הישראליות באירופה 15/16 - עם הפנים לעונה הבאה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י alexshw, ‏26/5/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Jakur משתמשים של כבוד היכל התהילה

הפסד מביך, אין מילה אחרת. פשוט בושה, לא מבין אף פעם את הזלזול הזה בקבוצות נגרים/דייגים/ חצי מקצועניות.
    זה מעיד עלינו שלא נגיע לכלום ולא יעזור כלום.
    בן חיים רוצה אירופה? קודם שידע לעבור בנגיעה אחת מגן שרק אתמול עלה לשחק.
    אני יודע שיקח זמן להתרגל לטקטיקה (שעל פי הלחץ של אתמול שוב תשתנה) ולוקח זמן להוריד חלודה אבל בשביל זה יש משחקי אימון.
    אולי ההפסד יעיר את גולדהאר ויבהיר שחייב לעשות אענון בסגל וחייב לחזק ולא לחכות לשלב הפלייאוף.
    מצד שני אני בטוח שטביב חייך לעצמו אתמול והעלה ב25% את תג המחיר של אזולאי ודסה :)

ייא אוהב/ת את זה.
  2. alexshw Member

חיזוק של שחקן אחד בלבד הוא לא תירוץ. כל קבוצה בליגה שלנו צריכה לנצח פעמיים קבוצה כזו.

3. סמואל אטו Member

אתה סותר את עצמך.
    אם אתה לא מצפה ממכבי לעשות משהו מיוחד באירופה,אז למה רשמת את מה שרשמת?

4. קשר שמאלי Member

5. סמואל אטו Member

מה קשה להבין?
    לקחת אליפות בליגה לא מבטיח לך כלום באירופה, והעובדות נמצאות בשביל שכולם יראו. כאילו שמכבי ת״א היא הראשונה בעשרים שנים האחרונות לעשות פאדיחות באירופה. כל שאר הישראליות דרסו שם.

נ.ב.

״אתם״, ״שלכם״, אני לא מכבי, ולא אוהד של מכבי, אז תחסוך ממני בבקשה.

6. עידן444 Member

עזבו עכשיו אירופה לא אירופה.
    השאלה היא מה קורה עם הקבוצה הזו ממלטה אם היא משחקת בליגת העל.
    מודה שלא ראיתי את המשחק אתמול אבל כשאני שומע "חצי מקצוענים" אני נוטה להאמין שהפועל פ"ת ואשדוד שירדו ליגה העונה חזקות ממנה.
    אם אני צודק- הבעיה כאן היא פסיכולוגית נטו- בעיקר כשאנחנו יוצאים למשחקי חוץ(אין לי ספק שבבית גם הפעם זה יגמר לפחות כמו עם סנטה קולומה...).
    ראו את זה גם במשחק של הנבחרת באנדורה. מאוד קשה לנו, בעיקר במשחקי החוץ, גם כשהפערים ברורים לטובתנו.

7. alexshw Member

כפי שתיאר הקפטן שלה יש להם 12 שחקנים מקצוענים שמקבלים סביבות ה 30 אלף יורו בעונה והיתר חצי מקצוענים.
    התקציב שלהם 600 אלף יורו. זה הרבה מתחת לתקציב מינימום לליגת העל. אולי הם היו קבוצת אמצע טבלה בלאומית אצלינו

8. סמואל אטו Member

אין ספק בכלל שהפערים המקצועיים נוטים לטובת מכבי בפער ניכר.
    ההפסד אתמול הוא כמו שאמרת עניין פסיכולוגי בלבד. השחקנים שידרו תחושה של זלזול ושאננות כמו שקורה ברוב המשחקים כשקבוצה גדולה פוגשת קבוצה נורא קטנה. זה טבעי.
    המלטזים ניצלו את זה והשיגו ניצחון.

9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אני לא חושב שזה טבעי בבמה האירופאית. לזלזל בעכו בליגה.. לגיטימי. לזלזל בקבוצה קטנה שנמצאת בדרך שלך למפעל הכי יוקרתי ביבשת ושאף אחד משחקני הסגל פלוס מינוס לא היה שם? לא יודע עד כמה ניתן לזלזל. מכבי או כל קבוצה ישראלית לא נמצאת במצב לזלזל במשחק במסגרת הזו, לא משנה נגד מי.

10. סמואל אטו Member

האם זה נכון לעשות? כמובן שלא.
    האם זה טבעי? כן וזה קורה אצל רוב בני האדם ולא משנה מאיזו מדינה(לא משנה שאנחנו אלופים בזה).
    מספיק לקרוא את התגובות כאן או את הכתבות בתקשורת לפני המשחק כדי להבין, ואלו אותם דברים שרצו בראש של השחקנים.

11. לירן מנהל כללי מנהל כללי

האם זה טבעי? לא.
    האם זה קורה? כן, כאן בעיקר.

אני לא חושב שזה טבעי מהסיבה שכתבתי, לא יכול להיות שמישהו יזלזל במשהו שהוא כל כך רוצה וצריך, לא יכול להיות שמישהו יזלזל במטרה העיקרית או השנייה העיקרית שלו.
    התקשורת יכולה לזלזל, אין סיכוי שהשחקנים זילזלו במשחק שהמועדון מציב ככל כך חשוב וקריטי.
    הזלזול זה תירוץ נחמד עבור אותם שחקנים. הם פשוט היו גרועים, לא ניצלו מצבים. טענות לשיטה ובלה בלה בלה. להגיד זלזול במסגרת כזו.. זה רק תירוץ לא משכנע.

12. עידן444 Member

האמת שלא התכוונתי לבעיה פסיכולוגית דווקא מההיבט של זלזול למרות שברור לי כמו שברור לאריאל ואני בטוח שגם לך לירן שלמשחק מול קבוצה כזו לא באים באותה תשוקה שלדרבי. אחד יקרא לזה זלזול, אחר יקרה לזה רמת מוטיבציה נמוכה. לא משנה. אבל זה משהו שקיים.

אני התכוונתי דווקא לסוג של מחסום פסיכולוגי, בעיקר במשחקי חוץ- חוסר היכולת לממש את הפערים ולעשות את זה קל.

משהו בסגנון שאם המשחק מול הקבוצה הזו היה בסתם משחק אימון יתכן מאוד שמכבי ת"א היתה נותנת להם 3 במחצית הראשונה עם ההרכב הראשון ועוד 3 במחצית השניה אחרי שכל ההרכב התחלף ובמשחק רשמי באים והעסק לא דופק.

13. Civil Anti Madridista

אתה סתם מקטין ראש עכשיו. איפה כתבתי שאני לא מצפה ממכבי לעשות משהו מיוחד באירופה?
    כתבתי בבירור וחזרתי על זה בכל תגובה שלי בדיון - כל עוד ההגרלה סבירה וראלית אין מקום לתירוצים.
    אתה כרגיל ניפחת את הביקורת כאילו הצפייה ממכבי היא להעפיל בקביעות לבתים ולהתחרות על ראשות הבית.

14. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אני מבין מה אתם אומרים אבל אני לא מצליח להבין או להסכים עם זה.
    אני חושב שמשחק בדרך לליגת האלופות אמור לרתק ולעניין הרבה יותר מדרבי.

15. סמואל אטו Member

זה באמת לא משנה איזה מפעל ועל מה אתה משחק. השחקנים הגיעו עם המנטליות הלא נכונה למשחק הזה, לפחות במחצית השנייה.
    אתה יכול להגיד מה שאתה רוצה, זו עובדה. אלא אם כן אתה באמת מאמין שזו היכולת של השחקנים של מכבי ואז הדיון הזה כבר שונה לחלוטין.

מצב נושא:
הנושא נעול.