דיון שאר הקבוצות - עונת 2021/22

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י alexshw, ‏30/6/21.

1. alexshw Member

ג'וב טוב לקראת לפנסיה

2. Andrei Kanchelskis Member

נבחרת ברזיל זה פיתוי מטורף למאמן שאולי ירגיש שמיצה עצמו באימון של קבוצות, אבל בואו נהיה ראליים ונודה הסיכוי שמינוי כזה ייצא לפועל מתישהו הוא נמוך עד אפסי.

פפ וסיטי זה כנראה שידוך שנועד לכל החיים, אני לא מאמין שהוא ירצה לעזוב מתישהו את החיים הטובים במועדון שאולי הכי קל להצליח בו באחת מהליגות הבכירות ביבשת.

3. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני גם חושב שהוא יישאר שם עוד כמה שנים לפחות. גם כשיעזוב, זה יהיה לעוד קבוצה עם אמצעים רציניים או חזרה לברצלונה כמו שנאמר פה. הוא מאמן קבוצות קלאסי, מאוד מתמקד בפרטים, מאמין בעבודה ובדפוסי משחק, לא מתאים לנבחרות כל כך.

קלופ שהוא מאמן יותר אמוציונלי (אם כי גם מאוד מתודי כמובן) יותר מתאים לאיזה ריצה עם גרמניה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  4. oranfu Member

שניהם לא מתאימים לנבחרות לדעתי, אבל קלופ אולי כן ירצה לאמן את גרמניה בשלב כלשהו.

אני גם חושב שפפ יישאר שם עוד תקופה לא מבוטלת כי אני באמת לא רואה איזה אופציה נוספת יש לו.
    האופציה היחידה שאני חושב שאולי יכולה להיות רלוונטית זאת יובה, אבל אני לא רואה אותו הולך לאמן בליגה האיטלקית כי אני חושב שיהיה לו קשה להקנות לקבוצה שם את הסגנון שלו.

הוא היום בקבוצה עם התקציבים הכי גדולים, שמנוהלת מעולה, בליגה הכי אטרקטיבית.
    הוא יילך לבנות משהו חדש במקום אחר ועם פחות משאבים? זה נראה שונה לחלוטין ממה שהוא עשה עד היום.

אני כן חושב שמפריע לו שהם פשוט לא זוכים לאהדה. הוא מדבר הרבה על כמה שלא אוהדים אותם, על כמה הוא רוצה שהאוהדים יבואו לתמוך בהם באצטדיון, על איך כולם נגדם (זה גם מלחמה פסיכולוגית, אבל לא רק).
    הם זוללים תארים, הם מרוויחים המון, אבל אף אחד לא ישכנע אותי שזה לא מבאס אותו (ואת דה-בריינה למשל) שאין מאחוריהם תמיכה פנאטית של אוהדים.

5. Andrei Kanchelskis Member

אני חושב שההשתלטות הקטארית יותר הרחיקה מסיטי אוהדים מאשר קירבה אותם אליה, אבל שזו תהיה הבעיה האחרונה של פפ כי זו אפילו לא קרובה להיות עילה לעזיבה שלו בשנים הקרובות.

לדעתי פספסנו את פפ איפושהו ב-2015 ואפשר היה לנסות לגרום לו להגיע לאולד טראפוד אבל אני בספק אם נעשה ניסיון רציני לכך ואם הוא בכלל היה מסכים לבוא, אני בטוח שהוא לגמרי לא חש פספוס מכך.

6. oranfu Member

קטאר זה פריז, לא סיטי...

לא חושב שזה הרחיק אף אחד. מי שאהד אותם לפני זכה סוף סוף לראות תארים ואני בספק גדול אם זה הרחיק מישהו מהם.
    פשוט אף פעם לא היה להם בסיס אוהדים גדול, והם לא קבוצה עם היסטוריה עשירה אז הם פשוט לא מעניינים.
    הם גם לא מועדון מלונדון שהתקשורת באופן טבעי מחבקת יותר והיריבה העירונית שלה היא אחת מ2 הקבוצות הגדולות באנגליה.
    יש גבול כמה עניין הם יכולים לייצר וזה ישתנה רק אחרי עוד לא מעט שנים שהם ייצרו בסיס אוהדים חדש (שיגיע באופן טבעי בעקבות ההצלחות).

מה שכן, יש מצב שגם חלק מהאוהדים שלהם כבר לא מתרגשים כל כך מאליפות כי הם מבינים שזאת הפכה להיות ברירת המחדל אז גם האמוציות שלהם מתונות.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  7. Andrei Kanchelskis Member

בנרנדן רודג'רס הוא ללא ספק המאמן המאכזב של העונה, לדעתי השמועות שצצו באמצע העונה שמנצ'סטר יונייטד מעוניינת בו גרמו לו נזק בלתי הפיך.

אם לסטר רוצה לחזור בעונה הבאה להיות קבוצת צמרת היא צריכה לעבור רענון על הקווים, גרהאם פוטר שעושה בשלוש העונות האחרונות עבודה נפלאה בברייטון יכול להיות מועמד מעניין, ובכלל אני כמעט בטוח שהוא יגיע בקיץ לאחת מקבוצות דרג הביניים השאפתניות שעוברות השנה עונה מזעזעת: אולי לסטר, אולי סאות'המפטון, אולי אפילו אברטון בהנחה שתצליח לשרוד ולמפארד לא ימשיך.

8. סמואל אטו Member

מתודי או לא(למה זה שיהיה חיסרון?), הוא כבר התבטא בנוגע לרצון שלו לאמן בטורניר נבחרות בינלאומי בעתיד.
    יש גם טענה של דני אלבס שפפ הציע את עצמו לברזיל ב-2012.

לגבי יונייטד, הייתה לו הזדמנות אחרי ברצלונה.
    פרגוסון רצה אותו וביקש שידבר איתו לפני שהוא מקבל החלטה, אבל גווארדיולה לא חזר אליו.

9. alexshw Member

פרגי אכל איתו צהריים וערב. פפ לא הבין שהוא מציע לו. סתם בדיעבד פרגי מדבר.

10. k_700 Member

קנו לו את חלוץ החלומות שלו עכשיו כשהוא כמעט בן 22,
    דיאז בן 25, רודרי 25, פודן 21, קאנסלו בן 27, אדרסון רק בן 28.

למה שהוא יחשוב בכלל לעזוב דבר כזה?
    הוא לא קרוב לשים חותמת של איזה הצלחה מובהקת על הזמן שלו פה, יש לו תחרות שנתית מול הקבוצה השנייה הכי טובה באירופה.
    יש לו ארנק להביא מה שהוא רק רוצה ונותנים לו לחצות את כל הקווים(במשכורות, בתשלומים לאב/לסוכן/לנשמהשלו).

רוצה לומר, מריח לי כמו עוד 5 שנים לפחות.

11. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא מכיר את ההתבטאויות, אם אמר אז אמר. לגבי למה שזה יהיה חיסרון - כי בנבחרת אתה עובד בזמן מוגבל עם השחקנים, זה מגרש משחקים אחר מבחינת אימון וטקטיקה בגלל זה. באופן כללי אם אני מסתכל על נבחרות מצליחות ברמה הקבוצתית, אני חושב שזה פחות ברמת המאמן ויותר ברמת התשתיות שמונחות בנבחרות הצעירות עוד, סטייל איטליה, גרמניה וספרד. אלה שלוש מדינות שמאוד ניכר שיש סגנון משחק מובהק לאורך ה15-20 שנה האחרונות (לא יודע מה היה לפני) גם אם מחליפים מאמנים.

אמנם אין לי הוכחות מוצקות לזה אבל זה לתחושתי המצב בכדורגל נבחרות. בספרד אגב רוב השחקנים מכירים כבר את סגנון הכדורגל על שטח קטן (ברמה כזו או אחרת) אז זה יותר מסתדר לי שגוארדיולה יילך לשם בגלל זה.

oranfu ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  12. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

כדורגל נבחרות הרבה יותר אינדיבידואלי, הרבה פחות שיטתי. הרבה פחות איכותי. זה פשוט מטבע הדברים כשיש לך סגל שמתאמן יחד רק כמה פעמים בעונה, ועם תחלופה גבוהה של שחקנים.

זה לא מקרי שרוב המאמנים בכדורגל נבחרות הם די בינוניים, או כאלה שירדו להם המניות או רוצים איזה סיבוב לפני פרישה. אני מסכים שזה לא נראה מתאים כ"כ לפנאט כמו פפ. לא יודע אם הייתי קורא לזה חסרון, פשוט קשה לראות את יכולות האימון שלו באות לידי ביטוי בנבחרת כמו במועדון.

oranfu ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  13. k_700 Member

תוסיף לזה גם את המעט קרדיט שבדרך כלל מאמן נבחרת יקבל על הצלחה של הנבחרת שלו.
    תמיד ייחסו את זה לסגל, לתשתיות ואפשר גם להוסיף תיבלון של מזל כי זה טורניר נוק אאוט.
    איך האלטר אגו של פפ גווארדיולה יחיה באקלים הזה?

מעבר לנבחרות זה בדרך כלל סיבוב פרידה מהכדורגל. הוא לא קרוב לזה.
    הוא בחנות ממתקים במנצ׳סטר סיטי והוא נלחם על הלגאסי שלו כמו שניתן לראות כשהוא מפמפם בכל שבוע שכולם אוהבים את סיטי ואין הערכה למה שהם עושים וכו וכו וכו...

14. Sturridge Member

פפ המאמן האחרון שילך לאמן נבחרת.
    הסיבה המרכזית נאמרה פה- תהיה לו השפעה מינימלית על אסופת שחקנים מתחלפת שהוא יפגוש 4-5 פעמים בשנה, אבל סיבה לא פחות חשובה- הוא פשוט מזעזע בטורנירי נוקאאוט. בלשון המעטה.

15. Scouser Member

סיבה עוד יותר חשובה - בנבחרת צריך לעבוד עם מה שיש ולמקסם את החומר הקיים, ולא ליצור קבוצה על פי החזון שלך באמצעות רכש מאסיבי.