הדיון הכלכלי

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Eric Cantona, ‏20/4/16.

1. DRORIKO Member

זה משהו למשל שאני מוכן לצאת עליו לרחובות. אגב אם לבר דוד היה שכל הוא היה מחכה קצת והיה מוצא לו סיבה אמיתית לעשות שביתה. בזבז אותה על הסיבות הלא נכונות.

2. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

הסיפור עם ועדי עובדים ועם הכוח שיש להם הוא די מורכב בתחושתי.
    בתור מי שהיה גם העובד "המסכן" שהיה עובד קבלן וגם מי שהיה מיוצג ע"י ועד עובדים, לשניהם יש יתרונות וחסרונות אבל כרגיל יש חלק לא מבוטל למדינה בדבר הזה.
    פעם אמרו שוק חופשי, החזק ישרוד, והכל יפה. אבל הוכח שזה לא עובד. בטח שלא לעובדים החלשים. כל תחום הניקיון, שמירה, כל מה שהקבלן יכול להוריד מהעובד הוא יעשה את זה אלא אם כן יהיה חוק שיחייב אותו. מה לעשות שהמדינה במצבה הנוכחי לא דואגת מספיק לעובד כדי שיהיה אפשר לבטל לגמרי את הועדים וההסתדרות.
    מזכיר לי שהייתי חולה בתור עובד קבלן מגיע לך תשלום מלא על יום מחלה רק אחרי 4 ימים רצופים של מחלה. למה? ככה החליטה המדינה. כאילו אם אתה חולה יומיים, שלושה, מגיע לך להפגע בשכר. אז מה אם יש לך ימי מחלה.

Roma אוהב/ת את זה.
  3. VAR Member

בוא נתחיל מלבטל חוקים דרקוניים כמו חוק השליש. יש הרבה דברים שאפשר לעשות כדי להחליש את ההסתדרות מבלי לדרוס לגמרי את עובדי הכפיים.

מה גם שההסתדרות דואגת בעיקר לבכירים במשק ולא לאותם עובדי הניקיון.

Roma אוהב/ת את זה.
  4. DRORIKO Member

תקן אותי אם אני טועה אבל השביתה עכשיו בתיכונים זה שרוצים להפוך חלק מהמורים לעובדי קפלן? אני שואל דווקא אותך כי רשמת שאשתך עובדת במערכת החינוך.

5. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אישתי גננת אז זה פחות רלוונטי אליה.
    אבל בגדול ארגון המורים טוען שרוצים להפוך חלק מהמורים הקיימים בתיכונים או כאלה שיגייסו מחדש למורים עם חוזים אישיים במקום עם חוזה הסתדרותי של מנהל גן מרוויח X, מנהל אשכול Y וכו'.
    כפועל יוצא מזה יהיו מורים שירוויחו יותר מאלה שיהיו תחת ההסתדרות ובסוף זה מחליש את הכוח של הארגון.

6. DRORIKO Member

מקווה שזה יפתר מה אני אגיד לך

7. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

יש דיווח אנגלי על כך שטורקיה ממשיכה לייצא סחורות לישראל. פשוט משתמשים בצד שלישי, יוון או הרשות הפלסטינאית. הייצוא מטורקיה לרשות גדל השנה ב-430%. זה זה.

8. DRORIKO Member