האיטלקיות במפעלים האירופאים 2023/24:: פיורנטינה שוב בגמר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י Roma, ‏27/8/22.

1. Lebron Member

לא יודע אם כדאי להיות מודאג ממנה יותר מדי.
    היא קבוצה אובראצ'יברית בעיקר בזכות המאמן שלה שיש לו שליטה מוחלטת על הקבוצה.

הם טובים במצבים נייחים, מאומנים ואינטנסיבים, אבל עם הגנה איטית ונטייה להתפרקות מול קבוצות מוכשרות יותר.

מאז החזרה מפגרה היא הספיקה לחטוף שתי תבוסות משפילות, 6-0 לוולפסבורג ו5-1 לדורטמונד.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  2. VAR Member

ההתפרקות מול דורטמונד נבעה מ2 צהובים מפגרים לחלוטין שקיבל שחקן שלהם תוך דקה אחרי משהו כמו 17 דקות. באופן כללי זו קבוצה שמוציאה לך את החשק לשחק כדורגל מולה. אפרופו 'טקטיקה' שאמורה לאפיין קבוצות איטלקיות. אין קבוצה אחת באיטליה שמגיעה לרמה הטקטית של פרייבורג.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  3. DRORIKO Member

כן אני מסתכל עכשיו על מאזן השערים שלהם. זה מאזן של קבוצת אמצע טבלה. באיירן כבשו כמעט פי 2 יותר. דיברנו פה על הצופה הנייטראלי, הדבר האחרון שהוא צריך לעשות זה לראות פרייבורג נגד יובנטוס חחחחח

4. yonmu Member

אתה מדבר על נתוני צפייה בטלויזיה? כמות עוקבים בסושיאל? כמות קהל באצטדיונים?
    אני לא מכיר נתונים שתומכים במה שאתה אומר. אני מניח שזה באירן, יובה-מילאן-אינטר, דורטמונד, ואז הבדלים די מינימליים.
    גם כלכלית ותדמיתית, לא חושב ששחקן שפורץ בליגה משנית כלשהי יעדיף אוטומטית את רומא/לאציו על ליפציג או ליון.

5. DRORIKO Member

על לייפציג לא, על ליון כן, אלא אם יציעו לו שם יותר כסף. הליגה הצרפתית לא בדיון בכלל.

6. תומר1989 Member

גרמניה היא מילה נרדפת לשפיות.
    רוב המועדונים שם רווחיים. השפיות הזו גם מונעת מהן לפרוץ יותר אבל זה יכול לקרות. יש שם את הכדורגל הכי בריא ושפוי באירופה. מבחינה היסטורית גרמניה לא הייתה פקטור בליגה של הגדולות והיום עקפה את איטליה בסיבוב. אותה היסטוריה משאירה את איטליה בכלל רלוונטית.
    לגבי ספרד- ריאל וברצלונה הם די בועה נפרדת מהשאר. אבל בכל אופן היא נתמכת על יצור שחקן מקומי איכותי מאוד.

באיטליה אני רואה קשר ישיר הכי מובהק מהדברים שקורים במאקרו. אותה שחיתות שאתם מדברים עליה במועדונים קיימת בצורה קיצונית גם בפולטיקה האיטלקית וברשויות ואיפה לא.

Bianconeri אוהב/ת את זה.
  7. DRORIKO Member

ספר לי על זה אחי. ראינו את זה עכשיו בצורה הכי גרפית שיש. פאקינג שופט שדן בתיק של יובה אומר בלי בושה שהמטרה זה שיובה תסיים מתחת לרומא. ואני אומר לך בערבות שאפילו בישראל זה לא היה עובר. מצד שני כשהתחלנו לראות ליגה איטלקית כולנו ידענו שמדובר במדינה של קוזה נוסטרה, זה גם מה שקסם לנו בה.

8. ASROMA Member

הכדורגל באיטליה בתקופה מעפנה
    בורנמות היא כח כלכלי חזק יותר ממילאן- מבולבלים? גם אנחנו.

אם יובה הייתה סוג של עוגן כלכלי היוצא מן הכללת שאינו מעיד על הכלל
    לצערי ראינו שזה היה ברמאות.
    אבל אם יש משהו אחד שיכול לעצור את המפולת
    זו שוב פוליטיקה- אם איטליה תזכה באירוח היורו

דרך לא דרך
    אבל זה מה יש.

Sent from my SM-S908U using Tapatalk

9. טל. Member

@Lebron תלוי במיקום הגמר, אבל עקרונית ברור שהאוהדים של נאפולי רומא היו מגיעים ככה.
    ברור לי לפחות.

מה שאתה עושה פה זה פריימינג. וזה כי בסופו של יום אין מילה אחת של שקר או של חוסר דיוק בתגובה שלי.
    מילה אחת.

סוד ההצלחה הוא קודם כל ובפער ניכר: הנהלה מוצלחת ומאמן מוצלח.
    לטעמי, כלכלה בריאה מתקנים מהשורה הראשונה והנהלת ליגה מוצלחת זה עמוד תומך מדרג שני. ואף אחד מהם לא הכרחי.

הבעיה של הליגה האיטלקית (@VAR אני לא מדבר על סגנונות. אני מדבר על ליגות) היא בשני התחומים הללו. בעלות/מנהלים, ומאמנים.
    אם בכל הקשור לבעלות/מנהלים עוד אפשר להאשים את איטליה כמדינה, ואת האיטלקים כעם, ואת ההתאחדות והסביבה שבה אותם בעלים/מנהלים כושלים פועלים (ואני לא ממש מסכים עם הטיעון הזה כי אנחנו רואים גם בעלים זרים כושלים. אבל נעזוב את זה כרגע), מה לעזאזל התירוץ של המאמנים?

רוצה לומר: הביזנס הזה שנקרא כדורגל במאה ה 21: הוא ביזנס קשה. אתה מהמר בסכומים גדולים מאוד על נכסים (שחקנים) שססטטסטית בד"כ לא מספקים את הסחורה. בטח ביקום שלא כולל את באירן מינכן.
    הרבה מהמועדוני עילית בעולם - נחשבים בכלל מועדוני עילית מלכתחילה, כי הארגון המושחת של אופ"א מבצע אכיפה בררנית לטובתם. והם לא נענשים על הטעויות רכש וניהול שלהם.

אבל מה עם המאמנים?

ואחרי ההקדמה הארוכה הזו אדקור את הנקודה: אם הייתי צריך לשים את האצבע על המנוע הראשי של התדרדרות של הליגה האיטלקית, זה לא השחקנים הצעירים האיטלקים כמו שאמר דרוריקו. אלא החולשה של המאמנים האיטלקים. ובעקבות כך גם מאמנים זרים שמגיעים.
    גם הצעירים. גם הותיקים.
    גם אלו שפעם היו גדולים והיום הם לא. גם אלו שהיו אמורים לפרוץ ולא פורצים ולדעתי גם לעולם לא יפרצו.
    וגם אלו שנותנים עונה אחת טובה - אנחנו תמיד רואים שאחרי עונה אחת בלבד, אולי אולי שתיים: חוזרים להיות אובדי עצות (וההנהלה/הבעלות הלא מוצלחת, כמובן לא מגיבה בזמן/לא מגיבה בכלל - וזה סופו של כל בלון).

10. DRORIKO Member

זה מצחיק שאתה אומר את זה דווקא אחרי קיץ שבו מילאן הצליחה להשאיר גם את רפאל ליאו וגם את תיאו הרננדס, מה שאותי הפתיע מאד כי פייר הייתי בטוח שהיא תאבד אותם לאחת הגדולות.

11. טל. Member

את רפאל לאאו היא הצליחה להשאיר רק פיזית.
    את המחשבות/את הראש שלו - מילאן לא הצליחה להשאיר. הראש נדד.

12. DRORIKO Member

זה גם השחקנים האיטלקים. דיברת על שלישיות אגדיות בסריה א' אז אני רוצה לדבר על השלישיה הכי גדולה שהיתה באיטליה-דל פיירו, ויאלי ורבאנלי. שלישיה שהיא 100 אחוז בד איטלקי. פאקינג לקחת גביע אירופה עם 3 איטלקים בהתקפה. היום אתה לא יכול לקחת גביע אירופה אפילו עם איטלקי אחד. השחקן האיטלקי תמיד היה מהטופ של הטופ, ותמיד היה הקטאר שהוביל את הכדור האיטלקי, עוד אפילו לפני המאמנים האיטלקים. זה כבר לא קיים יותר. נכון יש לך פה כשרונות מבטיחים כמו טונאלי ופאג'ולי וקייזה שאולי יהפכו לכוכבים עולמיים ואולי לא, אבל ברמת הכאן ועכשיו יש שממה אחת גדולה. עכשיו איפה הבעיה פה? הרי אין לך את הכסף של האנגליות, זה ברור. אז אם אתה לא יכול להתחרות איתם על שחקנים אז לפחות תגדל כאלה משלך, ובפן הזה אנחנו מאד לוקים בחסר.

13. itzik.miro Member

"הרמאות" (ןבכוונה זה במרכאות כי יובה לא רימתה אף אחד) נעשתה דווקא בשנים שיובה נאנקה בגלל מגיפת הקורונה. אין אף עסקה מאלו שהפכו את יובה לכוח כלכלי ומקצועי בכיר באירופה שנחקרת. כל מה שנחקר זה עסקאות שרק הורידו את יובנטוס.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

14. טל. Member

בוא נתקדם. שו האדה ריאל סוסיאדד? איך הם?

15. itzik.miro Member

אעשה לך את זה פשוט - דומה לבטיס, רק טובה יותר התקפית.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk