דיון תקשורת - 2020/21

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י alexshw, ‏26/9/20.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Telkiyski Member

אין לי בעיה עם הנראטיבים.
    אני לא מסכים איתם בשיט (ביבי והליכוד כבר שלטו פה ב98 אחרי שדאגו "להחליף" את השלטון כשביטריל'ה היא הקבוצה המקורבת לאותה מפלגת כשכל האנשים החשובים באים לטדי כולל ביבי עצמו), אבל אין לי בעיה עם תיאוריות של אנשים.
    גם לא תהיה בעיה עם תיאורייה של ארגנטינאים שיספרו שהרמאות של מראדונה הייתה מוצדקת כי אנגליה ופוקלנד ובלה בלה בלה.

אבל יש הבדל בין זה, לבין להטיח ביקורת במי שיבקר את מראדונה על זה שרימה ואז עוד יהפוך את מראדונה לקורבן בכל הסיפור.

2. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

@DRORIKO

זה היגיון שאפשר להצדיק איתו כל עוולה או פשע בעולם.
    "אשכנזים פעם דפקו את המזרחים אז מותר לבחור מזרחי לרצוח בחור אשכנזי".

מה זה החרא הזה? ואחרי כמה שנות שלטון של ישראל השניה נגמרת הפריוולגיה לדפוק אשכנזים?

3. DRORIKO Member

אני מסכים איתך, אני רק מנסה להיכנס לראש של אלה ששמחו לאידכם. ועם כל הכבוד יש הבדל בין רצח שזאת עבירה פלילית לבין "לפתוח רגליים" שזה מסריח אבל חוקי, וכידוע לך בית שאן לא היתה הקבוצה היחידה שעשתה את זה נגדכם.

4. abcd Member

זה שהדקות האחרונות שם היו ביזיון זה ברור וגם קשה לי להגיד שאם הייתי אוהד הפועל הייתי מקבל את זה יותר טוב.

לעולם לא אקרא לאיתן טייב "קורבן" אבל אני חייב להסכים גם עם דה יונג שזו היתה הנורמה ובמובן הזה ה"פשע" היחידי של בית שאן היה הקבוצה שנדפקה.
    כשהעממיים הנחמדים הגיעו מהבניין לתת 3 למכבי חיפה בקרית אליעזר ולהשלים הישרדות הירואית אז כולם הריעו ורינו עשה מזה סרט קאלט. על הדרך גם עירוני אשדוד ירדו ליגה אבל למי אכפת.
    כנ"ל כשהפועל נותנת שישייה לעמידר כדי לעלות במחזור האחרון על חשבון מכבי יבנה או כשכפ"ס ושמשון מעבירות 90 דקות בעיגול האמצע כדי לחגוג אליפות והישארות.

אחרי סיפור אספה/ארי נשר חבר אמר לי משהו נכון, "צריך לדעת את מי לדרוס".

Maccabi Diamond, oFiRzZz, Roma ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  5. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

הבעיה במשחק השרוכים היא שמקשקשים משני הצדדים. במקרה הזה הקשקוש של אבישי בן חיים הוא הגדול מכולם, מקווה שזה לא רווח במיוחד כאמירה.
    במהלך ההיסטוריה בערך כל קבוצה גדולה נהנתה ממשחק מכריע שהיריבה "נתנה" לה, זה לא יוצא דופן במיוחד במקרה הזה, זה היה גם להפועל (הוזכר, רמת עמידר), זה היה גם למכבי ולחיפה ועוד רבות, בעיקר בשנות ה-50-80, כשבמאבקי אליפות או ירידה הייתה אחווה מרכזית וקבוצות הפועל פרגנו לקבוצות הפועל, וכך גם היה בין קבוצות מכבי. הזעקה האדומה סביב משחק השרוכים, גם אם מובנת, היא מעט מוגזמת בעיני בקונטקסט היסטורי, והתקשורת שיחקה הלא קטן אוהדת הפועל (אז יותר מהיום, היום תקשורת הספורט הרבה פחות הומוגנית, מעוותת אפילו יותר, לכן אי אפשר להצביע על מגמה מסוימת) אכן העצימה אותה.

6. oranfu Member

WOW
    הוא תמיד היה חלאה מטונפת הא?
    מרד קטן ואצילי...

הם מכרו שם משחק אליפות, הכי מובהק שיש. לא ברמה ש"לא התאמצו" אלא פשוט עשו כל מה שאפשר חוץ מלשים עצמי.
    אפילו מראית עין לא ניסו להציג שם, פשוט עמדו על דשא והסתכלו על בית"ר מנסים להבקיע.

LFC-Gerrard1 אוהב/ת את זה.
  7. Telkiyski Member

לא הבנתי, אתה כאילו טוען שאם האליפות הייתה נגזלת שם במחזור האחרון ממכבי חיפה או הפועל ב"ש, ולא מהפועל ת"א - אז פחות היו נכנסים בבית שטן?

אתה טוען בעצם שביקרו אותם בחריפות כי הנדפקת הייתה הפועל ת"א?
    נחמד.

8. Telkiyski Member

ואז הם עוד הקורבן ישראל הראשונה והשניה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  9. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

יכול להיות שזו הייתה נורמה נפוצה אז, בתקופה הזאת בערך למדתי ללכת אז אני לא יודע להעיד, אבל מה שמבדיל את בית שאן מהמקרים האחרים הוא שהמשחק שלהם שודר, שפתיחת הרגליים הייתה באמת שקופה ובוטה והכי חשוב - שבניגוד לאירועים אחרים זה הכריע אליפות(בין 2 מהיריבות הגדולות בכדורגל הישראלי).
    אם היום היה מירוץ אליפות בין מכבי תל אביב ומכבי חיפה, והפועל רעננה הייתה מוכרת בצורה כל כך שקופה במחזור האחרון, לא היה נהיה סקנדל? ככה החיים עובדים, אתה לא יכול להגיד "בשנות ה70 זה קרה ולא אמרו שום דבר אז למה שיגידו היום". לפני 50 שנה גם יכולת להטריד מינית על גבול האונס ולא היה קורה לך כלום והיום על מילה לא במקום אתה יכול לאבד עבודה או להיכנס להליך פלילי. זו לא צביעות אלא ההתקדמות של העולם.

ומה זה בכלל אומר בית שאן נדפקה? הכתם של משחק השרוכים נדבק אליהם אבל פה זה נגמר. כל ההתפרקות שלהם שלאחר מכן לא קרתה בגלל שהתקשורת האדומה/ישראל הראשונה התנכלו אליהם והובילו לפירוק שלהם או משהו בסגנון(מגוחך לציין את זה בכלל).

10. Telkiyski Member

למה?
    נייג'ל אמר שעד היום הם לא התאוששו מאיך שהפועל ת"א דאגה לפרק אותם לחתיכות אחרי אותו משחק.

זה ישראל ה-1 דאגה לזה והם, המסכנים והחלשים, עדיין לא התאוששו מאז.
    באמת שזה עצוב. לא נותר לנו אלא להתנצל על מאורעות מאי 98.

11. סיונרה Member

בשביל למכור צריך מישהו שיקנה.
    די ברור שבית שאן הפסיקו לשחק כדורגל ברגע שהם לא היו צריכים, אבל אי אפשר להתנהג כאילו זה לא היה הסטנדרט בכדורגל הישראלי. אני תמיד נזכר בזה שהפועל רעננה הפכו לקבוצה השנואה בישראל רק כי העזו לנסות לא להפסיד במשחק האחרון של העונה מול מועמדת לעלייה.

12. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני לא חושב שהוא התכוון לזה ברמה הספציפית, אלא הכללית. אם זה היה פוגע באשדוד זה לא היה מעניין ככה ולא היו עושים מזה כזה סיפור, אבל כשזה מועדון גדול ומסוקר כמו הפועל אז זה מה שקורה.

abcd אוהב/ת את זה.
  13. Telkiyski Member

עם זה אני יכול להסכים, אבל זה ממש לא מוריד מהתוכן - קבוצה הפסידה משחק בכוונה.

14. DRORIKO Member

אין מה לעשות אחי, בכל סיפור יש שני צדדים. אתה חושב שלא התפוצצתי מעצבים כשדנמרק ושבדיה החליפו ביניהם מסירות והעיפו את איטליה? ואיתי התעצבנו ביחד עם 60 מיליון איטלקים. אבל מבחינת הסקנדיבים הם יצאו תותחים אז על הזין שלהם כל הפברוטיז.

15. Telkiyski Member

שבדיה דנמרק זה קצת שונה כי זה מצב בו התוצאה טובה לשתי הקבוצות.
    גם שבדיה וגם דנמרק רצו לעלות, התיקו העלה את שתיהן.
    זה לא שדנמרק הפסידה בכוונה משחק לשבדיה, כדי שהאחות מצפון תעפיל ע"ח איטליה.

בכדורגל קורה לא מעט שקבוצות מעבירות פסים באמצע כי התוצאה טובה לשתיהן.
    קרה פעם בין יונייטד ו-ולנסיה במסטאייה. 0-0 ורבע שעה אחרונה לדעתי סתם מתמסרים.

זה שונה מלהפסיד בכוונה כי אתה מעדיף את X כאלוף על פני Y.

מצב נושא:
הנושא נעול.