הישראליות באירופה 15/16 - עם הפנים לעונה הבאה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י alexshw, ‏26/5/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא, זה לא קשור לשם הקבוצה, זה קשור להתנהלות והכנה. תן לב"ש עוד 2-3 שנים, בסוף הם יעברו סיבוב וישברו את תקרת הזכוכית שלהם.
    הבעיה זה העובדה שאין לנו בליגה בעלים אמידים ורציניים ברוב הקבוצות, ואין לנו התנהלות תקינה של בעלים אם זה הכנה מקצועית וכל המסביב, קח את מכבי חיפה לאירופה עכשיו, הם מסוגלים לעבור סיבוב? תשכח מזה. קודם שהמקצוענות תחזור לשם ולא השכונה. הפועל ת"א היתה נראית טוב בהופעות האחרונות שלה באירופה? לא. גם שם אדון כבירי עוד טעון הוכחה. הבעיה גם זה לא באר שבע, אלא הקבוצות האחרות שהתמודדו באירופה קריית שמונה ובית"ר ירושלים...לאחת אין מגרש ואוהדים שיחפו על זה וגם הסגל הטוב שלה מהעונה שעברה נעלם בקיץ, זה שכובש לפחות וגם ההגנה תאכלס, השניה מתנהלת כמו בית זונות תחת העבריין טביב. אין לי ספק במקום אחת מהן היתה מכבי פ"ת של רב"ש זה היה נראה אחרת היא גם היחידה שבשנה ומשהו האחרונות אתה רואה שם שינוי לטובה, בכל ההתנהלות. הבעיה שפרט אליה אין שום קבוצה בארץ שמגיע לה לשחק באירופה, אחת!
    לא עכו, לא רעננה, לא הפועל חיפה, לא הפועל ת"א, לא מכבי חיפה, לא נתניה, לא כפ"ס, לא בני יהודה ולא סכנין. אפילו לא אחת!

2. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

שורה תחתונה, בואו נהמר?

תסיים כמו מכבי חיפה רק עם הפרש שערים יותר גבוה?
    0 שערים אבל עם גול ומעלה?
    נקודות אבל בלי גולים?
    נקודה מכובדת? שתיים מכובדות? ניצחון סנסציוני? שחזור קמפיין 2004/05? יותר מזה?
    טקבקו = )

3. alexshw Member

קמפיין של 2004/05 כנראה שלא, היריבות חזקות מזה של איאקס של אז, גם אפס את אפס לא.
    כנראה נקודה אחת, שתיים בתסריט אופטימי

4. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

2 זה מכובד ליריבות הללו, הלוואי שנשיג אני פסימי מאוד לגבי זה, גם לגבי נקודה אחת או גול! ולעובדה שלמכבי יש זר אחד רציני - ראיקוביץ'. אגב אני חושב שגם אם למכבי היה 5 זרים רציניים, בשל החוזק הזה של היריבות לא חושב שאפשר היה להוציא יותר מ-4 גג גג גג 5 נק'. בסופו של דבר מה שחשוב מבחינת מכבי זה לקחת אליפות ולעשות מה שאף קבוצה לא עשתה אף פעם, ולחזור חזקה יותר, עם ניסיון לליגת האלופות.

5. Hapoel_Tel_Aviv Member

אני חושב שזה יותר עניין של הגרלות מהתנהלות, הפועל של לוזון הגיעה לבתים והצליחה לנצח את חטאפה למרות שנראתה ביזיון בליגה ולא
    ניצחה עד מחזור 11.
    במקרה של בית"ר והפועל של חג'ג' זה באמת התנהלות בזיונית שמחליפים את כל הקבוצה רגע לפני אירופה ומתנהגים כאילו ההגעה לאירופה זה השיא.

ובכל זאת עדיף את הפועל וחיפה שיש להם עדיין קצת דירוג ואם יעלו לאירופאית עונה הבאה יוכלו לשמור על דירוג בסיבובים מוקדמים מאת ק"ש או בית"ר (כל עוד טביב ימשיך בגישה הזאת).

6. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

היחידות שהצליחו יחסית שהן לא הגדולות היו:
    מכבי פ"ת בעונת 05/06 שהגיעה לגביע אופ"א לבתים אחרי המשחק הסנסציוני בבלגרד ועברה לפני כן 2 סיבובים, סיימה את שלב הבתים עם 4 הפ' ב-4 מש' ושער זכות.
    בני יהודה, לא זוכר באיזה עונה בדיוק, שעברה את כל 3 הסיבובים הראשונים כולל את פאקו פריירה הפורטוגלית שרבים האמינו שתפסיד שם רק כדי להיות מודחת על ידי פ.ס.וו איינדהובן פעמיים 1:0 בפלייאוף.
    פרט לזה? נ-א-ד-ה.

ההגרלות של ב"ש היו בסדר גמור, רנק ספליט ות'ון - קונה הגרלות כאלה לכל קבוצה ישראלית, כל שנה.
    גם ההגרלות של ק"ש ובית"ר השנה היו בסדר, עם ליברץ ושארלרואה, הבעיה היתה אצל הקבוצות שלנו, הן אפילו לא היוו פקטור.
    הפועל הודחה בזמנו על ידי אסטנה, בלי לתת מאבק אפילו, אני זוכר שמכבי חיפה גם הודחה על ידי דינאמו מינסק במה שהיה בושה עבורה. מכבי הפסידה מול מאריבור, גם אכזבה עצומה, אבל לזכותה יאמר ששנה קודם לכן היא העפילה והשנה גם העפילה, אז זה היה סוג של עיכוב בדרך, זה הכל, וכך או אחרת היתה בבתים של האירופאית במידה והיתה מודחת על ידי באזל.
    וזה ככה מה שאני זוכר בשנים האחרונות ואני בטוח שאני אמצא עוד.

לירן אוהב/ת את זה.
  7. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

מוכרח לציין שכל ההתעסקות בזה אם מכבי תכבוש בליגת האלופות או לא נראה לי די מגוחך.
    הרי אנחנו הפסדנו לצורך העניין 0:1 לבאיירן בגרמניה. אז מה, היה עדיף לקבל במגרש הזה 3-4 ואז לראות שהם מורידים הילוך בחצי השני כדי אולי לכבוש? אותו כנ"ל עם יובנטוס ובורדו שספגנו ממש בדקות הסיום של המשחק.
    הפסד 1:5 הוא יותר מכובד מ 0:3? הרי קבוצה שתפרק קבוצה ישראלית תוך חצי שעה עם שלושה שערים תקבל ביקורת איך לא הגיעה מוכנה, איך התפרקה כל כך מהר וכו'. אבל עדיין, יש סבירות גבוהה שהיריבה שמנגד תוריד הילוך ואת הרגל מהדוושה.

אם השערים האלה גם מספקים נקודות, זה כבר עניין אחר.

oranfu ו-Hapoel_Tel_Aviv אוהבים את זה.
  8. Luis Suárez Member

אין הבדל מבחינת הכבוד אבל אני מעדיף להפסיד 7-1 לבאיירן(כמו שהרבה קבוצות כבר עשו בליגת האלופות) ולא לשבור שיא מאשר ההפך

9. Raulito Madridista

איך שלא תסתכלו על זה - זה הזוי וגם מביך שמכבי חיפה מודל 2009/10, בטח לא הקבוצה החלשה ביותר בתולדות ליגת האלופות - היא היחידה בכל הזמנים שסיימה עם 0 נקודות ו-0 שערים. האכזבה הגדולה הייתה במשחק הבית נגד בורדו שבאה לכאן כשהיא סיימה כבר במקום הראשון, עם הרכב שני כדי להעביר את הזמן. חיפה גם נפרדה מאלון חרזי באותו ערב אם אני לא טועה והיא הצליחה להפסיד בכל-זאת.
    לגבי מכבי - מצחיק אותי לקרוא בעיתונים שאומרים שם שהם ספגו 'סתם גולים'. אז כל הגולים של מכבי העונה הם סתם חוץ מהפצצה לחיבור של טב"ח בגביע הטוטו או הגול של נוסא איגבור שהיה אחרי מהלך כדורגל. אפשר לחשוב שהגול היקר של זהבי בבאזל לא היה כשמיכה הרים כדור מתוך ייאוש ואמר אולי יקרה נס וזהבי יכבוש. גם טב"ח אומר שקייב יותר קרובה להיאבק עם מכבי על מקום 3 מאשר על המקום הראשון עם פורטו וצ'לסי(כמובן שהתוצאות לא טובות מבחינת מכבי עד עכשיו, עושה רושם שלצ'לסי יהיה על מה לשחק בארץ). זה אולי נכון אבל עדיף שבמכבי יסתמו את הפה וידברו יותר על המגרש. ושוב, הם לא היו קרובים לכבוש בשום שלב. אחרי משחק חושך בצ'לסי והפסד 4:0 ברור שיבוא 'שיפור'. וכן, מכבי נבנתה קצת עקום בהשוואה לליגת האלופות, הזרים שלה בינוניים.

10. alexshw Member

כמי שעוקב כבר שני עשורים אחרי המפעל למכבי חיפה היה אחד הסגלים הכי עלובים בתולדות המפעל. רק שני זרים נורמליים ולא מעט שחקנים צעירים.
    שחר לא העמיד סגל ראוי למעמד וגרוע מזה זרק את הכסף לפח.

11. oranfu Member

אני בהחלט מעדיף להפסיד 1-0 ולא 7-1. הזוי שמישהו מעדיף אחרת לדעתי. אחד זה הפסד לגיטימי והשני זה תבוסה מחפירה.

לא שאני מחפש לסנגר על הקמפיין ההוא.

12. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

נקודתית כן, אבל עדיף לספוג תבוסה במשחק אחד בקמפיין ולהבקיע מאשר להיות רשומים בדפי ההיסטוריה.

13. alexshw Member

אין לי בעיה שנרשמנו בדפי ההסטוריה בשיא השלילי הזה, כאמור הבעיה שלא ניצלו את הכסף לקידום המועדון.
    יונייטד מחזיקה בשיא השלילי של הפתיחה הכי רעה בכל 127 שנות הליגה האנגלית. אז מה?

14. oranfu Member

אבל הרישום הזה כשיא שלילי זה סתם אנקדוטה. האם קמפיין שמקבלים בו תבוסות על ימין ועל שמאל ומסיימים עם הפרש שערים של 16- יותר טוב רק מכיוון שהבקיעו בו גול או שניים?
    במשחק אחד להפסיד 7-1 (נגיד) ובכל השאר להפסיד 3-0 זה עדיף על מה שחיפה עשתה? לדעתי לא. כבר היו קבוצות שהתבזו ממש ממש בליגת האלופות וקיבלו תבוסות כל משחק, אבל סיימו את הקמפיין עם שער זכות. אז מה, הם באמת פחות בדיחה? באמת עשו קמפיין פחות גרוע? לא.
    לי נראה שלקבל ככה בראש כל משחק זה התבזות גדולה יותר.

15. סמואל אטו Member

אם שחר היה משקיע בשחקנים טובים יותר(בזכות הכסף שנכנס מעצם ההעפלה), חיפה הייתה מגיעה בפעם הבאה במצב טוב יותר למוקדמות, מעפילה שוב לבתים(מקבל עוד כסף) וכנראה הייתה מבקיעה בפעם השנייה. אף אחד לא היה זוכר את הפעם שלא כבשו.
    זוכרים אותה כי בישראל מקדשים את ליגת האלופות ולא את הליגה.

מצב נושא:
הנושא נעול.