דיון התקשורת לעונת 2016/17

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nave, ‏12/6/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אף אחד לא מתעלה על אלי אוחנה במשחק טוטנהאם-אינטר ב-2010: ״זאת פעם ראשונה שאני שומע על הגארת׳ בייל הזה אבל הוא מרשים אותי״.

2. gilad16 Member

הגזמת, יש הרבה הרבה יותר, אם אתה לא מגביל את עצמך רק לעברית.

3. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

ניתן, אבל יש הבדל בין תוכן עובדתי כמו אירועים היסטוריים וכד', לבין ידע מקצועי, תיאורטי בחלקו, מגובה בהמחשה או בניסיון.

יכול לומר לך שקראתי מספר ספרים בנושאי טקטיקה (Inverting The Pyramid, Soccer Anatomy וכד') ועוד כמה מאות מאמרים מזדמנים, ומנגד הייתי רק באיזו הרצאה-שתיים של בעל מקצוע רציני, וההרצאות היו מחכימות יותר כי הייתה אפשרות להתעמק בדברים שלא בהכרח ברורים בהתחלה.
    אני לא רואה את יעקובי מצליח לרדת לרזולוציות ענייניות שכאלה על כדורגל (כן על תקשורת כעיתונאי ותיק וברמה גבוהה). את אורי קופר כן, לעומת זאת, ולא במפתיע, כי מדובר בסקאוט ואנליסט מנוסה.

4. gilad16 Member

לא השוותי בין מה שהם נותנים לך, התייחסתי לזה שאמרת שסוג אחד אפשר למצוא לבד ברשת ואחר לא.
    גם ניתוחים של אורי קופר אתה יכול למצוא ברשת, הוא בנה את השם הציבורי שלו שם ובתקשורת הכתובה, ולא רק שלו.
    גם של אנליסטים אחרים הרבה יותר מנוסים ממנו.
    אז פנים אל פנים יש יתרון אם יש פורום פתוח ואפשר לפתח דו שיח, אבל זה לא שאי אפשר למצוא את הניתוחים האלו מלבד בהרצאות.

בשבילי ללכת להרצאות כאלו זה פאן של לצאת לבירה ולשמוע על כדורגל,
    ללמוד איזה דבר או שניים ולהעביר ערב נחמד סביב הדבר שאני הכי אוהב.
    לא קופר ולא אקרמן (כנראה, לא הייתי בהרצאה שלו בסוף) מחדשים לי יותר מדי,
    אבל גם הקצת שכן עושה את זה בונוס נחמד ליציאה לבירה.
    דסקל מחדש לי הרבה, אבל בדברים שפחות מעניינים אותי.

amn אוהב/ת את זה.
  5. DRORIKO Member

טוב לפחות יש לו טביעת עין טובה :)

6. DRORIKO Member

יעקבי מראש הוא לא איש של טקטיקה, וגם לא מתיימר להיות. המומחיות שלו היא כמו שאמרת בכל הסיפורים שמסביב. אני מאד אוהב לשמוע אותו, למרות שלא פעם הוא מדרדר לצהוב

7. amn Member

הייתי בהרצאה של אקרמן בירושלים, בעיקר כדי לעודד הרצאות ספורט בירושלים ושלא ניסע כל פעם לאוזן בר המנחוס, וכדי לפרגן לאורי לוי ויוסי מדינה מבאבאגול.

ההרצאה לא הייתה כזו מעניינת, ואני גם לא חובב גדול של כדורגל איטלקי מלכתחילה, והיא עסקה כמעט אך ורק במילאן ובברלוסקוני, אז זה היה יותר כמו סקירה היסטורית יבשה מאשר משהו עם פלפל.

עם זאת, כחובב ספורט, להרצאה בחינם? מה אכפת לי ללכת עם חבר או שניים, לשבת לדבר קצת לפני, לשמוע הרצאה של חצי שעה-שעה, לשתות בירה או שתיים...? אחלה ערב.
    גם אם לא יצאתי עם תובנות מעמיקות מההרצאה.

Nave, Don Joan Roman, oFiRzZz ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  8. gilad16 Member

זו ההרצאה שתכננתי לבוא אליה, בגלל באבאגול גם כן, אבל הקנס של הנסיעה לי-ם ניצח.

9. DRORIKO Member

שלא ישתמע פה לא נכון, אני מאד מחבב את אקרמן. בחור נחמד ובלי פוזה, ואני אפילו מקשקש איתו לפעמים בטויטר על ליגה איטלקית. לא חושב שהוא ברמה של הרצאות, אבל זאת דעתי האישית.

10. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

הטור מעולה של פלג בידיעות, פשוט קלע בול. נישבע שכל מה שהוא רשם של על אברהם גרנט חשבתי בדיוק באותו רגע שראיתי את הכתבה.

11. DRORIKO Member

הטור דווקא היה מגוחך, והאמת שנראה כאילו כתבו טור פארודי על פלג. הוא לקח משפט שולי של גרנט ו״עימת״ אותו עם אירוע שקרה בפאקינג 1992. לצערו של פלג גרנט ניצח(בין הבודדים באליפות שעשה את זה) אז נשאר לו להתעסק בשטויות

12. Raulito Madridista

האמת שאני רציתי לארגן הרצאה על ריאל מדריד יחד עם מצגת, קליפים, וידאו וערב הנחייה שאורגן יחד עם עוד חבר אחד וחבר נוסף שהוא בעל המקום, בכניסה חופשית כמובן לפני משחק הפתיחה של העונה נגד סוסיאדד - אבל זה ירד מהפרק. אני עוד מקווה לעשות את זה כדי לדחוף את השם שלי קדימה בתעשייה.

דיברתם כאן על גרנט, אבל עמיר פלג התייחס לעוד משהו מעניין היום בטור שלו. שימו לב לקשר של פרימו ומכבי חיפה:

הדובר: מה לפרימו ולמכבי חיפה
    "שוחחתי עם יענקל'ה שחר לפני שעה. אל תעלו בכלל את הנושא של מולנסטיין. אני אומר לכם מה שהוא אומר: הוא חלק מהתהליך שאנחנו הולכים לעשות. אנחנו מבצעים שינויים, המאמן לא על הפרק". כך דיווח במוצ"ש בשידור בטלוויזיה משה פרימו אחרי עוד הפסד של מכבי חיפה למכבי פ"ת.
    מוזר. המאמן ההולנדי מאבד שליטה, פרימו כבר הספיק לשלוח הביתה את ג'ורדי קרויף, את שוטה ארבלדזה ואת רן בן־שמעון, ודווקא בהתרסקות של מכבי חיפה הדעתן הנחרץ הופך לדובר ומעביר מסר מטעם נשיא המועדון. וכל זה כחודשיים אחרי שפסק: "חיפה פגעה עם מולנסטיין, אליפות היא לא מילה גסה".
    את ההסבר ל"פרשנות" המלטפת ניתן אולי למצוא בסיפור הבא: לפני כחודש הוזמן פרימו לתת הרצאה למחלקות הנוער במכבי חיפה, בתשלום. מה התובנות שהחדיר פרופסור פרימו בדור העתיד של הירוקים קשה לדעת, כי המרצה - שתוקף בלי חשבון קבוצות שלא הזמינו אותו להרצאות, ומחזיר יחס מלטף למארחיו החיפאים - העדיף לא להגיב לפנייתי. אבל די ברור שאתיקה, מבחינתו, היא מילה גסה.

גם על ההצגה המוזרה של דמארי ואיולפסון לתקשורת היה לו מה לומר. הטור המלא כאן

oranfu אוהב/ת את זה.
  13. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה קרה פעמיים.
    פעם אחת עם בוני והשנייה עם קלינגר.

14. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

לגבי גרנט,
    גם אני לא אהבתי את ההתנשאות שלו כלפי הצוות שלו באותו ראיון, אבל כותב המאמר לא יודע/מתעלם מכמה דברים.
    בתור אחד שהיה בגאנה, אני יכול להגיד שההתייחסות של הגנאים לעניין הזמן (דיוק בזמנים) היא קצת שונה מהעולם המערבי. שם (ובעוד מקומות רבים בעולם), מקובל ונהוג לא לעמוד בזמנים, בין אם מדובר בזמן פגישה או בדד-ליינים וכו'. כמובן שישראל היא לא בדיוק מדינה שאזרחיה יכולים להתגאות בדיוק בזמנים, ובעיקר החברה שממנה אני בא, אבל אני חייב להגיד שזה אחד הדברים היחידים שהתקשיתי להסתגל אליהם במהלך שהותי בגאנה.
    לגבי היתושים, או שכותב הטור מעולם לא היה באפריקה או שהוא חי סמוך לאיזו שהיא ביצה בישראל, אחרת אני לא יכול להבין למה הוא מתעצבן מזה שגרנט מתלונן על היתושים. כל מי שכף רגלו דרכה באפריקה, יודע שיתושים זה האויב. בגאנה, לא פעם ולא פעמיים רגליי התחילו לדמם מרוב שנעקצתי.

oFiRzZz, oranfu ו-סיונרה אוהבים את זה.
  15. DRORIKO Member

כמו שכתבתי, לדאבונו של פלג גרנט ניצח אז הוא מתעסק בשטויות האלה. אם גרנט יפסיד ויכשל בטורניר,ואני מאחל לו שלא, פלג לא יכתוב לא על יתושים ולא על זבובים, הוא ישחט לו את הצורה

מצב נושא:
הנושא נעול.