האנגליות באירופה 2004/05

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Rudess, ‏26/8/04.

1. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

טענתי בתחילת השנה, ואני ממשיך לטעון, ארסנל לא יודעים לעשות את השינוי המתבקש באירופה.
    וזה לא רק אומר שבתחילת השנה הם היו צריכים להציג את היכולת שהם הציגו בליגה גם באירופה, זה אומר שגם כשהם חלשים בליגה, הם חיבים להרשים באירופה.

יוניטד, לאורך שנים, מתייחסת לאירופה באופן שונה מהליגה.
    לא פעם ולא פעמים היוניטד שיחזרה את היכולת הטובה מהליגה באירופה, ולא פעם(הניצחון השבוע הוא דוגמא מעולה) היוניטד גם התעלתה באירופה לאחר משחק חלש בליגה.

לארסנל אין את הגישה הזאת לאירופה.
    ארסנל לא מצליחה להרשים לאורך זמן באירופה גם כשהיא מציגה יכולת טובה באנגליה, ובמיוחד כשהיא מציגה יכולת בינונית ומטה באנגליה.

המשחק מול היוונים שיקף בעצם את המשבר שבו מצויה ארסנל כרגע.
    6 משחקים אחרונים של ארסנל בליגה ובאירופה, המאזן שלה הוא: ניצחון , הפסד, ו4 תוצאות תיקו.
    מתוך 18 נקודות, ארסנל השיגה רק 7 נקודות, פחות מחצי, יותר קרוב לשליש מסך הנקודות האפשרי.
    3 תוצאות תיקו רצופות בליגת האלופות, ניצחון, הפסד ותיקו בליגה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏6/11/04
  2. ArsenalFan Member

אין לי כוח להיכנס איתך לויכוח האינסופי הזה, אבל הלוואי שכל המשברים שלנו ייראו כמו ה"משבר" הנוכחי- עם הפסד אחד בלבד, שלגמרי מתקבל על הדעת אפילו שהוא מרגיז. תקופות חלשות קורות, אבל כמה תוצאות תיקו מאכזבות הן עדיין לא משבר. אולי אחרי המשחק היום נגד פאלאס או הדרבי בחור כבר יהיה אפשר להתחיל לדבר על משבר...

3. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

אמרתי משבר? תקופה חלשה ותו לאו.

4. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא מבין את הטיעונים שלך משה. אתה אומר שהיונייטד פשוט יודעים לעשות סוויץ' ולשחק תמיד טוב באירופה, גם אם בליגה הם על הפנים? אתה אומר שבליגה הם לוקחים את הכל בקלות ולא משקיעים אבל באירופה הם נותנים את הנשמה?
    לא נראה שהם ממש יכולים לבחור מתי לשחק טוב ומתי לא, תאמין לי שהם משתדלים להפיק מעצמם את המיטב בכל משחק, אבל מה לעשות שלשחק מול פומפי הרבה יותר קשה מלשחק מול ספרטה פראג/פנרבחצ'ה. אני בטח שיונייטד ביכולת הנוכחית שלה אפילו לא היתה עולה מבית קצת יותר קשה (כמו הבית של מכבי ת"א נניח).

5. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

בעונות שהשליטה שלה הייתה כמעט חד צדדית, יונייטד השקיעה באירופה הרבה יותר מבליגה. כיום, כשהיא חסרת יציבות לחלוטין, כבר קשה לדעת.

6. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

בקשר למשבר בארסנל, זה לא רק בגלל התוצאות, אלא בגלל הקבוצות שמולם הושגו התוצאות.
    הפסד ליוניטד באולד טראפורד הוא בהחלט מתקבל על הדעת, חוץ מהעובדה שהאיכויות של יוניטד ברורות, יש גם את נושא הביתיות של היוניטד.
    לעומת זאת, לא לנצח בליגת האלופות 3 משחקים ברציפות, כשהיריבות הם לא ברצלונה ומילאן אלא פנאתיקוס שמצויה כרגע במשבר עמוק, רוזנבורג שכולנו ראינו השנה את היכולות שלה, ופ.ס.ו שמעולם לא עלתה לשלב השני בליגת האלופות, והיא הקבוצה שארסנל קיבלה מהדרג השני, זה אכן מלמד על משבר.
    במיוחד כש2 מתוך ה3 הם משחקי בית.
    תוסיפו לזה את ההפסד (המתקבל על הדעת) ליוניטד, ותיקו עם שער בדקה ה90 מול הקבוצה שמצויה בכושר החלש באנגליה, ותבינו שיש לארסנל בעיה לאחרונה.

אם ארסנל הייתה עושה תיקו עם צ'לסי, מפסידה ליוניטד, ועושה 3 תוצאות תיקו מול מילאן וברצלונה בבית, וסלטיק בחוץ בליגת האלופות, לא הייתי מדבר על משבר.
    אבל כשהתוצאות מושגות מול קבוצות כמו רוזנבורג, פנאתיקוס וסאות'המפטון, זה בהחלט מלמד על משהו.

לא אמרתי מעולם שהיוניטד לא משקיעים בליגה, אמרתי שהם באים לאירופה בצורה שונה.
    אני אשתמש בדברי פרגוסון על רוד ואן גול.
    כששאלו את פרגי איך זה יתכן שרוד משחק יותר טוב באירופה מאשר באנגליה, הוא אמר שהשחקנים הגדולים באמת, רואים באירופה כאתגר מיוחד ולכן מצליחים להוציא מעצמם יותר.
    זאת הדעה שלי על יוניטד.
    יוניטד רואה באירופה אתגר, סוג של הוכחה, משהו שלא תלוי ביכולת בליגה.
    לאורך שנים היוניטד משחקת באירופה היטב, לא משנה אם באותו זמן היא הציגה יכולת טובה או חלשה בליגה.
    קח את המאזן של היוניטד באירופה.
    ההפסד הביתי האחרון של היוניטד באירופה היה מול דפור לפני שנתיים וחצי.
    במשחק(למי שזוכר) שלא קבע כלום ליוניטד כי היא כבר עלתה.
    היוניטד עלו עם הרכב טלאים, והפסידו 2-1.
    שתבינו איזה יציבות יש ליוניטד באירופה.

ואני שואל, ב2 וחצי האחרונות, לא היו ליוניטד משברים באנגליה?
    לא היו ליוניטד תקופות שהיא הפסידה בבית בליגה לקבוצות כמו מילדסבורו ופולהאם?
    אז איך באירופה היא המשיכה לנצח בבית ולא להפסיד?

ושוב, כאן בא לידי ביטוי כוח ההרתעה שרובסון מדבר עליו.
    אין מה לעשות, כשקבוצות מחוץ לאנגליה באות למשחק באולד טראפורד, הם רועדות.
    אז קבוצות כמו ברצלונה, יובנטוס ומילאן רועדות פחות, או בכלל לא רועדות, אבל קבוצות מהמעמד השני והשלישי, רועדות, ואז הם גם חוטפות בראש.

איתי, אתה מדבר שטויות.
    קודם כל, הבית של היוניטד הוא בית יותר קשה מהבית של ארסנל.
    בעוד היוניטד קיבלו את ליון בדרג השני, ארסנל קיבלו את פ.ס.ו.
    פנאתיקוס פחות חזקה לטעמי מפנר, בטח כשפנר התחזקה באלכס את ואן הוידינק כשפנר עוברת משבר עם פיטורי שום.
    וחוץ מזה, פנתיאקוס לא חטפה בראש מהיוניטד בשנה שעברה בליגת האלופות?
    רוזנבורג ופראג הם בסביבות אותה יכולת, אבל מי שראה את פראג באולד טראפורד מבין שהצ'כים הם קבוצה טובה, עם שחקן כמו פובורסקי בקבוצה תמיד יהיה לה מה למכור.
    את רוזנבורג ראינו בארץ, ואני לא חושב שמישהו מטיל בספק שהיא קבוצה חלשה.

לשחק מול פומפי יותר קשה מלשחק מול פנר?
    קודם כל, אני לא מסכים.
    פנר היא קבוצה הרבה יותר חזקה מהקבוצה של ברקוביץ'.
    שנית, תן לי קבוצה אחת באנגליה(למעט צ'לסי, ליברפול וארסנל) שהיא איכותית כמו ליון מבחינת הסגל?
    מזכיר לך, מדובר על אלופת צרפת בשנים האחרונות ועל קבוצה שבשנה שעברה נעצרה רק בשלבים המאוחרים של ליגת האלופות.

לסיכום, ארסנל קיבלה בית קל בליגת האלופות.
    אותה פנאתיקוס שהוציאה נקודה מהייבורי חטפה בראש שנה שעברה מהיוניטד באולד טראפורד, והפסידה ליוניטד גם ביוון.
    פ.ס.ו מעולם לא עלתה לשלב הבתים השני, ולהשוות אותה לקבוצות מהדרג השני בשאר הבתים כמו באיירן וליון מלמד שגם כאן ארסנל קיבלה הגרלה נוחה.
    ואת היכולת של פנאתיקוס ורוזנבורג כולנו מכירים, והעובדה שארסנל לא ניצחה אותם לא מלמדת על האיכויות שלהם, אלא על מה שעובר על ארסנל.

נ.ב
    מי שעדיין לא משוכנע שידפדף כמה עמודים אחורה בדיון הזה ויראה מה אוהדי ארסנל אמרו על ההגרלה שארסנל קיבלה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏6/11/04
  7. ArsenalFan Member

כמה תיקוני טעויות:

1. עשינו שתי תוצאות תיקו בחוץ (פנא, רוזנבורג) ורק אחת בבית (פנא).
    2. תופתע אולי, אבל הקבוצה שקיבלנו מדרג שני הייתה פנאתינייקוס, לא איינדהובן- פ.ס.וו דורגה בדרג השלישי. ואיינדהובן קבוצה טובה מפנרבחצ'ה, והיא מאומנת היטב בניגוד לפנר שכולה פייר ואן הוידונק.
    3. כשיונייטד הפסידו ללה-קורוניה באשמת בארטז את בראון, זה ממש לא היה כשיונייטד עלתה כבר, וזה הסתיים ב-3:2.
    4. מעניין, אבל אחת מנקודות השיא של המשבר הכי גדול ביונייטד בשנים האחרונות היה בשנה שעברה בהדחה לפורטו! הוא גם היה שיא במשבר, והוא גם גרם להמשך ההידרדרות בליגה. אז מי אמר שיונייטד לא הושפעה מהיכולת שלה בליגה שכללה הפסדים לוולבס ולמידלסברו ותיקו ביתי עם לידס?... יונייטד, למרות אשליותייך, לא תמיד מנצחת באירופה.

רגע, לארסנל אירופה לא מהווה אתגר? זה האימא של האתגר! הרי אלו בדיוק הטענות שלך כלפי ארסנל, שהאתגר האמיתי הוא אירופה וששם זה המקום להוכחה. לכן הטענה שלך מגוחכת, או שסתם אין בה שום רצף בסיסי וקוהרנטי. לעומת זאת, נושא ההרתעה באירופה הוא נכון, אבל זה דבר שנבנה לאורך זמן והוא היתרון המשמעותי היחיד שיש ליונייטד על פני ארסנל באירופה. אנחנו לא יכולים לצפות להתמודד עם זה כיום. זה פשוט המצב- להייבורי קבוצות באות במטרה להוציא תיקו ועושות בונקר כי זה הן מאמינות בעצמן וביכולתן לכפות תוצאה לטובתן ולא נשנה את זה ביום אחד. באולד טראפורד המנטליות שונה לחלוטין, הפחד הוא אחר וגדול יותר, ולכן ליונייטד נוח יותר במשחקים באירופה.

ברור שהבית הזה הוא הנוח ביותר על הנייר שקיבלנו בליגת האלופות אי פעם (להשוות את זה לבית של השנה שעברה זה בכלל בלתי אפשרי), אבל עדיין לא צריך לזלזל עד כדי כך ביריבות הללו כשהיריבות שיונייטד ניצחה עד כה אינן מאריות אירופה בלשון המעטה. הבעייה היא בכלל לא תוצאות תיקו בטרונדהיים ואתונה, אלו תוצאות שנבעו מטעויות אישיות ספורות ואפשר לחיות עם זה. גם יונייטד יצאה במזל עם תיקו מפראג (שלא לדבר על הנס בסטאד-ז'רלאן), וגם הפסדים לאנדרלכט, שטוטגרט ואיינדהובן היו ליונייטד בשנים האחרונות באירופה. הבעייה האמיתית שלנו היא התיקו הביתי נגד פנאתינייקוס- וזה פשוט קשור לירידה שלנו ביכולת בתקופה האחרונה. שיחקנו חרא, זה המצב!

בכל אופן, עם הסיכומים וההספדים כדאי להמתין לפחות עוד כמה שבועות (עד סוף שלב הבתים לפחות, בין אם נעלה ובין אם לאוו), עוד לא נקבע כלום ודברים יכולים להשתנות בקלות.

8. THE STRETFORD END Member

כשיונייטד הפסידה 2-1 ללה קורנייה זה היה בחוץ ולא בבית ואכן עם הריסרב ואחרי שהיא הבטיחה את עלייתה.
    יונייטד לא מתייחסת לאירופה בצורה שונה מאשר לליגה אלא מבחינה טאקטית בלבד.

אי אפשר לשחק לא טוב בליגה וכן טוב באירופה וההיפך לטווח ארוך.

שני הבתים העונה גם של יונייטד וגם של ארסנל הם קלים ושתי הקבוצות צריכות להמשיך הלאה די בקלות.

לא הייתי מזלזל בפנרבחצה או פראג ואומר כי יותר קל לנצח אותם מאשר את פוטסמות למשל.

9. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

יוניטד היום עם ניצחון 2-1 על ליון בליגת האלופות.
    רוד ואן גול ממשיך להפציץ, כאשר אפילו גארי נוול כובש(עם שערו השני אי פעם בליגת האלופות).
    היום היה יום של שיאים, הגול ה200 של יוניטד בליגת האלופות(תתארו לכם כמה שנים היה לוקח למכבי ת"א לכבוש כמות כזאת http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx ), המשחק ה1000 של פרגי ביוניטד(מלך, פשוט מלך http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/icon_thumright.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_dance.Xxx ), וכן, עלייה למקום הראשון בבית, והבטחת העלייה לשלב הבא, מחזור אחד לסיום ,ככה שאפשר לשלוח את הנוער בשבוע הבא.
    אגב היוניטד עם ממוצא הבקעות של 3 שערים למשחק מובילה את מס' ההבקעות למשחק בליגת האלופות.

מחר, מחזור גורלי לארסנל.
    ארסנל חייבת ניצחון בהולנד, או תיקו והפסד של היוונים ברוזנבורג כדי לשפר עמדות לקראת המחזור האחרון(ניצחון של הצרפתים בהולנד, והפסד של פנא בנורבגיה יעלה את ארסנל אוטומטית לשלב הבא).
    במחזור האחרון ארסנל מארחת את רונבורג, כשפנא תארח את פ.ס.ו.

צ'לסי שכבר הבטיחה את עלייתה יוצאת לפורטו למפגש נוסטלגי של מוריניו מול קבוצתו לשעבר ואוהדיו לשעבר.

10. תונל Member

צ'לסי - פריז סן ז'רמן.
    יש שידור ישיר.

11. KirkH Member

סתם משחק, למעט העובדה שהוא מבטיח את אי ההליכה של קודו ליונייטד בינואר...

מוריניו פותח מחר עם קודוצ'יני בשער וגם דידי דרוגבה צפוי לעשות קאמבק במהלך המשחק. יהיה מעניין - או שלא http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

12. BOSS Member

התאכזבתי מאוד מהאוהדים של צ'לסי! אלף אוהדים של פאריס פשוט עשו לאוהדי צ'לסי אוניברסיטה בעידוד!!! מה זההה?!?!?! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/5eek.Xxx

13. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני רוצה להתעכב על 2 הקבוצות האנגליות שמאוד מאכזבות נכון לעכשיו, ואני מדבר כמובן על ליברפול וארסנל.
    ליברפול, שהייתה אמורה לעלות מהבית שלה, בטח כשדפור בעונה נוראה ולא נמצאת בתמונה, בינתיים ממוקמת במקום השלישי ממנו לא עולים לשלב הבא.
    המשחק האחרון של ליברפול הוא בבית מול אולמפיאקוס, כשאסור לשכוח שאולמפיקוס מעולם לא ניצחה בחוץ בליגת האלופות.
    ליברפול חייבת לנצח, כי תוצאת תיקו תשלח את היוונים לשלב הבא.
    לאחר שסיסה גמר את העונה, וכשגארסיה ובארוש פצועים, לא בטוח שהיא תצליח לעשות זאת במידה והיא תאלץ לשחק בחוד אם כל מיני מחליפים זמנים אלה או אחרים.

מהצד השני, ארסנל, שקיבלה על הנייר את הבית החלש ביותר בהגרלה, אחד מהחלשים בכל מקרה, לא מצליחה לנצח במחזור האחרון בהולנד, מאבדת את ויירה ולאורן, ותהיה חייבת ניצחון בהייבורי מול רונבורג(שכבר הבטיחה היום שתלחם כאילו מדובר בגמר גביע) כדי לעלות לשלב הבא.
    אני בטוח שאף אחד מאוהדי ארסנל לא ציפה שארסנל תהיה מחויבת לנצח במחזור האחרון כדי לעלות כשהם ראו את הגרלת הבתים.

מה לדעתכם יהיה במחזור הבא(עוד שבועיים)?
    והאם לדעתכם תיתכן הפתעה כלשהי באנפילד או בהיבורי?

נ.ב
    ואני עדיין לא מבין למה קודצ'יני לא פותח בשער של צ'לסי בקביעות.
    אותי לימדו שאם משהו לא שבור לא צריך לתקן אותו, ולכן לטעמי אין הצדקה(כל עוד קודצ'יני בריא) לפתוח עם השוער הצ'כי, בטח כשקודצ'יני מציג יכולת כזאת(הוא היה הגורם לעלייה של צ'לסי שלב בגביע הליגה, וגם היום הוא שמר על שער נקי עם עבודה רגועה, בטוחה וטובה).

14. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

כנראה שמוריניו חושב שצ'ך שוער טוב יותר.
    שמע, קודו מקבל הרבה יותר דקות ממה ששוער משנה ממוצע מקבל, אבל אין ספק שלשוער ברמתו זה עלבון. זה כנראה מה שמקבלים בסגל שכזה.

15. KirkH Member

נו באמת, אתה רציני?

אמרתי לך אחרי משחק הגביע בסיינט ג'יימס'ס שקודו לא הציג חצי מהיכולת שלו, אז אחרי משחק בו הוא הספיק לעשות פדיקור ומניקור לבוא ולשאול למה הוא לא בהרכב?

אני הייתי מהראשונים שטענו שקודו צריך לקבל עוד עונה בשער, עוד בקיץ, כשצ'ך עשה עבודה לא רעה במדי הנבחרת שלו והתחילו הרינונים סביב הגשר לגבי מי צריך לעמוד בין הקורות.
    אבל עבור מוריניו זו בכלל לא הייתה התלבטות, מהיום הראשון שלו צ'ך היה מספר אחד וקודו המחליף. אומנם הוא שמר על הכבוד של קודו לאורך כל הדרך (עד היום אגב...) ותמיד שיבח את האיטלקי, אבל זה שבכל ראיון הוא הדגיש שמי שיהיה יותר טוב ישחק - הבהיר בדיוק את מי הפורטולי מעדיף.

קודו שוער ענק, בערבי שיא שלו צ'ך לא רואה אפילו את האבק שלו, אבל על בסיס קבוע, פטר צ'ך לא נופל ולפעמים גם עולה על קודו. בניגוד לצ'ך שמוכיח שגם במשחקים שבהם הוא בקושי נוגע בכדור שלא לומר מנמנם בין הקורות, כשצריך הוא יהיה שם כדי לתת את העצירה, קודוצ'יני תמיד היה שוער של מומנטום. הוא צריך להיות מעורב וצריך להתחיל את המשחק ברגל ימין...

לדעתי הבעיה הגדולה הייתה העובדה שלא מכרו את קודו בקיץ, לא שכסף והחזרי הוצאות ע"י מכירת שחקנים זה פונקציה אצל הצאר אבל אם היה עיתוי מתאים למכור את קודו, זה היה בקיץ. סך בכל, אין שום צורך בשוער בדרגת סופרסטאר על הספסל, בטח לא אחד שנמצא קרוב מאוד לשיא הקריירה שלו (בצד של הירידה, אגב).

קודו החליט להישאר, ואני מניח שהעובדה שהוא שיחק אתמול גם תשאיר אותו בגשר עד סיום העונה. הוא יקבל דקות פה ושם, משחק הנעילה של שלב הבתים, גביע הליגה, אולי אפילו בגביע האנגלי, אבל הוא תמיד ישאר שוער שני.