzZz ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.