המחזור ה-12 בעונת 23/24 של ה- Serie A: במוקד, למרות הכל, הדרבי הרומאי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י uri, ‏10/11/23.

1. VAR Member

אני לא סוטה משום נושא, לא אני הכנסתי את אינטר ומילאן לדיון. לא באתי להשוות פה את הליגה האיטלקית לליגה הפורטוגלית, לא אחריותי אם זה מה שהבנת.

כל מה שבאתי לומר הוא שיש 2 קבוצות בפורטוגל שמייצרות ערך. גם כלכלי, גם עבור עולם הכדורגל (מחלקות נוער מהמשובחות בעולם) וגם עבור הצופה שטורח לצפות בהן. מבחינה תקציבית/גודל מועדון הן לחלוטין ברות השוואה לקבוצות כמו רומא ולאציו שכבר שנים ארוכות לא מייצרות שום דבר לאף אחד למעט מזוכיסטים שרוצים להעביר את הזמן מול המסך.

יפה אגב שציינת רק את גרימלדו ושכחת את השוער הראשון שלהם והחלוץ המוביל שלהם שעזבו יחד איתו בקיץ + אנזו פרננדס ודארווין* שעזבו בינואר (אמרתי חצי סגל בחצי שנה - התכוונתי כמובן לחצי הרכב, מקווה שלא על זה אני נשפט).

נראה איך אינטר תיראה אם יעזבו אותה בטווח זמן כזה גם זומר, גם דימארקו, גם לאוטרו, גם תוראם וגם בארלה והמחליפים שלהם לא יהיו באותה הרמה.

*עריכה: אחרי בדיקה דארווין עזב בקיץ שעבר, מדהים איך עברה כבר כמעט שנה וחצי וקלופ עדיין לא יודע איך להשתמש בו.

נערך לאחרונה ב: ‏13/11/23
  2. טל. Member

רומא ניסתה להיות אינטר בעונה המלאה ראשונה של הפרידקינים יחד עם פינטו ומוריניו.
    (כשקנו את תמי ב 40, ואלדור ב 17, ופטריסיו (וגם ויניה) ב 13 בערך, וריינולדס ב 7, והביאו בחינם את אוליביירה ומייטלנס ניילס).

העונה הזו - בדיוק כמו עונה הקודמת, רומא כבר לא מנסה להתחפש לאינטר.
    רומא כיום זה מועדון במשבר זהות.
    ואפשר לקיים דיון תיאורטי אם זה משבר זהות שנולד מתוך משבר כלכלי או לא.

3. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אני מבין שבמשפט הזה השוואת בין הדרבי של ליסבון למשחק של נבחרת ישראל/הNBA/אלקרס נגד זברב. במקרה זה היה בדיון המחזור.

מה שרשמת על רומא סובייקטיבי לחלוטין וברור שאין לי איך להיכנס לזה כי זו דעתך והיא צודקת. אני לא חושב שרומא בעידן פרידקין כמועדון יכול להיות בשורה אחת עם לאציו וכל חטאיה הם מוריניו, במישרין או בעקיפין.

להזכיר לך מה אינטר מאבדת כל קיץ?

4. k_700 Member

דארווין לא עזב בינואר.
    עזב בקיץ 22.

והם החליפו את ולאכודימוס(שהיה בירידה והאוהדים שנאו אותו, כולל הדחה מההרכב בכמה משחקים לפני שעזב) בשוער יותר טוב- טרובין(שאינטר רצתה).

בגדול בנפיקה פחות טובה העונה כי נפלו עם החלוץ ושמידט מאמן בינוני שנחשף מאוד כשאין לו מוח כדורגל כמו אנזו במערך.
    ז'אאו נבס זו הבשורה הגדולה ביותר של הכדורגל הפורטוגלי מאז אפריל בשנה שעברה. סומך על רוי קושטה שיתרגם את זה למהלך גדול.

קלופ משתמש בדארווין מצוין העונה. משחק איתו כחלוץ, כשמתחת יש קישור מצוין שמסוגל להפעיל אותו והתפוקה בהתאם. אתה לא צריך להמשיך להביך את עצמך, ויקיפדיה לא תעזור לצאת מזה.

5. VAR Member

משחקי כדורגל רלוונטים שראיתי אתמול:
    1. לאציו נגד רומא (משחק שלם, שהתחרטתי על כל דקה ממנו שראיתי).
    2. בנפיקה נגד ספורטינג (מחצית שנייה, שגרמה לי להתחרט שלא ראיתי גם את הראשונה. ארור יהיה הדשא בפרישטינה).

אני חושב שצמד המילים "עוד דרבי" מעיד על הנקודה שרציתי להעביר. פספסת, לא נורא.
    זה התחיל עוד לפני מוריניו. למעשה זה התחיל ביום שסבאטיני עזב. סבאטיני יצר שם תשתית מעולה להקמת סייקל איכותי אבל נכשל במעבר מ"בנפיקה" ל"יובנטוס" או איך שלא נקרא לזה. המחליפים שלו פשוט הלכו ראש בקיר בניסיון להיות יובנטוס ובפועל יצא להם יותר דומה לאודינזה. זמן לחזור למקורות ואחר כך לנווט מחדש.
    יש לה אמצעים להביא שחקנים איכותיים. אצל בנפיקה זה יותר מסובך, היא צריכה לייצר כאלה והיא לא תצליח 100% מהזמן.

6. GRANDE LAZIO Member

מה סארי עשה בקריירה? אירופית צפויה עם צ'לסי ואליפות עוד יותר עם יובה. כזה מאמן בלתי נסבל, פחדן, ובנאדם הזוי ומטומטם. ב-0:0 מכניס את היסאיי. רק על זה מגיע לו מכתב פיטורים. קבוצה לא מאומנת, לא משחקת כדורגל כל העונה, משעמם, צפוי, איטי, הגנתי, מכוער.
    עם מאמן שמשחק עם הכלים הכי טובים, ונותן לשחק כדורגל, לאציו היום בשלישיה הראשונה וכבר מבטיחה עליה בבית האירופי. אף אחד לא ישכנע אותי אחרת, בטח כאלה שתופסים משחק שניים בעונה.
    עד שסארי לא הולך, אני מפסיק לקחת ללב.

7. תומר1989 Member

Var
    האמת שתמיד הייתה לי בעיה באמירות שאנשים רואים משחקים וקובעים זה כדורגל יותר איכותי ממקום אחר.
    גם כי :
    א. לא תמיד מהנה יותר משמע איכותי יותר
    ב. אלו דברים דינאמיים. הרי פה ושם אנחנו נתקלים במשחקים טובים בליגת העל (גם זה קורה) ופה ושם נופלים על משחקים טקסטים ומשמימים בפרימיר ליג. אז מה..

בנוגע לטענה שלך שספורטינג ובנפיקה מייצרות ערך בין היתר בעזרת מחלקת נוער משובחת.
    אני חושב שזו טענה שהיא יותר מאקרו מאשר רומא ולאציו ספציפית. וזה קשור לעובדה השחקן הפורטוגלי הוא לבטח יותר טכני מהשחקן האיטלקי. עובדים שם אחרת עם הצעירים פשוט.
    בשורה התחתונה - את ההרגשה שלך של "עולם אחר, עובדים עלינו וכו'" הייתי מפרש שמדובר סך הכל בשילוב של סגנון כדורגל שונה, בתוספת משחק נתון שפשוט היה די משעמם לצופה הניטרלי

8. yonmu Member

לדעתי יש כאן 3 נקודות שונות:
    1. הרמה - הליגה האיטלקית כבר שנים לא ברמה גבוהה באמת. אינטר קבוצה חזקה כרגע ויובה של גמר הCL היתה טובה גם כן, אבל שנים שאין כאן קבוצה ברמת טופ ממש, כמו סיטי/ליברפול/באירן/ברצלונה/ריאל של השנים האחרונות.
    2. הסגנון - יש משהו בסגנון האיטלקי שעשוי להיות קשוח יותר לצופה הניטרלי. אטלנטה של גספריני היא החריגה בנוף. כמובן שאפשר להנות מהרבה סגנונות שונים של כדורגל, אבל הסגנון האיטלקי מראש דורש קצת 'טעם נרכש'.
    3. כיום אני חושב שגם את הסגנון האיטלקי אנחנו כבר לא ממש רואים כמו שצריך. לא רואים עמידה טקטית מרשימה, לא רואים שחקני נשמה-סמל כמעט אז זה פחות מרגש, רואים הרבה פחות קשיחות והרבה יותר מדי משחקים מוכרעים על 'שטויות'. 2 קבוצות שנועלות את השער למשחק שלם זה דבר אחד, אבל כשבכל משחק ברור שתהיה איזו פשלה של שוער או שחקן הגנה (או שופט) - זה מוריד מאוד מהערך של כל הסגנון.

9. VAR Member

תן לי קצת קרדיט, אני לא כתבתי את זה על סמך הדרבי בלבד. רומא כבר שנים ארוכות קבוצת כדורגל פשוט נוראית (לגבי לאציו אני יותר זהיר כי אחריה אני פחות עוקב). אפילו הכישרונות המעטים שכן פורצים שם, נובלים תוך זמן קצר (קודם היו זאניולו וקלייברט, עכשיו פלגריני, מנצ'יני וזאלווסקי, גם תמי לפני הפציעה נתן עונה גדולה ואחריה עונה נוראית). תשווה את זה לבנפיקה שגורפת רווחים של מאות אחוזים על חלק נכבד מאוד מהשחקנים שהיא מגדלת, ושהכדורגל שלה לכל הפחות ניתן לצפייה... זו באמת לא אותה הליגה.

ושוב זה נטו עניין של החלטה. יהיה קשה מאוד לשכנע אותי שלקבוצה בכירה בפורטוגל יש אמצעים שלקבוצה דרג ב' באיטליה (נגיד שהצפוניות הן דרג א') אין.