העברת ביתיות בשלבי הסיום - ספורטיבי?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י שגיא, ‏16/4/03.

1. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה שלוזון אמר בטלוויזיה ממש לא שיכנע!
    מכבי העבירה את הביתיות שלה בשביל שהיא תוכל לנצח את הפועל עם יותר קהל שלה..
    הבית של מכבי זה רמת גן..
    של נתניה..זה מן הסתם נתניה..לוזון יצא מגעיל כרגיל..

2. *ירוקה לנצח* Member

להעביר ביתיות זה דבר בלתי ספוטיבי לחלוטין לעשות.
    אם נתניה כ"כ זקוקה לכסף למה שלא תעביר את המשחק מולנו לקריה?
    תאמינו לי הרבה ירוקים היו באים וממלאים את האיצטדיון.
    אני אומרת לכם הגבול בין זה ומכירת משחק הוא דק מאוד,
    מה שנתניה עושה פה בעצם זה בישביל כסף כמעט ומוותרת על הסיכויים לנצח.
    אין לנתניה הרבה סיכויים לניצחון בר"ג אז היא אומרת סבבה נפסיד רק תביאו כסף.
    אתם יודעים מה? זה מכירת משחק!!!
    אז למה שלא נאבד עניין בספורט ופשוט נתחיל למכור משחקים...
    זה פשוט שפל לעשות את זה וצריך לצאת איזה חוק נגד זה בהתאחדות.

3. AFC Member

מעולם לא אמרתי שחיפה "מושחטת". אף אחד לא שחט אותה, למיטב ידיעתי, ואם מישהו ישחט את שחקני חיפה זה יהיה אני. אנאלפבית.

וחוץ מזה, אילן, זיכרון קצר יש דווקא לך, כי מול אותה קבוצה, קריית גת, גם מכבי חיפה העבירה את הביתיות...

בקשר לההעברות הנוכחיות - אין להאשים את הקבוצות. צריך להסתכל פשוט מדוע הן עושות זאת. התשובה קלה מאד - אין כסף. מכבי נתניה ומכבי פ"ת אומנם מהססות לעשות הצגה כפולה כי זה עלול להעיב על סיכויי הצלחתן להשיג את המקום הרביעי, עם 550 אלף הדולרים שבאים איתו, אבל תחשבו על הברירה שיש למכבי נתניה :

1. אם היא תשחק בנתניה, לעיני 5000 צופים, מתוכם 2000 מנויים... אז התמונה ברורה. שלושת אלפים הכרטיסים הללו, לא כולל ההזמנות (עוד תופעה שיש למגר), אפילו לא יכסו את הפרמיות של השחקנים לאחר המשחק הזה.
    2. אם היא תשחק בר"ג, בהצגה כפולה, מה ששווה את אוהדי התל-אביביות + אוהדי נתניה (אצל מכבי פ"ת, כידוע, מספר האוהדים מסתכם במשפחת לוזון), ועוד מספר האוהדים הנייטראלים שזוכים לראות את שתי הגדולות בבת אחת, וכמובן שאירוע שכזה יעלה המון כסף לכרטיס... הסיכון שנתניה תפסיד לא ממש משנה במקרה זה, כי נתניה גם היתה יכולה להפסיד למכבי ת"א בקופסא בסבירות קצת נמוכה יותר, אבל עדיין כמעט אותה סבירות.

בקשר להעברת המשחק של בית"ר - אל תדאגו, המשחק לא יועבר. מאיר פניג'ל לא עד כדי כך מטומטם להעביר משחק לתל-אביב, וע"י כך להרחיק את המשחק מאוהדים שלו וממילא משחק רחוק מחיפה. מה עוד, שאם הוא יעשה זאת, אני אישית אצלוב ואקבור אותו, אסור להפסיד למכבי חיפה, פשוט אסור!!!

4. שגיא Guest

אממממ
    סחטיין, אבל...שאלת הדיון לא הייתה בדיוק למה הם העבירו ומה היו השיקולים...
    אלא האם דבר כזה הוא ספורטיבי, בהתחשב בזה שאנחנו בישורת האחרונה של העונה הזו

5. AFC Member

נו, אבל השאלה הזאת היא רטורית.

ברור לחלוטין שדבר כזה אינו ספורטיבי. שיקולי ההעברה הם כספיים בלבד והם קיימים בגלל ההתאחדות, שכשלה להחזיק את הליגה בחיים כלכלית. זה מה שרציתי לומר.

אבל זאת זכותו של יו"ר להעביר ביתיות במשחק בית שלו. הבעיה היא כשהוא מעביר משחק חוץ.

ואני באמת חושב שצריך לשנות את הנושא של הטופיק, כי ברור לחלוטין שיצוצו עוד כמה כותבים ויגידו את התשובה המתבקשת, שמעשה זה הוא לא ספורטיבי.