הליגה הצרפתית

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏4/8/17.

1. yonmu Member

ההשערה שלי על ההרכב של פסז היא עם משחק על 3 עמדות: שוער, בלם וקשר שלישי.
    מרקיניוס, חקימי, ברנט, וראטי, ווינאלדום, מסי, ניימאר ואמבפה אמורים לפתוח כל עוד אין סיבה מיוחד.
    נראה לי הגיוני שנראה את דונרומה שוער ליגה ונאבאס שוער צ'מפיונז, ובאופן דומה ינסו לשמור את ראמוס לצ'מפיונז וקימפמבה ישחק בשאר הזמן.
    עמדת הקשר השלישי תהייה תלוית יריבה וסגנון - די מאריה כאופציה התקפית יותר, פארדס כאופציה הגנתית יותר.

אני לא מצליח לראות את הליגה הצרפתית מתרוממת יותר מדי. בסופו של דבר בעונה שעברה מאבק האליפות לא הפך את הליגה למעניינת מדי והעונה גם זה לא צפוי להיות. פסז' תישאר קבוצה אטרקטיבית ברמה האירופאית, וגם אם על הנייר היא הרבה מעל שלושת הספרדיות (בארסה ריאל ואתלטיקו) ושלושת האיטלקיות (יובה אינטר ומילאן) הליגה בפני עצמה ממשיכה להיות סתמית. בגרמניה לפחות יש את הנסיון של דורטמונד, וגם זה לא מספיק.

אם אבו-דאבי היו הולכים על ליון במקום סיטי זה היה יכול להיות מעולה.

2. DRORIKO Member

@yonmu איך די מאריה וחכימי על אותו אגף יעבוד בכלל? הם לא ידרכו אחד לשני על הרגליים? (וזה מבלי לדבר על הפיל הבאמת גדול בחדר שזה מסי ונאיימר, שכמו שאמרו פה בצדק לא בטוח שירצה לחזור למעמד שהיה לו בבארסה)

3. DRORIKO Member

אגב האבסורד הוא שבדרים טים שנבנה בפריז להוציא את אמבפה ואת קימפמבה, שגם הוא לא בטוח יהיה בהרכב, אין אף צרפתי. אנחנו בכל זאת מדברים פה על אחת ממדינות הכדורגל המובילות בעולם. אלופת העולם למי ששכח.

4. סמואל אטו Member

לא כל כך רואה איך די מאריה משתלב בהרכב ה"אופטימלי" שלהם. השחקן הנוסף של פסז' יהיה בלם או קשר, ובעמדת הקשר הנוסף פארדס הוא האופציה המתאימה.

5. Raulito Madridista

העניין של כמה צרפתים בהרכב של פ.ס.ז' הוא לא רלוונטי ולדעתי העובדה שקימפמבה צרפתי דווקא עושה רע לקבוצה שלו כי מדובר בבלם בינוני מאוד-מאוד. ואראן היה אופציה לחיזוק והגיע ראמוס, פוגבה אופציה אבל לא צריך בכוח. ואם היו מחתימים את גריזמן?

לגבי ההרכב שהציגו כאן, ראיתי כל מיני טרולים מדברים על שלושה בלמים עם די מאריה כמגן\קשר בשמאל כמו חכימי בימין, לדעתי אין סיכוי כזה. ווינאלדום גם הגיע כדי להיות בהרכב והפיזיות שלו חשובה. את די מאריה קל להזיז, הוא גלאקטיקו שמעולם לא היה גלאקטיקו. עניין השוערים? לדעתי נבאס יהיה מספר 2 שמשחק פשוט יותר, לא באופן גורף וחד משמעי בליגת האלופות אלא פה ושם ובמשחקי ליגה זניחים\גביע\בשלב הבתים אחרי שהעלייה הובטחה וגם בתחילת העונה עד שדונארומה יתאמן הרבה וכדומה.
    אני לא אוהב את הדיבורים האלה 'ראמוס בפנסייה' אחרי עונה אחת בלבד בה הוא סבל מפציעות, אפשר להגיד שהוא היה טיפש עם ההתנהלות שלו במשא ומתן וההתעקשות ללכת לנבחרת (שחקנים בגיל הזה בדרך כלל כבר מתחילים לחשוב על פרישה והוא היה משחק בכל משחק זוטר במטרה להיות שיאן ההופעות בספרד).

מה אמבפה יכול ללמוד ממסי? אני לא חושב גם שנכון להאשים את ניימאר כל כך הרבה, אמבפה בן אדם בזכות עצמו וכוכב בזכות עצמו. מבה גם לא הגיע עם כרס אחרי החופשה לפי מה שראיתי, לא חוגג במסיבות ולא נפצע כל כך הרבה זמן, הוא כמעט תמיד זמין. ולפעמים כשהוא מוחלף דקה 60 או עולה מהספסל במחצית במשחק ליגה זניח ולא אוהב את זה - אני אוהב את זה.

עוד נקודה מעניינת לגבי אמבפה: פ.ס.ז' לא מכרה אף 'כוכב' מאז רונאלדיניו לברצלונה ב-2003, היא החזיקה את כולם 'בביצים', עיין ערך מרקו וראטי. גם קבאני אותו הדבר, טיאגו סילבה עזב בחינם כשנגמר החוזה.

6. alexshw Member

גלטייה שוחט את האקסית

7. DRORIKO Member

מאמן נהדר שקצת נמצא מתחת לרדאר. להבדיל מז'ארדים שהיתה לו הבלחה גלטייה כבר שנים מראה יכולת אימון גבוהה.

8. Raulito Madridista

https://phantom-marca.unidadeditorial.es/a1d0cb568812a8c9d2e5676f9a1ee5b6/resize/1320/f/Xxx/assets/multimedia/imagenes/2021/08/14/16289657576495.Xxx

משחק הבית הראשון של פ.ס.ז' ייצא לדרך ממש עוד מעט, ב-22:00 נגד שטרסבורג, צפי ל-47 אלף אוהדים (גם בשל מגבלות הקורונה בצרפת). מניח שבערוץ הספורט השידור החל הרבה לפני עם 'הצגת השחקנים' שהגיעו, איזה כוכבים, אירוע שלקוח מהסרטים - ליאו מסי כמובן - "קבלת הפנים הייתה אדירה, אני מאוד שמח" (לא בסגל כמו גם ניימאר), סרחיו ראמוס ("זה יום נהדר בשבילי, יש לנו קבוצה שתזכה בכל תואר אפשרי), אשרף חכימי, ג'ורג'יניו ווינאלדום וג'יאנלואיג'י דונארומה. מה שכן - הקהל שרק בוז צורם לקיליאן אמבפה ונמאס להם מהטלנובלה הזו מה שנקרא. פבלו סראביה הוא השחקן הבכיר העיקרי שעל הספסל, אלופי אירופה עדיין לא בסגל.

ההרכב של פריז סן ז'רמן: קיילור| אשרף, קהר, קימפמבה, דיאלו| ווינאלדום, אנדר הררה, יוליאן דרקסלר, אבימבה| קיליאן אמבפה ומאורו איקרדי.

9. Bruno Fernandes Member

אתמול פריז במשחק נרפה ניצחה 4-2. דפקו 3 חתיכות בחצי שעה ומאז הפסיקו לשחק,שחקני שטרסבורג ראשונים לכל כדור והגיעו אינספור מצבי הבקעה (קימפמבה גרוע). במצב של 3-2 קיליאן סידר לסראביה 4-2.(לא היה רחוק שיגנבו נקודה שהייתה עושה צדק )
    פריז עם כל הזלזול וחצי הרכב לקחו תמשחק,רק מהמחליפים אפשר להרכיב קבוצת פריימר ליג לגיטימית...

10. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

אפשר להאשים אותם על הזלזול? בזמן שליל אוכלת 4 מניס וליון 3 מאנזה, יש להם מרווח טעויות בלתי מוגבל ועדיין יוכלו להבטיח מעשית אליפות במרץ. החיים שלהם הם מחנה אימון אחד גדול, עם ארבעה משחקים בין ספטמבר לדצמבר לקראת שלב נוקאאוט שמתחיל בפברואר.

11. Bruno Fernandes Member

מסכים איתך לגמרי . כרגע לפי פתיחות העונה של היריבות שלה בצמרת העונה שלה בדרך לטיול.
    פשוט ספורטיבית זה היה נראה מגעיל.

12. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

פתיחת עונה חלשה של המתחרות של פריז מהעונה שעברה(כולן עם 1 מ-6) וכבר היו עונות כאלה בעשור האחרון שמרוב שקבוצות הצמרת שמתחת לפריז פתחו את העונה בצורה בינונית הם זכו באליפות כבר בדצמבר(15/16 ו18/19) אבל תן לי לדייק אותך, גם ליל למרות האליפות וגם ליון למרות השם לא נחשבו ערב פתיחת העונה כקבוצות שמצופה מהן לתת פייט לקבוצת הכוכבים של פוצ'טינו. הציפיות הופנו בעיקר לקבוצות מהדרום - מונאקו, מארסיי וניס שלדעתי גם יסיימו במקומות 2-4, תבדוק אותי בסיום העונה.

אבל כן לפריז אין באמת מגבלות פייר-פליי, לוח המשחקים שלהם בתחילת העונה נראה כאילו הוזמן מראש בזמן ששאר הקבוצות צריכות לעמוד בתקנות מחמירות של הDNCG(הגוף שאחראי על הפיקוח הפיננסי של המועדונים המקצוענים בצרפת) וגם העשירות שביניהן במקרה הטוב מעמידות תקציב שהוא מחצית מזה של הפריזאים אז טבעי שאחרי עונה שבה יש תחרות אמיתית ואפילו הפסד אליפות הפערים רק גדלים ולא ממשיכים להצטמצם והבאתי כדוגמא את הרשימה של הכוכבים הגדולים שהגיעו דווקא בקיצים בהם פריז פתחה כסגנית האלופה ולא כמחזיקת הכתר.

13. DRORIKO Member

הקטע הזה עם קאלו זה fucked up. רק בליגה הצרפתית יש דברים כאלה חחחחחח

דימטרי פאייט-תספורת של ילדת אינסטוש, כדורגל של סרסור על

נערך לאחרונה ב: ‏15/8/21
  14. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

שפאו לופס חתם נכתב שמאנדנדה עדיין יקבל עדיפות כשוער ראשון, אני חושב שהקרדיט הזה יגמר ברגע שלופס יהיה כשיר. "אל פנומנו" של מארסיי כמו שוערים רבים אחרים בגיל מאוחר הופך לנקודת תורפה גדולה מול כל כדור שטוח חד.

15. DRORIKO Member

תראה לא עקבתי הרבה אחרי העונה האחרונה של מארסיי, משחק פה משחק שם, אז אולי אתה צודק. לגבי שני השערים ספציפית לא הייתי מאשים אותו, הוא היה יכול לעשות יותר אבל זה גול אחד בדיפלקשיין ועוד גול בבעיטת וולה כשיש עירבוביה ברחבה שמפריע למנדנדה לראות. אל תהיה בטוח שפאו לופז היה עושה יותר. שוער בינוני ולא יציב.