הפועל באר שבע 2016/17 - אלופים שנה שניה ברציפות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nave, ‏17/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. amn Member

סכנין מערימים קשיים כי לפי הבוררות ששחררה את חלאיילה, הם אמורים לקבל סכום כלשהו.
    אני מניח שבדיונים בין סכנין לחלאיילה לא הגיעו להסכמות, ולכן הם עכשיו אומרים שיפנו לועדה למעמד השחקן.

2. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא יודע לדרג, בטח לא בכל הספורט הישראלי אבל נוכל לשפוט אם הפועל באר שבע מותג או לא רק שיגיעו שנים קשות בלי תארים והצלחות ואם אלונה תלך והמועדון יחזור לימים צנועים יותר מבחינה כלכלית, עכשיו שהכל ורוד וטוב קל לצאת בהצהרות. לפני כמה שנים שקרית-שמונה זללה תארים היו כאלה שטענו(עמרי אפק הדביל) שהם כבר נחשבים לאחת הגדולות בכדורגל הישראלי, היום שאין הצלחות המועדון תלוי במצב הרוח של איזי, אם הוא יחליט לסגור את הברז לגמרי ולעזוב ק"ש תהיה לא יותר מעירוני נשר. לבאר-שבע יש היסטוריה עשירה יותר וגם המון אוהדים אבל תן להם עכשיו 10 שנים בלי אלונה וללא כסף ותארים ולך תדע מה יהיה איתם, תראה מה קרה עם נתניה, הפועל פ"ת והפועל חיפה.
    הגדולה של '4 הגדולות' בעידן החדש היא שגם בשנים שחורות ללא הצלחות שהם עדיין מעניינות ויוצרות באז וכותרות וגם מצליחות לגדל דור חדש של אוהדים.

Don Joan Roman ו-oFiRzZz אוהבים את זה.
  3. עידן444 Member

כי זה מה שהתקשורת גורמת לך לחשוב. בעיקר אתר ותוכנית הרדיו של ONE שמסקרת את הספורט הישראלי באופן צר להחריד. אני אישית מאזין להם כי גם תחומי העניין שלי בספורט הם די צרים וזה מתאים לי.
    אגב, נתניה יוצאת דופן וזה מאוד בולט. גם כשאנחנו בליגה השניה נתניה צצה בהמון דיונים בגלל האהדה בתקשורת. כמובן לא ב ONE שם אפילו כשענבר מנור היה- היחס למכבי נתניה בליגה השניה הוא על גבול ההתעלמות ולא הרבה מעבר כשאנחנו בליגה הראשונה.
    הפועל ב"ש לדוגמה היתה לגמרי בשוליים לאורך תקופה די ארוכה.
    וגם אם היא מתישהו תחזור להיות סתם עוד קבוצה ולא תעניין יותר מידי את התקשורת- אז המותג יהיה מותג בירידה אבל עדיין מותג.

rivaldo אוהב/ת את זה.
  4. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

התקשורת הולכת עם הרייטינג=קהל, ל-4 הגדולות יש קהל בכל מקום בארץ אז הם הכי מעניינות, משוואה פשוטה.
    הפועל באר-שבע בנקודת הזמן הנוכחית היא מותג מוביל, אבל על מנת שהיא תהיה מותג חזק גם ללא קשר להצלחה מקצועית (כמו בשנתיים האחרונות) היא צריכה לצבור מסורת של זכיה בתארים ואהדה ארצית, זה תהליך של עשור מינימום, שזה יקרה(וזה הגיוני בהחלט ע"פ מצב העניינים הנוכחי) יהיה אפשר לדבר עליה כמותג אמיתי.

נתניה בשנים האחרונות קבוצת נדנדה, הפועל פ"ת כבר תקעה יתד בלאומית ואפילו מסתכנת בירידה לליגה א' ובהפועל חיפה כבר התייאשו לגמרי מיואב כץ עד שפתחו קבוצת אוהדים, אם אלה הדוגמאות שלך למותג בירידה אני מניח שאוהדי באר-שבע ישמחו מאוד מלהימנע מתסריט דומה.

5. עידן444 Member

גם בתקופות שלהפועל ת"א לא היו יותר אוהדים מאשר לנתניה וב"ש היא עדיין תפסה את הבמה המרכזית בתקשורת מכל מיני סיבות שאין טעם להיכנס אליהן עכשיו. לפעמים זה לא בהכרח עניין של רייטינג אלא על מה יותר נחמד וסקסי לדבר.
    אותי הפועל ב"ש כבר משהו כמו 3 שנים הרבה יותר מעניינת מבית"ר י-ם, הפועל ת"א ומכבי חיפה ועדיין אין יום בתוכנית של אופירה שלא יחפרו על כל אחת מהקבוצות האלה. אין יום שדורון בן דור לא עולה לחפור על מכבי חיפה, ואין יום שגיא בן זיו לא יעלה לחפור על מה קורה בבית"ר ירושלים. אפילו יגאל ברמן שמסקר קבוצה הרבה יותר מצליחה והרבה יותר מעניינת לא עולה בתדירות שהם עולים. אז ברור שמכבי חיפה והפועל ת"א ישארו במרכז העניינים אפילו שהן כבר מזמן לא- בטח לא בהקשרים של כדורגל או בהקשרים חיוביים(למרות שחייב להגיד שבשלב ההוא שכולם ראו בחיפה משהו "חדש" דורון בן דור פתאום התחיל לדבר אפילו על אליפות).

6. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

תספור גם שונאים ברייטינג, לא רק אוהדים.
    מכבי נתניה, באר שבע, גם חיפה בעבר, אלה קבוצות פרווה. זה לא מושך רייטינג.

7. עידן444 Member

יש חשיבות גם לעניין בסיפור.
    גם לאוהדי מכבי חיפה וגם לשונאי מכבי חיפה אני בטוח שאין סבלנות יותר לשמוע את בן דור.
    לכם למשל יש גם הרבה אוהדים וגם הרבה שונאים ובגלל שאין יותר מידי עניין סביבכם מדברים עליכם פחות- כי פשוט אין על מה.

8. Ajax Amsterdam Member

לא יודע פשוט קארמה רעה אין לי מילה אחרת

9. עידן444 Member

בעולם שלך רק הקבוצות מתל אביב וירושלים מעניינות במהות שלהן?(ורק התל אביביות במובן חיובי?)

Sent from my iPhone using Tapatalk

10. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

הקבוצות התל אביביות הן היחידות שהיו רלוונטיות לאורך כל שנות קיומו של הכדורגל בישראל, זה הכל.
    חיפה זה מועדון שצמח מאוחר, גם בית"ר (למרות שלה יש רקע ייחודי). הפועל פתח תקווה זו אימפריה שצנחה ונעלמה, נתניה מועדון עם עליות ומורדות, באר שבע גם (עם דשדוש ארוך מאוד).
    הפרווה הוא כי אין לאף אחת מהקבוצה הזו נמסיס אמיתית. לחיפה אולי יש את מכבי, אבל השנאה הבאמת גדולה היא חד צדדית, לשאר אין כלום, בכלל.

11. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

מדברים עלינו פחות? על מכבי ממציאים כשאין על מה לכתוב, אין יום שבו לא עולה לפחות כתבה אחת או שתיים על מכבי ותופסת כותרות. שום סיכוי שאנחנו לא בטופ 3 באיזכורים בתקשורת.
    למה זה? כי זה יוצר הכי הרבה עניין. המועדון עם הכי הרבה אוהדים והכי הרבה שונאים.

12. Telkiyski Member

הכי הרבה שונאים? מכבי? פחחח

13. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

גם אם זה לא מתאים לך לתיאוריה - בהנחה שלחיפה יש בערך את אותה כמות אוהדים כמו מכבי, ומוסיפים אתכם, ועוד אוהדים של באר שבע, וסניפי הפועל ברמת גן למשל, אני חושב שאין ממש תחרות.

14. Telkiyski Member

נו באמת? אוהדי ב"ש שונאים אתכם? אתם בסך הכל היריבים היחידים שלהם (וההיפך).
    ומה עם אוהדי ביתר (שהכמות שלהם בטוח לא פחתה משל חיפה)? את מי הם הכי שונאים ? גם את הקבוצה של המדינה שלך?

ממש קבוצה שנואה. בגלל זה כל פעם שיש משחק שלהם אני כבר יודע לבד מהצעקות למטה שהם שמו גול. כשהם סופגים לעומת זאת פתאום נורא שקט. כי הם הקבוצה הכי שנואה כמובן.

גם אני ממש לא בטוח שכל אוהדי חיפה הכי שונאים את מכבי ת"א. הם קבוצה בלי יריבות כמעט. אז הגרעין הקשה עושה כאילו מכבי היא הקבוצה השנואה עליו. בסדר.

yakov_y אוהב/ת את זה.
  15. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אוקיי, אז בשבילך - אחת משתי השנואות הגדולות. ביג דיל.
    לא יודע איפה אתה גר, אבל אתה מקסימום מתאר מצב שרלוונטי למכבי סל של העשורים הקודמים, שום קשר לכדורגל.

מצב נושא:
הנושא נעול.