הישראליות באירופה 15/16 - עם הפנים לעונה הבאה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י alexshw, ‏26/5/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. ייא Member

למרות המנטאליות הדפוקה של בש יש לי הרגשה שמחר זה 3-0/3-1 להם. בכר זה שובר שוויון. אני גם מגיע לטדי עם חבר למזרחי.

2. zahipan Member

תודה.
    התקציב שלנו אבל לא עלה ל-50-55 מיליון?

3. zahipan Member

אין לנו מנטליות דפוקה, על כל הפסד באירופה אני יכול לתת לך סיבה מוצדקת למה הפסדנו (1. ברצלונה זאת ברצלונה. 2. אלי להב הרס את הקבוצה. 3. המלחמה הארורה).

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  4. Raulito Madridista

את מי זה מעניין מה היה קורה אם ערן זהבי היה משחק אתמול? נכון, הוא היה יכול לכבוש שלושער, נו, אז מה? מכבי שיחקה נגד קבוצה שהיא צריכה לנצח גם עם קבוצת הנוער שלה. אף-אחד לא אומר שהיא לא תעבור בגומלין דרך אגב. הנתונים לגבי ורמוט מאוד מאכזבים, גם בהפועל הוא היה פחות טוב באחד על אחד. אתמול זה באמת היה 'זמן ורמוט' אבל הוא יפצה ביום אחר. וקראתי כאן בחלק מהתגובות נימה מזלזלת על ורמוט ויצחקי. הם לא חיזוק לליגת האלופות מן הסתם. אבל לקטול אותם על משחק וחצי? אני בעיקר לא מבין את הקשקושים האלה סביב ורמוט. זה שהוא נמנע ממאבקים פיזים והוא די 'סיסי' במשחק שלו לא אומר שהוא שחקן שנפצע כל הזמן, עונה אחת לא משקפת.

אני לא מבין אגב איך אנשים מעיזים לדבר על הגרלה ספציפית אחרי המשחק אתמול. וכן, אם מכבי תפגוש יריבה שפחות או יותר ברמה שלה היא כן צריכה לעשות את קפיצת המדרגה, זה חייב להגיע מתישהו, לא? הפועל התחילה את המסורת נגד צ'לסי.

לגבי באר-שבע - מדברים על כמות יפה מאוד שתגיע לטדי, מאחל להם הרבה בהצלחה. הטירוף בהחלט מרוגש. בינתיים מה שנזכור מהם באירופה - הופעת הבכורה של לואיס פיגו במפעלים האירופיים הייתה נגד באר-שבע וגם העשירייה נגד רודה.

עומר אוהב/ת את זה.
  5. EuropeGuy Member

ורמוט זה באמת סיפור מעניין של שחקן שמבחינת כישרון הוא מהטובים שהיו לנו בהיסטוריה, אבל יש לו נטייה מתסכלת להיעלם מחלק גדול של המשחק עוד מהתקופות הטובות שלו בהפועל. אתמול למשל היו איזה שני רגעים שהוא ניסה ליזום ואפילו באחד הפעמים ממש לקח את הכדור מבן הרוש (נדמה לי) כדי לבנות התקפה, אהבתי את האסרטיביות הזו, אבל זה קורה מעט מעט מדי. הרי זה ידוע שכשהכדור אצלו כמעט תמיד יקרו דברים טובים, מה מונע ממנו לעשות את הפעולות האלה 10-15 פעמים במשחק ולא רק פעם פעמיים, נבצר ממני.

6. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

דיברו בתחילת הקיץ שהתקציב יעלה ל45 מיליון שקל.
    בגלל ההחתמה של סהר, יש הרגשה שאולי התקציב גבוה מזה, אבל קשה לדעת.
    מניח שכאשר הקיץ יסתיים אלונה תגיד בדיוק מה התקציב כפי שעשתה בסוף הקיץ שעבר.
    אסור לשכוח שיש לנו מקום של זר נוסף, ואם נצליח לעבור את תון ואולי גם את הסיבוב לאחר מכן (אם נעבור את תון נהיה מדורגים), יש כוונה להביא זר בהרבה מאוד כסף, מה שיעלה עוד את התקציב, ככה שכרגע קשה לדעת מה בדיוק התקציב למרות שאין ספק שהוא לפחות 45 מיליון שקל.

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10462452_926617364030402_671619958124673841_n.Xxx?oh=b1de059cbed03c8dfa065f22584e1d80&oe=561F9167&__gda__=1448582702_e63f781292a9d9c15c5e0ee9ca274255

7. Raulito Madridista

ורמוט שחקן מוכשר ללא ספק אבל יש לו את החסרונות שלו כמו הסיומת מול השער או התנועה לעומק. שילוב שלו ושל ערן זהבי למשל היה יכול להצמיח מפלצת כדורגל. אולי יוסי בניון של מכבי חיפה-טייק1. את המשפט שכתבת עליו אפשר לומר על כל-כך הרבה שחקנים ולא רק בכדורגל הישראלי, הביצה המקומית שלנו, אלא בחו"ל - נניח מסוט אוזיל. גם בוזגלו נעלם לפעמים לדוגמא. מוטי איווניר אמר את זה על טב"ח במשחק נגד קפריסין בפתיחת הקמפיין. במכבי ורמוט לא יהיה השחקן שכל העיניים אליו, אנשים שוכחים שבדאבל היה את שכטר שהוריד ממנו המון נטל - וזה יהיה לטובתו. עיסקה כזו נשפוט בעוד שנה ולא אחרי חצי עונה בה הוא בקושי משחק וסובל מפציעות. בהשוואה לעבר האחד על אחד שלו הרבה פחות טוב אבל הכל יחסי. לי הרבה יותר הפריע בעבר שהוא לא תרם מספרים, ובזה הוא השתפר.

8. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה ללא ספק סיבוב המוקדמות השני ההזוי בתולדות מוקדמות ליגת האלופות שימו לב לתוצאות:

מכבי ת"א מפסידה במלטה 2:1
    אפואל ניקוסיה 0:0 בבית עם אלופת מקדוניה
    מאלמו 0:0 בבית עם אלופת ליטא
    מידטיילנד האלופה הדנית מגרדת 0:1 מאלופת גיברלטר בבית
    פרטיזן בלגרד מגרדת 5 דקות לסיום 0:1 מאלופת גיאורגיה בבית
    לודוגורץ מפסידה בבית 1:0 לאלופת מולדובה שאינה שריף טיראספול
    באטה בוריסוב מנצחת רק 1:2 את אלופת אירלנד דנדאלק.
    מאריבור הזכורה לנו מנצחת את אסטנה הגם זכורה לנו, 0:1 קטן בבית בזכות שער של מרקו שולר.
    וממש עכשיו דקה 85 בזאגרב, דינאמו זאגרב ב-1:1 מול פולה אש אלופת לוקסמבורג.

מטורף שיש קבוצות במצב יותר גרוע משל מכבי כבר עכשיו...ועדיין מכבי תקבל בהגרלה את באזל, זלצבורג או סלטיק, בדוק.

Nave אוהב/ת את זה.
  9. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://gibfootballtalk.com/wp-content/uploads/2015/06/uefa-europa-league.Xxx

http://4.bp.blogspot.com/-FiVtoNjF6Pg/VLWCVpoIFyI/AAAAAAAAbTE/DWUF_WIx4Is/s1600/Hapoel%2BBe'er%2BSheva%2BFC.Xxx הפועל באר שבע - ת'ון http://3.bp.blogspot.com/-rBfIBRyOOac/VNnIvw6wBnI/AAAAAAAAm6g/sy7ExCfxl1s/s1600/FC%2BThun.Xxx

מוקדמות הליגה האירופאית, סיבוב שני, משחק 1
    תאריך: 16.7.15, יום חמישי
    שעה: 20:00
    אצטדיון: 'טדי', ירושלים.
    שופט: בארט ורטנטן (בלגיה).
    שידור: ספורט 2.

18 שנים חיכו בהפועל ב"ש למשחק אירופאי על אדמת ארץ הקודש. אז אמנם ב-2004 ב"ש אירחה כאן במסגרת האינטרטוטו ובקיץ שעבר בשל מבצע 'צוק איתן' נדדו בב"ש לניכר ולא זכו לארח בארץ את היריבה הקרואטית אבל מחר זה יהיה הדבר האמיתי(כמעט) כי ב"ש תארח בטדי ולא באצטדיון טרנר שעדיין לא מוכן או בוסרמיל המיושן שיצא מתקן. למרות זאת הבאר-שבעים צפויים לקבל אווירה ביתית ביותר בבירה, לפחות 13 אלף אוהדים אדומים יעלו לירושלים כדי ללוות את הקבוצה שלהם במשחק רשמי ראשון לעונת 15/16. עד כה עבור הפועל ב"ש עבר קיץ מרתק, כמעט כרגיל בשנים אחרונות. על הקווים ברק בכר המוכשר החליף את אלישע לוי שסיים 3 עונות מוצלחות חלקן יותר וחלקן פחות ובגזרת הרכש אלונה ואלי ברקת המשיכו לפתוח את הכיס והנחיתו בבירת הנגב את בן שהר, שיר צדק, טוני וואקמה, מהראן ראדי, דודו גורש ומתן אוחיון, רכש נוצץ ללא ספק בקנה מידה ישראלי שמבטיח המון לא רק לקראת צמד המשחקים מול השוייצרים אלא גם לעונה הקרובה בליגה.
    מי שלא יעמדו לרשותו של ברק בכר מחר הם שלומי ארבייטמן ורועי גורדנה הפצועים, גם בן שהר וטוני וואקמה לא נמצאים בכושר משחק מלא וצפויים לפתוח על הספסל מי שכן יערכו הופעת בכורה בהרכב עם גורש, צדק וראדי שיעלו ב-11 של בכר.

בצד השוייצרי השם המוכר ביותר לאוהד הישראלי ובטח לאוהדי הפועל ב"ש הוא לוטם ז'ינו שגדל בב"ש ושיחק שם עד לפני שנתיים אז עבר לת'ון שבמדיה עדיין לא זכה לערוך הופעה רשמית בעקבות פציעה קשה שעבר הקשר מעט לאחר החתימה במועדון השוייצרי, ז'ינו צפוי להיכלל בסגל מחר ועשוי לערוך הופעת בכורה דווקא מול קבוצת נעוריו. מלבד ז'ינו אין בסגל של ת'ון שחקנים יותר מדי מוכרים והמועדון עצמו נחשב למועדון קטן בשוייץ שלא זכה עדיין בשום תואר ובעונה שעברה סיים במקום הרביעי והמפתיע, מאמנה של ת'ון בעונה שעברה אורס פישר קודם ומונה למאמנה של באזל במקומו של מיודענו פאולו סוסה ואת מקומו על הקווים תפס צ'יריקאו ספורצה ששיחק בעבר בבאיירן ואינטר. למרות שבזירה המקומית אין לת'ון הישגים היא הצליחה להעפיל בעבר(05/06) לשלב הבתים של ליגת האלופות והתמודדה מול ארסנל ואייאקס בשלב הבתים וסיימה במקום השלישי, לפני שנתיים הצליחה להעפיל לשלב הבתים בליגה האירופאית אך לא הצליחה לעלות לשלב הבא מבית שכלל את דינאמו קייב, ראפיד וינה וגנק.

הרכבים משוערים:
    הפועל ב"ש: דודו גורש - וויליאם סוארס, שיר צדק, בן ביטון, אופיר דוידזאדה - אובידיו הובאן, ג'ון אוגו, מהראן ראדי, מאור בוזגלו, מאור מליקסון - אליניב ברדה.
    ת'ון: גיום פבר - ניקולאס שינדלהולץ, מרקו בורקי, אנדראס ויטוור, אנריקו סקירנצי - דניס הדיגר, מיכאל זיגפריד, נלסון פריירה, מרקו רוחאס, ג'אנלוקה פרונטינו - רומן בוס.

http://msc.wcdn.co.il/w/w-300/1857339-18.Xxx
    מבחן ראשון בג'וב החדש. ברק בכר

http://1.bp.blogspot.com/-EKes_mhqoDs/VNWHHRxFuhI/AAAAAAAAkbo/4RDXQ2Lioq4/s1600/Royal%2BCharleroi%2BSporting%2BClub.Xxx שרלרואה - בית"ר ירושלים http://4.bp.blogspot.com/-O8Hy9sKodRA/VaGFG5Edi_I/AAAAAAAAsPY/0AVTIRN5pM4/s1600/Beitar%2BJerusalem%2BFC.Xxx

מוקדמות הליגה האירופאית, סיבוב שני, משחק 1
    תאריך: 16.7.15, יום חמישי
    שעה: 20:30
    אצטדיון: 'מאמבורג', שרלרואה.
    שופט: לי פרברט (אנגליה).
    שידור: ספורט 5.

לעומת הבאר-שבעים בית"ר ירושלים נמצאת כבר "עמוק" בעונה החדשה. הירושלמים פתחו את עונת 15/16 לפני שבועיים בקזחסטן וצלחו את המשוכה הראשונה לאחר מאמץ גדול וכעת התפנו למפגש מול יריבה איכותית יותר מליגה חזקה יותר, שרלרואה הבלגית. הקבוצה של אלי טביב התחזקה תוך כדי תנועה ובין המשחקים מול הקזחים היא החתימה לא פחות מארבעה שחקנים חדשים, שניים מהם יהיו בסגל למשחק מחר כאשר מוראר ומשען יוכלו לשחק רק בסיבוב הבא אם בית"ר תפתיע ותעפיל אליו. בית"ר מגיעה לבלגיה בדיוק כמו שהגיעה לקזחסטן, במטרה להעביר את ההכרעה לטדי כאשר תיקו יתקבל בברכה והפסד מינימלי גם לא יחשב לאכזבה גדולה. דראפיץ' צפוי לעלות עם אותו הרכב שפתח בטדי נגד אורדבסי כאשר ההתלבטות היחידה היא בין דני פרדה לפאבלו דה-לוקאס במרכז הקישור, ההערכות הן שדראפיץ' יעדיף בסופו של דבר את האיכויות של הספרדי ויעלה איתו ב-11. על הספסל של בית"ר יפתח ניסו קפילוטו שחזר לבית"ר לאחר שנה אחת בשוייץ, גם שלומי אזולאי שמחלים מפציעה עשוי להתלבש ולשבת על ספסל המחליפים. למרות שהיא מגיעה כאנדרדוג מוחלט למשחק מחר את אוהדי בית"ר זה לא מעניין יותר מדי ובין 800 ל-1,000 אוהדים ילוו את הקבוצה מחר בשרלרואה כאשר התקווה היא לחזור עם תוצאה טובה, משהו די נדיר שמדובר על משחקי חוץ של בית"ר באירופה.

הבלגים בדומה לת'ון הם מועדון קטן ללא הצלחות ותארים בזירה המקומית, בנוסף לכך שרלרואה מאוד חסרת ניסיון במסגרות האירופאיות וההופעה האחרונה שלה בגביע אופ"א הייתה אי שם לפני 21 שנה בתחילת שנות ה-90' אם לא כוללים הופעות באינטרטוטו שם אגב נפגשו כבר הקבוצות בטדי בשנת 95 והבלגים ניצחו 0-1 כאשר אישטבן פישונט לימים אגדה בית"ר שהעז לערוק להפועל משחק בשורותיהם. בקיץ הנוכחי שרלרואה איבדה את החלוץ המצטיין שלה קאליפה קוליבאלי שעבר לאלופה גנט ממנה הגיע(יותר נכון חזר) החלוץ דוד פולה, בנוסף אליו הצטרף ל'זברות' גם המגן בנג'מין בולנז'ה שהגיע מלאנס. כוכב שרלרואה נסקנס קבאנו שהיו שמועות על כך שלא ישחק עקב מעבר לאחת הגדולות בבלגיה נשאר לפחות לסיבוב הנוכחי ויפתח מחר בהרכב, הגנת בית"ר כבר בכוננות.

הרכבים משוערים:
    שרלרואה: ניקולא פנטו - חאבי מארטוס, סבסטיאן דוואסט, סטרגוס מארינוס, פרנסיס אנגנגה - דמיאן מארק, אנס סגליק, קלמן טנמון, דימורסי אנדונגלה, נסקנס קבאנו - דוד פולה.
    בית"ר: בוריס קליימן - טל כחילה, דניאל אסקלינג, אלי דסה, דושאן מאטוביץ' - קלאודמיר פריירה, לירוי צעירי, פאבלו דה לוקאס, עומר אצילי, עומר נחמני - דובב גבאי.

http://msport1.maariv.co.il/sites/default/files/styles/big/public/as.Xxx
    הוא ובית"ר מסוגלים להפתיע? אצילי

Nave אוהב/ת את זה.
  10. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

11. Turgi Guest

איך אני אוהב את ערבי חמישי האלה.
    בהצלחה לכולם.

12. Raulito Madridista

מתרגש יחד עם באר-שבע לקראת העומד לבוא, אני די סומך על ברק בכר. בתקשורת כבר דיברו מספיק עד כמה המשחק מרגש עבור לוטם זינו אבל אנחנו נתרכז בצד שלנו. ההרכב של ברק בכר נכון, מתגבר את מרכז השדה כמו שצריך. חלוקת העבודה תהיה מעניינת, האם ראדי יהיה הקשר הקדמי ביותר מבין השלושה או הובאן. יש אופציות על הספסל במידה ומשהו משתבש. בהרכב של באר-שבע יש שני שחקני שדה חדשים ואחד מהם הוא בלם ככה שאולי זה טוב שהמשחק הראשון נערך בארץ. כמובן שמאור בוזגלו שחקן המפתח מבחינה התקפית אבל מליקסון שמקבל קרדיט כרגע על חשבון נאווקמה יהיה חייב להוריד ממנו נטל. אני חושב שברדה לא טוב כ-'9'.

לגבי בית"ר - הקישור מאוד מרתק, בעיקר דה-לוקאס, יש הרבה מהירות ואנרגיות. השאלה אם בית"ר במשחק חוץ תצליח לכבוש, האם הרגל המסיימת של דובב גבאי למשל היא מספיק טובה. קליימן יצטרך להפגין משחק טוב בין הקורות. כמות יפה של הבית"רים מלווה את הקבוצה שלהם למשחק. עכשיו בית"ר באמת מתחילה באירופה, הסיבוב הקודם היה חימום.

13. לירן מנהל כללי מנהל כללי

טוב, הרוב כבר נאמר. מדובר מקבוצה שויצרית שעדיפה עלינו, שמגיעה ממקום חזק יותר, אבל הפערים הם לא אסטרונומיים ואנחנו חייבים להיות בתמונה עד הסוף ובהחלט יכולים לעבור שלב.
    מה שבאמת חשוב זה לשמור על שער נקי, או לא לסיים בתיקו עם שערים- אני מניח, לפחות לפי התבטאויותיו של ספורצה, שת'ון תשחק התקפי, אני לא מכיר את האיכות שלהם, אבל זה יכול להיות טוב לנו, אין לי ספק שנגד קבוצה שתסגור יהיה לנו קשה הרבה יותר. התוספת של ראדי היא מאוד משמעותית, הוא שחקן מנוסה, חכם, עם יכולות נהדרות להשפיע על ההתקפה, לידו יש את הובאן שהוכיח שיש לו המון מה לתרום בהתקפה בזכות יכולות וחוכמת משחק פנטסטית.
    יהיה מרגש, אני מחכה לזה בדיוק כמו גמר גביע, אני מקווה שהשחקנים יתייחסו לזה גם כן באותה מידה ושזה יסתיים הפוך לגמרי מהגמר גביע האחרון שחווינו.
    השאיפה היא להוציא תוצאה טובה שתשאיר את ההכרעה למשחק השני.

בהתקפה נצטרך לקוות לטוב, כי שלישייה של בוזגלו-מליקסון-ברדה לא מבשרת לי טובות. בוזגלו לבד , מליקסון עד שיוכיח אחרת הוא על תקן אוויר, וברדה זה מצבי רוח יותר מדי קיצוניים. או שהוא נבלע, מה שלרוב קורה, הוא שהוא נותן הופעה של כוכב.. נקווה לטוב.

14. EO11 בפה אליל היכל התהילה

בית״ר מגיעה כאנדרדוג, אנחנו נראה המון מלחמה ולב. הכל יכול לקרות, אני אופטימי.

בהצלחה לבאר שבעים.

15. לירן מנהל כללי מנהל כללי

בנוגע לבית"ר, אמן ותנצח או לפחות תעביר את ההכרעה לטדי.

הכדורגל הישראלי צריך עוד ימי חמישי כאלה ושיהיו מוצלחים בסוף, הכדורגל הישראלי צריך את ימי חמישי האלה עם 2 קבוצות מרגשות עם קהל כזה. שרלרואה עדיפה, אבל ממה שקראתי וראיתי, בהחלט משימה אפשרית לבית"ר, הכל שאלה של איך השחקנים יתמודדו עם עלייה דראסטית ברמה של הקבוצה היריבה.

מצב נושא:
הנושא נעול.