האיטלקיות במפעלים האירופאים 2023/24:: פיורנטינה שוב בגמר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י Roma, ‏27/8/22.

1. Lebron Member

אתה אולי צודק מבחינת מסורת, אבל מבחינת קהל ממש לא. בכל מה שקשור לקהל הקבוצות הגרמניות מהמרשימות באירופה.

תראה לי קהל של קבוצה אחת באיטליה שמשתווה באיכותו לזה של פרנקפורט למשל. 100 אלף אוהדים שלהם הגיעו לגמר הליגה האירופית למרות שרובם לא יכלו להיכנס לאצטדיון. אתה רואה את רומא או נאפולי מצליחות להביא כמות כזו?

Bianconeri אוהב/ת את זה.
  2. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

פיורנטינה - סיבאספור
    לאציו - אז אלקמר

3. DRORIKO Member

לא התכוונתי לקהל באצטדיונים(הבונדסליגה בהחלט טופ בקטע הזה) אלא כמות אוהדים כללית, כלומר בכל העולם. חוץ מבאיירן ודורטמונד אף מועדון גרמני לא הצליח לפרוץ את גבולות המדינה.

Lebron אוהב/ת את זה.
  4. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם כל אחד מודד לפי פרמטרים ׳אישיים׳ קל תמיד להצדיק את העמדה שלך.

במונחי הכנסות, הוצאות, שווי שוק - כל הפרמטרים הכלכליים, מה שדלויט מפרטת במאני ליג - איטליה רביעית כבר לא מעט שנים

מבחינה שיווקית - כמות עוקבים ברשתות חברתיות, כמות חולצות שנמכרות ועוד - מניח(לא בדקתי) שנראה את איטליה שלישית

מבחינת חווית קהל וצופה - כולנו יודעים שאיטליה יותר קרובה לליגה הלטבית מלגרמנית.

מבחינה ׳מקצועית׳ - פה נראה לי שאנחנו חלוקים הרבה יותר ובאמת יותר קשה למדוד. מבחינת הישגים באירופה אנגליה וספרד בבירור בולטות מעל איטליה. מבחינת הרמה בליגה - אני מסכים עם @טל. - הרבה מהמשחקים הם בין כאב ראש לכדור שינה.

בנוסף - אין ספק שבאיטליה אין קבוצת ׳על׳ מה שכן יש בצרפת,ספרד וגרמניה.

על פי איזה פרמטר אתם רואים את הליגה האיטלקית שניה?

5. תומר1989 Member

אני כן חושב שיש משקל ואפילו משמעותי של המצב הכלכלי במדינה. הרי אין סיבה לגוף תקשורת שנכנס לשוק המקומי (סקיי,אמאזון או וטאבר), לקנות את הזכויות שידור בסכום x , כשהוא יודע שהוא לא יכול לתמחר את המוצר מעבר לאותו x.
    אני גם חושב שהמצב הכלכלי במדינה תוקע את האיטלקים גם בנושא האיצטדיונים, למרות כל התירוצים על בירוקרטיה וכדומה.

אין לי ספק שאם איטליה הייתה מדינה מתקדמת ומפותחת כמו גרמניה, זה היה בא לידי ביטוי גם בכדורגל.

6. DRORIKO Member

למדוד אמפירית באיזה מקום היא בטופ 4 אני לא יכול להגיד לך, מה שאני כן יכול להגיד לך שכשאני עובר ממשחק בליגה הספרדית/אנגליה/גרמנית למשחק בליגה האיטלקית אני לא מרגיש ירידה ברמה. יש כדורגל טוב באיטליה. נכון שההישגים באירופה הם לא כמו של האנגליות, נכון שהכוכבים הכי גדולים ביבשת כבר לא נמצאים באיטליה, ועדיין כל זעקות השבר האלה על "מות הליגה האיטלקית" כבר הפכו מזמן למעייפות.

7. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

הזעקות מוצדקות, כי בכל מדד אמפירי כמעט יש ירידה או סטגנציה ביחס לאחרות. איטליה פשוט לא מתקדמת ובתור אוהדים של הכדורגל האיטלקי זה מבאס.

צריך להיות גם כנים ביחס למציאות. לא רואה ירידה ברמה? אתה אוהד יובה לא? יש רמת כדורגל יותר נמוכה ממה שאנחנו מציגים? אתה בכלל זוכר מה זה להנות מכדורגל?

8. DRORIKO Member

זה כי יש לך מאמן סתום. גם אתה תסכים שעם מאמן טוב יותר יובה היתה נראית אחרת, כי סגל טוב כן יש לנו, גם אם לא מושלם.

9. VAR Member

לא טענתי שאין משקל בכלל (ברור שיש). פשוט זה לא מספר את כל הסיפור. גרמניה מבחינת כל מדד כלכלי עליונה על בריטניה, למה אנחנו רואים כאלה פערים כלכליים מטורפים בין הפרמיירליג לבונדסליגה? זה גם לא כי בגרמניה אוהבים כדורגל פחות מבאנגליה. כדורגל זה דת בגרמניה.

אין תחליף לניהול טוב בסופו של דבר. הסריה A כליגה מנוהלת רע וזה משפיע, אבל רוב קבוצות הסריה A מנוהלות רע וזה משפיע גם כן. אתלטיקו מדריד הייתה מועדון כושל לחלוטין עד לפני עשור והנה פתאום הם שייכים לטופ, אפילו רוצים להיכנס לסופר ליג. וזה קרה עוד לפני שהם עברו לאצטדיון חדש.

לרומא יש את כל הנתונים היבשים כדי להיות אימפריה (הרבה מעל אתלטיקו). כמובן גם לשלושת הגדולות. למרות כל המעטפת המחורבנת. אבל צבא של עכברים בהנהגת אריה ינצח צבא של אריות בהנהגת עכבר. לפרידקינים צריך לתת עוד קצת זמן לפני שמחליטים שהם עכברים, אבל רומא במשך עשורים מנוהלת ע"י אנשים לא איכותיים. גם אינטר ככה וגם מילאן (עד לא מזמן? נחיה ונראה) ככה.

10. Lebron Member

די מצחיק שהדיון על רמתה של הליגה מתקיים דווקא בעונה די טובה של האיטלקיות באירופה, וכשיש מצב טוב שנראה 3 איטלקיות ברבע גמר הצ'מפיונס.

11. DRORIKO Member

זה בדיוק מה שכתבתי, מפה בעצם התחיל כל הדיון

12. VAR Member

מבין מאיפה זה בא אבל זה לא אומר הרבה, בטח לא כשמדובר בשמינית הגמר ושכל השלושה קיבלו את ההגרלות הכי נוחות שהיו יכולות לקבל (אולי רק נאפולי הייתה יכולה לקבל את הבלגים במקום את פרנקפורט, שהיא הקבוצה השניה הכי גרועה שהעפילה).

itzik.miro אוהב/ת את זה.
  13. Lebron Member

הסיבות לפערים הכלכליים בין הפריימיר ליג לבונסדליגה נובעות גם מנגישות (שפה, מסורת), אבל גם טהרנות.

שים לב שלייפציג, שמאז שהוקמה מנוהלת נהדר ומהרגע שעלתה לבונדסליגה מיצבה את עצמה כקבוצת צמרת, היא הקבוצה השנואה בגרמניה. למה? כי זאת לא קבוצה שיש לה מסורת או שליטה של אוהדים על הקבוצה כמו רוב הקבוצות בגרמניה. הרומנטיזציה והטהרנות הרגו את הבונדסליגה. העונה היא אנומליה, ועדיין אם צריך להמר באיירן שוב תהיה עם ידה על העליונה.
    אפילו קבוצות שבבעלות חברות ענק כמו וולפסבורג ולברקוזן מוותרות על השאפתנות.

itzik.miro, WhitRM ו-alexshw אוהבים את זה.
  14. DRORIKO Member

אגב מה דעתך על פרייבורג? מאיפה כדאי להיזהר אצלם?

15. VAR Member

וסיטי לא קבוצה שמעוררת אנטגוניזם באנגליה? תמיד יש את הכלבים שנובחים, השיירה בכל זאת עוברת. הכדורגל בגרמניה לא נהיה פחות פופולרי מאז שלייפציג עלתה לבונדסליגה, תהיה בטוח. וכלפי חוץ זה בטוח לא קשור. אוקיי אז הגרמנים טהרנים. מה עם הישראלים, האמריקאים, הסינים? מה אכפת להם איך לייפציג הגיעה לאן שהגיעה?

שפה ומסורת בהחלט משחקות תפקיד, אבל באיטליה אתה רואה לאן מגיעים רק עם מסורת ובארה"ב אתה רואה לאן מגיעים רק עם שפה.

נערך לאחרונה ב: ‏24/2/23