דיון שאר הקבוצות - עונת 2020/21

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י alexshw, ‏6/8/20.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחד הטובים שהיו כאן.

Liverpool-Forever, Scouser ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  2. k_700 Member

כמעט 520 מליון פאונד על 12 שחקני הגנה(ושוערים) ב-4 שנים(אם כי אפשר גם ללכת רחוק יותר כי בסיטי צ'יקי והחברים התחילו לבנות את הקבוצה לפפ לפני שהגיע).
    ועוד אחרי דיאז הוא אולי מוסיף מגן.... צחוקים, אין דברים כאלה, בשום מקום בהיסטוריה.
    לא מאמין שגם נראה משהו דומה לזה אחרי פפ.
    הוא אולי ימצא פה רבעייה הגנתית אחרי העונה הזאת, אבל ההוצאות...שאלוהים יעזור לנו.

3. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

@סמואל אטו

לא הבנתי, כתבתי לך טיעונים שכדי תחזור שוב על אותה נקודה שהגבתי עליה? "אבל פאביניו, ואן דייק ואליסון?".

אני אבהיר שוב את ההבדל העיקרי ברמות הבזבזנות בין 2 המאמנים - כל מנג'ר צריך להביא שחקנים משלו. היום בסגל שלנו אפשר לספור על יד אחת את השרידים מהסגל שירש קלופ - זה נורמלי לגמרי ואפילו מתבקש, גם לעבודת אימון יש גבול.

לא על זה אני מדבר בהקשר של פפ אלא על קלות הראש שבה הוא זורק הצידה שחקני רכש שהוא עצמו הביא, והתנאים שהוא דורש ומקבל שהם תנאים שבהם אין לפספוסים שלו שום השלכות שכל מנג'ר אחר באירופה בערך היה צריך לחיות איתן.

קלופ לא היה מבזבז 50 מ' על ג'ון סטונס וכעבור שנתיים מחליט שוואלה, לא בא לי יותר, תביא חדש. לא היה מבזבז 50 מ' על מנדי ומחליט כעבור שנתיים שוואלה, לא בא לי יותר, תביא חדש. לא היה מביא קאנסלו בפאקינג 60 מ' כדי לחמם לו את הספסל. כשהוא מביא שחקן וזה לא כ"כ עובד - כמו נניח קייטה ואוקס שאפשר להגיד שלא היה להם את האימפקט שציפה לקבל, הוא עובד סביב זה ומוצא פתרונות שהם לא "טוב נו, תביא אחד חדש". בין אם זה פתרון טקטי, או פרסונלי מבפנים, או עבודת אימון ארוכת טווח עם השחקן. לא ראית ולא תראה את זה אצל פפ בסיטי.

אם אתה באמת חושב שאפשר להשוות בין שניהם, איך שהם עובדים, הבזבזנות שלהם - אם באמת נראה לך שזה טיעון רציני כי אליסון, ואן דייק ופאביניו, באמת אין אפשרות לדיון. שניהם מביאים שחקנים, אבל הגישה שלהם לפתרון בעיות בקבוצה היא שונה לגמרי. אחד פותר בעיות אך ורק עם פנקס הצ'קים של אבא ואמא, אצל השני זה תמיד last resort. לא צריך להסביר את זה, מספיק להסתכל על התחלופה של שחקנים אצל שניהם.

4. סמואל אטו Member

אתה מפספס את הנקודה שלי.
    כשאתה פוגע בשחקני רכש אז אין צורך לחפש מחליף לרכש הכושל. כשקורה הפוך, מה אתה מצפה שיקרה? המחירים לא רלוונטים, אלא יכולת השחקן. באיזה קבוצה מאמן מקבל בקלות נפש רכש לא מספיק טוב בגלל המחיר שלו?
    אם ואן דייק היה משחק ברמה של סטונס או שליברפול היו מביאים בלם פחות טוב, אז קלופ היה מאמן אותו להיות יותר טוב או שסביר להניח שליברפול הייתה קבוצה הרבה פחות טובה?

כל הבלבולי המוח על שחקני ההגנה שפפ קנה, את האליפויות שלו הוא לקח עם קומפאני, אוטאמנדי, דלף/זינצ'נקו ו-ווקר. אז אולי לא הכל נורא כמו שאתה מתאר את זה ויש עוד גורמים בסיפור.
    האם לדעתך סטונס הוא רכש מוצלח של סיטי שנכשל בגלל פפ או שהוא פשוט רכש כושל שקבוצה כמו סיטי לא אמורה לספוג? האם פפ קבע את המחיר שלו? האם זה משנה בכלל?

סבבה, גווארדיולה מאמן קבוצה עשירה, והקבוצה קונה אינסוף שחקנים "יקרים".
    יכול להיות שהכישלון הוא של המנהל המקצועי שמביא את השחקנים הלא נכונים?
    האם זה מבטל את כל העבודה המוכחת של גווארדיולה עם שחקנים שהם לא רכש יקר?

אני לא פוסל את כל מה שאתה אומר, אבל זה לגמרי יצא מאיזון בדיונים כאן.

5. k_700 Member

אבל סטונס היה ממש גרוע עוד לפני שהוא עבר.
    רק גולדינג ואוהדים אנגלים פחות או יותר חשב שיש שם כשרון יוצא דופן.
    גארי קהיל עם יחסי ציבור וזה היה נכון גם לסטונס בן 20.
    אפשר להפיל את זה עם צ'יקי וכל הצוות המקצועי, אבל גם פפ רצה אותו, כולנו היינו שם בקיץ 2016.
    הוא האמין שיש לו שם את בלם העתיד של אנגליה.
    בפועל מהר מאוד התברר שזה בלון.

קלופ קיבל בלם בן 19 עם אפילו פחות נסיון מסטונס ונראה שהסתדר לא פחות טוב.

נכון שבסוף אם השחקן הזה לא טוב אתה תצטרך להחליף אותו, אבל אצל פפ אתה מחליף גם כשרונות טובים אחרי עונה, עונה וחצי.

מה עם קאנסלו למשל, איך מגן של 60 מליון אירו נמחק לגמרי?

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  6. סמואל אטו Member

בוא נניח שאתה צודק. פפ חשב שהוא מקבל את פיקה האנגלי. פפ גרוע בלמצוא כשרונות(מעולם לא היה מוערך בתחום הזה גם בתקופות בבארסה).
    האם זה הופך אותו למאמן לא טוב?
    אחד יכול להגיד שזה לא חכמה לקנות את סטונס ואז להחליף אותו כי כל הרעיון של מאמן זה להוציא את המיטב מהשחקנים.
    יכול להיות שמה שראינו מסטונס זה המיטב וזה מקשה על סיטי להגיע להישגים שהם שואפים אליהם? מה עושים אז?
    קח את לאפורט. מישהו מחפש להחליף אותו?
    אדרסון. קנו שוער חדש?

ומצד שני, יש שחקן שליברפול קנו ונכשל ולא ניסו להביא עוד מישהו? פקיר לא היה מרחק בדיקה רפואית מלהגיע עונה אחרי החתמתו של נאב קייטה?
    אני לא משווה את התנאים בין ליברפול וסיטי.
    אני טוען שכשרכש נכשל, זה דבר הגיוני שמחפשים להחליף אותו. זה לא קורה רק בסיטי, אפשר גם למצוא דוגמאות בבארסה, יובה, יונייטד וכו'.
    בסיטי יש יותר כסף אז עושים את זה בצורה יותר בזבזנית. האם לפעמים זה גם נעשה מהר מדי? נזרום איתך, אבל זה לא ברמה שמתאים כאן.

7. alexshw Member

יום אחרי here we go

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

oranfu אוהב/ת את זה.
  8. k_700 Member

מישהו כתב שפפ מאמן לא טוב?
    הדיון הוא עד כמה הוא גדול בראייה של המאמנים הכי גדולים בהיסטוריה.
    כשאתה שופך 500 ומשהו פאונד על הגנה באמת יש קייס לטעון שהוא לא הכי גדול בהיסטוריה ובטח שלא צריך להיות מושווה להכי הכי גדולים בהיסטוריה.

הוא לא קנה רק את לאפורט.
    הוא קנה את אקה ואז את דיאז וחצי שנה לפני שהגיע דה פקטו כבר הכינו לו את השטח וקנו לו גם את אוטמנדי.

פקיר לדעתי היה מיועד יותר להתקפה של ליברפול.
    עם נאבי קייטה הוא משחק יותר בקישור/קישור התקפי.
    זה לא האחד על חשבון השני, כי עובדה שגם אחרי שפקיר נפל הוא המשיך לחפש עוד שחקן התקפה כי הוא רצה ברוטציה לפחות 4 שחקני התקפה, דרישה הגיונית בטח כששניים מהם כבר עכשיו נושקים ל30 ואחד נוסף יהיה בן 29 השנה.
    והוא גם לא ויתר על קייטה, אתה רואה שעם כל התנודות שלו ביכולת והכשירות הבעייתית הוא ממשיך לשחק איתו.

זה לא ממש דומה למגן ימני שהגיע ב60 מליון יורו ואחרי 17 הופעות בליגה פשוט נמחק...

9. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

@סמואל אטו
    כשבליברפול נופלים ברכש של הרבה כסף, זה אומר שנשרפו שנתיים ומעלה והמאמן די גמור.
    לך לבניטז עם אקווילאני. לך לרוג'רס עם באלוטלי ובנטקה. לך לדלגליש עם קארול ודאונינג. לך לאוונס עם קווארמה. לך להוייה עם דיוף וקיוול.

אין לנו את הלוקסוס ליפול ולהחליף מיד כמו שעושים בסיטי.

oranfu אוהב/ת את זה.
  10. סמואל אטו Member

אין לי בעיה עם מה שאתה טוען. סיטי זה הוא של כסף.
    יש לי בעיה עם זה שלוקחים את העובדה הזו ומשליכים עליה הרבה דברים על גווארדיולה ועל הקריירה שלו.
    אפשר להסכים שאם קלופ היה מאמן את סיטי, וסטונס היה נראה כמו שהוא נראה, גם אז היו קונים בלם יותר טוב?

11. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא בטוח, ובכל מקרה - מה זה משנה? למה זה חשוב להסכים על זה?

12. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

קלופ זה קלופ גווארדיולה זה גווארדיולה, כל אחד הפלוסים והמינוסים שלו.
    לגווארדיולה יש גם פלוסים ברורים והשיטה שהנחיל לסיטי הביאה לנו את אחת הקבוצות המרשימות בהיסטוריה של אנגליה. לא קרוב למה שראינו שפלגריני ומנצ'יני הוציאו מהסיטי שלהם למשל.
    זה שיש לו כסף בלתי מוגבל עוזר לו ליישם את השיטה ובמקביל פוגע במוניטין שלו. זה בעייתי שיש לך שיטה מצויינת אבל היא אפשרית רק אם אני נותן לך 18 שחקנים מהטופ העולמי.

oranfu אוהב/ת את זה.
  13. סמואל אטו Member

הוא מאמן קבוצות עשירות, מה זה קשור לשיטת משחק שלו?
    כמה כסף יש לביאלסה כדי ליישם שיטה דומה בלידס?
    לטן האח באייאקס?
    גאספריני באטאלנטה?
    דה זרבי בססואלו?
    סמפאולי בסביליה?
    נאגלסמן בהופנהיים?

14. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אלה טיעונים בעד או נגד פפ?

אני כבר מבולבל.

15. alexshw Member

ופפ צריך הרבה כסף. השיטה שלו דורשת שחקנים מאוד אינטלגנטיים.

מצב נושא:
הנושא נעול.