הדיון הכלכלי

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Eric Cantona, ‏20/4/16.

1. DRORIKO Member

https://mobile.mako.co.il/nexter-news/Article-06202da5142b091026.htm

קודם כל שאפו. דבר שני אותו אסף רפפורט זכור מהרפורמה המשפטית אז איים להוציא את הכספים של וויז מהארץ. סוג של יריקה לבאר שממנה שתה. וויז בוא נזכיר זאת חברת סייבר. רפפורט וחבריו משתמשים בידע שהמדינה נתנה להם. למיטה ידיעתי האיום הוסר בעקבות גוויתה של הרפורמה. החברה אמנם רשומה בארה״ב אבל המיסים מהאקזיט ילכו לישראל.

2. SerieA Il Capitano

אם אכן יהיה אקזיט,
    הישג ענק ליזמים.

בואו נקווה שהממשלות בישראל יעשו את מה שנדרש כדי שיהיו עוד חברות ענק ואקזיטים - שילוב כלל האוכלוסייה בישראל בשוק העבודה עם חינוך רלוונטי.

3. DRORIKO Member

דרור גלוברמן אמר שזה אמנם אירוע משמח אבל קצת משקר. בתחום הסייבר אנחנו מספר 1 בעולם, מסיבות ברורות. אבל בתחומים שהפכו לחוד החנית של ההייטק כמו ה-AI העולם בורח לנו.

4. SerieA Il Capitano

יש הרבה שאומרים את זה.

אבל דברים יכולים להשתנות.

5. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא בטוח שהמדינה תעשה כסף גדול מוויז. לפי הבנתי הוא דווקא כן העביר את רוב הקפיטל החוצה(יש שאמרו שזה כבר היה המצב לפני האיומים). אם העסקה אכן נעשית מול הסאבסידרי האמריקאי זה הפסד של מליוני דולרים למדינה ממיסוי על עסקה כזו.

רפפורט, אגב משתמש כנראה שמי שלקח מייקרוסופט אותה ניהל בארץ לפני זה. מדובר באדם מוכשר מאוד כנראה, שמוכיח את עצמו פעם אחר פעם.

תחום ההייטק זה תחום עם שינויים תכופים, תחשבו על תעשיות אחרות(נגיד תעשיה אווירית) וקצב השינויים בהם לעומת מה שעבר ההיטק מימי בועת הדוט.קום ועד היום. אתה חייב לרוץ קדימה כל הזמן .

עריכה: אני רואה שבטוויטר מדברים על 2-3 מליארד דולר ממיסים! סכום מטורף אם אכן זה מה שיגיע למדינה.

נערך לאחרונה ב: ‏16/7/24
    SerieA אוהב/ת את זה.
  6. DRORIKO Member

משהו כאן לא מסתדר לי. הוא טען שהוא מוציא את הכסף בגלל הרפורמה המשפטית. ב-7.10 הרפורמה הזאת מתה, וקיבלה קבורת חמור כשבג"צ פסק נגד ביטול עילת הסבירות. זה קרה לפני חצי שנה, מספיק זמן בשביל להחזיר את הכסף לפה ובכל זאת הוא לא עשה את זה. יש כאן 2 אפשרויות: או שהוא הוציא את הכסף כמחאה נגד הממשלה, והרפורמה המשפטית היתה רק תירוץ, או שכמו שאתה אומר הוא הוציא את הכסף עוד לפני. כך או כך האיומים שלו שהוא יוציא את הכסף בגלל הרפורמה בדיעבד מוציאים אותו פארש, פארש עם כיסים מלאים, אבל עדיין פארש. כל המחאה הזאת היתה רקובה מהיסוד, ורפפורט זה בסך הכל רק דוגמית מזה.

7. Sturridge Member

נהדר, עוד כמה מיליארדים לתת לאוכלוסיה של בורים שתדאג שכבר לא תהיה פה עוד וויז.

8. SerieA Il Capitano

זה בדיוק מה שהממשלות הקרובות יצטרכו לדאוג שישתנה.

האוכלוסיות צריכות להפסיק עם החינוך שלא כולל לימודי ליבה.

9. LFC-Gerrard1 Member

הממשלות לא צריכות לכפות על אף אחד כלום. לא ללמוד לימודי ליבה ולא להתגייס לצבא.
    מה שהממשלות כאן צריכות לעשות בהקשר הזה הוא פשוט להפסיק לתגמל פחדנות, בורות, עצלנות, גזענות ובדלנות. להפסיק לתת כסף. חד וחלק. הכי פשוט והכי קל. כל אזרחי ישראל שווים. לא שירתת בצבא? תיענש כמו כל אחד אחר. לא למדת לימודי ליבה ואין לך איך להכניס כסף? זכותך. ובאותה מידה, בעיה שלך.
    אם יש מצטיינים שאכן מקדמים את היהדות והרוחניות, מצויין. מספר סביר כזה של אנשים יהנה מתמיכה מהמדינה ופטורים מהצבא. לא מתנגד לזה. מה שאני מתנגד לו היא הבזיזה וה-Abuse של המערכת, הבדלנות וכפיות הטובה. זה נכון לחרדים וזה נכון לערביי ישראל. הגיע הזמן שכולם יהיו שווים בפני החוק.

הרצון להיות חלק מהחברה יגיע לבדו, ואצל החרדים זה יקרה מהר יותר (או לפחות כך אני רוצה להאמין). הכרח הופך למוטיבציה הטובה ביותר.

Bianconeri, Bitcoin, SerieA ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  10. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

או שהוא הוציא את הכסף בגללל הרפורמה, וכמו אדם עם שכל לא רץ להחזיר אותו למדינה שמצויה במלחמה ולא יודעת מה יהיה בעוד שעה.

11. DRORIKO Member

פטריוט אמיתי. פני המחאה.

12. VAR Member

מסכים לגמרי, אבל רק שאלה: הייתה שנה וחצי בשביל זה, למה זה לא קרה בין יוני 2021 לדצמבר 2022?

13. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה היית עושה אחרת?

14. LFC-Gerrard1 Member

זה לא מעניין אותי.
    שים לב שלא עסקתי באשמה של אף אחד. (או יותר נכון של כולם)

אני לא רוצה להתעסק יותר במה שהיה אלה במה שיהיה. לי הצורך הכל כך ברור שהחרדים וערביי ישראל יתחילו כבר להפוך לחלק אינטגרלי מהעם ברור ממזמן.
    אני מקווה שזה יהפוך עכשיו ברור לכולם (כלומר אחרי הסטירה שכולם קיבלו ב7.10).

לא ייתכן מצב להמשיך ככה. לא משנה מה היה לפני. די. משחק חדש, דף חדש. (שיהיה באמת דף חדש ברגע שיהיו בחירות)

15. DRORIKO Member

לא מעניין. הנקודה היא שבן אדם שמשחק אותה פטריוט שרוצה להציל את המדינה מ״ההפיכה המשטרית״ ובסוף מוציא את הכסף מאינטרסים אישיים יוצא פה מעפן