הפועל באר שבע 2016/17 - אלופים שנה שניה ברציפות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nave, ‏17/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. yakov_y YNWA

אם אני לא טועה העונה הכי טובה של אבי ריקן בקריירה הייתה כששיחק כקיצוני ימיני וכבש 11 שערי ליגה.
    ריקן קיצוני קלאסי מה שמאוד חסר בכדורגל הישראלי שמתבססת על קשרים התקפים שמעדיפים לשחק מתחת לחלוץ ולהסיט את אבי ריקן למרכז השדה זה ביזבוז למרות שהוא קשר מרכזי ואפילו קשר אחורי מצוין אבל היכלות ההתקפיות שלו נפגעות.

2. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אבל אבל...ריקן שיחק באותה עונה כקשר מאחוריי החלוץ.

3. Don Joan Roman Member

האמן לי, מצפייה באבי ריקן מגיל 11 בנגרשים בירושלים ומגיל 14 וחצי גם בבית וגן באופן קבוע, הוא לא קיצוני, יכול לשחק שם אבל מאחורי החלוץ או קשר 50/50 קדמי זה המקומות הטובים ביותר עבורו.

Sent from my m3 note using Tapatalk

Sir Alex Ferguson ו-yakov_y אוהבים את זה.
  4. סיונרה Member

הוא טוב כמעט בכל עמדה, חוץ ממגן שמאלי.
    בעונה שהשריף הגיע הוא התחיל אצלו בתור מגן ימני ולאט לאט עלה קדימה בתפקידים כששי חדד מחליף אותו בעמדה.

5. סמואל אטו Member

כשאידיוט אחד עושה את זה מילא, אבל כשכמה אידיוטים עושים את זה אחד אחרי השני אז כנרא שיש בזה משהו.

ריקן הכי טוב כקשר מרכזי, אני חושב כמו הרוב כאן, אבל הוא מספיק ורסטילי כדי להבין מדוע משתמשים בו כמגן שמאלי.

6. סיונרה Member

אבל הוא מגן שמאלי נוראי, הוא תמיד היה ומעולם לא הציג יכולת טובה בעמדה הזאת.
    היכולת שהביאה אותו לקבוצות היא היכולת בעמדת הקשר המרכזי, ואיכשהו כולם חושבים שזה קרה כמגן שמאלי.

7. סמואל אטו Member

הוא הגיע לשוויץ אחרי עונה כקשר התקפי וגם הם הסבו אותו לעמדת המגן, אני חושב שיש בזה אמירה משמעותית.

אני לא מסכים עם הקביעה שלך שהוא מגן נוראי, כמה ישראלים עושים את התפקיד הזה יותר טוב ממנו?
    לעומת זאת, קשר אמצע וקשרים תוקפים יש לא מעט ישראלים כאלה.
    (ושוב אומר שאני מסכים שהוא יותר טוב כקשר מרכז/התקפי מאשר מגן)

8. Love Is Red Member

אבי ריקן/קניוק/קבאהא זה בול מה שאנחנו צריכים עונה הבאה בנוסף לזר איכותי במקום הובאן ואם אפשר את קלטינס במקום וובה בראון (כן, אני מודה שטעיתי לגביו) וכמובן אוגו וראדי המעולים.
    קישור מרכזי של: אבי ריקן/קניוק/קבהא, אוגו, זר איכותי, קלטינס, ראדי ואוחנה ויש לנו קישור מרכזי הכי טוב בליגה.

כמובן שזה רק החלומות שלי ואני גם אסתפק בזה שוובה ישאר כמחליף לאוגו בסגל אבל לדעתי אנחנו צריכים להביא זר איכותי במקום הובאן וקשר ישראלי נוסף לרוטציה שיהווה רוטציה אמיתית ולא בכאילו כמו יובל שבתאי.

9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אני לא חושב שצריך להתבלבל יותר מדי לגבי וובה בראון. הוא אחלה גרזן שבעולם, במשחקי ליגה הוא יכול להחליף את אוגו, וביוון נגד אולימפיאקוס ראינו ממנו תצוגה ברמה גבוהה מאוד. הבעיה היא שאנשים עושים לו עוול שמנסים להשוות אותו לראדי או הובאן, וזו טעות. כי לוובה בראון יש 0 יכולות ניהול משחק ו-0 טכניקה עם הכדור. הוא קשר אחורי הורס ב-ל-ב-ד. ואת זה הוא יודע לעשות. לאוגו אי אפשר להשוות אותו, כי אוגו גם הורס וגם יודע לבנות נהדר, לכן הם לא באותו לבל, מצד שני אין דבר כזה אותו לבל לאוגו בארץ חוץ מאלברמן, אז זה בסדר.
    צריך להבין מה מקומו של בראון בסגל, אני חי עם הנוכחות שלו בשלום, הוא מקבל דקות בהתאם למה שצריך, השאלה אם הוא חי עם זה בשלום.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  10. סיונרה Member

בבית"ר הוא היה נוראי והוחלף על ידי חיים מגרלשווילי, במכבי בן הרוש מועדף עליו.
    לגביי שוויץ אין לי מושג, בארץ הוא פשוט היה גרוע בכל פעם ששיחק בעמדה. בתור מגן ימני הוא גם הציג יכולת טובה לפרקים.

11. סמואל אטו Member

בבית״ר הוא הוסט למגן ימני והיה טוב, ואז הוסט לעמדה האמיתית שלו ע״י השריף.
    מגרלשווילי הובא כי היה צורך במגן שמאלי.
    במכבי הוא מועדף לפני בן-הרוש כשהוא לא פצוע.

גרוע זו דעתך, אבל כמה מגנים באותה עמדה היו טובים ממנו? דוידזאדה? טוואטחה? מגבו? שיש?
    אתה קצת מגזים לא?

12. סיונרה Member

אני ממש לא מגזים, אני זוכר כל פעם את הביקורת עליו כמגן ואני זוכר את היכולת בבית"ר. מגרלשווילי הגיע באמצע העונה כי ריקן היה חלש מאוד. וכמובן שהכל קשור באלטרנטיבה. יכול להיות שערן זהבי יהיה טוב מריקן בתור מגן, זה לא אומר שזה סביר לשים אותו שם.
    הכל פה זו דעתי, גם להגיד שמישהו טוב במשהו זו דעה.

13. Don Joan Roman Member

ריקן לא נוראי בשום עמדה, גם כמגן שמאלי וגם כימני הוא בסדר גמור וזה מכיוון שהוא מבין את המשחק בצורה מעולה, אבל מי שרוצה למקסם את יכולותיו ולהפיק את התועלת המקסימלית ממנו צריכה לתת לו לשחק במרכז השדה.

בשוויץ אבי ריקן התחיל כקשר ובגלל אילוצים עבר לעמדות ההגנה, כך או כך, אבי ריקן זה נכס לכל קבוצת כדורגל בישראל.

14. Love Is Red Member

קלטינס יודע להרוס ולבנות ובגלל זה אני הייתי מעדיף אותו בסגל במקום וובה.

15. Don Joan Roman Member

קלטינס לא יבוא כדי להיות מחליף של אף אחד, קלטינס יעבור כדי לשחק בהרכב, והאמת שהוא מספיק טוב בשביל זה, עם עוד קצת ניסיון הוא יהיה באנקר בכל קבוצה בישראל.

מצב נושא:
הנושא נעול.