דיון תקשורת - 2020/21

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י alexshw, ‏26/9/20.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Telkiyski Member

נו אז גם שפיגל לקח פה אליפות כ"מנהל מקצועי" עם תקציב דמיוני.

oranfu אוהב/ת את זה.
  2. DRORIKO Member

אבל נייג'ל בעצמו אומר לך ששפיגל לא עשה שם כמעט כלום. משהו שקשה להגיד על ג'ורדי שהיה סופר דומיננטי במועדון.

3. oranfu Member

זה בכלל לא משנה.
    הטענה היא שג'ורדי קרויף הביא לפה את תפקיד מהנהל המקצועי וזה לא נכון, כמו עוד הרבה מאוד טענות.

4. Telkiyski Member

אני עדיין מחכה לשמוע במה הוא שינה פה את הכדורגל.

5. DRORIKO Member

מה זה משנה אם קוראים לזה מנהל מקצועי או מנהל דוכן ג'חנון. ג'ורדי הביא לפה סטנדרטים אחרים. אורימור פירט את זה יפה מאד לדעתי. נכון ג'ורדי לא המציא את הכדורגל. את הדברים שהוא הנחיל במכבי אתה יכול למצוא בקבוצות של ליגה שלישית באנגליה. אבל הוא כן חידש פה להרבה אנשים שלא מודעים למה שקורה בחוץ.

6. Telkiyski Member

איזה סטנדרטים הוא הביא לפה?

אפשר דוגמא לדברים שקורים היום בקבוצות אחרות בליגה שאתה יודע בוודאות שקורים כי הסטנדרטים של "ג'ורדי" (חוץ מלאכול פייר פליי)?

בלי סיסמאות באוויר אם אפשר. תן משהו אמיתי.

oranfu אוהב/ת את זה.
  7. oranfu Member

כי אני מסביר לך שקרויף לא הביא לפה את הפונקציה הזאת וזאת היתה הטענה.

אני לא יודע גם איזה סטנדרטים שונים הוא הביא לפה. בעיקר הרבה בולשיט, אבל בולשיט באנגלית ושם של אגדה אז קשרו לו כל מיני כתרים.
    בפועל היה פה תקציב שמגמד את כל היריבות. עשו הרבה מאוד רכש, חלק הצליח וחלק לא.
    את פריצה כולם מהללים, את ארנשאו על שלושת הגולים שלו במשכורת של מיליונים אף אחד לא מזכיר.
    זה לא משנה כי כשיש לך כל כך הרבה כסף, אתה יכול גם ליפול בחלק מהרכש. אתה פשוט אוסף את כל השחקנים המובילים בליגה, כמו האחות מהכדורסל, וזהו.

Telkiyski אוהב/ת את זה.
  8. DRORIKO Member

למשל להרחיק את הקבוצה מהתקשורת, דבר שאלונה גם אימצה. ואני לא מדבר על שחקנים, כי מהם אתה לא יכול למנוע מלהדליף, אני מדבר ברמת ההנהלה. זה לא סתם שמכבי תמיד מביא שחקנים מתחת לאף של התקשורת, שלא לדבר על המאמנים. למשל את כל עניין הכושר, מה שאלי אוחנה, נציג הכדורגל השכונתי, קרא לו "צ'יפים שמיפים". זה גם משהו שבאר שבע ועוד קבוצות אימצו. למשל להביא מאמנים מחו"ל ששינו פה את החשיבה מבחינה טקטית. סוזה שלימד אותנו שאפשר להחליף מערכים תוך כדי משחק. פאקו שלימד אותנו שחלוץ לא חייב להיות טנק 1.90 שרק מעיפים לו כדורים. שוב, אלה דברים שבאירופה הם הכי טריוויאלים, אבל פה בארץ זה היה חדש. זה כמו תייר מערבי שמגיע לשבט אפריקאי ומלמד את המקומיים לאכול עם סכין ומזלג. זה מה שג'ורדי עשה פה.

9. Telkiyski Member

ביקשתי בלי סיסמאות באוויר אבל.

oranfu אוהב/ת את זה.
  10. oranfu Member

מעניין שהעונה התקשורת לא מרוחקת.

בוא אני אעזור לך דרור - כשעל הדשא יש הצלחות - יש שקט. כשאין הצלחות - אין שקט.

זה לא סטנדרטים אחרים. זה קבוצה שרצה טוב על הדשא ומשלמת את המשכורות הכי גבוהות בשוק - שחקנים יישבו בצד ויסתמו את הפה.

נושא הכושר:
    אלי אוחנה חסר מושג אז קרא לזה צ'יפים שמיפים.
    אני בכלל לא משוכנע שלא היה פה שימוש בזה גם לפני קרויף, אגב.
    בלי קשר, וכמו שכבר ציינתי, מאמני כושר רציניים גם הביאו לפה בקרקס של גאידמק.

מאמנים ששינו את המחשבה? נו באמת. כמה אפשר לבלבל את המח על זה שסוזה לפעמים שינה מערכים? כאילו לפניו לא ראו פה כדורגל, כאילו מאמנים פה לא היו יוצאים להשתלמויות במועדונים באירופה באופן קבוע בשביל להיחשף לשיטות עבודה ואימון.
    פאקו לימד אותנו שלא חייבים חלוץ 1.90 מטר? תגיד מה נסגר איתך. אני שוקל כמה רחוק ללכת בשביל להראות כמה הטענה הזאת מגוחכת. אסתפק בדוגמה של אלון מזרחי שהיה פה חלוץ של 30 שערים בעונה ולא בדיוק בריון פיזי שמעיפים לו כדורים.
    אפשר גם לתת דוגמה של החלוץ 1.90 שלך דבאלשוילי שהוביל לאליפות.
    או שכטר את הפועל של גוטמן.
    או קולאוטי.
    או קודריצקי.
    או כל כך כל כך כל כך הרבה שאני באמת מתקשה להאמין שזאת אשכרה היתה טענה רצינית.

נערך לאחרונה ב: ‏18/1/21
    alexshw ו-Telkiyski אוהבים את זה.
  11. DRORIKO Member

דברים באוויר זה המומחיות של הפועל, מכבי מתמחים במה שקורה על הדשא.

12. Telkiyski Member

מעניין ששכטר שהרוויח אצל איביץ 380 בעונה ישב בשקט גם כשחימם ספסל. העונה שהוא על 150 פתאום הכתבים שלהם מספרים לנו שהוא ביקש לעזוב.

אין ספק שלתקשורת אין מושג.

oranfu אוהב/ת את זה.
  13. Telkiyski Member

וואו זה כאב. חכה שניה אני צריך להתעשת דרוריקו

14. DRORIKO Member

כתבתי והדגשתי. אי אפשר למנוע משחקנים להדליף בצורה הרמטית, גם בקבוצות הכי גדולות באירופה שחקנים מדליפים. החכמה זה למנוע מבעלי תפקידים לעשות את זה, ובזה מכבי עומדים יפה. אתה לא תראה שם כל מיני רוני לוי או איתי מרדכי כאלה שרצים להדליף על כל פיפס.

15. oranfu Member

טוב שמע, בעלי התפקידים שם הם זרים. סביר שאין להם פה חברים בתקשורת וגם לא ממש איכפת להם מה רושמים.

מצב נושא:
הנושא נעול.