הליגה הצרפתית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏4/8/17.

1. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

לדעתי קשטן אמר את זה על בית"ר של 87.

2. DRORIKO Member

יש לי דעה לא פופולארית כמו שאומרים בטוויטר. לדעתי המעבר של מסי דווקא יעשה טוב לליגה הצרפתית. בטווח הקרוב כמובן שהוא יגדיל את הפערים בין פסז' לשאר הליגה אבל הם גם ככה עצומים, וכל מיני הבלחות כמו מונאקו וליל הם אנומליה. אני חושב קצת יותר רחוק. הצטרפות של מסי לליגה אמורה להגדיל את ההכנסות שלה, בין היתר מזכויות שידור, ההכנסות האלה יגיעו גם לשאר הקבוצות הצרפתיות. דבר שבימים רגילים הוא חשוב ובימי קורונה הוא קריטי. אני לא אומר שאלה יהיה כספים כמו בפרמייר ליג או משהו קרוב לזה, אבל זה אמור לגדול משמעותית. לכו תדעו אם מידת העניין שתיווצר לא תמשוך עוד טייקונים/שייחים שירצו להצטרף לחגיגה.

3. alexshw Member

יכול להיות, במכבי חיפה בודאות שום אמר שמעדיף לנצח 4:3 מאשר 1:0.
    קשטן דווקא תמיד הקפיד על משחק הגנה.

4. Raulito Madridista

אומרים את המונח 'גלאקטיקוס' כמושא ללעג בדרך כלל לגבי ריאל מדריד אבל עד 2004 התוכנית הזו עבדה היטב - תארים+שחקני על+כסף+כדורגל יפה, אני מדבר על 2000 עד 2003. פ.ס.ז' אכן קבוצה מאוזנת עם וורלד קלאס בכל עמדה, לא כמו ריאל שהיה לה את מקאללה וזהו, רעב מטורף לליגת האלופות ועוד ועוד. השתדרגה בין הקורות, בצד ימין (אפשר 'לסבול' את חכימי כמגן ימני במשחקים נגד רוב הליגה הצרפתית). הגלאקטיקוס היו חברים אחד של השני אגב בניגוד למה שפורסם, אולי חוץ מרונאלדו וראול. מסי יכול לעזור לניימאר להתיישר ולהוריד לחץ, גם אמבפה ייתן כבוד, זה פוטנציאל לסדרת דוקו.

לגבי האם זה טוב לליגה הצרפתית - אני גם חושב שכן, לא הייתי מהמר על אלופה אחרת העונה בכל מקרה גם אם ליל שומרת על ה-11, מונאקו הייתה מתחזקת ואמבפה היה עוזב. בערוץ הספורט חוגגים. זכויות השידור משתנות אחת לפרק זמן ותלוי בחוזה, כלומר הייתי רוצה לבדוק עד כמה הצטרפות של ניימאר לדוגמא ב-2017 השפיעה אבל זה לא תלוי רק בזה.

5. רוברטו באגיו31 Member

המעבר של מסי לפ.ס.ז תעשה מצויין לליגה הצרפתית, מדובר בכוכב על שהולך לייצר רייטינג גבוה מאוד וכמובן באז לליגה הצרפתית ( יעשה טוב גם ליעקבי, תתכוננו להשפכות ואורגזמה שלו ושל כהן בשידורים ) .

ביחד עם מסי, פ.ס.ז העונה פייבוריטית ברורה לזכייה בליגת האלופות - ואם לא תזכה זה כישלון גדול .

הסגל שלה הוא הכי מאוזן ואיכותי שיכול להיות,שוער שהוכיח ביורו שהוא אחד המבטיחים בעולם, בלמים ברמה הגבוהה ביותר - אחד משחקני האגף ההגנתיים הכי טובים בעולם ( חכימי ), קישור לא רע שגם התחזק עם ההגעה של וואינלדום המצויין וכמובן ההתקפה הכי טובה ומפחידה בעולם עם מסי .

6. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

נדמה שהיריבה הכי רצינית של פסז' כרגע היא האנרגיה המתחדשת :)

oranfu, yonmu, Bianconeri ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  7. Raulito Madridista

https://phantom-marca.unidadeditorial.es/99d9552f67d9e140858930c3667d8909/resize/1320/f/Xxx/assets/multimedia/imagenes/2021/08/11/16286641509116.Xxx

בזמן שכל העולם ממתין להצגתו של ליאו מסי בפריז סן ז'רמן, חדשות רעות הגיעו מכיוונו של גלאקטיקו אחר שהגיע בקיץ: סרחיו ראמוס עשוי להיעדר חודשיים. בצרפת דווח בלה פריזיאן ובמקור נוסף כי הבלם סובל מפציעה בירך שתשאיר אותו פרק זמן רב מחוץ למגרשים. ראמוס שחווה עונה מסויטת בה רשם 21 הופעות בלבד במדי ריאל מדריד, לא הצליח להתאמן בקצב דומה לחבריו לקבוצה על אף שהבדיקות הרפואיות שביצע היו מוצלחות והראו שהוא במצב פיזי טוב. ייתכן שהוא נפצע בסוף יולי ובמועדון לא דיווחו על כך. הוא עדיין לא רשם אף הופעה בפ.ס.ז', גם לא במשחקי האימון.
    אני כבר עיכלתי את העזיבה הזו, אני לפחות מקווה בכך, ואם הוא כבר עזב אז כמובן שאני עוקב באהבה ומחכה שיישחק וכמה שיותר. כמובן שהמטרה הגדולה היא המנהיגות והווינריות שלו בליגת האלופות ולא מצפים ל-40 משחקים בעונה אבל כל פאנצ'ר כזה מצדיק את נקודת המבט של המועדון (ריאל) שהשתהו עם הצעה לחוזה לשנתיים.
    דבר נוסף, בכל ההרכבים המשוערים ומי שמנסה לדמיין את פ.ס.ז' מודל 2021/22 (עזבו רוטציות), מציגים את השלישייה ההתקפית המפלצתית ומאחוריהם את די מאריה. הוא אמנם גלאקטיקו אבל מקומו ב-11 לא מובטח במאה אחוז למרות שהוא שחקן שלוחץ כי במהות הוא קשר התקפי, וגם חכימי הוא מעין נקודת תורפה. מעניין אם כמו בריאל שבעונת הקיירוש עלתה עם קישור של פיגו-זידאן-בקהאם-גוטי כמה פעמים - נראה דבר דומה.

8. alexshw Member

ראמוס כבר פנסיונר. טוב שריאל נפרדה ממנו.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  9. DRORIKO Member

אני מקווה לכשלון שלהם כל עונה ונהנה כל פעם מחדש. נקווה שהמסורת תימשך גם העונה.

LFC-Gerrard1, oranfu ו-de Middenweg אוהבים את זה.
  10. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

בקשר לשאלה של מה ההצטרפות של מסי תעשה לליגה אני חושב שכן זה יוסיף עניין חיובי כי באף ליגה אני לא זוכר מצב של קבוצת כוכבים כזאת, ובעדין הרשתות החברתיות ואוהדי הFUT של הפיפא יש גם יותר אוהדי כדורגל שהם נדב יעקובים מאשר החבר'ה באייסוקר, כלומר כאלה שיתלהבו יותר מהשישי של מסי ואמבפה נגד קבוצה קטנה מאשר דרבי צמוד בין ליון לסנט אטיין. אבל אם כבר השינוי המרכזי אמור לקרות בעוד שנתיים שהליגה צפויה לקבל את הכרטיס הרביעי לליגת האלופות כמו אנגליה, ספרד, גרמניה ואיטליה ובנוסף גם אמורה לקטון ל-18 קבוצות. עבור קבוצות עשירות כמו ליון, מונאקו, מארסיי, ניס וראן זה צעד משמעותי שיוכל לעזור להן למשוך שחקנים בכירים לליגה ולשמור על הכשרונות שנמצאים אצלן.

בעניין התחרותית, עם או בלי מסי לא היה מופרך להמר שפריז תחזיר לעצמה השנה את הכתר בליגה.
    למרות שהמצב בגרמניה ואיטליה לא שונה כ"כ, ליגות של קבוצה אחת. זה המצב של הכדורגל המודרני מחוץ לאנגליה ולגדולות של ספרד.
    אני לא מבין כאלה שמלגלגים על נצחונות של פריז על אנז'ה אבל מתלהבים מגולים של רונאלדו נגד ורונה או ספאל ומתרגשים ממשחק עונה בין באיירן לדורטמונד/לייפציג. הכל אותו דבר.

11. Raulito Madridista

- משהו שאנשים מפספסים לגבי אמבפה (כלומר עיתונאים\התקשורת בארץ\לא יודע מה) - פ.ס.ז' קבוצה תחרותית מאוד כבר שלוש שנים ובהחלט קרובה לליגת האלופות והיא הייתה כזו גם לפני ראמוס וחאכימי והמבול שהגיע עכשיו. מה עלול להפריע לו? קודם כל השכר, ניימאר ומסי מרוויחים כפול ממנו בערך. שנית, אם הוא מגיע מחר לריאל מדריד אמנם יהיה את בנזמה אבל הוא ה-גלאקטיקו שלנו והפנים של המועדון והברנבאו החדש מעתה ואילך. בפ.ס.ז' הוא מספר שלוש. מעבר לכך הליגה הצרפתית פחות טובה וזה לא משנה. מה שכן אני מניח שהוא יישאר לפחות לעוד שנתיים כלומר יאריך את החוזה בקטנה. נדיר שמועדון נלחם עם קבוצה אחרת כמו שפ.ס.ז' נלחמת איתנו וכל הכבוד להם מהצד שלהם.

- לגבי הליגה עצמה: באמת פ.ס.ז' נגד כל יריבה בצרפת שווה ערך לבאיירן נגד דורטמונד? ממש לא. באיירן ודורטמונד אלה עשרות שנים של יריבות, האווירה המטורפת במגרשים, הפערים קטנים יותר (לפחות בחלק מהזמן היו) וכמובן נוסף העניין של לבנדובסקי VS הולאנד וכאלה הם הימים של עידן הרשתות החברתיות - כל הזמן השוואות. הגעתו של מסי תוסיף עוד לליגה עצמה אין ספק והבנתי, לפי מה שאמרו באולפן הבינוני של ערוץ הספורט - שמאמני הקבוצות הקטנות בירכו על כך.
    גולים של כריסטיאנו נגד ורונה או לראות אותו מכדרר במגרש הרטוב של אודינזה היו מעניינים את האוהד הנייטראלי אולי בעונת הבכורה שלו כשזה היה חדש. הבאז נעלם מהר מאוד ועבר לליגת האלופות. מסי הוא שחקן עם יותר קסם ברגליים כך שזה יהיה סיפור אחר.

12. סמואל אטו Member

לא חושב שיש הבדלים גדולים בין הליגות עצמן, אבל תחרות בצמרת כמעט ואין בצרפת לעומת ספרד. אם מארסיי נניח הייתה עוברת טרנספורמציה דומה לזו של פסז' זה היה משנה את המאזן שכרגע נוטה לבארסה וריאל.

נערך לאחרונה ב: ‏11/8/21
  13. Jefecito Member

אתם מדברים פה על ראמוס ולא בטוח כמה הוא ישחק בכלל.
    שוב נפצע והוא המון זמן כבר בלי זמן משחק

14. alexshw Member

הליגה הספרדית כבר יותר מעניינת אחרי החלשות ברסה וריאל. בעידן פוסט החייזרים מסי ורונאלדו, אני אופטימי לגבי העניין בה. וכדאי שולנסיה תעבור לידי בעלים רציני שיהיה מעוניין בפיתוחה.

15. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

אמבפה כרגע נמצא בנקודת זינוק לקרירה שלו בהנחה שהוא מחליט להשאר בפריז .
    אם הוא רוצה לפרוץ הוא צריך להתחיל ללמוד הרבה יותר ממסי מאשר מניימאר , בשנה וחצי האחרונות הוא יותר לומד מניימאר ומתנהג כמוהו עם הרבה פוזה והרבה התחזויות , כדי להיות הטוב ביותר בעולם הוא צריך ללמוד מהטוב ביותר בעולם.

Jefecito אוהב/ת את זה.