הדיון של נבחרת ספרד: חצי גמר יורו, מפסידים בגמר ליגת האומות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏3/9/20.

1. DRORIKO Member

הבעיה בספרד לא היתה שלא היה גיבוי למוראטה אלא שאנריקה מלכתחילה לא האמין ב-9 קלאסי. אם יאגו אספאס היה בסגל זה לא היה משנה כי אנריקה עדיין היה פותח עם אסנסיו.

2. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

דל בוסקה היה קיצוני בקטע הזה עם לפחות 11 קשרי אמצע על המגרש. אבל בסגל היו לו 3 חלוצים והיו גם שחקני כנף.
    בעקבות הקידום של דה לה פואנטה, סאנטי דניה שלנו מתקדם מהנבחרת עד גיל 19 לנבחרת עד גיל 21. עוד רוטציה אחת כזאת ואני אהיה אוהד הנבחרת.

3. Raulito Madridista

זה לא סותר, מטרת הכתבה היא לערער על שיקול הדעת הלא מי יודע מה של המאמן. אני לא ממש מבין לאן אתה חותר, לואיס אנריקה ניהל את המשחק כמו שצריך? הוא עמד בציפיות? לא עפנו מול נבחרת נחותה? (זה לא שבפוקס מרוקו הביאה אותנו לפנדלים, זה היה כתוב על המשחק הזה) הוא לא למד כלום מהמשחק נגד יפן. אני לא יכול להגיד שה-0:7 פגע בנו כי בזכותו עלינו אבל אתה מבין לאן אני חותר. אגב אספאס הוא כן חלוץ אבל לא ממש '9' קלאסי. בורח לכנף, יורד לאחור כדי למסור וכן הלאה
    אגב הייתה כתבה כזו גם במארקה, שם אני קורא באופן קבוע כמובן ובתקשורת "הברסאית" קצת פחות. דיברו שם גם על החילופים הלא טובים של המאמן לפחות בשני המשחקים האחרונים. דל בוסקה בגמר המונדיאל העלה את ססק פברגאס מהספסל והוא בישל את הגול, גם חסוס נאבאס הוסיף למשחק האגפים שלנו.

הנה מה שכתבתי לפני שריקת הפתיחה, אתה מוזמן:

"הדור הספרדי הזה לא מספיק טוב בכל קונוטציה שהיא, גם אם לואיס אנריקה היה מסתמס איתי ונותן לי לבחור יחד איתו את ה-26. רוצה לומר: גם יאגו אספס, סרחיו קנאלס, סרחיו ראמוס וטיאגו אלקנטרה שהם הנעדרים הבולטים מבחינתי - לא היו עושים אותנו אלופי עולם או נבחרת ששווה בוודאות חצי גמר. ועדיין, חבל שלא מפיקים את המקסימום. אני כן מצפה לראות נבחרת שיוצאת מהשבלונה של הנעת הכדור הזו עד המוות. קבוצה שתחפש גם לבעוט מרחוק, לצאת מהר קדימה עם מהירות (טוב, זה תלוי בהרכב). שלא נראה נגד נבחרות בינוניות יתרון מזערי בלבד באיומים לשער. טוב מאוד שהמשחק נגד גרמניה שהיא טובה מאיתנו לדעתי - הוא המחזור השני ולא הראשון".

4. DRORIKO Member

היה לך ססק פברגאס על הספסל דור?

5. Raulito Madridista

עזוב שחקן כזה או אחר, קח את המסר. מאמן אמור לעזור לנבחרת שלו. קודם כל לבחור את הסגל הטוב ביותר, אחר כך לקבץ את ההרכב הטוב ביותר ולאחר מכן גם בניהול המשחק. לואיס אנריקה היה שחצן ויהיר מהשלב הראשון. ושוב, אין לי אנטי כלפיו, כשהוא קיבל את הנבחרת הייתי שמח. בכדורגל הספרדי, גם בדור "המעפן" הזה, יש שחקנים שיודעים עוד משהו חוץ מלמסור.
    תענה רגע - הוא עשה עבודה טובה? ספרד צריכה לעוף בשמינית הגמר נגד מרוקו אחרי שהיא לא בועטת לשער? וכל מי שמבין בכדורגל הספרדי הצביע בדיוק על אותן הבעיות בסגל. מותר לנתח גם אם אין כוכב היסטורי שנותר מחוץ לסגל. גם טיאגו אלקנטרה במקום פדרי או גאבי היה סבבה.

6. DRORIKO Member

תשמע אמרתי את זה פה כבר כמה פעמים ואני אגיד את זה עוד פעם. השחקן היחיד שאנריקה היה צריך לזמן ולא זימן היה לואיס אלברטו. זה השחקן היחיד שהיה יכול לשבור את השבלונה של הלה רוחב כי הוא משחק לעומק ומשחק טוב. אנריקה מהיום הראשון שלו בתפקיד לא ספר אותו, זכותו.
    לגבי כל האספאסים והסראביות למיניהם זה כל כך לא מעניין. איתם ובלעדיהם ספרד היתה נראית אותו הדבר.

7. Raulito Madridista

אני לא צופה בו בכל שבוע בניגוד אלייך, אבל שחקן של ארבעה שערים העונה וחמישה בעונה שעברה היה לוקח את ספרד לפודיום? שואל ברצינות. זוהי דעתך, ודעתי היא אחרת, כאחד שרואה את יאגו אספס שבוע אחר שבוע. ובוא, זה גם תלוי במה שיש בנבחרת. אם היו לנו דויד ויאה ופרננדו טורס אז לא אכפת לי שיאגו אספס היה בחוץ. כמו שזה בסדר לא לזמן את ראול ב-2008 כשהם בשיאם, על אף שהייתה לו עונה גדולה. על סמך מה אתה קובע שעם אספאס וטיאגו וראמוס התוצאה הייתה אותו הדבר? אתה לא יכול לקבוע.

8. DRORIKO Member

זה כי סארי מייבש אותו על הספסל, ושלא תחשוב שהוא לא חוטף על זה ביקורות באיטליה, בעיקר עם איך שלאציו נראית. אלברטו זה כוכב כדורגל. הסיבה היחידה שהוא לא מוזמן זה כי הוא משחק בלאציו. אם הוא היה משחק בליגה הספרדית או באחת הגדולות של איטליה לא רק שהוא היה מוזמן הוא גם היה באנקר בהרכב. אבל זה לא חדש שמאמני נבחרות הם פופוליסטים עלובים. זאת אחת הסיבות שהם בנבחרות ולא בקבוצות הגדולות.

9. Raulito Madridista

https://totalfootball.co.il/uploads/default/original/2X/c/c57ef77d01eef2b5694196d8975c0f6fe1ea44be.Xxx

לואיס אנריקה במעין ריאיון פרידה מנבחרת ספרד, הנה הנקודות העיקריות:

-הוא טוען שקיבל הצעה להאריך את החוזה שלו כבר אחרי היורו אבל רצה לחכות לראות מה יהיה עם הנבחרת במונדיאל. ואחר כך לא היה משא ומתן. “חשבתי שאני זה שאקבל את ההחלטה אבל זה לא הכרחי”.

-הטורניר: “הדבר הרע הוא שהכל יכול ללכת לעזאזל. לא שיחקנו טוב נגד מרוקו אבל היה טורניר חיובי לדעתי. הגיע הזמן לעשות את הסיכומים אחרי ארבע שנים. אני רגוע עם מה שעשיתי ומה שניסיתי, יצרנו התלהבות. אני חושב שאיבדנו הזדמנות גדולה ברמת הכדורגל ואני מרגיש צער עבור השחקנים. בשלב הבתים שיחקנו מצוין למעט 12 דקות נגד יפן. חצאי הגמר? ברצינות – לא רואה נבחרת טובה מאיתנו”.

-הסגל: “יכולתי לבחור טוב יותר כמובן. ניסיתי לקחת את הטובים ביותר ואת אלה שיגלמו את הרעיון שלי. רוב ההחלטות והזימונים היו בהסכמה עם שאר הצוות. הייתי עושה שינוי אחד בסגל – יש שחקן אחד שלא הייתי לוקח – ומזמן מישהו במקומו זהו” (סביר להניח שמדובר באנסו פאטי).

-עתידו: “הנבחרת הייתה חלום (שהגשים). חשתי שמעריכים אותי. דלת נסגרה אבל נפתחת כזו אחרת. אני רואה את עצמי עם רצון גדול לחזור לאמן קבוצה ולהתפתח”.

-השיח עם הקהל: “הייתה לי הזדמנות באמצעות הטוויטר שאנשים יראו איך אני חושב. ממסיבות העיתונאים שלי הועברו מסרים מסוימים. כולם אוהבים להרגיש נאהבים. אני מעריך את החיבור עם האוהדים, זו הרגשה נחמדה מאוד”.

10. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

המחליף של המנותק ציין לטובה 3 נבחרות במונדיאל: צרפת, גרמניה ומרוקו. זה לא שספרד. תלמד מעכשיו לשחק בונקר, אבל היא כן תלמד לפרוץ בונקר. כי דה לה פואנטה מכיר ומעריך את כל הסגנונות.

11. Raulito Madridista

https://scontent.fhfa2-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/332217451_3352825504958394_2105943625157087893_n.Xxx?_nc_cat=102&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=qGdhRVr_GnsAX8tdN8Y&_nc_ht=scontent.fhfa2-2.fna&oh=00_AfBZNHHo0cdWeH3Rd20ZWN3yaEwrzuF8Os-cis-Tyxn9FA&oe=63FBD1AB

וואו! סרחיו ראמוס הודיע על פרישה מנבחרת ספרד בלב כבד כשהוא טוען שקיבל שיחת טלפון ממאמן הנבחרת הנכנס, לואיס דה לה פואנטה, "הוא אמר לי שהוא לא ייזמן אותי לסגל ושאני לא נחשב עבורו ולא חשוב איזו רמה אני אציג". מי שהיה חלק מתור הזהב של הנבחרת עם הזכיות ביורו-מונדיאל-יורו ב-2008-2012 והוא כמובן שיאן ההופעות, פירסם הודעה רשמית באינסטגרם:

"הגיע הזמן, הזמן להיפרד מהנבחרת, האדום היקר והמרגש שלנו. הבוקר קיבלתי טלפון ממאמן הנבחרת הנוכחי שאמר לי שאני לא נחשב ושהוא לא יסמוך עליי, בלי קשר לרמה שאני יכול להראות או איך נמשכת קריירת הספורט שלי. בצער רב, זה סוף מסע שקיוויתי שיהיה ארוך יותר ושהוא יסתיים עם טעם טוב יותר בפה, בדומה לכל ההצלחות שהשגנו עם לה רוחה שלנו.

"אני מאמין בענווה שהמסלול הזה היה ראוי להסתיים בגלל החלטה אישית או בגלל שהביצועים שלי לא היו מתאימים למה שמגיע לנבחרת הלאומית שלנו, אבל לא בגלל גיל או סיבות אחרות שמבלי ששמעתי אותן הרגשתי. מכיוון שלהיות צעיר או צעיר פחות זה לא סגולה או פגם, זה רק מאפיין זמני שלא בהכרח קשור לביצועים או ליכולת. אני מסתכל בהערצה ובקנאה בלוקה מודריץ', ליאו מסי, פפה... המהות, המסורת, הערכים, המריטוקרטיה והצדק בכדורגל. לצערי זה לא יהיה ככה בשבילי, כי כדורגל הוא לא תמיד הוגן וכדורגל הוא אף פעם לא רק כדורגל.

"על כל זה, אני מניח את זה בעצב, שאני רוצה לחלוק איתכם, אבל גם בראש מורם ואסיר תודה על כל השנים הללו ועל כל התמיכה שלכם. אני לוקח איתי זיכרונות בל יימחה, את כל התארים עליהם נלחמנו וחגגנו יחד, ואת הגאווה האדירה להיות השחקן הספרדי עם הכי הרבה משחקים. המגן הזה, החולצה הזו והמעריצים האלה, כולכם, שימחו אותי. אמשיך לעודד את המדינה שלי מהבית ברגש של האדם המיוחס שהצליח לייצג אותה בגאווה 180 פעמים. תודה מקרב לב לכולכם שתמיד האמנתם בי!"

12. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

https://www.mundodeportivo.com/files/image_449_220/files/fp/uploads/2023/03/19/6416f439c634b.r_d.798-880-2923.Xxx
    מאז המונדיאל אטלטיקו צוברת נקודות בקצב של ריצה לאליפות כאשר שלושת הספרדים האלה שחקני הרכב. שלושתם לא זומנו.

13. Raulito Madridista

עם כל הכבוד לאתלטיקו מדריד אני קפצתי מאושר לראות את נאצ'ו פרננדס בנבחרת, אשכרה ארבע וחצי שנים הוא לא היה. הגיל הוא רק מספר. כמובן שיהיה קל יותר לזמן שחקן כמוהו ולהושיב אותו על הספסל מאשר את סרחיו ראמוס אבל כל כך מגיע לו. הנבחרת עם מספיק שחקני הגנה לא רעים בלי קשר ונאצ'ו לא יהיה הבדל בין הצלחה לכישלון. אין לנו מספיק שחקני התקפה טובים. אם הייתם שואלים אותי לפני שנתיים-שלוש אז הייתי מכליל את אנסו פאטי כאחד מנושאי הדגל, וזה לא המצב.

14. Raulito Madridista

ספרד - נורבגיה

בשישה בדצמבר נבחרת ספרד הודחה מהמונדיאל בבושת פנים בשלב שמינית הגמר לאחר הפסד למרוקו. כעת, עם מאמן חדש על הקווים - לואיס דה לה פואנטה במקום לואיס אנריקה, היא יוצאת לעידן חדש (גם אם זה לא תהליך 'הצערה') ורוצה לפתוח את קמפיין מוקדמות היורו ברגל ימין כשתפגוש את נבחרת נורבגיה עם אדם סורולות' אך בלי ארלינג הולאנד הפצוע - אבן ירדה מליבנו. "אני כלל לא לחוץ", הבהיר דה לה פואנטה שהצהיר שיש לו גם תוכנית א' וגם תוכנית ב'. אלבארו מוראטה יהיה ה-'9', הוא הקפטן החדש, לאחר שבטורניר הקודם התנדנד בין הרכב לספסל. מיקל מרינו מקבל הזדמנות ב-11 כנראה בזמן שפדרי פצוע, וגם דני סבאיוס ויאגו אספס בפנים, מעין 4:2:3:1. עוד שמות ששווים אזכור הם קפה שבתקופה טובה בצ'לסי, דני קרבחאל שמונה לקפטן השני ונאצ'ו פרננדס שחזר לנבחרת אחרי שנים רבות. הסגל נטול 'אלוף עולם', לאחר הפרישה של סרחיו בוסקטס. עוד סכנה מצד נורבגיה - מרטין אודגור כמובן, בעונת שיא בארסנל והאיש שרוצה להוליך אותה עד לאליפות היסטורית. כמובן שזו היריבה הכי חזקה של ספרד במוקדמות. הנבחרות נפגשו לראשו-1978 ובסה"כ נערכו שמונה משחקים. ספרד ניצחה חמש פעמיםוהפסידה פעם אחת - דווקא ביורו 2000! המפגש האחרון היה באוקטובר 2019 והסתיים ב-1:1. סאול כבש לספרד ונורבגיה השוותה בפנדל בדקה האחרונה. רוברט מורנו היה על הקווים. הרכבים משוערים:

https://img.asmedia.epimg.net/resizer/iVzzGtFXDVzte9rsaPkao6hCm-8=/1288x0/cloudfront-eu-central-1.images.arcpublishing.com/diarioas/4GGBI7JAPRFVLKQXT5VYS57OPQ.Xxx

15. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה