הישראליות באירופה 17/18: מכבי וב"ש סיימו את דרכן באירופה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י alexshw, ‏26/5/17.

1. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

לא הבנתי, ניצחון באירופית וניצחון בצ'מפיונס שווה ערך לאותו הניקוד?
    איך משמעות לסוג המפעל?

2. גלץ Member

אני חושב שניצחון באלופות ובאירופאית זה אותו הניקוד (חצי נקודה לניצחון ורבע נקודה לתיקו)
    אבל עליה לאלופות זה יותר ניקוד מעליה לאירופאית.

אבל בגדול אני לא בטוח וגם מצטרף לשאלה.

3. גלץ Member

לצערי גם מכבי ובאר שבע לדעתי פחות טובות משנה שעברה(במיוחד מכבי) וקשה לי להאמין שהשנה הן ינצחו קבוצות כמו אינטר ואלקמאר.

ובמידה שבאר שבע תעלה לאלופות בכלל אין מה לדבר על נקודות

ייא אוהב/ת את זה.
  4. yakar Member

מוקדם מאוד לקבוע ששתי הקבוצות נחלשו.

לב"ש יש שני זרים יקרים מאוד, שעוד לא שיחקו.
    למכבי יש מקום לעוד לא מעט זרים (והרבה כסף)

5. Melikson24 Member

תנוחו. חסרים לנו בערך 7-8 שחקנים שיכולים להיות חלק משמעותי העונה. גם בגלל פציעות וגם בגלל חוסר ניסיון של חלקם.
    באר שבע של יולי לא תהיה של אוקטובר. כך גם היה בעונה שעברה, למי ששכח.
    אני חושב שהתחזקנו בצורה יוצאת דופן וזה יתבטא בהמשך העונה.

לגבי מאריבור, הגרלה קשוחה. אומנם לא מדובר בקבוצה נוצצת אבל הם רעבים בדיוק כמונו לבתים באלופות והולכים להיות האנדרדוג, לפחות בטרנר, שזה לא פשוט מכל הבחינות עבורנו.
    טרנר יהיה הר געש פסיכי במשחק הראשון. צריך לתת להם כאן מכה כמו שעשינו ללודוגורץ והפעם להיערך יותר טוב לגומלין.

6. Sarek Member

אתה אכן צודק, אין הבדל בניקוד לניצחונות (0.500 נקודות) ולתיקו (0.250 נקודות) בשלב הבתים של ליגת האלופות והליגה האירופית.

ההבדל הוא רק בנקודות הבונוס - בליגת האלופות מקבלים בונוס של 4 נקודות על עלייה לשלב הבתים, 5 נקודות על עלייה לשמינית הגמר ועוד נקודה על מעבר לכל שלב בהמשך (חלקי מספר הקבוצות המשתתפות כמובן) - כלומר, ניתן לצבור עד 12 נקודות בונוס, ללא קשר להישגי הקבוצות. בליגה האירופית מקבלים נקודת בונוס בודדת על העפלה לרבע הגמר, חצי הגמר והגמר - כלומר, ניתן לצבור עד 3 נקודות בונוס בלבד.

7. Love Is Red Member

כל המדורגות בצ'מפיונס שיש להן דירוג גבוה משל מכבי תל אביב.
    לצורך העניין מאריבור לא יהיו מדורגים מעל מכבי תל אביב אבל אולימפיאקוס, סלטיק וקופנהאגן צריכות לעלות בשביל שמכבי תהיה מדורגת בדרג השני, וכמובן שניקוסיה שיש להם גם יותר נקודות דירוג.

8. Love Is Red Member

7-8 שחקנים?
    מאיפה הקרצת את המספר הזה?
    חסרים לנו 5 שחקנים, אחד מהם מבוגר (ברדה) שנראה שהוא כבר אחריי השיא, שני הזרים, ניב זריהן ובן שהר.

9. אצטדיון למכבי Member

אתה יכול להמשיך לזלזל כמה שבא לך ולכתוב פוקסים. בסופו של דבר גם אני יכול להגיד על הגולים של הפועל מול צ'לסי שהם פוקס (ובכוונה הלכתי הכי רחוק שאפשר). ובעצם כל הצלחה של קבוצה ישראלית היא פוקס.

בסופו של דבר מסתכלים על התמונה הכללית: למכבי 3 הופעות ברציפות בשלב בתים כלשהו ואולי גם פעם רביעית העונה. והיו הופעות מרשימות למרות ה"פוקסים". גם לב"ש תהיה העונה שנה שניה ברציפות בשלב בתים כלשהו. לי לא זכור דבר שכזה.

לגבי מכסת הזרים שאני חושב שרואים שיפור אחרי עונה אחת, אני מסתכל גם כאן על השיפור של הגדולות, השיפור של הקטנות, והפער בין הגדולות לקטנות. לדעתי, 6 זרים עשה שירות מעולה לקבוצות הקטנות, העלה את רמתן ואת רמת הליגה (ובעיקר את רמת הישראלים שמשחקים בה).

לגבי הרמה ה"עלובה", אז אני בעיקר זוכר קבוצות שנופלות מולנו בדקה 60 בגלל חוסר בכושר גופני ומקצועיות. היום זה כבר לא קורה וגם בקבוצות הקטנות יש כושר גופני טוב יותר. ואני ממש לא חושב שהשחקנים אצלנו הפכו לחסרי כושר גופני פתאום.
    אולי אתה מחפש שחקנים עם טכניקה שעושים שכונה במגרש, אני בעיקר מסתכל על הפאן הגופני של השחקנים. בלי זה, אי אפשר להתקדם בכדורגל

לגבי בית"ר זו תעלומה. קבוצה שגם עם המיליונים של גאיידמק לא עשו כלום באירופה. חבל. מקווה בשבילם שזה ישתפר בעונות הבאות.

נערך לאחרונה ב: ‏5/8/17
    Love Is Red אוהב/ת את זה.
  10. Love Is Red Member

3 הופעות רצוף?
    יש לכם שני הופעות רצוף בשלב בתים ואם תעלו השנה זה יהיה פעם 3 רצוף.
    היה לכם ב13/14, ואז ב14/15 לא הייתם באף שלב בתים, וב15/16 שלב הבתים של ליגת האלופות ועונה שעברה שלב הבתים של האירופית אז איך 3 רצוף?

11. אצטדיון למכבי Member

צודק, נעלמה לי העונה של המבצע בעזה. (הדחקתי אותה כנראה). עדיין, 3 הופעות ב 4 עונות לנו. ובנוסף 2 מתוך 2 לכם. לא זכורה לי נציגות שכזאת באירופה. ולא נראה לי שזה הולך לרדת בקרוב.

yakar, לירן ו-Love Is Red אוהבים את זה.
  12. גלץ Member

אחייי בלי נדר מלח מים

מכבי עוד לא עלו לבתים

13. Melikson24 Member

השמות שציינת + אורן ביטון, דור אלו וכנראה אלחמיד שעתיד להגיע בקרוב מאוד.

14. סיונרה Member

מסכים שהכל פוקסים. אז איך פוקס אחד זה פוקס ופוקס אחר זה עליית מדרגה?
    בפועל מכבי ת"א שיחקה איום ונורא בצ'מפיונס, זה סותר לחלוטין את כל הדיבורים על תהליך, במיוחד שלוקחים בחשבון שקבוצות ישראליות אחרות מינוס תהליך נראו הרבה יותר טוב.

15. Telkiyski Member

השיא של ישראל זה 3 נציגות בבתים באירופית ב11/12.
    חיפה, הפועל ומכבי. שלושתן לא עברו את שלב הבתים.

בסיום אותה עונה האלופה הייתה דווקא קש, שעונה אחר כך הגיע לבתי האירופית יחד עם הפועל.

Drama2 אוהב/ת את זה.