דיון שאר הקבוצות - עונת 2021/22

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י alexshw, ‏30/6/21.

1. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

קל להיות "חסיד של תחרות" כשאתה אוהד את הקבוצה היחידה שיכולה להתחרות כלכלית עם מדינות ואיילי הנפט.

רק לא הבנתי למה אתה שואף? שקבוצות הצמרת יצטרכו להתנהל נכון כמו שאתה כ"כ אוהב כדי להצליח? ובכן הנה לך, ליברפול עושה הכל נכון כבר שנים. המאמן הנכון, השחקנים הנכונים, פוגעת בול כמעט בכל רכישה. עדיין יש לך 4 אליפויות ב5 שנים של סיטי.

oranfu ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  2. alexshw Member

99% מהקבוצות בכדור הארץ אינן יכולות לחלום על אליפות. אני לא רואה פערים כלכליים בעייתים באנגליה. יש כלים כלכליים להתחרות. זה מוצר מעולה.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

3. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

הרבה יותר מעניין אותי מודל כלכלי כמו NFL כשלכל קבוצה תקרת שכר קשיחה ורואים מי יודע להוציא את הכסף בצורה הנכונה ביותר.
    העניין הזה שאין שום מחסום לשכר/סכומי העברות הוא עניין בעייתי שהתעצם כשמנ יו התחילה לשים לרוין קין 50 אלף ולזרוק על נאני ואנדרסון 17 מ' פאונד כל אחד סתם כי אפשר, המשיך עם צ'לסי ואברמוביץ' והגיע לשיאו עם סיטי.
    עכשיו זה כבר פרוץ. לא רואה איך חוזרים אחורה.
    הכדורגל בגדול מאוד משעמם כשזהות האלופה כל כך צפויה.
    תסתכלו על גרמניה, מתחילה עונה ואין בכלל ספק מי תיקח אליפות, אנגליה בדרך לשם.

4. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

עם קלופ יש תחרות אמיתית על רוב האליפויות האלה, בלי קלופ? סיטי היו לוקחים אליפות בפברואר-מרץ כל שנה.

5. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

בסופו של דבר אם סיימנו על 4 מ5 לסיטי הרי שהתחרות הייתה בעיקר מדומה.
    הנדרש מליברפול כדי לעקוף את סיטי הוא מוגזם למידותיה.

לא מספיק 4 מ5, אנחנו רואים שהאלאנד סגור בסיטי.
    היא תתחיל את העונה על איזה 70% לאליפות. לפני ששוחק משחק.
    זה מצב חולה שצריך לחשוב איך לטפל בו.
    לדעתי זה אבוד. היה צריך בחוכמה לעשות את זה בזמן אמת כשמנ יו שברה שיאים ונהיו פערים משמעותיים כמותית.

oranfu, Clock End Stand ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  6. alexshw Member

בגרמניה בדיוק מונעים תחרות. מונעים מבעלי אמצעים להתשלט לגמרי על כל הקבוצה. שונאים את הופנהיים ולייפציג. אנגליה מושכת עשירים. או קיי אני מבין את אכזבתך מזה שהיו לכם עונות של כמעט ואולי זו גם תהיה כזו בליגה(אולי עדיין תהיה אליפות). זה לא אומר שאין באנגליה תחרות.

למה היו צריכים להגביל בעבר את יונייטד? כל סכום שהוציאה, היא הכניסה בעצמה.

נערך לאחרונה ב: ‏9/5/22
  7. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

השורה התחתונה מראה שעל אליפות אין תחרות באנגליה.
    עונה הבאה מי תיקח? מישהו פה לא ירשום סיטי? מי שלא ירשום כנראה יטעה.

אני לא חשבתי על זה עד הסוף אבל הייתי מגביל בצורה כזאת שלא יהיו פערי שכר/סכומי העברה בין המועדונים.
    עכשיו הפער בין התקציבים של סיטי לתקציבים של נוריץ' אדירים, המצב כבר בלתי הפיך.

oranfu ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  8. Bruno Fernandes Member

סיטי צריכה לקבל הרחקה ממפעלים אירופיים ,ואיסור להשתתף במערכת הליגות המקצועיות באנגליה.
    ספונסרים פיקטיביים ,חוזים כפולים,הפרה בוטה של חוקי פיירפליי.
    בסוף של דבר כן יתפסו אותם בביצים ,זה עניין של זמן יש חקירה פתוחה של ההתאחדות באנגליה והcas זיכה את סיטי רק עקב טעוית של אופא היו הוכחות וראיות שניתנו מאוחר מידי (יכול מאוד להיות שהם שיחדו גורמים מסוימים לא בשמיים שזו האמת)
    עכשיו המנטרה הזו שמועדונים אחרים בזבזו כסף להצלחה לא עומדת במבחן המציאות .
    סיטי הרסה את השוק ,בגללם כל בן זונה מרוויח 250 אלף פאונד .
    הם גרמו לאינפלציה מטורפת בשוק ההעברות, כי הם שילמו שכר מופקע ועמלות סוכן מופקעות וזה השפיע על שאר המועדונים באופן דרסטי.

Clock End Stand אוהב/ת את זה.
  9. prica9 Member

ואם סטונס מאחר לכדור ההוא במטר זה היה 3 מ5.
    לפעמים נתונים יבשים זה גניבת דעת

10. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא בטוח.
    בטוח שהתחרות לא בריאה. בטוח שזה לא תקין.
    סיטי אספה הקיץ שחקן שהיה אדיר בעונה שעברה בליגה, השחקן הכי טוב של וילה שהיא לא קבוצת תחתית אפילו והוא נזרק לקצה הרוטציה שלה.

אני מעדיף שיטה אמריקאית (NFL) זה הכל. כל אחד מתנהל עם הכסף שלו ובונה קבוצה. ואם קבוצה שרפה X שווה ערך ל100 מ' פאונד ויצא שהשחקן הזה הוא סה"כ שחקן קצה רוטציה, סביר להניח שהיא תהיה בעונה נוראית.
    בכדורגל האנגלי/האירופאי, זה לא משנה שום דבר לסיטי, היא יכולה להמשיך להעמיס עוד ועוד כשרונות ורק בפוקס לא הביאה גם את קיין ב100 אז הקיץ היא תביא את האלאנד.

oranfu ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  11. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמה שאני שונא את האמריקאים, המודלים הספורטיביים שלהם פשוט מאוד עובדים ברמה התחרותית. אני לא בקיא בNFL אבל בNBA, יש לך גיוון מדהים גם בזהות האלופות וגם בטוענות לכתר, כל 4-5 שנים מתחלף פרנצ׳ייז דומיננטי יותר או פחות. זאת תחרות בריאה.

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.
  12. Andrei Kanchelskis Member

בהנחה ולא יעשו שום דבר לסיטי והיא תמשיך להתפרע בהעברות ובמשכורות אני חוזה שהחל מעוד 3-4 שנים(אולי אפילו קצת פחות) נקבל למשך זמן רב רק אותה ואת ניוקאסל כאלופות לסירוגין, הפרמיירליג תהפוך רשמית לתאומתה של שכנתה מן האי הבריטי שהיא הליגה הסקוטית כמובן.

אגב האם כשליברפול לקחה אליפויות למכביר בין השנים 1990-1973 היא נחשבה לקבוצה העשירה בליגה? או שאז הצלחה מקצועית נמדדה בפרמטרים אחרים שאינם בהכרח כספיים? אשמח אם מישהו יספק לי תשובה לכך.

13. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שלניוקאסל ייקח יותר מ3-4 שנים כדי לבנות מכונה שמתקתקת כמו סיטי של 5 השנים האחרונות. אם נסתכל על סיטי עצמה כדוגמה, אז ב2008 השייחים רכשו את המועדון, ב2012 הגיעה האליפות הראשונה של מנצ׳יני, שנתיים אחריה האליפות של פלגריני, 3 שנים בלי אליפות ואז תקופת גוארדיולה התחילה. כלומר מהרגע שנרכשו עד גוארדיולה, היו שם 9 עונות, מתוכן סיטי לקחו 2 אליפויות.

ייתכן שלניוקאסל כבר יש את המודל של סיטי מול העיניים מה שיקצר את התהליך, ועדיין. גם עם המון כסף לוקח זמן לבנות מערך כמו שבנו בסיטי. אבל כן, בגדול, זה נראה שיש צדק במה שאתה כותב. אם לא עוד 3-4 שנים אז עוד 7-8 שנים.

ולגבי ליברפול,
    אני לא מאוד חזק בהיסטוריה הכלכלית שלנו אבל אני יודע להגיד שאיפשהו באמצע תקופת הדומיננטיות שלנו, יכולנו להרשות לעצמנו החתמות יקרות. יחד עם זאת, בזמן כתיבת התגובה מצאתי את האתר הזה: British Football Player Record Transfer Fees from 1893 to 2021 - My Football Facts
    אפשר לראות פה שלא שברנו שיאי העברות פרופר, הפעם הראשונה שאנחנו מופיעים ברשימה בצד הרוכש היא ב95׳ על סטן קולימור.

כך או כך אני חושב שזאת השוואה לא כ״כ הוגנת (שאולי דווקא עושה חסד עם ליברפול, לא יודע) כי החל מתקופת הפרמיירליג התמונה הכלכלית השתנתה בצורה מאוד דרמטית בליגה.

נערך לאחרונה ב: ‏9/5/22
  14. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

ליברפול ממש לא עושה הכל נכון שנים. אולי קלופ והצוות שלו עושים בכלים שיש להם הכל נכון, אבל לא מעט פעמים הבעלים בליברפול פגעו בתנהלות שלהם בצורה ישירה ביכולת של ליברפול למקסם את עצמה (כולל שנה שעברה שהם פשוט נתנו לקבוצה להתפרק בגלל הפציעות שלה).

15. alexshw Member

ליברפול עושה הכל נכון אז היא משחקת כדורגל גדול, מצליחה בצ'מפיונס ונאבקת על אליפות. אי אפשר להגיד שזה לא מתבטא בשטח.
    גם סיטי עושה הכל נכון.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk