דיון שמועות וחדשות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Julian Joachim, ‏1/1/03.

1. AFC Member

דייר, אתה צודק, אבל בלשון המעטה.

הסגל של ניוקאסל לא נופל במעט מהסגל של מנצ'סטר וארסנל, אלא כמעט בכל פרמטר. ההגנה של ניוקאסל לא מסוגלת לככב אפילו בסנדרלנד, ההתקפה מורכבת משחקן זקן שאומנם כבש המון שערים, אבל עדיין שמו הולך לפניו (שירר) ומשחקן שעונה להגדרה "מחמיץ כרוני" (בלאמי, אלא מי). RVN וסולשיאר, שלא לדבר על דניס והנרי, טובים בהרבה מההתקפה של המאגפייז.

לניוקאסל אומנם יש שחקנים מצוינים בקישור כמו דייר וג'נאס, אבל עדיין הקישור של ארסנל ומנצ'סטר עדיף. למזלכם, יש לכם את שי גיבן, ואני לא מתכוון להשוות את סימן קשישא ובארטז אליו.

2. KirkH Member

"לידס יונייטד גאה" - אם ככה מקנזי מרגיש מי אנחנו שנשבור לו את המילה...
    בקיצור, ההנהלה של לידס מודיעה היום אחר הצהריים שפיטר ריד מקבל את המינוי והופך למנג'ר הקבוע של הקבוצה מיורקשיר.

3. KirkH Member

"לידס יונייטד גאה" - אם ככה מקנזי מרגיש מי אנחנו שנשבור לו את המילה...
    בקיצור, ההנהלה של לידס מודיעה היום אחר הצהריים שפיטר ריד מקבל את המינוי והופך למנג'ר הקבוע של הקבוצה מיורקשיר.

4. AFC Member

חחח ענק!!!

אני לא יכול להחזיק את הבטן!!!

5. Julian Joachim Member

נו טוב, זה היה ברור שזה יגיע מתישהו.

הרי לידס הגיעה כל כך גבוה שהיינו חייבים ליפול. אז אם כבר ליפול, אז עד הסוף אומרים כנראה בדירקטריון...

בקשר לניוקאסל... אתם אולי מסודרים, אבל עם כל הכבוד לכם (ויש לי בשנתיים האחרונות כזה), אתם לא מגיעים לקרסוליים של הקבוצות הגדולות מצד אחד, ומצד שני אין לכם מספיק נשמה וקבוצתיות (ההיררכיה שקירק דיבר עליה קשורה) כדי להצליח כמו ליברפול בעונת הגביעים או לידס באותה עונה באירופה, או לפני זה בליגה.

אני לא אכחיש, ההגנה של לידס לפני בואו של פרדיננד לא עלתה בהרבה על של ניקואסל. נייג'ל ורובו היו תותחים, אבל האגפים היו די חלשים (מילס, קלי והארט לא נחשבו אף פעם ליותר מדי טובים בהגנה) ואפילו הבלמים, רדבה, דיוברי מתיאו וכולם בעצם הם שחקנים טובים אבל לא מדהימים. מה שהחזיק אותנו היה הנשמה שכולם נתנו + התיאום המופלא שהיה לכולם.

עוד משהו. אתם לא מפיקים את מירב הפוטנציאל, כמו שליברפול עשו עם מרפי וההגנה שלהם, או אנחנו עם בוייאר, דאקור והקישור הבינוני בסה"כ. שחקן כמו ג'נאס במועדון עם יותר משמעת ותיאום היה פורח פי כמה וכמה וזה רק ההתחלה...

6. Julian Joachim Member

הרי לידס הגיעה כל כך גבוה שהיינו חייבים ליפול. אז אם כבר ליפול, אז עד הסוף אומרים כנראה בדירקטריון...

בקשר לניוקאסל... אתם אולי מסודרים, אבל עם כל הכבוד לכם (ויש לי בשנתיים האחרונות כזה), אתם לא מגיעים לקרסוליים של הקבוצות הגדולות מצד אחד, ומצד שני אין לכם מספיק נשמה וקבוצתיות (ההיררכיה שקירק דיבר עליה קשורה) כדי להצליח כמו ליברפול בעונת הגביעים או לידס באותה עונה באירופה, או לפני זה בליגה.

אני לא אכחיש, ההגנה של לידס לפני בואו של פרדיננד לא עלתה בהרבה על של ניקואסל. נייג'ל ורובו היו תותחים, אבל האגפים היו די חלשים (מילס, קלי והארט לא נחשבו אף פעם ליותר מדי טובים בהגנה) ואפילו הבלמים, רדבה, דיוברי מתיאו וכולם בעצם הם שחקנים טובים אבל לא מדהימים. מה שהחזיק אותנו היה הנשמה שכולם נתנו + התיאום המופלא שהיה לכולם.

עוד משהו. אתם לא מפיקים את מירב הפוטנציאל, כמו שליברפול עשו עם מרפי וההגנה שלהם, או אנחנו עם בוייאר, דאקור והקישור הבינוני בסה"כ. שחקן כמו ג'נאס במועדון עם יותר משמעת ותיאום היה פורח פי כמה וכמה וזה רק ההתחלה...

7. Julian Joachim Member

8. ofer16 Member

חחחחח דייר, גם אני מוכן שיחזור אלינו, וזה מראה כמה אני נואש...
    אני מעריך את רויל על המאמץ שהוא משקיע, רק חבל שהמאמץ מופנה לגירוש כל שחקן טוב שמשחק בפורטמן רואד...

9. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

בוייר היה בינוני...?
    הוא היה בשיא הקריירה! הוא היה שחקן ענק... והיו גם שחקנים נוספים שהיום הם לא מפגינים את אותה יכולת (הבולטים בהם הם וידוקה והארט, למרות שוידוקה מזכיר בחודשיים האחרונים את אותו שחקן ענק).

וידוקה חלאס עם ההקצנות....
    ההגנה הנוכחית של ניוקאסל (בתנאי שבראמבל לא משחק) היא אחת ההגנות הטובות בפריימר ליג, אמנם לא הכי טובה וגם לא שלישית או רביעית, אבל היא הגנה טובה...
    מה זה אמנם? הוא כובש המון שערים, נקודה. מצדי שיהיה בן 120, הוא עושה את העבודה שלו וזה לא משנה איך קוראים לו. לגבי בלאמי הסיומת שלו בעייתית וזה ידוע, אבל בשאר הפרמטרים הוא שחקן ענק, לא סתם הוא היה עונה שעברה השחקן הצעיר של העונה...

ומה שאמרת זה בדיוק מה שאמרתי... הקישור וההתקפה של ניוקאסל מצוינים, שווים מקום שלישי, אבל פחות טובים מהמקבילים של מנצ'סטר וארסנל.... מה שניסיתי להגיד זה שאני כן רוצה שיהיו ברמה הנ"ל, ובשביל זה צריך לפתוח את הארנק בקיץ....

10. לירן מנהל כללי מנהל כללי

דייר מה מצב המגנים שמאלים וימנים בניוקאסל? לא חושב צריך שם חיזוק?

11. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

אוקי....
    את העונה התחילה ניוקאסל עם גריפין כמגן ימני ועם ברנארד כמגן שמאלי... בהמשך גריפין תפס את מקומו של ברנארד שירד לספסל, וארון יוז תפס את המקום הימני. בהמשך גריפין העיף את יוז מימין וברנארד חזר לשמאל... קיימים עוד ווין קווין הלא ממוצה (הושאל השנה לשפילד יונייטד) ורובי אליוט, השחקן המקומי שהוחזר בעונה שעברה ולא זכה העונה לדקות משחק מרובות...

לגבי הכושר של המגנים:
    ברנארד מצוי עתה בכושר שיא. התרומה שלו להתקפה נהדרת, וזה כולל שער ניצחון נהדר מול צ'לסי, וחוץ מזה הוא תורם להתקפה המון. חלק פגיע אצלו זה החלק ההגנתי, אבל הוא משתפר ממשחק למשחק, וגופו החסון עוזר למגן הצעיר.
    גריפין הוא גם כמו ברנארד שחקן שעולה הרבה להתקפה ותורם (הוא כבש את שער הניצחון מול יובנטוס שהעלה אותנו בעצם שלב) להתקפה... הוא לא סתם היה בנבחרת אנגליה הצעירה, אולם יש לו מה להשתפר בהגנה, למרות שהוא עשה שיפור משמעותי, וחיזק (תרתי משמע) באופן משמעותי את הצד האגרסיבי שלו...
    יוז היה עד לא מזמן בדיחה לא טובה, אולם בעונה שעברה הוא עשה פריצה ועכשיו הוא מגן לא רע, והוא גם נמצא בסגל נבחרת צפון אירלנד, פותח מדיי פעם... הוא מגן כשרוני, אולם לטעמי לא מספיק טוב...

שלושת המגנים הם שחקנים לא רעים בכלל בשביל הליגה האנגלית, אבל שוב כמו שאמרתי, הם לא מגנים ברמה עולמית.

12. KirkH Member

אם המגנים של ניוקאסל היו חצי ממה שעשית מהם ניוקאסל הייתה אלופה העונה. ופער ניכר מהיריבות. ברנארד מעולה ברגע שהוא עובר את החצי, הבעיה היא שהוא שוכח לחזור. גם כל הפתרונות הזמניים בימין לא ממש עבדו. ניוקאסל פגיעה בהגנה. נקודה. אם ההנהלה של הטונס' לא תחליט להביא שחקנים בעלי ותק ואיכויות מוכחות הם יגידו את אותם הדברים גם בעונה הבאה. יקח עוד לפחות שנתיים שלוש לפני שהילדים של ניוקאסל יהיו מספיק טובים להביא תואר שלא לדבר על מאבק יותר רציני בצ'מפיונס. השאלה היא אם לניוקאסל דחוף להשיג הצלחות או שיש להם זמן...

13. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה כבר עשיתי מהם...?
    שחקנים לא רעים בהתקפה, זה לא קשור, כי הבעייה היא הגנתית.

כתבתי שברנארד השתפר מתחילת העונה ויש לו נתונים להיות שחקן לא רע. זו לא כזו הקצנה, אם בכלל.
    כתבתי שגריפין מוסיף אגרסביות (ועל זה אפילו פולדאש יסכים איתי) למשחק שלו ושגם הוא השתפר מתחילת העונה. גם פה אין הקצנה כי הוא באמת השתפר, ולא השוותי אותו לשום שחקן / לשום רמהף הדבר היחיד שהשוותי אותו אליו זו היכולת שלו בתחילת העונה, וזה לא אומר כלום לגבי מאבק האליפות.... זה כמו שאני אגיד שבליגה הגרוזינית שחקן מסוים משחק טוב יותר ממה שהוא היה, זה אומר שאני חושב שהוא ברמה טובה? לא בהרכח....
    ולגבי יוז אני אפילו הדגשתי את זה שהוא לא מספיק טוב....

אז תגיד לי מה בדיוק עשיתי מהם שהם לא....

14. KirkH Member

לי זה נשמע כאילו התכוונת שלפרמייר-ליג הם מספיק טובים והם רק הולכים ומשתפרים.
    כמו שאמרתי, אני חושב שהשלד הזה של ההגנה לא יביא את ניוקאסל לשום מקום, אבל אולי זה רק אני...

15. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

תראה אכן בשביל הפריימר ליג הם לא רעים בכלל.... עובדה שלמרות ההגנה ניוקאסל הגיעה למקום השלישי...

אבל אני מסכים איתך שבכל מה שקשור לחלק העליון של החלק העליון של הטבלה, ובזירה האירופאית, ניוקאסל צריכה החלפה.... וזה כמו שציינתי לפני מספר הודעות התחיל עם בראמבל (זו אמנם טעות אבל אי אפשר להאשים אותנו שאנחנו לא מנסים, אפשר להאשים שאנחנו לא בודקים טוב טוב את המוצר) ועם וודי.... ואני בהחלט אשמח לקבל בקיץ בלם ברמה עולמית...