הילד בן 30

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Clichy, ‏4/2/22.

?

סיכום הקריירה של ניימאר

1. כישרון היסטורי שלא מימש את הפוטנציאל שלו

12 הצבעות
    46.2%
  2. הייפ מוגזם שהוא תוצר מלאכותי של נייקי

12 הצבעות
    46.2%
  3. אני אמבפה סקרן

2 הצבעות
    7.7%
  1. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

רוביניו לא היה מוכשר ממנו בשום צורה ובשום שלב.

ניימאר עבורי הוא כישרון על, מהרמות הכי גבוהות שיש (להוציא מסי שהוא קטגוריה נפרדת), פשוט עם סדרי עדיפויות שונים. הראש לא תמיד בכדורגל. כשהראש כן היה בכדורגל, הוא סחב והוביל ברמות הכי גבוהות. כמו במשחק הרמונטדה והמונדיאל בברזיל.

Ever Banega אוהב/ת את זה.
  2. Raulito Madridista

- מילה טובה כמובן לרונאלדו ולמסי שתמיד רדפו אחרי השיא הבא של השערים והתארים וההישגים, בין אם אחד בצורה מוחצנת יותר ואחד היה צנוע יותר, נקרא לזה ככה. לערכתי גם רונאלדו 'השמן' היה שבע לדוגמא בגיל 30, עבר למצב הליכה, כמו ניימאר.
    - סתם השוואה, תבינו את הפואנטה - קווין דה בריינה אמנם הגיע לצ'לסי כשחקן צעיר אבל בגיל 24 עשה את הקפיצה האמיתית כשהיה כוכב במנצ'סטר סיטי. ניימאר בגיל 25 כבר עם זכייה בטרבל, שנתיים בברצלונה, הכדורגלן הברזילאי הטוב ביותר והפרצוף של אומה שלמה. הכל הגיע מהר מדי ובקלות מדי. באמת שמבין הברזילאים גם אם נסתכל על שחקני התקפה אז כולם שופכים לאגר מוקדם. הדוגמאות המנוגדות הן רוברטו קרלוס ודניאל אלבס והם מגנים.
    - סתם כי השם של רוביניו עלה כאן (אין לי מושג מצד מי) - אני חושב שהוא היה קצת חלש מנטאלית, היה גם כן כישרון גדול אבל פחות גולר ורואה משחק מניימאר. הדריבל שלו על שטח קטן היה מדהים והוא אחראי להופעת הבכורה הכי גדולה שראיתי משחקן בריאל מדריד, במשחק ההוא בקאדיס. המעבר שלו למנצ'סטר סיטי היה פזיז מאוד. עד לעונה הנוכחית כתבתי תמיד שאני מאחל לוויניסיוס להיות רוביניו.

3. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

מבחינת כדורגל, טכני, פיזי, רוביניו לא באטמוספרה של ניימאר בכלל.

גם אני זוכר את ההופעת בכורה במדריד (זכרתי ויאריאל אבל הגיוני קאדיס צבעים וייז), עשה פדאלדה וחצי ויעקבי כהרגלו השתפך.

4. Raulito Madridista

אני אומר שרוביניו היה יכול להוציא הרבה יותר מהקריירה שלו, לא שהוא שווה לניימאר ביכולת. הטכניקה שלו אבל מתקרבת ל-10/10. עוצר כדור קרוב לרגל, מהיר, עובר שחקן בכל דרך אפשרית. גם הטייטל 'היורש של פלה' לא היה פשוט. בריאל מדריד שהוא הגיע אליה היו גלאקטיקוס בשלהי הקריירה - קצת גוטי, זידאן לפני פרישה, רונאלדו שחצי עונה היה פצוע. לגבי המשחק נגד קאדיס - אל תלכלך בבקשה. הוא היה מעורב בשער הניצחון, לא הפסיד באף מאבק, עשה דריבלים מדהימים. אין לי כעת תאריך מדויק אבל הוא ערך איזה אימון וחצי בקבוצה וכבר עלה כמחליף לחצי שעה והיה מהפנט.

לא אשכח איך לופז קארו ספסל אותו בגומלין נגד ארסנל ב-2005/06 וגם אצל פאביו קאפלו הוא לא ליקק דבש. ב-2007/08 אחרי שער אדיר נגד רקראטיבו הוא היה ה-תקווה שלנו נגד רומא וכשל במשימה.

Clock End Stand אוהב/ת את זה.
  5. רוברטו באגיו31 Member

מבחינת פוטנציאל וכישרון טהור, לרוביניו היה יתרון על נאיימר .
    לרוביניו היה דריבל יותר טוב ויותר מהירות וזריזות.
    היה שחקן יותר יצירתי מנאיימר.

מבחינת קריירה רוביניו חירבן לעצמו יותר מנאיימר,אבל מבחינת פוטנציאל לרוביניו היה יותר, לפחות לטעמי וממה שראיתי מרוביניו בריאל מדריד .

ולגבי נאיימר : איפה בדיוק הוא סחב ברמות הגבוהות?
    ציינתם את הרמונטדה מול פ.ס.ז, אפשר בכלל להתייחס למשחק השערורייתי הזה בקטע מקצועי ?? 2 פנדלים שלא היו ולא נבראו ועוד כמה החלטות לטובת ברצלונה.

המונדיאל בברזיל ? מה בדיוק הוא עשה שם שנחשב "רמות גבוהות " ??

נאיימר לא סחב אף קבוצה או נבחרת לתארים משמעותיים, בברצלונה הוא היה על תקן שחקן שלישי בחשיבותו.
    וגם בפ.ס.ז אמבפה עולה עליו .

6. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

הרמונטדה היא דוגמא למשחק ברמות הגבוהות שהוא הוביל והנהיג קבוצה גדולה. לא מדבר על אם נשדדו או לא בפנדל על סוארז. גם בפיגור של שלושה שערים הוא היה מי שהאמין והוביל את המהפך הזה עליו.

במונדיאל עד הפציעה הוא היה השחקן הכי טוב בנבחרת עם הרבה לחץ בטורניר בו אירחה.

הוא חירבן לעצמו עם האופי, הבינוניות, סדרי העדיפויות והחגיגות מחוץ למגרש. זה גם השפיע באופן ישיר על בעיות כשירות שחווה.

בגלל זה אין הרבה רגעים שאפשר לזקוף לזכותו, אבל מהמעט שהוא כן היה בפורמה טובה, היה נהדר.

7. alexshw Member

רמונטדה לא הייתה קורית עם שיפוט נורמלי.

Raulito אוהב/ת את זה.
  8. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

אוקיי אז לא רמונטדה. אז משחק סופר לחוץ בצ׳מפיונס כשמסביבו סוארז ומסי ובוסקטס ואלבה והוא זה שהנהיג את החבורה הזו. מאשימים אותו כאן שגם בשנים המוצלחות שלו הוא לא היווה כינור ראשון. הוא לא אמור להיות כינור ראשון בקבוצה בה משחק ה GOAT. אבל צריך לדעת לבקר באובייקטיביות וניימאר זה דמות שמעוררת אנטגוניזם. הוא לא מסי, לא רונאלדו, לא סלאח ולא לוונדובסקי. הוא קסם שהיה כיף לצפות בו, והפציע, מעט מדי פעמים בקריירה כאמור, בשיא הילתו. אני גם לא חושב שהוא רצה יותר מזה.

9. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

בנוגע לרוביניו, לא יודע על סמך מה מעלים לי כאן לאוויר נתונים של מהירות, זריזות וטכניקה. אולי הזיכרון שלי קצר אבל רוביניו לא היה מהיר או זריז יותר מניימאר עם ובלי כדור. שלא לדבר על סיומות ויכולת מסירה. שוב, רמה אחרת לגמרי.

DRORIKO ו-Ever Banega אוהבים את זה.
  10. Ever Banega Member

מסכים איתך במאה אחוז, מצחיק, כשהשוותי ביינהם בראש שלושת הדברים הראשונים שקפצו לי לראש הם שניימאר מהיר יותר זריז יותר ועם דריבל טוב יותר (על האחרון אפשר להתווכח) ואני קורא תגובה הפוכה בדיוק.
    רוביניו היה על הגבול של לקרוא לו שחקן מהיר, בטח שלא מהיר כמו ניימאר של לפני כמה שנים.

11. Clichy COYG

אם להיות ספיציפי, הצעד הראשון של ניימאר עם הכדור הוא הכי טוב שראיתי (כולל מסי). מדובר אמנם בskill אחד מתוך רבים אבל כאשר הוא עם הכדור ומעלה הילוך הוא בלתי ניתן לעצירה.

להשוות לרוביניו זה לא רציני. אני חושב שכמעט בכל פרמטר ניימאר עדיף.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  12. סמואל אטו Member

בעיני, כל פעם שנתנו לו את המקום לעשות קפיצת מדרגה או שהיה את הצורך ממנו להיות ה-"גו טו גאי" הוא נענה לאתגר, אבל ההרגשה היא שלאורך זמן הוא נשאר ילד בראש, והצורה שהאבא מנהל את הקריירה שלו משאירה אותו במיינדסט הזה.
    המעבר לפסז' היה יכול להיות פלטפורמה משמעותית עבורו באמת להיות שחקן מוביל בעצמו כמו שחשבו מי שהינדסו עבורו את הצעד הזה, אבל זה התפקשש בגדול כי זה לא מועדון רציני. הם שילמו לו(ועבורו) סכומים שהשאירו אותו בלי סיבה להתאמץ, והמערכת שם לא בנויה עם מנטליות מקצוענית.
    בגדול, הוא מעולם לא אומן ונדחף לקצה, הרוויח יותר מדי כסף בגילאים מוקדמים מאוד ובסוף עשה אקזיט כלכלי רגע לפני שיא הקריירה.
    בשנה שעברה גם האריך חוזה במקום לנסות לראות אם יש אפשרות ללכת למקום מאתגר.
    הפסד גדול לכולם.

13. alexshw Member

ההיפך המעבר לפריז סתם את הגולל על זה שהוא יתבגר וימצה את הפוטנציאל. גם מבאפה טעה שעבר לשם וכל עונה נוספת בפריז פוגעת בו.

Clichy אוהב/ת את זה.
  14. DRORIKO Member

בפה אמור לעזוב לריאל לא?

15. alexshw Member

כנראה שהוא סוף סוף יעזוב את פריז, אבל הוא עושה את זה באיחור רב, בעצם שוב הוא סנדל את עצמו במעבר לפריז.