הישראליות באירופה 17/18: מכבי וב"ש סיימו את דרכן באירופה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י alexshw, ‏26/5/17.

1. אצטדיון למכבי Member

מסתכלים על התמונה הכללית, לא על משחק אחד.
    אני מסתכל גם על הנאבקות על הירידה בשנה שעברה, לעומת שנים קודם לכן.
    השוואה יבשה בין כפ"ס לנתניה למשל.

2. DRORIKO Member

גובה התקציב הוא בסך הכל נתון מתמטי,לא תמיד הוא מעיד על משהו. להבדיל ממכבי לב״ש יש סגל חזק שרץ כבר כמה שנים, במכבי עסוקים כרגע בלבנות הכל מחדש, ואני בספק אם תהיה פגיעה בזרים ברמה של להפוך את היוצרות. לזה כמובן תוסיף מאמן שהוא סימן שאלה ענק, ושלדעתי גם הכריחו אותו לרדת לקוים. ב״ש פייבוריטית מוחלטת לקחת אליפות, תסובב את זה איך שתסובב את זה, כרגע הפער בינה לבין הליגה מזכיר את חיפה של רוני לוי ואת מכבי של הטרבל(ב״ש יותר טובה משתיהן אגב)

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

כרגע הפער בינינו למכבי תל אביב הוא עצום ורשמתי את זה כמה פעמים העונה, אבל כרגע זה לא רלוונטי כי מכבי תל אביב לא השלימה את בניית הסגל שלה.אנחנו אלופים שנתיים והמטרה היא לקחת את זה בשלישית, אבל כסף זה מדד משפיע ואין שום סרט לקבוע כישלון או הצלחה בלי לדעת מה יקרה בדרך.

קח תסריט- אנחנו נותנים עונה גדולה מסיימים עם 81 נקודות, מכבי תל אביב גם ומסיימת עם 83, כישלון? ממש לא, אתה מעכשיו מחליט שמכבי תל אביב תהיה אוויר ושזו ליגה של סוס אחד? זכותך להמר על זה, אני לא חושב שאפשר לבטל אפשרות שמכבי תל אביב תיתן עונה גדולה, בלי קשר לבאר שבע.

Sent from my ASUS_T00J using Tapatalk

4. DRORIKO Member

בוא נגיד שאני מאד מאד מאד אהיה מופתע אם מכבי תעשה 83 נקודות

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  5. סיונרה Member

עושה רושם ששום דבר שלא תואם את התזה שלך הוא לא מדד.
    בשורה התחתונה, הקבוצה האחרונה שהעפילה לליגת האלופות עשתה את זה עם פוקסים של החיים במוקדמות ובלי לעבור את החצי בשלב לאחר מכן. אם זאת ההתקדמות אחרי שמכבי ת"א, הפועל ת"א ומכבי חיפה נתנו הופעות מכובדות מאוד כמה שנים מוקדם יותר, תקופת הזמן בה הכדורגל היה לפי מילותיך "עלוב", אז מפחיד לדעת איך הייתה נראית הדרדרות.
    אם אתה רוצה להשוות בין 2 קבוצות מסויימות, אז איך זה בדיוק התמונה הכללית?
    הקבוצה לא פורקה הקיץ.
    הוכחה לטענה היא לא רק מה שמתאים לדעתך אלא כל התמונה. בני יהודה נתנה אחלה פייט מול זניט, זה מעיד יותר מהתבוסה שבית"ר קיבלה?

Sir Alex Ferguson ו-עידן444 אוהבים את זה.
  6. Drama2 הסמל מעל הכל

הגרלה קלה לב"ש, מאריבור קבוצה חלשה מאוד. סיבוב קודם הציגו יכולת חלשה, אשתקד הציגו יכולת בינונית מינוס. בקיצור, הזדמנות טובה להחזיר כספים.

סיונרה אוהב/ת את זה.
  7. EO11 בפה אליל היכל התהילה

בית"ר לא הודחה בגלל השחקנים שלה. אמנם קצת מוזר להגיד את זה לאחר שהודחה אחריי שני סיבובים בלבד, אבל הקמפיין המצוין של בני יהודה המחיש את חשיבות המאמן לקבוצה ועד כמה אישיות איכותית על הקווים יכולה לשפר את היכולת של כולם, ואני לא רוצה להיכנס לויכוח האם אבוקסיס מתאים לקבוצה גדולה או לא. בני יהודה, עם סגל שלדעתי אין אחד פה שיגיד שהוא יותר טוב משל בית"ר, עברה קבוצה לא פראיירית כמו טרנצ'ין (לא פראיירית במונחים של בני יהודה) ועמדה בכבוד מול זניט, שאם הייתה פוגשת את בית"ר, יש מצב שהייתה עוברת את העשירייה של רודה מול ב"ש. האשם העיקרי בהדחה הוא שרון מימר והוא יודע את זה כמו כולם.

בקשר לדיון על הזרים, לא אכנס לזה. כל צד מתבצר בעמדתו מבלי להתייחס לטיעוניו של השני וזה נגמר ב"מכבי תמיד מביאים זרים חרא" ו"כל זר טוב שמגיע לכאן זה פוקס".

orimor2212 אוהב/ת את זה.
  8. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אתה יודע שאני מצדד בהגדלת המכסה, אבל מה שאתה כותב כאן מזלזל באינטליגנציה של מי שקורא.
    הקישור הזה, אחרי עונה אחת של מהלך שהוא אפילו לא הגדלה רצינית, פשוט לא רציני.

הסיטואציה הזו נוצרה כי באר שבע נפלה על הגרלה מזליקית לגמרי, מול קבוצה שלא אמורה להיות מדורגת, וכי מכבי צברה לעצמה דירוג בזכות תוצאות טובות בשנים האחרונות, אז היריבות האפשריות מלכתחילה פחות מאיימות, פרט לכמה ספציפיות, שלא מופרך לא להיתקל בהן.

הדוגמה עם בני יהודה מגוחכת, זה לא שהם ברמה שמדגדגת את זניט. באו נחושים ומסודרים תחת מאמן טוב מול יריבה שאננה, במשחק נתון זה יכול להוביל לניצחון.

Captain Canada אוהב/ת את זה.
  9. Telkiyski Member

באר שבע נפלה על הגרלה מזליקית? הונבד בסיבוב השני ואחרי זה לודוגורץ זה מזליקי?

DRORIKO ו-yakar אוהבים את זה.
  10. EO11 בפה אליל היכל התהילה

הוא דיבר על ההגרלה הספציפית הזו. בכללי ב"ש לא נהנית יותר מדי בהגרלות, למרות שאם מסתכלים על היכולת שלהם כאנדרוג אל מול היכולת כפייבוריטים או כקבוצה שווה, אולי היה עדיף אפועל מאשר מאריבור.

11. Drama2 הסמל מעל הכל

אפואל יותר טובים ממאריבור לפי דעתי.

12. Telkiyski Member

בכל מקרה חשוב לזכור שבאר שבע עברה שני סיבובים עם 4 זרים בלבד.
    גם נגד הונבד וגם מול לודוגורץ.

13. Drama2 הסמל מעל הכל

פאן בוי אמיתי

קשר ימני אוהב/ת את זה.
  14. EO11 בפה אליל היכל התהילה

גם לדעתי, בכללי הקפריסאים אנדרייטד ואם ב"ש הייתה מקבלת אותם זו הגרלה יחסית קשה, אבל אם אני מסתכל על הקמפיינים האירופאים של ב"ש בשנים האחרונות, היה להם הרבה יותר קשה לבוא כפייבוריטים או כשווים מאשר כאנדרדוג. הודחו מול ספליט ות'ון, בעונה שעברה התקשו מאוד מול שריף אבל מנגד הצליחו בגדול מול אולימפיאקוס שהייתה פייבוריטית ברורה וגם מול סלטיק ובשיקטאש עמדו בכבוד, שלא לדבר על אינטר וסאות'המפטון. בקשר לספרטה, אני לא חושב שזה משחק יותר קל מהשמות שרשמתי קודם, אבל אני די בטוח שבב"ש ראו את ספרטה כקבוצה שיותר שווה להם מאינטר והאנגלים. יכול להיות שזה סתם ואין באמת דברים בגו, אבל זה מפגש מאוד מעניין ואני לא רואה פה פייבוריטית ברורה.

Drama2 אוהב/ת את זה.
  15. Raulito Madridista

הגרלה מצוינת לשתי הישראליות, באר-שבע לא יכלה לבקש משהו טוב יותר. גם קבוצה סבירה לכל הדעות(לא חושב שהייתה עוברת שוב את אולימפיאקוס וסלטיק גם קשה) וגם המשחק הראשון בטרנר וזה יתרון בשלב הזה לדעתי. אני זוכר את הפועל מנצחת 3-1 את זלצבורג בחוץ עם שכטר שהוציא את הכיפה מהגרב ובארץ שיחקנו קטסטרופה, פיגרנו 1-0 והייתה תחושה לא טובה. מכבי האנמית מסוגלת לעבור בזכות ההגרלה.