דיון התקשורת לעונת 2017/18

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י שי, ‏30/6/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Telkiyski Member

זה בסדר, חיפה בסך הכל ניסתה להחזיר טובה למכבי ת"א שגם נתנה לה משחק רק כמה שנים קודם.
    בשני המקרים המכירה לא עזרה.

2. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש משחקים כאלה בכל עונה.
    בעונת הירידה האחרונה של ב"ש הם ניצחו אותנו בטדי שהקהל שלנו חוגג בגול שלהם ומעודד אותם לאורך כל המשחק כי הם התמודדו עם הפועל ת"א(וגם סכנין) נגד הירידה. הכל מתחיל לדעתי בתקשורת שמתעסקת תמיד לפני משחקים כאלה בספורטיביות כאילו שחקנים מקצוענים צריכים סיבה לעשות את העבודה שלהם ולרוץ ובתרבות הספורט המקולקלת שמשבחת קבוצות שמתאמצות כאשר אין להן כביכול על מה לשחק.

3. Telkiyski Member

יש קבוצות שנותנות משחקים בכל שנה.
    בית שאן ריכזו הכל ל7 דקות ועשו את זה בצורה הכי שקופה שיש.
    בנוסף הם גם הכריעו באופן הכי ישיר שיש את זהות האלופה (לא מדובר פה באיזה מכירה 5 מחזורים לסיום).

לא הייתה קבוצה שספגה שער באופן כ"כ מכוון ובפרק זמן כ"כ קצר.
    לא הייתה עוד קבוצה שספגה שער כ"כ מכוון ובפרק זמן כ"כ קצר כדי להכריע גורל אליפות.

הפסדים מכוונים ברור שהיו.
    כמו למשל ה5-2 של ביטר בבאר שבע באותה עונה, מה שמסביר יפה את צהלת אוהדי ביטר ונתינת המשחק ההוא בטדי לב"ש 5 שנים אחרי.

4. גלץ Member

בסופו של דבר קבוצות שמוכרות משחקים בסוף זה חוזר אליהן כבומרנג.

5. danielone Member

להגיד שחיפה מכרה את המשחק עם השישיה זה אחד הדברים הכי הזויים ששמעתי בחיים שלי.
    ואגב אם מישהו מוכר הוא לא עושה את זה בצורה כזאת מוגזמת להפך הוא כאילו מתאמץ כמו שסכנין עשו עם ב"ש באותו מחזור.

robertocarlos.m ו-עידן444 אוהבים את זה.
  6. DRORIKO Member

סחטיין על האוביקטיביות

Noam77 ו-Melikson24 אוהבים את זה.
  7. alexshw Member

לא מכרו במובן קיבלו כסף אבל יש לי חשד שבהוראה מגבוה אמרו להם לקבל צהובים מכוונים כדי לא לפספס את הגמר אבל כן לעלות בהרכב מגוחך בליגה מול מכבי ת"א.

שחר אוהד מכבי ת"א ידוע ולחלוטין רצה שיקחו אליפות ולא ב"ש.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

8. סיונרה Member

בקיצור אתה אומר שזה סביר ואין לך בעיה עם קבוצות שלא מתאמצות, רק כשהן דופקות אליפות להפועל תל אביב ורק כשזה מכריע "ממש" את האליפות. אחרת זה סבבה.
    זה לא אומר שאני לא הייתי מעדיף שבית שאן יתאמצו ב-10 הדקות האחרונות במקום להרים ידיים, אני מאמין שהיה לנו סיכוי לנצח גם בלי זה (הרי אמנם בית"ר היא הקבוצה הראשונה בהיסטוריה שהבקיעה שער אחד ב-10 דקות מול מועמדת לירידה, אבל זה אפשרי בכל מקרה). ברור לי שאחת הסיבות המרכזיות לזה שאנחנו כדורגל פח זה העובדה ששחקנים ישראלים לא מתאמצים כשלא בא להם, ולא בא להם להתאמץ כשיש להם איזו מעצבת בגד ים שהם פגשו אתמול בשלוותא מחכה להם בבית. אני פשוט לא הופך לאיזה לוחם צדק כשזה פוגע בקבוצה שלי ושותק כשזה קורה לאחרים.

באופן כללי אני די מיציתי את הויכוח הרציני כשאתה סתם מזכיר משחקים שאין ולא היה בהם שום חשד לחוסר מאמץ, בטח ובטח למכירה. עוד שנה תזכיר לנו ש"יש אנשים שחושבים שגם ה5-2 היה מכור". כי 5 שנים אחרי זה, כשאין בערך אף שחקן שעדיין משחק באחת הקבוצות, אוהדי בית"ר שמחו שב"ש הבקיעו. אחלה טיעון.

לא צריך ללכת כמה שנים רחוק, רק אתמול הפועל ת"א הפסידו 3-2 להפועל קטמון במשחק ששינה לאחת הקבוצות. ראיתי את התקציר, אי אפשר להגיד שהפועל ת"א הייתה מקבלת את השערים הללו לפני שהם הבטיחו את העלייה. אם קטמון לא מנצחים את המשחק, חדרה פחות או יותר עולים לליגת העל. האם זה לא מקרה דומה?

robertocarlos.m אוהב/ת את זה.
  9. Melikson24 Member

לא מכרה כמו שבית שאן לא מכרו, מעטים המקרים שמשחקים באמת נמכרו על אמת.

אבל כן לא התאמצו, כן זרקו, כן רוני לוי נתן ל-9 שחקני מפתח שלו לא לשחק באותו משחק, כן זלזלו בקהל שלהם, כן קיבלו פאקינג 6 במשחק עם חשיבות גדולה מאוד למאבק האליפות.
    זאת כשכמה ימים לפני כן הם ירקו דם מולנו בסמי באחד ממשחקי הלחימה היותר קשוחים שזכורים לי בשנים האחרונות, וכמה ימים לאחר מכן הם ניצחו את אותה מכבי בגמר הגביע, כך שאין להם תירוצים על פערי רמות.

למזלם של חיפה ורוני לוי, אנחנו ניצחנו את סכנין וזכינו באליפות ולכן היסטורית להפסד הזה לא הייתה משמעות גדולה.
    לחוסר מזלם של בית שאן, בית"ר היו אימפוטנטים ושלשלו מול השער פעם אחר פעם. אם תומר אזולאי היה כובש בדקה 88 כשהוא לגמרי לבד מול השער, אז מבטיח לך שמעטים האנשים שהיו מדברים על המשחק במושגים של ביזיון, מכירה וכו'.

כמה ימים לפני המשחק...

http://images.one.co.il/images/d/dmain/ms/gg1241878.Xxx

10. Telkiyski Member

איך הגעת למסקנה שאני חושב שזה בסדר כשקבוצות אחרות לא מתאמצות?
    נהייתה קורא מחשבות אני מבין.

וחלאס עם מנטרת ה"אבל כשזה הפועל אז...".
    חלאס. זה לא תופס פה.

11. danielone Member

דווקא אתה בתור אוהד של חיפה יודע שבחיים לא תתנו אליפות למכבי.

זה שגמר הגביע היה חשוב לכם יותר ולא נלחמתם לא אומר כלום. אם לא היה גמר גביע הייתם מתאמצים יותר, אין בזה ספק.

זה שלא קיבלו כסף זה ברור. נגדכם היה להם עוד על מה לשחק. נגדנו כבר לא.

לגבי בית שאן, ככה זה תמיד זוכרים דבר מסוים בעיקר את הסיומת. ככה זה באירועים היסטוריים.

12. סיונרה Member

אתה אומר: זה קורה כל הזמן, אבל כשזה קורה תחת תנאים XYZ אז אני הולך לעשות רעש ולבכות גם 20 שנה אחרי זה. בשאר המקרים זה לא ממש מעניין אתי.

13. Telkiyski Member

שוב אתה קורא מחשבות?
    אמרתי שזה לא מעניין אותי?

אתה זה שמשתמע מדבריו שמכירות היו ויהיו, ולכן אין לך בעיה עם בית שאן.
    נהדר.

14. DRORIKO Member

@danielone את המועדון הפתטי שלנו עניין רק לקחת גביע שימרק את העונה הכושלת ויציל את המנויים, והוא היה מוכן לעשות את זה בכל מחיר, כולל שישיה מיריבה שנואה.

oranfu ו-danielone אוהבים את זה.
  15. Melikson24 Member

לדעתי אתה טועה, אאל"ט הם הבטיחו את אירופה במשחק נגד סכנין בדוחא, שם הם קיבלו המון צהובים בדקות האחרונות כדי לפספס את המשחק האחרון בליגה ולא את הגמר גביע.
    אוהדי חיפה-מוזמנים לתקן אותי.

בכל אופן, גם אם אין להם על מה לשחק.... לקבל 6? להראות ככה? גם לבית שאן לא היה על מה לשחק. זה מצדיק את ההופעה שלהם?
    הגול החמישי והשישי זה גולים שאם בית"ר היו כובשים במשחק השרוכים אז לא הייתי מופתע.

זה, ביחד עם אשדוד שפתחו רגליים לפ"ת ונלחמו כמו אריות מול בני יהודה, הפועל-רמת עמידר ומכבי ת"א-מכבי חיפה ב-2009/2010 הם מהאירועים המכוערים של הכדורגל הישראלי.

מצב נושא:
הנושא נעול.