היריבויות הגדולות בישראל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏6/12/22.

?

מהי היריבות הגדולה בכדורגל הישראלי?

הסקר סגור ‏16/12/22.
  1. מכבי תל אביב - מכבי חיפה

11 הצבעות
    30.6%
  2. מכבי תל אביב - הפועל תל אביב

19 הצבעות
    52.8%
  3. הפועל תל אביב - בית"ר ירושלים

9 הצבעות
    25.0%
  4. מכבי חיפה - הפועל חיפה

2 הצבעות
    5.6%
  5. בית"ר ירושלים - הפועל ירושלים

1 הצבעות
    2.8%
  6. הפועל באר שבע - מכבי נתניה

1 הצבעות
    2.8%
  7. בית"ר ירושלים - בני סכנין

3 הצבעות
    8.3%
  8. הפועל פתח תקווה - מכבי פתח תקווה

2 הצבעות
    5.6%
  9. מכבי תל אביב - הפועל באר שבע

1 הצבעות
    2.8%
  10. אחר

0 הצבעות
    0.0%
ניתן להצביע ליותר מאפשרות אחת.
  1. VAR Member

ב30 השנים האחרונות יש למכבי חיפה ומכבי ת"א 18 אליפויות משותפות (10 ירוקות ו8 צהובות), לכל השאר ביחד יש 12 (להפועל ת"א רק 2 מהן, ובאחת היא אפילו לא צברה הכי הרבה נקודות לאורך העונה). כמובן גם כמות האוהדים הגדולה ביותר, הכי הרבה הופעות בליגת האלופות וכו' וכו'. בערך לפי כל מדד אובייקטיבי מדובר ב2 הקבוצות הגדולות והחשובות בישראל. ואין שום צפי לשינוי בעתיד הנראה לעין אלא להיפך, הצפי הוא לגדילת הפערים בין השתיים האלה לכל השאר.

אבל אתה מוזמן להמשיך לשכנע את עצמך שהקבוצות מתל אביב תמיד היו ותמיד יהיו הכי חשובות כי כל מה שמחוץ לגבולות ת"א זה בעצם חוץ לארץ.

Roma אוהב/ת את זה.
  2. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני בספק שיש פה אוהד מכבי תל אביב אחד שהצביע למכבי תל אביב - מכבי חיפה על פני הדרבי.
    כנ"ל אוהד הפועל שהצביע להפועל - בית"ר על פני הדרבי.

ChelseaPensioner אוהב/ת את זה.
  3. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

זה לא מה שכתבתי.
    דיברתי על היריבות הגדולה ביותר בכדורגל הישראלי, והוספתי שזה הרבה כי זה ככה מרגע שהתחילו לשחק פה כדורגל. משחקים פה כדורגל מאורגן כבר כמעט מאה שנה, לא שלושים, בזמן הזה שני המועדונים התל אביבים הגדולים הם המשמעותיים ביותר הן בכדורגל והן בכדורסל.

אני לא חולק עלייך שמכבי חיפה בין שני המועדונים הגדולים פה כרגע ובעשורים האחרונים יחד עם מכבי תל אביב, זה לא הופך את היריבות בין הקבוצות לגדולה ביותר.

4. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אגב, אפשר לבחור בארבע אופציות, לא רק באחת.

5. קשר שמאלי Member

היו תקופות של דרבי תל אביבי ברמת גן עם 10-12 אלף צופים
    אני בשנות התשעים המוקדמות הייתי במשחק בין מכבי חיפה להפועל תל אביב בבלומפילד, אוהדים של מכבי תל אביב ישבו ביציע של הפועל עם חולצות צהובות וקפצו בגולים של הפועל. . בית''ר- הפועל זו יריבות הרבה יותר גדולה

6. VAR Member

זה הופך אותה ליריבות הספורטיבית הכי גדולה.

אם יריבות = שנאה אז בית"ר - סכנין, אין ספק בכלל.

מה שקרה בקום המדינה לא רלוונטי כי רוב האנשים שחיו בקום המדינה כבר לא איתנו, לפחות אלה מהם שהיו בוגרים מספיק בשביל לזכור משהו מהשנים שבהן מכבי והפועל ת"א היו שתי האימפריות הכי גדולות בכדורגל כאן.

גדל כאן דור אוהדים שיתקשה מאוד להאמין כשתספר לו שעד לפני 10 שנים ניצחון צהוב בדרבי היה בגדר פנטזיה בלבד, בדיוק כמו ניצחון של הפועל כיום.

עוד דור-שניים כאלה בלי סיבוב של 180 מעלות של הגלגל והיריבות הזו לא תעניין אף אחד יותר.

7. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא חושב שהפועל ת"א תגיע למעמד של הפועל חיפה/הפועל י-ם כמועדון שמה שיש לו להציע זה בעיקר קונטרה ליריבה העירונית הגדולה יותר.
    זה מועדון עם אוהדים, תארים והיסטוריה עשירה מכדי ליפול לחוסר רלוונטיות מוחלט.
    יגיע אליהם מתישהו איזה תואם גולדהאר והם יחזרו להיות מכביסטים אדומים כמו שהם אוהבים.

Roma אוהב/ת את זה.
  8. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

הדיון כאן הוא לא על היריבות הספורטיבית הגדולה פה, כי זה דינמי לגמרי.
    שנאה בין יהודים לערבים לא קשורה לכדורגל, והשונאים במשחקים האלה ברובם לא באים לכדורגל.

9. VAR Member

היו ימים שגם הפועל חיפה הייתה הקבוצה הבכירה בעיר. כיום אתה רואה במשחקי הבית שלה אצטדיון עם 15% תפוסה.

הדברים האלה קורים לאט, אבל הם קורים.

ובקשר לתואם גולדהאר - היו להם כבר בעלים עם כסף, לכולם הם מיררו את החיים. הרבה יותר סביר בעיניי שבסוף הם יקימו קבוצת אוהדים/שהאוהדים ישתלטו על הקבוצה הקיימת ואז נראה איך המודל שלהם עובד. ספוילר: הם לא באמת יוכלו להתחרות בגולדהארים.

בעצם אם כבר הזכירו פה כדורסל, אז זה בדיוק מה שקרה, וכיום מכבי ת"א - הפועל ירושלים מעניין הרבה יותר מהדרבי עבור כל מי שלא תושב ת"א (אם אפשר לדבר במונחים של עניין בהקשר לכדורז"ל הישראלי).
    שום דבר שקשור לספורט לא מעניין בדרבי שלכם, זו בדיוק הנקודה שאני מנסה להעביר. מה מעניין במפגש שהשאלה היחידה בו היא האם נראה 3 או 5 והאם הפועל תצליח לכבוש שער כבוד?

Roma אוהב/ת את זה.
  10. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

@VAR

כבר שנים שאני שומע איך המצב המקצועי יוביל לזה שהפועל יהפכו להפועל חיפה או הפועל פ"ת 2 מבחינת קהל. בינתיים אנחנו כבר כמה שנים רצוף קרובים ל10 אלף מנויים, שוברים שיאי קהל חוץ כל עונה ושברנו שנה שעברה את שיא המועדון של אוהדי בית למשחק ליגה (17000 בדרבי). כל זה עם נוכלים בראשות המועדון ובלי הצלחה מקצועית לספר עליה. זה די ברור שעם כל הכבוד להפועל חיפה ומועדונים כאלה, הפועל תל אביב מועדון בסטטוס אחר.

בתוך תל אביב אני חושב שהחלוקה באוהדים בינינו למכבי די שוויונית.

Raulito ו-oranfu אוהבים את זה.
  11. Raulito Madridista

מישהו אמר לי פעם שנולדתי בתקופה טובה לאהוד את הפועל תל אביב, זה קרה לפני איזה עשור-פלוס, היום אני מרחם על כל החבר'ה האדומים שלא ראו ניצחון בדרבי וגם את הדאבל רק ביוטיוב. בכל מקרה, אהדה מגיעה גם 'מתוך הבית', בזכות ההורים. בחוג כדורגל שאני עובד בו בבית ספר בתל אביב החלוקה אכן מאוד זהה ואף נוטה לצד האדום. אותם ילדים חמודים ממשיכים לבוא עם חולצות וסווצ'רטים לאימון ועם אותו חיוך ואמונה קצת תמימה שיהיה שינוי ושננצח דרבי. כמובן שגם ההנהלה הפושעת שלנו הייתה יכולה לעשות אפילו יותר מבחינת המשפחות עם מנויים במחירים טובים, להתעקש לשחק מוקדם בצהריים (מצד שני האלימות ביציע הייתה קצת מרחיקה). שכנה שלי אוהדת הפועל ת"א שרופה והילדים שלה בני 8-9 כמוה.

12. DRORIKO Member

לקלאסיקו במדריד יש גם היבט לאומי. הקטלונים נגד הממסד הספרדי. עד 1975 זאת גם היתה דיקטטורה פר אקסלנס. זאת שנאה שהיא הרבה יותר שורשית. מכבי חיפה נגד מכבי תל אביב מזכיר לי את יובנטוס נגד אינטר באיטליה. שני המועדונים הכי מעוטרים במדינה שלהם שרבים על ההגמוניה. להרבה אוהדים של חיפה יש גם את הקטע של הרגשי נחיתות מול "מדינת תל אביב". כל הקטע הזה של "אנחנו מכבי ולא אתם". זה משהו שקיים בעיקר אצל אלה שגדלו בחיפה. לאוהדים של חיפה מהמרכז זה פחות משנה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  13. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

"רגשי נחיתות".
    מי קבע שהשמות "מכבי" ו"הפועל" משויכים לקבוצות מתל אביב? זה מופיע בספר החוקים של מדינת ישראל? תפנו אותי לסעיף בפרוטוקול.
    לא מזמן צייץ כתב כדורסל, לא זוכר את שמו, על הפועל ירושלים וכתב לאוהדיה משהו בסגנון: "אוהדי הפועל, יש לכם אחלה קבוצה". כמובן שהגיבו שם גם אוהדי הפועל ת"א כי לא הגיוני שיקראו לקבוצה אחרת "הפועל" ולא יתכוונו לקבוצה שלהם... צאו מהבועה.

אם אוהדי הפועל נוף הגליל יקראו לקבוצה שלהם ההוכנבויז
    ואוהדי אחי נצרת יקראו לקבוצה שלהם א.ד (אנס דאבור) ואבירי הגליל
    ושומו שמיים, אוהדי מכבי חיפה יקראו לקבוצה שלהם מכבי, זה לא צריך להפריע לאף אחד.

נערך לאחרונה ב: ‏7/12/22
    alexshw אוהב/ת את זה.
  14. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אלה רגשי נחיתות כי את הדבר הזה שאתה טוען שעשו אוהדי הפועל תל אביב, עושים אוהדי מכבי חיפה כל הזמן. אם מישהו יקרא למכבי תל אביב "מכבי" הם מיד יתקנו.
    אתה יכול לקרוא לקבוצה שלך איך שבא לך, קח בחשבון שאם תגיד לאדם הממוצע שאתה אוהד מכבי הוא לא יחשוב שהקבוצה שאתה אוהד לובשת ירוק.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  15. VAR Member

האמת שהנתון הזה מאוד מפתיע. לרעה. 17000 באצטדיון של 29 אלף זה שיא המועדון שלכם למשחקי בית? זה פחות משיא הקהל של הפועל ב"ש (מועדון קטן יותר מהפועל ת"א לכל הדעות), ובאצטדיון קטן יותר מבלומפילד.

אין גם מה לנתח את זה, אנחנו בסך הכל אחרי עשור אחד שבו אתם אנדר אצ'יברים. רוב מוחלט של אוהדי הפועל ת"א עוד זוכר את האליפות האחרונה, את ההופעה (הנהדרת) בצ'מפיונס ליג שהגיעה מיד אחריה, וכנראה הרוב זוכרים גם את המסע בגביע אופ"א עשור קודם לכן. זה עדיין כלום זמן.

יימשך המצב הנוכחי עוד דור או שניים של אוהדים... ואז נראה מי מאיתנו צודק.